Super League: Αστερας Τριπολης - Ξανθη 0 - 1, τελικό σκορ

Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης και την Ξάνθη, με την οποία ολοκληρώνεται η 9η αγωνιστική της Super League.

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας. Καλό σας βράδυ!

Η ομάδα της Αρκαδίας γνώρισε την έκτη ήττα της σε εννιά παιχνίδια και με 5 βαθμούς παρέμεινε στην 14η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Η Ξάνθη με το γκολ του Γέντρισεκ νίκησε 1-0 τον Αστέρα Τρίπολης, παρέμεινε αήττητη για όγδοο συνεχόμενο παιχνίδι και σκαρφάλωσε στην 4η θέση της βαθμολογίας με 18 βαθμούς.

Λήξη αγώνα.

92' Νέο σουτ του Καλτσά μέσα από την περιοχή, αλλά μπλοκάρει εύκολα ο Ζίβκοβιτς.

Πιέζει για την ισοφάριση ο Αστέρας.

Τρία λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

86' Δυνατό σουτ του Καλτσά, η μπάλα περνάει ψηλά άουτ.

84' Δεύτερη αλλαγή για την Ξάνθη, με τον Μελιόπουλο να παίρνει τη θέση του Κάστρο.

82' Ευκαιρία για τον Αστέρα με τον Καλτσά, που έκανε δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά ο Ζίβκοβιτς απέκρουσε εντυπωσιακά.

79' Κίτρινη κάρτα στον Τριανταφυλλόπουλο για μαρκάρισμα στον Κάστρο.

78' Μακρινό σουτ του Κυριακόπουλου, η μπάλα πήρε φάλτσα και δυσκόλεψε τον Ζίβκοβιτς, που απομάκρυνε.

Αυτό ήταν το 7ο φετινό γκολ για τον εντυπωσιακό Γέντρισεκ. Ο Σλοβάκος έπιασε τον Κουλούρη στην πρώτη θέση του πίνακα των σκόρερ.

76' Κίτρινη κάρτα στον Βαλιέντε.

75' Αλλαγή για τον Αστέρα. Μέσα ο Δουβίκας, έξω ο Ιγκλέσιας.
72΄ Ανοίγει το σκορ η Ξάνθη. Γύρισμα από τα δεξιά, η μπάλα έφτασε μέσα στην περιοχή και ο Γέντρισεκ, με συρτό σουτ, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1!

71' ΓΚΟΛ για την Ξάνθη, 0-1!

65' Κίτρινη κάρτα στον Καμαρά.
63' Αντεπίθεση για τον Αστέρα, ο Τόνσο έδωσε στον Τσιλιανίδη, αλλά ο Μπαξεβανίδης έβαλε το πόδι του και απομάκρυνε το σουτ.

59' Καλό σουτ του Ιγκλέσιας, έξω από την περιοχή, η μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι.

54' Γύρισμα του Τριανταφυλλόπουλου με το στήθος, ο Παπαδόπουλος απομάκρυνε με υπερένταση. Παραλίγο αυτογκόλ για τους Αρκάδες!

51' Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Έπειτα από σέντρα, 3 παίκτες των γηπεδούχων δεν κατάφεραν εξ επαφής να έρθουν σε επαφή με την μπάλα και αυτή πέρασε άουτ.

Αλλαγή για Ξάνθη, στη θέση του Κίκε ο Καντά

46' Εναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

45' + Λήξη ημιχρόνου στην Τρίπολη. Αποτέλεσμα 0-0.

45' Κίτρινη κάρτα στον Κάστρο.

42' Πρώτη αλλαγή και μάλιστα αναγκαστική για τον Αστέρα. Ο Τσιλιανίδης αντί του Φερνάντες.

40' Μακρινό σουτ του Γέντρισεκ, η μπάλα άουτ. Αυτή είναι η πρώτη τελική της Ξάνθης!

Παραμένει το 0-0 στο παιχνίδι, με τον ρυθμό να έχει πέσει.

32' Σουτ του Καλτσά, ξανά ο Ζίβκοβιτς έδιωξε σε κόρνερ!

Πολύ παθητικό το παιχνίδι της Ξάνθης, η οποία δεν έχει κάνει ούτε μια τελική.

25' Νέα φάση για τον Αστέρα. Ατομικό ενέργεια του Φερνάντες μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

Συνεχίζει να είναι πιο επιθετικός ο Αστέρας Τρίπολης. Οι γηπεδούχοι πιέζουν και ψάχνουν το γκολ.

14' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Σουτ του Φερνάντεζ, μέσα από την περιοχή, ο Ζίβκοβιτς έπεσε στην αριστερή του γωνιά και έδιωξε σε κόρνερ.

13' ,Μακρινό σουτ του Ιγκλέσιας, η μπάλα πολύ ψηλά, άουτ.

Πιο επιθετικός ο Αστέρας σε αυτά τα πρώτα λεπτά.

10' Καλή φάση για τον Αστέρα, με τον Καλτσά να κάνει σουτ από την περιοχή και τη μπάλα να βρίσκει στον Μανιά.

7' Κόρνερ για τον Αστέρα, πέρασε ανεκμετάλλευτο.

4' Ο Κώτσιρας σέντραρε από δεξιά, με τον Ζίβκοβιτς να μαζεύει τη μπάλα.

1' Σέντρα στο παιχνίδι για την Ξάνθη.

Οι δυο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο. Σε λίγο η σέντρα στο ματς.

Αντίθετα, πιο άνετη είναι η Ξάνθη, που βρίσκεται στην 5η θέση.

Μπορεί κανείς να πει ότι το παιχνίδι για τον Αστέρα είναι εξαιρετικά σημαντικό. Οι Αρκάδες έχουν μόλις μια νίκη σε 8 ματς.

Διαιτητής είναι ο Ιωάννης Παπαδόπουλος με βοηθούς τον Βασίλειο Νικολακάκη και Αντώνιο Δίπλαρη. 4ος Διαιτητής: Πραξιτέλης Ζαχαριάδης

Στον πάγκο της Ξάνθης: Γκαραβέλης, Μελισσόπουλος, Καντά, Θυμιάνης, Σαρπόνγκ, Μελιόπουλος, Φλίσκας

Στον πάγκο του Αστέρα: Αθανασιάδης, Μπέλοκ, Ορτέγκα, Τσιλιανίδης, Πασαλίδης, Δουβίκας, Βλάχος.

Η ενδεκάδα της Ξάνθης: Ζίβκοβιτς, Μπαξεβανίδης, Λισγάρας, Αλμέιδα, Κασάδο, Καμαρά, Κοβάσεβιτς, Κίκε, Ντουρίτσκοβιτς, Κάτστρο, Γέντρισεκ.

Η ενδεκάδα του Αστέρα: Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Βαλιέντε, Τριανταφυλλόπουλος, Κυριακόπουλος, Μουνάφο, Ιγκλέσιας, Κατσάς Φερνάντεζ, Τόνσο, Μανιάς.

Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε το παιχνίδι ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης και την Ξάνθη, για την 9η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.