Super League: Ατρομητος - ΠΑΟΚ 1 - 1, τελικό σκορ

Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Ατρόμητο και τον ΠΑΟΚ για την 9η αγωνιστική της Super League.

Πρώτη απώλεια βαθμών στο πρωτάθλημα για τον ΠΑΟΚ, που προηγήθηκε στο 40' με τον Κρέσπο. Στο 73' ισοφάρισε ο Ουγκράι. Δείτε τα γκολ στο τέλος...

Τέλος αγώνα, Ατρόμητος και ΠΑΟΚ έμειναν στο 1-1!

Τελευταίες στιγμές στο ματς.

93' Μακρινό σουτ του Ουάρντα, η μπάλα άουτ.

Λίγα δευτερόλεπτα νωρίτερα, ο Μέγιερι έδιωξε σε επικίνδυνη σέντρα του Λημνιού.

92' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Κωτσόπουλος σούταρε μέσα από την περιοχή, αλλά ο Πασχαλάκης μπλόκαρε.

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

87' Τρίτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Ούμπιδες παίρνει τη θέση του Μπρούνο.

87' Κι άλλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Πρίγιοβιτς στη μικρή περιοχή βρήκε την μπάλα με το... καλάμι και έστειλε την μπάλα άουτ.

85' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.

84' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Βέρνμπλουμ πλάσαρε στην κίνηση μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα έφυγε δίπλα από το δοκάρι του Μέγιερι.

Χειροκροτείται από τους φίλους των γηπεδούχων ο Ουάρντα.

82' Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Ουάρντα αντικαθιστά τον Ελ Καντουρί.

3 τελικές (όλες εντός στόχου) στο δεύτερο μέρος για τον Ατρόμητο, 1 (0) έχει μόνο ο ΠΑΟΚ.

78' Μακρινό σουτ του Κιβρακίδη, μπλόκαρε εύκολα ο Πασχαλάκης.

76' Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, ο Πέλκας παίρνει τη θέση του Ζαμπά.

Δικαίωση για τον Ατρόμητο, που πατούσε καλύτερα στο δεύτερο μέρος.

Ωραία προσπάθεια του Ούγγρου, που σούταρε μέσα από την περιοχή και εκτέλεσε τον Πασχαλάκη.

73' Γκολ για τον Ατρόμητο με τον Ουγκράι!

71' Επικίνδυνη αντεπίθεση του ΠΑΟΚ, αλλά ο Πρίγιοβιτς έχασε το κοντρόλ.

69' Κίτρινη κάρτα στον Βέρνμπλουμ.

67' Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Λημνιός αντικατέστησε τον Μπίσεσβαρ.

66' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Ζαμπά αμαρκάριστος μέσα από την περιοχή, πλάσαρε, αλλά η μπάλα έφυγε δίπλα από το δοκάρι.

63' Το φάουλ του Ατρομήτου εκτελέστηκε από τον Μπουσούλατζιτς, αλλά η μπάλα βρήκε στο τείχος.

62' Κίτρινη κάρτα στον Μάτος.

62' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ατρόμητο.

59' Κίτρινη κάρτα στον Ουγκράι.

Ξεκίνησε και πάλι το παιχνίδι.

57' Μίνι διακοπή στο ματς γιατί έχει τραυματιστεί ο Πασχαλάκης.

54' Κόρνερ για τον Ατρόμητο.

53' Ο Ατρόμητος έχει ελαφρά υπεροχή στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου.

Ο Ατρόμητος άλλαξε και σύστημα μετά από τις αλλαγές που έκανε. Παίζει πλέον με 4-2-3-1.

47' Επικίνδυνη σέντρα του Μπρούνο, μπλόκαρε ο Πασχαλάκης.

Χωρίς αλλαγές συνεχίζει ο ΠΑΟΚ.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

Δύο αλλαγές για τον Ατρόμητο. Ο Κωτσόπουλος παίρνει τη θέση του Μούγιακιτς και ο Ενσικουλού αντικαθιστά τον Στρούγγη.

Βγαίνουν οι δύο ομάδες για το δεύτερο ημίχρονο.

Ο ΠΑΟΚ ανέβασε στροφές μετά το 20' και βρήκε το γκολ στο 40' με τον Κρέσπο, αν και μέχρι εκείνη τη στιγμή δεν είχε καθαρή ευκαιρία.

Ο Ατρόμητος ήταν αρκετά μαχητικός, ειδικά στο πρώτο 20λεπτο, και θα μπορούσε να προηγηθεί στο 18', αλλά το δοκάρι σταμάτησε το μακρινό σουτ του Ουγκράι.

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ο ΠΑΟΚ προηγείται 1-0 του Ατρόμητου με το τέρμα του Κρέσπο στο 40'.

Εντυπωσιακή προσπάθεια του Βαρέλα, που "άδειασε" τον Μούγιακιτς, μπήκε στην περιοχή και σέρβιρε στον Κρέσπο, ο οποίος πλάσαρε εξαιρετικά από το ύψος του πέναλτι.

40' Γκολ για τον ΠΑΟΚ με τον Κρέσπο!

39' Κίτρινη κάρτα στον Σάκιτς.

39' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε καλό σημείο.

35' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.

Αποβλήθηκε για διαμαρτυρίες ο τεχνικός διευθυντής του ΠΑΟΚ, Παντελής Κωνσταντινίδης.

31' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.

30' Πιέζει στο τελευταίο δίλεπτο ο ΠΑΟΚ.

26' Κόρνερ για τον Ατρόμητο.

Άγγελος Μπασινάς και Αντώνης Νικοπολίδης παρακολουθούν την αναμέτρηση του Περιστερίου.

24' Διαμαρτυρίες των ανθρώπων του ΠΑΟΚ για πέναλτι στον Ελ Καντουρί. Τον βρήκε με το δεξί του πόδι ο Στρούγγης.

21' Σουτ του Ελ Καντουρί μέσα από την περιοχή, η μπάλα βρήκε σε σώματα και απομακρύνθηκε.

18' Ο Ουγκράι σούταρε από το κέντρο του γηπέδου βλέποντας τον Πασχαλάκη εκτός εστίας, αλλά η μπάλα βρήκε στο δοκάρι και κατέληξε άουτ.

16' Σουτ του Μπουσούλατζιτς έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

12' Σέντρα-σουτ του Μπρούνο, η μπάλα άουτ.

12' Κόρνερ για τον Ατρόμητο.

10' Ο Μπρούνο προσπάθησε να περάσει όλη την άμυνα του ΠΑΟΚ, αλλά δεν τα κατάφερε.

9' Πάσα του Μπίσεσβαρ προς τον Πρίγιοβιτς, βγήκε και μπλόκαρε ο Μέγιερι.

6' Παιχνίδι κέντρου στα πρώτα λεπτά, δεν υπάρχουν ελεύθεροι χώροι.

Ο Ατρόμητος παρατάσσεται τελικά με κάτι σαν 3-4-2-1.

3' Πρώτη επιθετική ενέργεια για τον ΠΑΟΚ, αλλά ο Ελ Καντουρί ήταν οφσάιντ.

Ξεκίνησε το ματς, ο ΠΑΟΚ πήρε τη σέντρα.

Βγήκαν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο.

Σε 8 λεπτά η σέντρα στο Περιστέρι.

Διαιτητής της αναμέτρησης ο Αθανάσιος Τζήλος.

Ο ΠΑΟΚ έφυγε με το διπλό και στις 7 τελευταίες επισκέψεις του στην Αθήνα (2 νίκες με Πανιώνιο, 2 με Ατρόμητο, 1 με Παναθηναϊκό, 1 με ΑΕΚ και 1 με Ολυμπιακό).

Ο ΠΑΟΚ είναι στην κορυφή της βαθμολογίας (με 22 π.) έχοντας κάνει το "8 στα 8".

Ο Ατρόμητος βρίσκεται στη 2η θέση της βαθμολογίας με 20 πόντους και είναι αήττητος στο φετινό πρωτάθλημα (6-2-0).

Στον πάγκο για τον ΠΑΟΚ οι Ρέι, Τόσκα, Σάχοφ, Πέλκας, Λημνιός, Ουάρντα, Άκπομ.

Στον πάγκο για τον Ατρόμητο οι Θεοδωράκης, Μανούσος, Ουμπίδες, Κωτσόπουλος, Γαρουφαλιάς, Ενσικουλού, Νάτσος.

Για τον ΠΑΟΚ παραμένει εκτός δράσης ο χαφ Μαουρίσιο.

Για τον Ατρόμητο απουσιάζουν οι Χατζηισαΐας, Γιαννούλης, Κουλούρης, που είναι δανεικοί από τον ΠΑΟΚ, αλλά και ο τραυματίας Βασιλακάκης.

Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης - Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Βιεϊρίνια - Βέρνμπλουμ, Κάνιας - Ζαμπά, Ελ Καντουρί, Μπίσεσβαρ - Πρίγιοβιτς

Η ενδεκάδα του Ατρόμητου: Μέγιερι - Κιβρακίδης, Ρισβάνης, Καρασαλίδης, Στρούγγης - Μάντσον, Σάκιτς, Μπουσούλατζιτς - Μούγιακιτς, Μπρούνο, Ουγκράι

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Ατρόμητος-ΠΑΟΚ για την 9η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.