Super League: Ολυμπιακος - Απολλων Σμυρνης 1 - 0, τελικό σκορ

Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Απόλλωνα στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Super League.

Ο Ολυμπιακός λυτρώθηκε στο 90' με το γκολ του Μάνου και οι ελπίδες διεκδίκησης του πρωταθλήματος παραμένουν ακέραιες. Εξαιρετική η εμφάνιση του Απόλλωνα που όμως παραμένει στο μηδέν

Λήξη της αναμέτρησης

Πέντε λεπτά καθυστερήσεων

90' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! 1-0 ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΝΟ!

86' Σουτ του Τριάδη στην κλειστή γωνία του Σα, μπλόκαρε ο Πορτογάλος. Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα

84' Κόντρα σε σουτ του Μάνου από το ύψος της μικρής περιοχής και κόρνερ

83' Λανθασμένη υπόδειξη οφσάντ στον Ναδάλες. Ο παίκτης του Απόλλωνα έφυγε πίσω από το κέντρο και έβγαινε τετ-α-τετ με τον Σα. Το λάθος και πάλι από τον α' βοηθό, που είναι τραγικός

81' Κίτρινη κάρτα στον Κούρτη

80' Έντονες διαμαρτυρίες από τους παίκτες του Ολυμπιακού για τις αποφάσεις του Ζαχαριάδη

79' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Εκτός ο Σικαμπάλα, μέσα ο Ναδάλες

75' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Εκτός ο Μπουχαλάκης, μέσα ο Μάνος

75' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Εκτός ο Ακόστα, μέσα ο Ζοάο Πέδρο

71' Κίτρινη κάρτα στον Βούκοβιτς για διαμαρτυρία

70' «Τζούφιο» σουτ του Χριστοδουλόπουλου, άουτ η μπάλα

70' Στο 66% η κατοχή υπέρ του Ολυμπιακού

69' Αναγκαστική αλλαγή για τον Απόλλωνα. Εκτός ο Κύργιας, μέσα ο Τζανετόπουλος

68' Δέκα τελικές ο Ολυμπιακός, καμία ο Απόλλωνας

66' Κεφαλιά του Χριστοδουλόπουλου, ελέγχει τη φάση ο Χουάντερσον και αφήνει την μπάλα να περάσει εκτός

Έχει ανεβάσει τον ρυθμό του ο Ολυμπιακός και ο Απόλλωνας δεν φαίνεται αυτή την ώρα ότι μπορεί να ανταποκριθεί.

60' Ανεπανάληπτη ευκαιρία του Ολυμπιακού από τον Φετφατζίδη! Ωραία συνεργασία Φορτούνη, Νάτχο, ο τελευταίος δίνει έτοιμο γκολ στον Φετφατζίδη απέναντι στον Χουάντερσον, αλλά η μπάλα από το πλασέ του περνά άουτ!

58' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Εκτός Καμαρά και Ναουέλ, μέσα οι Νάτχο, Φετφατζίδης

57' Νέα ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Κεφαλιά του Καμαρά από το κόρνερ, η μπάλα άουτ

57' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Τρομερό σουτ του Ομάρ από τα 40 μέτρα, σε κόρνερ απέκρουσε ο Χουάντερσον

56' Ωραίο κοντρόλ του Κούτρη, αλλά όχι και η σέντρα του. Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, αφού ο Σικαμπάλα απομάκρυνε

51' Κεφαλιά του Βούκοβιτς, άουτ η μπάλα

50' Επικίνδυνη εκτέλεση κόρνερ του Φορτούνη, απομάκρυνε σε νέο κόρνερ ο Ντ' Ούρσο

46' Έναρξη β' ημιχρόνου

Ο Απόλλωνας έχει μπλοκάρει τον Ολυμπιακό και οι «ερυθρόλευκοι» τα έχουν βρει... σκούρα κόντρα στην «Ελαφρά Ταξιαρχία». Μόλις μία καλή στιγμή στο ματς, με το πλασέ του Χριστοδουλόπουλου να περνά άουτ

Λήξη του α' ημιχρόνου

45'+1' Αδύναμο σουτ του Καμαρά, η μπάλα εκτός στόχου, άουτ

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος

43' Σέντρα του Κούτρη από αριστερά, δεν μπόρεσε να βρει γεμάτα την μπάλα ο Φορτούνης

Συμπληρώνουμε 40 λεπτά παιχνιδιού και ο Ολυμπιακός έχει δεδομένο πρόβλημα, αφού η μοναδική καλή στιγμή που έχει στο ματς, είναι το σουτ του Χριστοδουλόπουλου στο 26'. Δεν δημιουργεί, ούτε απειλεί. Αντίθετα, πολύ διαβασμένος ο Απόλλωνας, που πραγματοποιεί εξαιρετική εμφάνιση. Σαφώς βελτιωμένος με Μαντζουράκη στον πάγκο

35' Κεφαλιά του Σισέ από το φάουλ του Φορτούνη, η μπάλα χωρίς πρόβλημα για την άμυνα του Απόλλωνα καταλήγει άουτ

33' Φάουλ για τον Ολυμπιακό σε καλή θέση για σέντρα

30' Κίτρινη κάρτα στον Λούκιτς

26' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Χριστοδουλόπουλος υποδέχθηκε την κάθετη του Φορτούνη και πλάσαρε από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με την μπάλα να περνά εκτός εστίας. Ήταν η πρώτη ευκαιρία των γηπεδούχων.

25' Ζήτησε πέναλτι ο Απόλλωνας σε ανατροπή του Καμαρά. Δεν φάνηκε να υπάρχει κάτι

25' Κίτρινη κάρτα στον Γκίνο

24' Υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ ο Χριστοδουλόπουλος. Εντελώς λανθασμένη υπόδειξη, αφού ο παίκτης του Ολυμπιακού καλυπτόταν τουλάχιστον 1-1,5 μέτρο

24' Στέκεται πολύ καλά ο Απόλλωνας μέχρι τώρα. Τουλάχιστον πολύ καλύτερα από ό,τι θα περίμενε κανείς από μια ομάδα που δεν έχει βαθμούς στο πρωτάθλημα

18' Πέρασαν ανεκμετάλλευτα δύο συνεχόμενα κόρνερ του Απόλλωνα

13' Σε θέση οφσάιντ υποδείχθηκε ο Φορτούνης. Λανθασμένη υπόδειξη από τον α' βοηθό, Χριστάκογλου

12' Ο Ολυμπιακός μονοπωλεί στον τομέα της κατοχής της μπάλας, αλλά μέχρι τώρα παρουσιάζεται φλύαρος και δεν απειλεί.

6' Μακρινό σουτ του Χριστοδουλόπουλου έξω από την περιοχή, χωρίς καμία τύχη όμως. Η μπάλα άουτ

3' Επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη, ο Μπουχαλάκης επανέφερε την μπάλα στην περιοχή, αλλά ο Χουάντερσον μπλόκαρε

1' Σέντρα στο ματς

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

Διαιτητής: Πραξιτέλης Ζαχαριάδης Α’ βοηθός: Γεώργιος Χριστάκογλου Β’ βοηθός: Δημήτριος Νατσιόπουλος 4ος: Γεώργιος Τζοβάρας

Στον πάγκο του Απόλλωνα: Βάσιτς, Τζανετόπουλος, Γκαρός, Ντεφεντερίκο, Ναδάλες, Πέδρο, Βάρκας

Στον πάγκο του Ολυμπιακού: Γιαννιώτης, Νάτχο, Φετφατζίδης, Γκιγέρμε, Μιράντα, Μάνος, Τοροσίδης

Απόλλων Σμύρνης: Χουάντερσον – Στάθης, Κύργιας, Λούκιτς, Οριουέλα – Γκίνο, Κονέ, Ντ’ Ούρσο – Ακόστα, Τριάδης, Σικαμπάλα

Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Ζοσέ Σα - Ελαμπντελαουί, Σισέ, Βούκοβιτς, Κούτρης - Καμαρά, Μπουχαλάκης - Ποντένσε, Φορτούνης, Ναουέλ - Χριστοδουλόπουλος

Ο Ολυμπιακός είναι στην 5η θέση με 13 βαθμούς ενώ ο Απόλλωνας είναι στον πάτο, χωρίς βαθμό στη φετινή Super League

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Απόλλωνα Σμύρνης για την 8η αγωνιστική της Super League