Super League Live: Λαμία - Λεβαδειακός 3 - 2 Τελικό

Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Λαμία και τον Λεβαδειακό στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Super League.

Τελικό αποτέλεσμα. Λαμία - Λεβαδειακός 3-2 σε ένα συγκλονιστικό ματς.

90'+5'

Μεγάλη ευκαιρία για το Λεβαδειακό. Ο Νανζί φεύγει στην αντεπίθεση από αριστερά, κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει.

Τελευταία συγκλονιστικά λεπτά στη Λαμία...

90'+2'

Μεγάλη ευκαιρία για το Λεβαδειακό. Ο Σαβαντογκό κάνει το σουτ, ενώ η Λαμία βρίσκεται σε σύγχυση, αστοχεί όμως.

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων. Διανύουμε το δεύτερο εξ αυτών.

90'+1'

Κεφαλιά του Μπαράλες, η μπάλα ελάχιστα έξω.

90'+1'

90'Κίτρινη κάρτα στον Ζησόπουλο.

90'Σκληρό φάουλ του Ζησόπουλου στον Μπαράλες.

88'Κίτρινη κάρτα στον Καραχάλιο. Δεύτερη. Αποβάλλεται ο παίκτης του Λεβαδειακού.

88'Μεγάλη ευκαιρία για το Λεβαδειακό. Ο Ασίγκμπα απομακρύνει τελευταία στιγμή σε κόρνερ κι ενώ η μπάλα είχε πορεία προς τα δίχτυα.

87'Κίτρινη κάρτα στον Καραγκούνη για φάουλ.

85'Κίτρινη κάρτα στον Φαβάρο για φάουλ στον Μπαράλες.

84'ΓΚΟΟΟΛ για τη Λαμία (Αντέτζο) και Λαμία - Λεβαδειακός 3-2: Ο Καραγκούνης εκτελεί το φάουλ από δεξιά, ο Αντέτζο με κεφαλιά σκοράρει και δίνει ξανά το προβάδισμα στη Λαμία.

81'ΓΚΟΟΟΛ για το Λεβαδειακό (Γιακουμάκης) και Λαμία - Λεβαδειακός 2-2: Σέντρα από δεξιά, ο Γιακουμάκης πιάνει την κεφαλιά από τον Αντέτζο - ήταν μόνος του με τέσσερις - και νικά τον Σαράνοβ.

81'Μεγάλη ευκαιρία για το Λεβαδειακό. Μακρινό, δυνατό σουτ του Παντελιάδη. Η μπάλα λίγο έξω. Ο Σαράνοβ έπεσε σωστά, αλλά δεν επενέβη.

80'Κίτρινη κάρτα στον Δημούτσο. Άτσαλο μαρκάρισμα.

79'Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Οσμάν στη θέση του Μπερτόγλιο. Αλλαγή για το Λεβαδειακό. Ο Γιακουμάκης μπαίνει στο γήπεδο.

78'Αλλαγή ετοιμάζει και η Λαμία.

76'Φάουλ για το Λεβαδειακό.

74'Ευκαιρία για τη Λαμία. Σουτ του Καραγκούνη, ο Επασί πετάγεται στη δεξιά του γωνία κι απομακρύνει. Κόρνερ για τους Φθιώτες.

70'Μεγάλη ευκαιρία για το Λεβαδειακό. Σουτ του Σαβαντογκό, η μπάλα έξω.

70'Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Καραγκούνης στη θέση του Επστάιν.

69'Ο Σουμπίνιο βγαίνει εκτός αγωνιστικού χώρου. Δεν δίνει το χέρι του στον Σανίνο, παρά το γεγονός ότι ο Ιταλός το έτεινε.

68'Στο έδαφος ο Μπαράλες, λαμβάνει τη φροντίδα του ιατρικού επιτελείου.

68'Κίτρινη κάρτα στον Νανζί.

68'Άτσαλο μαρκάρισμα του Νανζί στον Μπαράλες.

67'Σουτ του Βασιλαντωνόπουλου, η μπάλα κοντράρει και χάνει ισχύ.

66'Αλλαγή για το Λεβαδειακό. Ο Φαβάρο στη θέση του Αντιλεού.

65'Ο Αντιλεού κόβει με εξαιρετικό τάκλιν τον Μπερτόγλιο.

64'Η Λαμία έχει χάσει δύναμη με την αποχώρηση λόγω τραυματισμού του Μάρκο Μπλάζιτς.

62'Φάουλ του Πλιάτσικα στον Νανζί.

60'ΓΚΟΟΟΛ για το Λεβαδειακό (Νανζί) και Λαμία - Λεβαδειακός 2-1: Ο Παντελιάδης βγαίνει από αριστερά, κάνει την προσποίηση, τη σέντρα με το δεξί, στο δεύτερο δοκάρι (δεξιά πλευρά) βγαίνει ο Νανζί - τον έχει χάσει ο Ασίγκμπα - και σκοράρει με προβολή.

59'Κάθετη του Καραμάνου για τον Μπαράλες, δεν προλαβαίνει ο Αργεντινός.

Επιδοκιμασίες για τον Μάρκο Μπλάζιτς από τους Λαμιώτες θεατές κατά την αποχώρησή του από τον αγωνιστικό χώρο. .

57'Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Μπλάζιτς δίνει τη θέση του στον Σκόνδρα.

56'Ετοιμάζει αλλαγή ο Μάκης Χάβος.

55'Ο Μάρκο Μπλάζιτς δεν μπορεί να συνεχίσει. Πέφτει ξανά στο έδαφος.

53'Στο έδαφος ο Μπλάζιτς. Νιώθει ενοχλήσει ο Σέρβος. Στον αγωνιστικό χώρο το ιατρικό επιτελείο της Λαμίας.

52'Κόρνερ για τη Λαμία. Το κερδίζει ο Βασιλαντωνόπουλος.

52'Ο Ασίγκμπα γυρίζει με το κεφάλι στον Σαράνοβ, παρά την πίεση του Νανζί.

50'Ο Μαρκόβσκι κερδίζει το φάουλ στη μεσαία γραμμή.

48'O Αντέτζο κρατά από τη φανέλα τον Μαρκόβσκι. Φάουλ για τον Λεβαδειακό.

47'Οι Φαβάρο, Ιωαννίδης και Στανόγεβιτς έχουν ξεκινήσει προθέρμανση.

46'Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

20:03 68-32% η κατοχή της μπάλας υπέρ της Λαμίας στο πρώτο ημίχρονο, 5-2 οι τελικές προσπάθειες.

Σέντρα στο β' μέρος!

19:47 Επιστροφή σε λίγα λεπτά για το β' μέρος.

19:47 ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ. Η Λαμία μπήκε εξαιρετικά στο παιχνίδι κι έχει αποκτήσει σημαντικό προβάδισμα κόντρα σε έναν κάκιστο Λεβαδειακό.

19:46 Ένα λεπτό θα είναι οι καθυστερήσεις του πρώτου μέρους.

19:44 4-1 τα κόρνερ στο παιχνίδι.

19:43 42' Κίτρινη στον Αντιλέχου για φάουλ στον Μπερτόλιο

19:35 Η Λαμία ελέγχει απόλυτα τον ρυθμό της αναμέτρησης, με τον Λεβαδειακό να προσπαθεί να βρει απαντήσεις, μάταια προς το παρόν.

19:29 28' ΔΟΚΑΡΙ για τη Λαμία με τον Πλιάτσικα! Ο Επασί εκτινάχθηκε και δεν βρήκε τη μπάλα που χτύπησε στο οριζόντο.

19:28 Αντίθετα, ο Λεβαδειακός δεν απειλεί, δεν κρατάει τη μπάλα και κάνει πολλά λάθη.

19:28 Πολύ δυναμικό ξεκίνημα στο παιχνίδι για τη Λαμία με απόλυτη ευστοχία. Δυο τελικές ευκαιρίες, ισάριθμα γκολ!

19:26 Πολλαπλά λάθη στην άμυνα του Λεβαδειακού. Ο Καραμάνος περνάει τον Ζησόπουλου, μπαίνει στην περιοχή, πασάρει προς τον Μπαράλες, ο Αντιλέχου βάζει το πόδι του λάθος και τη «στρώνει» στον Αργεντινό φορ που δεν είχε πρόβλημα να σκοράρει εξ επαφής.

19:24 24' ΓΚΟΟΛ για τη Λαμία με τον Μπαράλες!

19:23 Με το γκολ του Μπερτόλιο επέστρεψε στα γκολ στη Super League μετά από 33 περίπου μήνες, όταν ως παίκτης του Αστέρα είχε σκοράρει ξανά κόντρα στους Βοιωτούς!

Πλέον η Λαμία έχει το «πάνω» χέρι στην αναμέτρηση και λόγω ψυχολογίας.

19:13 Αυτό είναι το πρώτο γκολ του Αργεντινού στο πρωτάθλημα.

19:12 Ο Βασιλαντωνόπουλος σέντραρε εξαιρετικά από δεξιά, ο Μπερτόλιο έμεινε αμαρκάριστος από τον αργό Αντιλέχου και με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.

11' ΓΚΟΟΟΛ για τη Λαμία με τον Μπερτόλιο!

19:11 9' Σπουδαία ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Ο Σουμπίνιο βρέθηκε απέναντι από τον Σαράνοφ στην περιοχή, αλλά ο Σέρβος τερματοφύλακας έδιωξε με τα πόδια!

19:06 5' Ο Σαβαντογκό προσπάθησε να εκμεταλλευτεί την ασταθή απόκρουση του Αντέτζο μέσα στη μικρή περιοχή, όμως ο Σαράνοφ βγήκε γρήγορα κι απέκρουσε.

19:05 4' Πρώτη καλή στιγμή για τη Λαμία. Ο Βασιλαντωνόπουλος γύρισε από δεξιά προς το πέναλτι, όμως δεν υπήρχε συμπαίκτης του να ευνοηθεί από το κενό στην άμυνα.

19:04 Για τους «κυανόλευκους» ο Χάβος έχει επιλέξει τον Πλιάτσικα ως κεντρικό αμυντικό και τον Ασίγκμπα ως αριστερό μπακ, αφού απουσιάζει ο βασικός Βάντερσον λόγω αποβολής του την προηγούμενη αγωνιστική.

19:02 Η Λαμία αγωνίζεται με το σύνηθες 4-2-3-1, ενώ για τον Λεβαδειακό ο Σανίνο επέλεξε το 4-3-

19:01 1' Σέντρα στη Λαμία!

18:58 Οι δυο ομάδες μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο.

18:52 Η παράδοση ανάμεσα στις δύο ομάδες περιορίζεται στις δυο ισοπαλίες πέρσι, 0-0 τον Νοέμβρη στη Λιβαδειά και 1-1 τον Μάρτιο στη Λαμία.

18:50 Οι Βοιωτοί μετρούν 4 ήττες  σε ισάριθμα παιχνίδια ως τώρα στο πρωτάθλημα. Βρίσκονται στην 15η θέση με μόλις τρεις πόντους, με τη νίκη απέναντι στον Απόλλωνα Σμύρνης στη Λιβαδειά τη 2η αγωνιστική.

18:47 Ο Μάκης Χάβος έχει καταφέρει να οδηγήσει τους Φθιωτούς σε 4 παιχνίδια δίχως ήττα, αναμορφώνοντας την ομάδα.

18:46 Ο Μαρκ Ασίγκμπα επανέρχεται στην 11αδα της Λαμίας για πρώτη φορά επί Χάβου. Τελευταία φορά που αγωνίστηκε βασικός ήταν στη 2η αγωνιστική απέναντι στον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ (3-1), με τον Μπάμπη Τεννέ στον πάγκο των Φθιωτών.

18:40 Ο Ιταλός προπονητής βρέθηκε στον πάγκο της Γουότφορντ στο παρελθόν κι έγινε viral για τα αγγλικά του!

18:39 Από την πλευρά τους, οι Βοιωτοί ηττήθηκαν (1-2) στη Λιβαδειά από την Ξάνθη, αποτέλεσμα που έφερε την αντικατάσταση του Άκη Μάντζιου με τον Τζουζέπε Σανίνο.

18:38 Η Λαμία πήρε την προηγούμενη αγωνιστική την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα, επικρατώντας εκτός έδρας της ΑΕΛ με 2-1.

18:37 Διαιτητές: Αριστομένης Κουτσιαύτης, Ηλίας Κωνσταντίνου, Δημήτριος Γκάγκας

4ος Διαιτητής: Ευάγγελος Γρατσάνης

18:37 Στον πάγκο του Λεβαδειακού: Μπάγιτς, Κρνέτα, Γιακουμάκης, Στανόγεβιτς, Χατζηλάμπρος, Ιωαννίδης, Φαβάρο

18:36 Στον πάγκο της Λαμίας: Μελίσσας, Οσμάν, Καραγκούνης, Αναστασιάδης, Σκόνδρας, Μαστούρ, Τσούκαλος

18:36 Η 11αδα του Λεβαδειακού (Σανίνο): Επασί, Παντελιάδης, Τσαμπούρης, Ζησόπουλος, Αντιλέχου, Μητρόπουλος, Νανγκίς, Καραχάλιος, Σαβαντογκό, Σουμπίνιο Μαρκόφσκι

18:34 Η 11αδα της Λαμίας (Χάβος): Σαράνοφ, Βασιλαντωνόπουλος, Πλιάτσικας, Ασίγκμπα, Αντέτζο, Μπλάζιτς, Δημούτσος, Μπερτόλιο, Καραμάνος, Επστάιν, Μπαράλες.

18:32 Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση μεταξύ Λαμίας και Λεβαδειακού για την 8η αγωνιστική της Super League.