Ατρομητος - Αστερας Τριπολης 3 - 2, τελικό σκορ

Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Ατρόμητο και τον Αστέρα Τρίπολης για την 7η αγωνιστική της Super League.

Παραμένει αήττητος ο Ατρόμητος στο φετινό πρωτάθλημα (6-1-0)!

Δύο γκολ ο Κουλούρης (42', 88') και ένα ο Μουνάφο (61') για τους γηπεδούχους, Βαλιέντε (57') και Μανιάς (64') ισοφάρισαν προσωρινά για τον Αστέρα.

Τέλος αγώνα, ο Ατρόμητος επικράτησε 3-2 του Αστέρα Τρίπολης σε απίστευτο ματς στο Περιστέρι!

92' Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Μάντσον. Με 10 παίκτες θα συνεχίσει ο Ατρόμητος.

Μέσα στο... χαμό, παραλείψαμε να αναφέρουμε την 3η αλλαγή του Αστέρα. Ο Μπελόκ πήρε τη θέση του Μανιά στο 87'.

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Μουνάφο από το ύψος της μικρής περιοχής έκανε το γύρισμα, αλλά η μπάλα έφυγε πάνω από το δοκάρι του Μέγιερι.

90' Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης.

Στο μεταξύ, ο Κουλούρης έχει ματώσει στο πρόσωπο. Έχει σκίσιμο στο φρύδι.

Ματσάρα στο Περιστέρι!

Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ούμπιδες, ο Αθανασιάδης έδιωξε, η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι και στην εξέλιξη της φάσης ο Κουλούρης με κεφαλιά μέσα από τη μικρή περιοχή έγραψε το 3-2!

87' Γκολ για τον Ατρόμητο!
86' Κίτρινη κάρτα στον Τριανταφυλλόπουλο.

85' Απείλησε ο Αστέρας, με τον Μαρτίνεθ να γυρίζει, όμως η μπάλα έφυγε άουτ.

83' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Προβολή του Κωτσόπουλου μέσα από την περιοχή, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι.
81' Δύο μαζεμένες αλλαγές για τον Ατρόμητο. Ούμπιδες και Κωτσόπουλος αντικαθιστούν Μπρούνο και Ουγκράι αντίστοιχα.

80' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Τετ-α-τετ του Μανιά, έδιωξε πάλι με τα πόδια ο Μέγιερι.

80' Έπεσε κάπως ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά.

76' Κίτρινη κάρτα στον Καλτσά.

76' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ατρόμητο.

Στο 71' είχε δεχθεί κίτρινη κάρτα και ο Μουνάφο.

74' Κίτρινη κάρτα στον Μάντσον.

73' Εκτέλεση φάουλ του Γιαννούλη, μπλόκαρε εύκολα ο Αθανασιάδης.

68' Δεύτερη αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Ιγκλέσιας παίρνει τη θέση του Βαλιέντε.

68' Καλό σουτ του Μουνάφο έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

Τρομερό ματς στο Περιστέρι με φοβερή εναλλαγή συναισθημάτων.

Μετά από την εκτέλεση κόρνερ, ο Τόνσο πήρε την πρώτη κεφαλιά και ο Μανιάς μόνος του από τη μικρή περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μέγιερι με κεφαλιά.

64' Γκολ για τον Αστέρα Τρίπολης!

64' Πρώτη αλλαγή για τον Ατρόμητο, ο Μούγιακιτς αντικαθιστά τον Βασιλακάκη.

63' Τρομερή ευκαιρία για τον Αστέρα. Μόνος του ο Μανιάς από το ύψος του πέναλτι, πλάσαρε, αλλά ο Μέγιερι έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ.

Εκτέλεση φάουλ του Γιαννούλη, ο Μουνάφο με κεφαλιά έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

61' Γκολ για τον Ατρόμητο!

Επίσης, η εστία του Ατρομήτου παραβιάστηκε μετά από 555 λεπτά!

59' Κόρνερ για τον Ατρόμητο.

Για πρώτη φορά στο φετινό πρωτάθλημα ο Ατρόμητος δέχεται γκολ στο Περιστέρι!

Τρομερό σουτ του Βαλιέντε έξω από την περιοχή, η μπάλα στο "παραθυράκι" του Μέγιερι.

57' Γκολ για τον Αστέρα Τρίπολης!

50' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Σέντρα-σουτ του Ουγκράι από τα αριστερά, πάνω στη γραμμή έδιωξαν οι αμυντικοί του Αστέρα κι ενώ η μπάλα είχε πορεία προς τα δίχτυα του Αθανασιάδη.

47' Κόρνερ για τον Ατρόμητο.

Χωρίς αλλαγές ο Ατρόμητος.

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. Μία αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Μαρκ Φερνάντεθ αντικαθιστά τον Τσιλιανίδη.

Στο γήπεδο βρίσκονται και κάποιοι φίλαθλοι της Μπάγερν Μονάχου!

Το μοναδικό γκολ από το πέναλτι του Κουλούρη στο 41'.

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ο Ατρόμητος προηγείται 1-0 του Αστέρα Τρίπολης!

45' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Τόνσο σούταρε μέσα από την περιοχή, με τα πόδια έδιωξε ο Μέγιερι.

44' Σουτ του Ουγκράι έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

Πέμπτο γκολ του επιθετικού των γηπεδούχων στο φετινό πρωτάθλημα.

Ο Κουλούρης εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι και άνοιξε το σκορ.

42' Γκολ για τον Ατρόμητο!

41' Πέναλτι για τον Ατρόμητο! Το κέρδισε ο Κουλούρης από τον Αθανασιάδη.

40' Διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για πέναλτι σε μια φάση που ο Βαλιέντε τράβηξε τη φανέλα του Μπρούνο στην περιοχή.

38' Κίτρινη κάρτα στον Γιαννούλη.

37' Κόρνερ για τον Ατρόμητο.

36' 45%-55% υπέρ του Αστέρα η κατοχή μπάλας.

34' Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Τριανταφυλλόπουλος (μάλλον από θέση οφσάιντ) πήρε την κεφαλιά μέσα από την περιοχή αμαρκάριστος, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι.

32' Κι άλλη μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Μετά από την εκτέλεση κόρνερ, ο Βασιλακάκης έκανε την προβολή από τη μικρή περιοχή, αλλά έφυγε πάνω από το δοκάρι κι ενώ ο Αθανασιάδης ήταν εκτός εστίας αφού έκανε τραγική έξοδο.

31' Σουτ του Κουλούρη έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε. Κόρνερ για τον Ατρόμητο.

Εξαιρετική αντεπίθεση πάντως από τους γηπεδούχους.

29' Τρομερή ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Ουγκράι μέσα από την περιοχή έκανε την προβολή κι ενώ βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Αθανασιάδη, ωστόσο η μπάλα έφυγε άουτ.

27' Επικίνδυνη στιγμή για τον Αστέρα. Σουτ του Τόνσο στην κίνηση, η μπάλα βρήκε σε σώματα παικτών του Ατρομήτου.

26' Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης.

25' Σέντρα του Γιαννούλη, μπλόκαρε εύκολα ο Αθανασιάδης.

21' Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης.

19' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Πλασέ του Βασιλακάκη μέσα από την περιοχή, έδιωξε εντυπωσιακά στη γωνία του ο Αθανασιάδης.

19' Κόρνερ για τον Ατρόμητο.

16' Ο Καλτσάς γέμισε στην περιοχή με εκτέλεση φάουλ, έδιωξαν οι γηπεδούχοι.

13' Ο Αστέρας Τρίπολης κυριαρχεί στο τελευταίο δίλεπτο.

9' Καλός ο ρυθμός του αγώνα στα πρώτα λεπτά.

Πριν από τη σέντρα του ματς οι ποδοσφαιριστές του Ατρομήτου πήγαν στην εξέδρα που κάθονται οι Fentagin και άφησαν ένα τριαντάφυλλο στη μνήμη ενός φίλου της ομάδας που έφυγε από τη ζωή.

2' Σέντρα του Ουγκράι στην περιοχή, μπλόκαρε εύκολα ο Αθανασιάδης.

Ξεκίνησε το ματς, ο Ατρόμητος πήρε τη σέντρα.

Ψιχαλίζει στο Περιστέρι.

Βγαίνουν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο.

Σε 5 λεπτά η σέντρα του ματς.

Διαιτητής του αγώνα ο Αλέξανδρος Τσαμούρης.

Στον πάγκο για τον Αστέρα Τρίπολης οι Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Χριστόπουλος, Μπελόκ, Ιγκλέσιας, Φερνάντες, Δουβίκας.

Στον πάγκο για τον Ατρόμητο οι Μανδάς, Κιβρακίδης, Νάτσος, Ούμπιδες, Κωτσόπουλος, Καρασαλίδης, Μούγιακιτς.

Η ενδεκάδα του Αστέρα Τρίπολης: Αθανασιάδης - Βλάχος, Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Μαρτίνεθ – Βαλιέντε, Μουνάφο - Καλτσάς, Τόνσο, Τσιλιανίδης - Μανιάς

Η ενδεκάδα του Ατρόμητου: Μέγιερι - Σάκιτς, Ρισβάνης, Χατζηισαΐας, Γιαννούλης - Μπουσούλατζιτς, Μάντσον - Ουγκράι, Βασιλακάκης, Μπρούνο - Κουλούρης

Ο Ατρόμητος μετράει 7 σερί νίκες επί του Αστέρα Τρίπολης και στις δύο έδρες, οι 6 τελευταίες με σκορ 1-0!

Ο Αστέρας Τρίπολης έφερε 1-1 εντός με τον Παναθηναϊκό στις 6/10, ενώ έχει συλλέξει μόλις 4 πόντους στο φετινό πρωτάθλημα (1-1-4), αν και υπάρχει το ελαφρυντικό του δύσκολου προγράμματος.

Η ομάδα του Κάναντι δεν έχει δεχθεί γκολ επί 498 λεπτά.

Ο Ατρόμητος νίκησε 1-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα πριν από τη διακοπή και κατέγραψε την 4η σερί νίκη του, ενόσω παραμένει αήττητος στο φετινό πρωτάθλημα (5-1-0).

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Ατρόμητος-Αστέρας Τρίπολης για την 7η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.