Super League: ΑΕΛ - Λαμια 1 - 2, τελικό σκορ

Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης ΑΕΛ-Λαμία για την 7η αγωνιστική της Super League.

Το 1-0 στο 30' από τον Ντέλετιτς, οι φιλοξενούμενοι το ανέτρεψαν στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου (48' Μπαράλες, 65' Επστάιν) κι ενώ έμειναν με 10 παίκτες στο 76'.

Τέλος αγώνα, η Λαμία επικράτησε 2-1 της ΑΕΛ και πανηγύρισε την πρώτη φετινή νίκη της!

96' Μακρινό σουτ του Χούμπτσεβ, η μπάλα άουτ.

93' Φάση διαρκείας στην περιοχή της Λαμίας, ο Σκόνδρας κέρδισε επιθετικό φάουλ.

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

89' Φάουλ ακριβώς έξω από την περιοχή για την ΑΕΛ. Κίτρινη κάρτα στον Ασίγκμπα.

88' Αντιστέκεται η Λαμία στις πιέσεις των γηπεδούχων.

85' Ευκαιρία για τη Λαμία, ο Καραμάνος σούταρε μέσα από την περιοχή, η μπάλα έφυγε άουτ.

84' Κόρνερ για τη Λαμία.

84' Κίτρινη κάρτα στον Καραμάνο.

83' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τη Λαμία. Ο Ασίγκμπα αντικαθιστά τον Επστάιν.

80' Έχει ανεβάσει στροφές η ΑΕΛ και πιέζει για την ισοφάριση.

76' Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Βάντερσον, με 10 παίκτες θα συνεχίσει η Λαμία.

75' Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Μιλοσάβλιεβιτς αντικαθιστά τον Μπάλλα. Νωρίτερα, ο Κούνιτς πήρε τη θέση του Μπαργκάν.

73' Σέντρα του Ακόστα, μπλόκαρε ο Σαράνοβ.

68' Δεύτερη αλλαγή για τη Λαμία. Ο Μπερτόλιο αντικαθιστά τον Δημούτσο.
Ο Επστάιν μέσα από την περιοχή εκτέλεσε τον Κρίστινσον. Το... μισό γκολ όμως ανήκει στον Βασιλαντωνόπουλο, που σέντραρε από δεξιά και βρήκε ελεύθερο τον συμπαίκτη του.

65' Γκολ για τη Λαμία!

64' Κι άλλο κόρνερ για την ΑΕΛ.

63' Δεύτερη αλλαγή για τη Λαμία. Ο Οσμάν παίρνει τη θέση του Μπλάζιτς.

62' Κόρνερ για την ΑΕΛ.

58' Κίτρινη κάρτα στον Σκόνδρα.

57' Κι άλλη καλή στιγμή για τη Λαμία με τον Βασιλαντωνόπουλο να πλασάρει αδύναμα μέσα από την περιοχή.

56' Τρομερή ευκαιρία για τη Λαμία, με τον Επστάιν να αστοχεί σε τετ-α-τετ έπειτα από εξαιρετική αντεπίθεση.

55' Κόρνερ για την ΑΕΛ.

51' Κίτρινη κάρτα στον Γκόλια.

Μετά από την εκτέλεση φάουλ του Επστάιν, ο Πλιάτσικας πήρε την κεφαλιά, μετά η μπάλα κατέληξε στον Μπαράλες, ο οποίος με κεφαλιά από τη μικρή περιοχή εκτέλεσε τον Κρίστινσον.

48' Γκολ για τη Λαμία!

47' Φάουλ για τη Λαμία σε καλό σημείο για γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

Βγήκαν οι δύο ομάδες για το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, με την ΑΕΛ να προηγείται 1-0 της Λαμίας.

45'+2' Κίτρινη κάρτα στον Μόρα για διαμαρτυρία.

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

40' Πολύ καλή στιγμή για τη Λαμία, με τον Βασιλαντωνόπουλο να πλασάρει άστοχα μέσα από την περιοχή.

33' Σουτ του Μπάλλα, μπλόκαρε ο Σαράνοβ.

31' Απείλησε η Λαμία με τον Επστάιν, αλλά το σουτ του μέσα από την περιοχή, βρήκε στα σώματα των αντιπάλων.

Εξαιρετική ατομική προσπάθεια του Ντέλετιτς, που σούταρε έξω από την περιοχή για να στείλει την μπάλα στη γωνία της εστίας του Σαράνοβ.

30' Γκολ για την ΑΕΛ!

28' Μακρινό σουτ του Πίτι, η μπάλα άουτ.

27' Κίτρινη κάρτα στον Δημούτσο.

24' Καλή στιγμή για την ΑΕΛ, ο Πίτι σούταρε δυνατά μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε στο σώμα του Πλιάτσικα.

22' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πίτι, έδιωξε στη γωνία του ο Σαράνοβ.

21' Κίτρινη κάρτα στον Μπλάζιτς, φάουλ σε καλό σημείο για την ΑΕΛ.

19' Μίνι διακοπή στο ματς, με τον Αντέτζο να τραυματίζεται, αλλά να σηκώνεται αμέσως μετά.

13' Κίτρινη κάρτα στον Βάντερσον.

13' Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Ακόστα αντικαθιστά τον τραυματία Σαχίτι.

11' Πρόβλημα τραυματισμού για τον Σαχίτι.

9' Χωρίς κάτι σημαντικό στα πρώτα λεπτά.

2' Πρώτη τελική στο ματς, ο Μόρας πήρε την κεφαλιά μέσα από την περιοχή, η μπάλα έφυγε άουτ.

1' Φάουλ για την ΑΕΛ σε καλό σημείο για γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή.

Ξεκίνησε το παιχνίδι, η ΑΕΛ πήρε τη σέντρα.

Βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

Χωρίς νίκη στο φετινό πρωτάθλημα η Λαμία (0-3-3), που έρχεται από την 3η σερί ισοπαλία της, 1-1 εντός με τον ΟΦΗ.

Η ΑΕΛ υπέστη την 4η ήττα της στα 5 τελευταία ματς (1-0-4), αφού έχασε 1-0 στην Ξάνθη πριν από δύο εβδομάδες.