Super League: ΠΑΣ Γιαννινα - Παναιτωλικος 0 - 2, τελικό σκορ

Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης, ΠΑΣ Γιάννινα-Παναιτωλικός, για την 7η αγωνιστική της Super League.

Τέλος στο ματς. ΠΑΣ-Παναιτωλικός 0-2

90+5' Γκολ ο Παναιτωλικός, 0-2!
Σέντρα του Μανά και ωραίο πλασέ του Μάζουρεκ

Δεν μπόρεσε από κοντά ο Μανά για τον Παναιτωλικό

90+1' Άγγιξε δεύτερο γκολ ο Παναιτωλικός, με προβολή του Μάζουρεκ, αλλά έδιωξε ο Βελλίδης

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις

89' Κίτρινη ο Χαντάκιας

87' Κίτρινη στον Λίλα

81' Κίτρινη στον Μαλή

80' Κίτρινη ο Αθανασιάδης

79' Καμαρά αντί Μοράρ στο ματς για τον Παναιτωλικό

77' Άστοχο σουτ του Αθανασιάδη, που δοκίμασε το πόδι του με τη μια, με την μπάλα να είναι στον αέρα.

75' Κίτρινη στον Ρότσα

Αθανασιάδης αντί Ξύδα στο ματς για τον ΠΑΣ και Μανά αντί Μπαρμπόσα για τον Παναιτωλικό

67' Κίτρινη στον Αποστολόπουλο

66' Σουτ του Βιντάλ εκτός περιοχής, μπλόκαρε ο Κυριακίδης

Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Βιντάλ αντί Κούζικ στο ματς

58' Καλή επίθεση του Παναιτωλικού από τα δεξιά με Μαρινάκη και Μάζουρεκ, αλλά έμεινε ημιτελής

55' Εκτέλεση φάουλ του Μοράρ από τα αριστερά, έδιωξε η άμυνα του ΠΑΣ.

48' Σουτ εκτός περιοχής με τη μια από τον Κούζικ, δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα ο Μιχαήλ για να τη σπρώξει στα δίχτυα

Έναρξη στο δεύτερο μέρος

Αποστολόπουλος αντί Απ. Σκόνδρα στο ματς για τον ΠΑΣ

Ημίχρονο στα Γιάννενα. ΠΑΣ-Παναιτωλικός 0-1!

Με το τέρμα του Μάζουρεκ στο 43ο λεπτό. Μοιρασμένο σε γενικές γραμμές το παιχνίδι και δίχως αρκετές καλές φάσεις. Η καλύτερη σημειώθηκε από την πλευρά των φιλοξενούμενων στο 11', όταν ο Μοράρ (έπειτα από κάθετη του Ντίας) βρέθηκε απέναντι από τον Βελλίδη, αλλά δεν κατάφερε να τον νικήσει.

Ο Γιάκος το εκτέλεσε, αλλά πέρασε η μπάλα χωρίς κάποιο κέρδος για τους γηπεδούχους

Κερδισμένο φάουλ από τα δεξιά για τον ΠΑΣ

Δυο λεπτα οι καθυστερήσεις

44' Μεγάλη ευκαιρία του ΠΑΣ Γιάννινα, με το σουτ του Ξύδα να απομακρύνεται δύσκολα σε κόρνερ. Έπρεπε, ωστόσο, να σταματήσει νωρίτερα η φάση, αφού ο Κριζμάν έχει κοντρολάρει την μπάλα με το χέρι

43' Γκολ ο Παναιτωλικός, 0-1!

Σέντρα του Ρότσα από τ' αριστερά, σκαστή κεφαλιά του Μάζουρεκ, κανένα περιθώριο αντίδρασης από τον Βελλίδη

42' Μακρινό σουτ του Ρότσα, καμία τύχη, καθώς η μπάλα έφυγε πολύ ψηλά

Η κατοχή της μπάλας είναι 55%-45% υπέρ του ΠΑΣ

33' Κίνηση του Ρότσα στον χώρο, κέρδος ένα κόρνερ για τον Παναιτωλικό

Δύσκολα θα μπορέσει να συνεχίσει ο Σκόνδρας

26' Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ Κεφαλιά του Μιχαήλ στο δεύτερο δοκάρι μετά το κόρνερ, η μπάλα εκτός

Απειλεί ο ΠΑΣ, αλλά διώχνει ο Κυριακίδης σε κόρνερ, διαβάζοντας τη φάση

Πρόβλημα με Άργκους στον Παναιτωλικό

Να θυμηθούμε τον τρόπο με τον οποίο αγωνίζονται οι δύο ομάδες

17' Απειλεί ο ΠΑΣ! Κίνηση του Κούζικ, έπειτα από κάθετη μπαλιά, το γύρισμα για τον Κρίζμαν, απομάκρυνε η άμυνα του Παναιτωλικού

14' Τρομερό τσαφ του Μάλη, έπειτα από σέντρα που έγινε από τα δεξιά, η μπάλα έφυγε παράλληλα με την εστία του Παναιτωλικού

11' Μεγάλη ευκαιρία του Παναιτωλικού για να ανοίξει το σκορ. Ο Ντίας βρήκε με κάθετη τον Μοράρ, που έσκαψε την μπάλα και ο Έλληνας γκολκίπερ έκανε... τάπα, κρατώντας το μηδέν. Στη συνέχεια έγινε... καραμπόλα και ο Μιχαήλ έδιωξε σχεδόν πάνω στη γραμμή.

Καμία καλή φάση έως τώρα στο ματς

Έναρξη στο ματς!

Ξεκινάει εντός ολίγου το ματς

Χωρίς Έρικσον έχει πάει στα Γιάννενα ο Παναιτωλικός

δεν υπολογίζονται οι τραυματίες Μπουκουβάλας, Περιστερίδης και Λεό, αλλά και οι Τσικάρσκι, Παμλίδης, Ευαγγέλου, Λουκίνας για αγωνιστικούς λόγους, όπως και οι νεαροί Παπαϊωάννου, Βενετικίδης, Γώγος, Παπαδόπουλος, Ντόλοβατς, Λιάσος και Νάουμετς από την πλευρά του ΠΑΣ

Να θυμίσουμε ότι η 7η αγωνιστική είναι αφιερωμένη στον αγώνα κατά του ρατσισμού

Διαιτητής: Βασίλειος Φωτιάς. Βοηθοί: Ιωάννης Καραγκιζόπουλος, Βασίλειος Νικολακάκης 4ος Διαιτητής: Αριστομένης Κουτσιαύτης

Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Γιαννακόπουλος, Λιάβας, Μανά, Τσοκάνης, Καμαρά, Βασιλούδης, Χαντάκιας

Στον πάγκο των γηπεδούχων: Νεόφυτος Μιχαήλ, Μυστακίδης, Βιντάλ, Αποστολόπουλος, Αθανασιάδης, Σιόντης, Κάστρο
Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας): Κυριακίδης, Μαρινάκης, Μάρκος Πάουλο, Μάζουρεκ, Μοράρ, Ντίας, Ρότσα, Μαλής, Άργους, Λουσέρο, Μπαρμπόσα.

ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης, Νικολιάς, Μιχαήλ, Λίλα, Τζημόπουλος, Σκόνδρας, Κρίζμαν, Γιάκος, Ξύδας, Κακουμπά, Κούζικ.

Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...

Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 18:15, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Novasports 1 και ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, ΠΑΣ Γιάννινα-Παναιτωλικός, για την 7η αγωνιστική της Super League.