Super League: Λαμία - ΟΦΗ 1-1 Τελικό

Super League: Λαμία - ΟΦΗ  1-1  Τελικό

Η Λαμία υποδέχεται τον ΟΦΗ για την 6η αγωνιστική της Super League με Φθιώτες και Κρητικούς να ψάχνουν την πρώτη τους νίκη

93'Τέλος του αγώνα. Λαμία και ΟΦΗ έμειναν στο 1-1.

91'Καλό σουτ του Δημούτσου έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από το δοκάρι.

91'Τρία λεπτά καθυστερήσεων.

90'Κεφαλιά του Μπαράλες από κοντά, η μπάλα δεν είχε πορεία προς τα δίχτυα.

88'Κίτρινη κάρτα στον Βουό.

83'Ο Δεληγιαννίδης αντί του Αργυρόπουλου.

80'ΓΚΟΟΟΛ 1-1 για τη Λαμία (Μπαράλες)!

79'Πέναλτι για τη Λαμία. Ο Κοροβέσης ανέτρεψε τον Μαστούρ. Σωστή υπόδειξη.

78'Άγρια ομορφιά έχει αποκτήσει το ματς. Πιέζει πολύ η Λαμία, αμύνεται ο ΟΦΗ που προσπαθεί να χτυπήσει στην κόντρα.

77'Εκτέλεση φάουλ από τον Ντίνα έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από το δοκάρι.

76'Κίτρινη κάρτα στον Βάντερσον Σκαρντοβέλι για φάουλ στον Βουό.

72'Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Παπαστεριανός αντί του Νέιρα.

70'Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Μαστούρ αντί του Μπερτόγλιο.

67'Ο Μπερτόγλιο έκανε γύρισμα στο δεύτερο δοκάρι, φωνάζουν για πέναλτι οι γηπεδούχοι, για χέρι του Αργυρόπουλου που ήταν κοντά στον Αργεντινό.

66'Πιέζει η Λαμία.

65'Κίτρινη κάρτα στον Μπλάζιτς.

62'ΓΚΟΟΟΛ 0-1 για τον ΟΦΗ (Νέιρα)!

Ο Ντίνας έκανε το γύρισμα από δεξιά, ο Πλατέλλας έγινε αποδέκτης της μπάλας από αριστερά μέσα στην περιοχή, έκανε νέο γύρισμα και ο Νέιρα με ένα τσίμπημα της μπάλας έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

60'Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Βασιλαντωνόπουλος αντί του Σκόνδρα.

60'Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Ντίνας αντί του Αραβίδη.

59'Ο Νάστος κράτησε τον Μπαράλες, τον έριξε στην περιοχή, δεν καταλόγισε παράβαση ο Ευαγγέλου.

58'Ο Ντίνας ετοιμάζεται να περάσει στο ματς.

Ο Μπλάζιτς προσπαθεί να ανακόψει τον Νέιρα:

57'Κακό βολέ του Στρέζου, δεύτερη φορά που το κάνει ο κίπερ του ΟΦΗ.

55'Αριστερός εξτρέμ ο Καραμάνος, εκεί που έπαιζε και ο Καραγκούνης.

54'Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Καραμάνος αντί του Καραγκούνη.

52'Τον Τάσο Καραμάνο ετοιμάζει να περάσει στο ματς ο Χάβος.

51'Σουτ του Δημούτσου έξω από την περιοχή, η μπάλα χτύπησε στο κεφάλι του Κοροβέση και κατέληξε κόρνερ.

47'Πολύ δυνατές μονομαχίες του Μπαράλες με τους δύο στόπερ του ΟΦΗ.

46'Ξεκίνησε το δεύτερο 45λεπτο.

Τα στατιστικά του πρώτου μέρους:

45'+4'

Ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος.

45'+3'

Ο Κοροβέσης έδωσε δεξιά στον Νέιρα, αυτός σούταρε λίγο έξω από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, η μπάλα πέρασε αρκετά άουτ.

44'Τέσσερα λεπτά καθυτσερήσεων.

42'Σουτ του Πλατέλλα μέσα από την περιοχή, έδιωξε δύσκολα ο Σαράνοβ. Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ.

40'Σέντρα σουτ του Δημούτσου, μπλόκαρε εύκολα ο Στρέζος.

39'Κόρνερ για τη Λαμία. Το παραχώρησε ο Αργυρόπουλος σε μονομαχία με τον Καραγκούνη.

36'Αριστερά ο Πλατέλλας, δεξιά ο Αραβίδης. Άλλαξαν πλευρές οι δύο εξτρέμ του ΟΦΗ.

34'Λίγες οι τελικές στο παιχνίδι.

32'Εκτέλεση φάουλ του Επστάιν, ο Μπαράλες έπιασε την κεφαλιά, αλλά για μια ακόμα φορά ήταν αδύναμη και μπλόκαρε ο Στρέζος.

31'Ο Μιχόγεβιτς έκανε φάουλ στον Μπερτόγλιο, ευκαιρία για τη Λαμία να απειλήσει από στατική φάση.

29 τέσσερα φάουλ έχει κάνει η Λαμία, πέντε ο ΟΦΗ.

27'Κίτρινη κάρτα στον Καραγκούνη για φάουλ στον Αραβίδη.

25'Έχει ανέβει ο ΟΦΗ στα τελευταία λεπτά και πατά καλά στον αγωνιστικό χώρο.

24'Στο 51% η κατοχή μπάλας υπέρ της Λαμίας.

21'Η κεφαλιά του Αραβίδη ήταν η πρώτη τελική που κατέγραψε στο παιχνίδι ο ΟΦΗ.

20'Κεφαλιά του Αραβίδη στο δεύτερο δοκάρι μετά από σέντρα του Πλατέλλα, μπλόκαρε σταθερά ο Σαράνοβ.

18'Ο αγωνιστικός χώρος είναι σε εξαιρετική κατάσταση.

16'Ξαναμπήκε στο παιχνίδι ο Καραγκούνης και έκανε τρεις φορές στον σταυρό του.

15'Προσωρινά με δέκα παίκτες η Λαμία, που πιέζει τον ΟΦΗ.

14'Ο Καραγκούνης σηκώθηκε και φαίνεται να δυσκολεύεται να αναπνεύσει. Περνά εκτός αγωνιστικού χώρου.

13'Ο Καραγκούνης φαίνεται να πονάει πολύ, εδώ και ένα λεπτό είναι πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο.

12'Κίτρινη κάρτα στον Ποτουρίδη για μαρκάρισμα στον Καραγκούνη.

11'Οι παίκτες του ΟΦΗ δεν μπορούν να κρατήσουν εύκολα τη μπάλα, ενώ κάνουν διαρκώς φάουλ στους γηπεδούχους.

10'Αδύναμη κεφαλιά του Μπαράλες μετά από εκτέλεση κόρνερ, εύκολα ο Στρέζος.

8'Η Λαμία έχει περισσότερη ώρα τη μπάλα στα πόδια και προσπαθεί να βρει τρόπο να ανοίξει το σκορ.

7'Επιθετικό φάουλ του Μπαράλες, έσπρωξε τον Μιχόγεβιτς για να κερδίσει την κεφαλιά.

3'Σκληρό τάκλιν το Κοροβέση στον Καραγκούνη, συστάσεις από τον Ευαγγέλου.

Διαιτητής του αγώνα είναι ο Άγγελος Ευαγγέλου (Αθηνών). Βοηθοί του οι Αντώνιος Καρατζίκας (Αθηνών) και Μιχαήλ Καρσιώτης (Κορινθίας). Τέταρτος είναι ο Αριστομένης Κουτσιαύτης (Άρτας).

2'Ηλιόλουστος ο καιρός στη Λαμία. Ιδανικός για μπάλα.

1'Ξεκίνησε ο αγώνας.