Super League: Πανιωνιος - Αρης 1 - 0 τελικό σκορ

Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Πανιώνιο και τον Άρη για την 6η αγωνιστική της Super League.

Ο Πανιώνιος με το γκολ του Ντομίνγκες επικρατεί 1-0 του Άρη, πετυχαίνοντας τη δεύτερη και συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα και ταυτόχρονα έκοψε τη φόρα του Άρη μία αγωνιστική πριν από το ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ.

Λήξη της αναμέτρησης
92' Κίτρινη κάρτα στον Σόουζα

91' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Ο Γιουνές έκανε την πρώτη κεφαλιά, τη δεύτερη ο Γκαρσία που από το ύψος της μικρής περιοχής έστειλε την μπάλα άουτ

Πέντε λεπτά καθυστερήσεων

90' Κίτρινη κάρτα στον Μανθάτη

87' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός ο Κόρμπος, μέσα ο Οικονομίδης

84' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός ο Τσιλούλης, μέσα ο Σταυρόπουλος
81' Στο 61 η κατοχή υπέρ του Άρη

80' Εκτέλεση φάουλ του Μπρούνο Γκάμα, άουτ η μπάλα

78' Αλλαγή για τον Αρη. Μέσα ο Μαρτίνες, εκτός ο Ματίγια

75' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός ο Σπιριντόνοβιτς, μέσα ο Μανθάτης

70' Νέα ευκαιρία για τον Άρη.
Εκτέλεση φάουλ του Μπρούνο Γκάμα, η μπάλα περνά από όλους και δίπλα από το δοκάρι της εστίας του Κότνικ

68' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Κεφαλιά του Γιουνές από κόρνερ του Ματίγια, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά του οριζόντιου δοκαριού και άουτ

65' Κίτρινη κάρτα στον Κεϊτά

64' Κίτρινη κάρτα στον Μασούρα

60' Νέα ευκαιρία με τον Ντουρμισάι. Κοντρολάρει με το στήθος, σουτάρει με τη μία, αλλά η μπάλα περνά εκτός εστίας

60' Ψαλιδάκι του Γιουνές, φιλόδοξη προσπάθεια με την μπάλα να περνά άουτ

58' Σουτ του Γιουνές, δεν ανησυχεί ο Κότνικ

58' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Αντεπίθεση των γηπεδούχων, με τον Ντουρμισάι να γίνεται ο τελικός αποδέκτης της μπάλας σε φάση αντεπίθεσης, αλλά το σουτ που επιχείρησε ήταν άστοχο, πάνω από την εστία.

51' Στην αντεπίθεση προσπαθεί να χτυπήσει πλέον ο Πανιώνιος.

50' Έχει μπει καλύτερα ο Άρης

46' Έναρξη β' ημιχρόνου

Ημίχρονο στη Νέα Σμύρνη! Ο Πανιώνιος προηγείται δίκαια του Άρη 1-0 με το γκολ του Ντομίνγκες στο 41'

44' Νέο σουτ του Μασούρα, μπλοκάρει ο Κουέστα

41' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ! Εκτέλεση κόρνερ από τα αριστερά ο Σπιριντόνοβιτς, κεφαλιά του Ντομίνγκες και 1-0 για τον Πανιώνιο!

36' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Μασούρα.

32' Προσπαθεί ο Άρης να δημιουργήσει κινδύνους στην εστία του Κότνικ χωρίς επιτυχία

26' Χωρίς ιδιαίτερες συγκινήσεις μέχρι τώρα το ματς

21' Κεφαλιά του Ντουρμισάι, μπλοκάρει ο Κουέστα

14' Εξαιρετικό σουτ του Σπιριντόνοβιτς μέσα από την περιοχή, εντυπωσιακή απόκρουση του Κουέστα

13' Κάκιστη εκτέλεση του Σπιριντόνοβιτς.

12' Φάουλ σε καλή θέση για τον Πανιώνιο

11' Μακρινό σουτ του Μπρούνο Γκάμα, κανένας κίνδυνος για τον Κότνικ

10' Έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων ο Πανιώνιος, αλλά εκτός από τη φάση του 2' τίποτα το σπουδαίο προς την εστία του Κουέστα

5' Αδύναμο σουτ του Ματέο Γκαρσία, στην αγκαλιά του Κότνικ

2' Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο, με τον Μασούρα να γυρίζει την μπάλα στον Σπιριντόνοβιτς, αλλά το πλασέ του κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτυών

1' Σέντρα στο ματς

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

Έτοιμες για είσοδο οι δύο ομάδες

Διαιτητής: Γιώργος Κομίνης Α’ βοηθός: Χρήστος Μπαλτάς Β’ βοηθός: Ανδρέας Μεϊντάνας 4ος: Γεώργιος Τζοβάρας

Στον πάγκο του Άρη: Καντιμοίρης, Κωνσταντινίδης, Σόουζα, Ντιγκινί, Ναζλίδης, Κολάσο, Μαρτίνες

Στον πάγκο του Πανιωνίου: Νίκας, Σαραμαντάς, Οικονομίδης, Πίρις, Σταυρόπουλος, Μανθάτης, Σοφιάν

Άρης: Κουέστα – Τζανακάκης, Μάβραϊ, Δεληζήσης, Μενέντες – Σιώπης, Ματίγια, Μπάσα – Μπρούνο Γκάμα, Γιουνές, Ματέο Γκαρσία

Πανιώνιος: Κότνικ – Κούρντι, Ντομίνγκες, Μπανανά, Παπαγεωργίου – Κεΐτά, Κόρμπος – Τσιλούλης, Σπιριντόνοβιτς, Μασούρας - Ντουρμισάι

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων

Ο Άρης είναι ψηλά στη βαθμολογία με 12 βαθμούς έχοντας 4 νίκες σε 5 ματς

Ο Πανιώνιος προέρχεται από την πρώτη του νίκη κόντρα στον Απόλλωνα με 2-0 στη Ριζούπολη

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Πανιώνιο και τον Άρη για την 6η αγωνιστική της Super League