Super League: Λαμια - Ξανθη 0 - 0 τελικό σκορ

Παρακολουθήστε την αναμέτρηση της Λαμίας με την Ξάνθη, στο πλαίσιο της πέμπτης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.

Δεύτερος βαθμός στο πρωτάθλημα για τη Λαμία. Στους 6 πόντους έφτασε η Ξάνθη.

Η Ξάνθη ήταν πιο απειλητική στο πρώτο μέρος, όμως το δεύτερο ημίχρονο "ανήκε" στη Λαμία.

Τέλος αγώνα, Λαμία και Ξάνθη έμειναν στο 0-0.

94' Ευκαιρία για τη Λαμία. Σουτ του Μπλάζιτς, έδιωξε στη γωνία του ο Ζίβκοβιτς. Κόρνερ για τη Λαμία.

91' Κόρνερ για τη Λαμία.

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

89' Κι άλλο κόρνερ για τη Λαμία.

89' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Αλμέιδα αντικαθιστά τον Καντά.

88' Κόρνερ για τη Λαμία.

85' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τη Λαμία. Ο Βασιλαντωνόπουλος πήρε τη θέση του Σκόνδρα.

84' Κόρνερ για τη Λαμία.

81' Δεύτερη αλλαγή για τη Λαμία. Ο Μαστούρ αντικαθιστά τον Επστάιν.

79' Σουτ του Μπλάζιτς, μπλόκαρε ο Σαράνοφ.

74' Κόρνερ για τη Λαμία.

73' Πρώτη αλλαγή για τη Λαμία. Ο Καραμάνος παίρνει τη θέση του Καραγκούνη.

72' Ευκαιρία για την Ξάνθη. Κεφαλιά του αμαρκάριστου Κασάδο από το ύψος του πέναλτι, ο Σαράνοφ πραγματοποίησε όμως εντυπωσιακή επέμβαση και στη συνέχεια πρόλαβε τον Λισγάρα.

72' Κόρνερ για την Ξάνθη.

70' Κόρνερ για τη Λαμία που πιέζει.

67' Δεύτερη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Ντε Λούκας αντικαθιστά τον Κοβάτσεβιτς.

65' Κεφαλιά του Αναστασιάδη μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

64' Κι άλλη ευκαιρία για τη Λαμία. Πάλι ο αμαρκάριστος Καραγκούνης σούταρε μέσα από την περιοχή, έδιωξε με αυτοθυσία σε κόρνερ ο Λισγάρας.

62' Ευκαιρία για τη Λαμία. Πλασέ του Καραγκούνη μέσα από την περιοχή, η μπάλα όμως βρήκε στο κεφάλι του Λισγάρα και κατέληξε κόρνερ.

4 τελικές η Λαμία στο δεύτερο ημίχρονο. Μία έχει η Ξάνθη το ίδιο διάστημα.

58' Κίτρινη κάρτα στον Ντουρίτσκοβιτς.

Η Λαμία έχει ξεκινήσει καλύτερα το δεύτερο μέρος.

54' Καλή στιγμή για τη Λαμία. Σουτ του Μπλάζιτς, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι.

52' Πρώτη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Ντουρίτσκοβιτς πήρε τη θέση του Σουλεϊμάν.

Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες στο δεύτερο μέρος.

47' Ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Μπερτόλιο σούταρε από το ύψος της μικρής περιοχής, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

46' Κεφαλιά του Μπαράλες, μπλόκαρε ο Ζίβκοβιτς.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

Η Ξάνθη είχε τις σημαντικότερες ευκαιρίες στο πρώτο μέρος με το δοκάρι του Σουλεϊμάν (35') και την κεφαλιά του Λισγάρα (43').

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, Λαμία και Ξάνθη στο 0-0.

45'+1' Ευκαιρία για τη Λαμία. Κεφαλιά του Καραγκούνη από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι.

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

44' Πολύ καλή στιγμή για την Ξάνθη. Ο Λισγάρας πήρε αμαρκάριστος την κεφαλιά μέσα από τη μικρή περιοχή, ωστόσο ο Σαράνοφ έδιωξε.

43' Κόρνερ για τη Λαμία.

42' Μακρινό σουτ του Μπλάζιτς, η μπάλα άουτ.

39' Σέντρα του Σουλεϊμάν, μπλόκαρε ο Σαράνοφ.

35' Δοκάρι για την Ξάνθη! Σουτ του Σουλεϊμάν έξω από την περιοχή, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Σαράνοφ.

34' Πιέζει κάπως η Λαμία, αλλά δεν μπορεί να βρει καθαρή ευκαιρία.

31' Έπεσε κάπως ο ρυθμός το τελευταίο 5λεπτο.

25' Ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Μπαράλες σούταρε με το αριστερό μέσα από την περιοχή, έδιωξε ο Ζίβκοβιτς.

2 τελικές η Λαμία, 5 έχει η Ξάνθη.

23' Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη με τον Γέντρισεκ να πλασάρει από το ύψος του πέναλτι και τον Σαράνοφ να διώχνει με τα πόδια.

21' Σέντρα του Σκόνδρα, μπλόκαρε ο Ζίβκοβιτς.

20' Μακρινό σουτ του Κασάδο, η μπάλα άουτ.

15' Μακρινό σουτ του Μπερτόλιο, η μπάλα κόντραρε στα σώματα.

12' Μακρινό σουτ του Κοβάτσεβιτς, μπλόκαρε ο Σαράνοφ.

9' Ευκαιρία για την Ξάνθη. Κούρσα του Σαρπόνγκ από τα αριστερά, μπήκε στην περιοχή, σούταρε όμως η μπάλα έφυγε άουτ.

7' Καλή ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Καραγκούνης βρέθηκε μέσα στην περιοχή, αλλά δεν μπόρεσε να γυρίσει σωστά. Μπλόκαρε ο Ζίβκοβιτς.

5' Κίτρινη κάρτα στον Σιλά για σκληρό φάουλ στον Επστάιν.

3' Κάθετη πάσα για τον Γέντρισεκ, βγήκε και μπλόκαρε ο Σαράνοφ.

1' Πρώτη προσπάθεια για γκολ. Σουτ εκτός περιοχής από τον Επστάιν, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας της Ξάνθης.

Ξεκίνησε το ματς, η Λαμία πήρε τη σέντρα.

Βγήκαν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο.

Διαιτητής του αγώνα ο Αλέξανδρος Τσαμούρης.

Η Ξάνθη πανηγύρισε την πρώτη νίκη της στο πρωτάθλημα, 3-0 εντός τον ΟΦΗ. Την Τετάρτη έμεινε στο 0-0 εντός με την ίδια ομάδα για το Κύπελλο.

Η Λαμία έφερε 2-2 με τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο την προηγούμενη αγωνιστική, ενώ ακόμα δεν έχει νίκη στο φετινό πρωτάθλημα (0-1-3).

Στον πάγκο για την Ξάνθη: Γκαραβέλης, Ντουρίτσκοβιτς, Κίκε, Ντε Λούκας, Αλμέιδα, Μελιόπουλος, Κάστρο.

Στον πάγκο για τη Λαμία: Μελισσάς, Βασιλαντωνόπουλος, Καρυπίδης, Καραμάνος, Πλιάτσικας, Μαστούρ, Ασίγκμπα.

Η ενδεκάδα της Ξάνθης: Ζίβκοβιτς – Μπαξεβανίδης, Λισγάρας, Κασάδο, Σιλά – Καμαρά, Κοβάτσεβιτς – Καντά, Σαρπόνγκ, Σουλεϊμάν - Γέντρισεκ

Η ενδεκάδα της Λαμίας: Σαράνοφ – Σκόνδρας, Αναστασιάδης, Αντέτζο, Βάντερσον – Μπλάζιτς, Δημούτσος – Επστάιν, Μπερτόλιο, Καραγκούνης – Μπαράλες

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Λαμία-Ξάνθη για την 5η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.