Τελικό σκορ: Απόλλων Σμύρνης - Πανιώνιος 0 - 2

Στο... μηδέν παραμένει ο Απόλλων Σμύρνης, που υπέστη την 5η συνεχόμενη ήττα του.

Ο Ντουρμισάι πέτυχε και τα δύο γκολ των νικητών (37', 50'), που πανηγυρίζουν το πρώτο φετινό τρίποντο.

Τέλος αγώνα, ο Πανιώνιος κέρδισε 2-0 τον Απόλλωνα.

93' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Σαραμαντάς αντικαθιστά τον Μασούρα.

91' Σουτ του Κεϊτά έξω από την περιοχή, έδιωξε ο Χουάντερσον.

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90' Σουτ του Γκαρός στην κίνηση, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι.

89' Φοβερή ευκαιρία για τον Πανιώνιο, με τον Κόρμπο να πλασάρει από το ύψος του πέναλτι, όμως ο Χουάντερσον ήταν πάλι σε σωστή θέση και έδιωξε.

84' Αποβλήθηκε από τον πάγκο του Πανιωνίου ο βοηθός του Ανιγκό, ο οποίος ήταν υπηρεσιακός στο σημερινό παιχνίδι λόγω της τιμωρίας του Γάλλου τεχνικού.

82' Δεύτερη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Οικονομίδης αντικαθιστά τον Σπιριντόνοβιτς.

80' Κόρνερ για τον Πανιώνιο, που βρίσκει χώρους στις αντεπιθέσεις.

77' Πολύ καλή στιγμή για τον Πανιώνιο σε αντεπίθεση. Ο Μασούρας σούταρε μέσα από την περιοχή, όμως ο Χουάντερσον έδιωξε.

75' Δύο σουτ του Κοντοέ μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε σε πόδια αντιπάλων και στις δύο περιπτώσεις.

75' Καλό σουτ του Μασούρα έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Χουάντερσον.

73' Κίτρινη κάρτα στον Λούκιτς.

70' Σουτ του Ντ' Ούρσο, η μπάλα άουτ.

68' Σουτ του Τριάδη από το ύψος της περιοχής, η μπάλα άουτ.

68' Κόρνερ για τον Απόλλωνα.

66' Πρώτη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Μανθάτης αντικατέστησε τον Τσιλούλη.

64' Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Σουτ του Σπιριντόνοβιτς, έδιωξε ο Χουάντερσον.

63' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Ελ-Χέλβε πήρε τη θέση του Τόμας.

Στο μεταξύ, ο Κόρμπος δέχθηκε κίτρινη κάρτα.

59' Κόρνερ για τον Απόλλωνα.

59' Δεύτερη αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Σικαμπάλα αντικαθιστά τον Ακόστα.

Η φάση ξεκίνησε από τραγικό λάθος της άμυνας του Απόλλωνα.

57' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Κόρμπος πλάσαρε, αλλά δεν μπόρεσε να νικήσει τον Χουάντερσον.

Συνεχίζεται το παιχνίδι.

56' Κίτρινη κάρτα στον Παπαγεωργίου και στον Ακόστα.

Ένταση στον αγωνιστικό χώρο. Ο Ακόστα έσπρωξε τον Παπαγεωργίου, ο οποίος έπεσε κάτω.

53' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τριάδη, έδιωξε στη γωνία του ο Κότνικ.

52' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Απόλλωνα.

51' Κίτρινη κάρτα στον Τσιλούλη.

Σέντρα του Τσιλούλη από τα δεξιά, ο Ντουρμισάι αμαρκάριστος στο ύψος της μικρής περιοχής, πήρε την κεφαλιά και "εκτέλεσε" τον Χουάντερσον.

50' Γκολ για τον Πανιώνιο με τον Ντουρμισάι!

48' Σουτ του Τριάδη έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

48' Κόρνερ για τον Απόλλωνα.

46' Διαμαρτυρίες από την πλευρά του Απόλλωνα για πέναλτι στον Γκαρός από τον Μπανανά. Ο Φωτιάδης είπε να συνεχιστεί το παιχνίδι.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος, χωρίς αλλαγές ο Πανιώνιος.

Σε μία αλλαγή προχώρησε ο προπονητής του Απόλλωνα. Ο Τριάδης παίρνει τη θέση του Τζανετόπουλου.

Βγαίνουν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο ημίχρονο.

Στο 43' ο Πανιώνιος είχε δοκάρι με τον Σπιριντόνοβιτς.

Ο Απόλλων είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και τις καλύτερες στιγμές στο πρώτο ημίωρο.

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ο Πανιώνιος προηγείται 1-0 του Απόλλωνα με το τέρμα του Ντουρμισάι στο 37'.

45' Κόρνερ για τον Πανιώνιο.

Ο μεσοεπιθετικός των φιλοξενούμενων έκανε ωραία ατομική προσπάθεια και σούταρε με το αριστερό μέσα από την περιοχή, όμως ο Χουάντερσον έδιωξε την μπάλα, η οποία βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι.

43' Δοκάρι για τον Πανιώνιο με τον Σπιριντόνοβιτς.

40' Κόρνερ για τον Πανιώνιο.

Ο Μασούρας από τα αριστερά σέντραρε στην περιοχή και ο Ντουρμισάι εκτέλεσε με τη μία για να γράψει το Απόλλων-Πανιώνιος 0-1.

37' Γκολ για τον Πανιώνιο με τον Ντουρμισάι!

34' Φάουλ για τον Απόλλωνα σε καλό σημείο για γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή.

27' Καλή ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Κεφαλιά του Γκονζάλες, έδιωξε ο Κότνικ και στο ριμπάουντ ο Λούκιτς σημάδεψε τα σώματα των αντιπάλων.

21' Κόρνερ για τον Απόλλωνα.

20' Απευθείας εκτέλεση του φάουλ από τον Μασούρα, η μπάλα κάπου κόντραρε και έφυγε δίπλα από το δοκάρι του Χουάντερσον.

19' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Πανιώνιο.

17' Μακρινό σουτ του Βαφέα, η μπάλα άουτ.

15' Κεφαλιά του Ακόστα μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Κότνικ.

10' Σουτ του Τόμας έξω από την περιοχή, μπλόκαρε εύκολα ο Κότνικ.

8' Καλός ο ρυθμός του αγώνα στα πρώτα λεπτά.

7' Σουτ του Ναδάλες, μπλόκαρε πάλι ο Κότνικ.

6' Ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ο Γκαρός σούταρε μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Κότνικ.

5' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Τόμας, διώχνει σε κόρνερ ο Κότνικ.

4' Κεφαλιά του Ντομίνγκες, η μπάλα άουτ.

3' Πρώτη προσπάθεια για γκολ από τον Πανιώνιο. Σουτ του Σπιριντόνοβιτς έξω από την περιοχή, έδιωξε σε κόρνερ ο Χουάντερσον.

Ξεκίνησε το ματς, ο Πανιώνιος πήρε τη σέντρα.

Βγήκαν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο για τη σέντρα.

Στον πάγκο για τον Πανιώνιο οι Νίκας, Σταυρόπουλος, Σαραμαντάς, Μανθάτης, Πίρις, Αλί, Οικονομίδης.

Στον πάγκο για τον Απόλλωνα οι Βάσιτς, Τριάδης, Οριουέλα, Πέδρο, Ντεφεντερίκο, Ελ-Χέλβε, Σικαμπάλα.

Θυμίζουμε ότι ο προπονητής των γηπεδούχων, Αλμπέρτο Μοντεαγούδο, βρίσκεται υπό έντονη πίεση.