Super League: ΟΦΗ - ΑΕΚ 0 - 3 τελικό σκορ

Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης, ΟΦΗ-ΑΕΚ, για την 5η αγωνιστική της Super League.

Τέλος στο ματς. ΟΦΗ-ΑΕΚ 0-3

Ξεκίνησε η φάση από προσπάθεια του Έλληνα αμυντικού να κλωτσήσει τον φορ της ΑΕΚ, που ήταν στο έδαφος

Ένταση στο παιχνίδι, ανάμεσα σε Ποτουρίδη και Γιακουμάκη. Κίτρινη και για τους δύο.

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις

88' Εκτέλεση φάουλ του Νάστου, έφυγε πολύ ψηλά η μπάλα

74' Κεφαλιά του Πλατέλλα, μπλοκάρει ο Μπάρκας.

72' Δυνατό σουτ του Μπακασέτα, διώχνει ο Σωτηρίου.

Θα μπει ο Χουλτ σε λίγο

Δεν θα συνεχίσει ο Λόπες, θα μεταφερθεί εκτός με φορείο
Πρόβλημα με Λόπες στην ΑΕΚ. Δείχνει να έχει "κλειδώσει" το γόνατο του Πορτογάλου.

69' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Γιακουμάκης αντί Πόνσε

68' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Νάστος και Κουτσιανικούλης αντί Παπαστεριανού και Αραβίδη στο παιχνίδι

64' Γκολ για την ΑΕΚ, 0-3!

Πιο καλό το πρόσωπο του ΟΦΗ στο δεύτερο μέρος. Ελέγχει την κατάσταση η ΑΕΚ
60' Επίθεση για τον ΟΦΗ, που έδειχνε να είναι με καλές προϋποθέσεις, αλλά ήταν offside ο Πλατέλλας

58' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Γιαννιώτας αντί Κλωναρίδη

54' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Κεφαλιά του Αραβίδη, σε ετοιμότητα ο Μπάρκας

53' Σουτ του Κυριακίδη, μπλόκαρε ο Μπάρκας.

Έναρξη στο δεύτερο μέρος!

Ημίχρονο στο Ηράκλειο. ΟΦΗ-ΑΕΚ 0-2
Η Ένωση ήταν το απόλυτο αφεντικό της αναμέτρησης στο πρώτο μέρος και έβαλε γερές βάσεις για τη νίκη. Ο Μπακασέτας άνοιξε το σκορ στο 20' με δυνατό σουτ και ο Γκάλο ζευγάρωσε τα τέρματα της ομάδας του στο 32' με εκτέλεση φάουλ. Λίγο πριν, ο Κομεσίδης άφησε την ομάδα του με δέκα, καθώς σταμάτησε αντικανονικά τον Κλωναρίδη, που έβγαινε φάτσα με τον Σωτηρίου.

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις, που ήδη μετράνε...

39' Διπλή προσπάθεια (η μια με το αριστερό, η άλλη με το δεξί) του Μπακασέτα, η μπάλα εκτός.

36' Κίτρινη ο Γαλανόπουλος, για φάουλ στον Πλατέλλα

32' Γκολ η ΑΕΚ, 0-2!
Ο Κομεσίδης πούλησε την μπάλα, ο Κλωναρίδης έγινε κάτοχός της και έφυγε με φάτσα το τέρμα και ο αμυντικός των γηπεδούχων τον σταμάτησε αντικανονικά, την ώρα που ήταν έτοιμος να μπει στην περιοχή.

30' Κόκκινη για τον ΟΦΗ!

20' Γκολ η ΑΕΚ, 0-1!

Ο Μπακασέτας έπιασε πολύ δυνατό-συρτό σουτ λίγο πίσω από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής και νίκησε τον Σωτηρίου, που βρήκε την μπάλα, αλλά δεν μπόρεσε να αποτρέψει την παραβίαση της εστίας του

12' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Μάνταλος εκτέλεσε φάουλ από τ' αριστερά, ο Πόνσε έκανε την προβολή στην καρδιά της αντίπαλης άμυνας και αστόχησε.

8' Πολύ καλή στιγμή για την ΑΕΚ.
Κεφαλιά του Πόνσε, από πολύ καλή θέση και η μπάλα άουτ.

8' Εκτέλεσε με φάλτσα ο Μάνταλος, έδιωξε σε κόρνερ ο Σωτηρίου

Φάουλ από τα αριστερά για την ΑΕΚ

4' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Σέντρα του Ποτουρίδη, κεφαλιά του Σασί από καλή θέση, αλλά η μπάλα έφυγε εκτός.

3' Απειλεί ο ΟΦΗ! Ο Μιχόγεβιτς βρήκε την μπάλα σε μια αναμπουμπούλα, αλλά αυτή σταμάτησε στον Τσόσιτς, που έδιωξε

1' Κεφαλιά του Πόνσε, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα πάνω από την εστία του Σωτηρίου

Έναρξη στο ματς!

Η Ένωση έχει αρκετές αλλαγές στη σύνθεσή της. Ο Μαρίνος Ουζουνίδης άφησε στον πάγκο τον Βασίλη Λαμπρόπουλο, αλλά και τον Μιχάλη Μπακάκη, δεν είναι στην αποστολή ο Μάριος Οικονόμου για λόγους τακτικής, ενώ Λιβάγια, Άλεφ, Αλμπάνης, Μπογέ είναι τραυματίες.

Διαιτητής: Αναστάσιος Σιδηρόπουλος. Βοηθοί: Πολυχρόνης Κωσταράς, Λάζαρος Δημητριάδης 4ος Διαιτητής: Πραξιτέλης Ζαχαριάδης

Στον πάγκο των κιτρινόμαυρων: Τσιντώτας, Μπακάκης, Χουλτ, Λαμπρόπουλος, Γιακουμάκης, Αϊντάρεβιτς, Γιαννιώτας.

Στον πάγκο των γηπεδούχων: Στρέζος, Νάστος, Ντίνας, Κουτσιανικούλης, Βουό, Κοιλιάρας, Νέιρα.

ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Σωτηρίου, Κομεσίδης, Ποτουρίδης, Μιχόγεβιτς, Κοροβέσης, Μπολάκης, Παπαστεριανός, Κυριακίδης, Σασί, Πλατέλλας, Αραβίδης.

ΑΕΚ (Μαρίνος Ουζουνίδης): Μπάρκας, Λόπες, Τσιγκρίνσκι, Τσόσιτς, Γκάλο, Σιμόες, Γαλανόπουλος, Μάνταλος, Μπακασέτας, Κλωναρίδης, Πόνσε.

Πάμε αρχικά να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...

Η αναμέτρηση θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Novasports2 και φυσικά ραδιοφωνικά από το ΣΠΟΡ FM 94,6.

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, ΟΦΗ-ΑΕΚ, για την 5η αγωνιστική της Super League, που είναι προγραμματισμένη για τις 20:30.