Super League: Πανιώνιος - Ολυμπιακός 0 - 1 τελικό σκορ

Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 4η αγωνιστική της Super League ανάμεσα στον Πανιώνιο και τον Ολυμπιακό .

Τέλος του αγώνα.

90+1 Γκολ για τον Ολυμπιακό. Ο Χασάν στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα με καλή κεφαλιά.
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις

89' Μακρινό σουτ του Χασάν. Η μπάλα περνάει λίγο πάνω από το δοκάρι της εστίας του Κότνικ.

Ο Ολυμπιακός πιέζει στα τελευταία λεπτά για το γκολ.

85' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Χασάν έπιασε την κεφαλιά. Ο Κότνικ μπλόκαρε.

84' Νέα καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Ο Σπιριντόνοβιτς έκανε καλό σουτ. Δεν βρήκε στόχο.

83' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Οικονομίδης στη θέση του Μασούρα.

81' Αλλαγή για τον Ολυμπιακο. Ο Χριστοδουλόπουλος στη θέση του Ποντένσε

81' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Μανθάτης στη θέση του Τσιλούλη.

80' Καλό σουτ από τον Σπιριντόνοβιτς.

Ετοιμάζει Χριστοδουλόπουλο ο προπονητής του Ολυμπιακού.

76' Αντεπίθεση για τον Πανιώνιο. Ο Τσιλούλης δεν μπορεί κάνει καλό σουτ μπροστά στον Γιαννιώτη.

Αλλάζει σε 4-4-2 ο Ολυμπιακός.

74' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Χασάν στη θέση του Μπουχαλάκη.

74' Κίτρινη στον Τσιλούλη.

Ο Ανιγκό διαμαρτύρεται στον επόπτη για τη φάση του 63ου λεπτού.

Ο Μαρτίνς ετοιμάζει και τον Χασάν.

Πρώτη εκτίμηση για τον Μανοϊλοβιτς. Θλάση στον τετρακέφαλο.

67' Αρκετά καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Σουτ του Νάτχο από κοντά. Ο Κότνικ έδιωξε.

64' Κίτρινη κάρτα στον Ντουρμισάι.

63' Ο Μασούρας στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα. Ο διαιτητής κακώς δεν κατοχύρωσε το τέρμα. Ο παίκτης του Πανιωνίου καλυπτόταν από τους αμυντικούς του Ολυμπιακού.

61' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Κότνικ στη θέση του Μανοϊλοβιτς.

Είχε κάνει ένεση για να παίξει ο πορτιέρο του Πανιωνίου. Όμως επιδεινώθηκε η κατάστασή του σε μια φάση του αγώνα.

Πρόβλημα με τον Μανοϊλοβιτς για τον Πανιώνιο. Είναι στο έδαφος και πονάει. Αποχωρεί από τον αγωνιστικό χώρο.

58' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Νάτχο στη θέση του Φορτούνη.

56' Ο Μπανανά διώχνει σε κόρνερ. Ο Ολυμπιακός έχει ανέβει λίγο τα τελευταία λεπτά.

Ο Νάτχο θα περάσει στον αγώνα σε λίγο.

53' Σουτ του Μεριά. Διώχνει ο Μανοϊλοβιτς.

Ο Πανιώνιος είναι καλύτερος από τον Ολυμπιακό σε αυτά τα πρώτα λεπτά του δευτέρου 45λέπτου.

51' Ο Ντομίγκες βρήκε πολύ όμορφα τον Κεϊτά στη μεγάλη περιοχή του Ολυμπιακού. Πρόλαβε και έδιωξε ο Καμαρά.

49' Πολύ μεγάλη στιγμή για τον Πανιώνιο. Ο Μασούρας γύρισε στον Κόρμπο μέσα στη μεγάλη περιοχή. Εκείνος έκανε το σουτ αλλά ο Γιαννιώτης εξαιρετικά έδιωξε τη μπάλα και γλίτωσε τον Ολυμπιακό από το γκολ που θα δεχόταν.

46' ΄Έναρξη του β' 45λέπτου.

Ανώτερος ο Ολυμπιακός μέχρι το 20ο λεπτό του αγώνα. Από το σημείο αυτό ο Πανιώνιος ανέβηκε και άρχισε να απειλεί τους ερυθρόλευκους.

Τέλος του πρώτου 45λέπτου.

42' Σουτ του Κούρντι. Δεν ανησυχεί ο Γιαννιώτης.

Τα τελευταία λεπτά οι οργανωμένοι οπαδοί του Πανιώνιο έχουν "ζεστάνει" την ατμόσφαιρα.

40' Κίτρινη κάρτα στον Ομάρ.

38' Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Καλή εναλλαγή της μπάλας για τους παίκτες των γηπεδούχων με στόχο τον Κόρμπο στη μεγάλη περιοχή. Ο Μπουχαλάκης όμως τον πιέζει και δίνει τον χρόνο στον Γιαννιώτη να βγει και να μπλοκάρει. Μασούρα και Ντουρμισάι είχαν αλλάξει όμορφα τη μπάλα στην αρχή της φάσης.

34' Αντεπίθεση για τον Πανιώνιο. Η σέντρα του Ντουρμισάι όμως από τα δεξιά δεν ήταν καλή.

32' Σουτ με φάλτσο από τον Φετφατζίδη μέσα από τη μεγάλη περιοχή. Η μπάλα εκτός αγωνιστικού χώρου.

29' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης έβγαλε όμορφα στον Γκερέρο. Εκείνος έκανε το σουτ αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το κάθετο δοκάρι.

Ο Πανιώνιος είναι περισσότερο απειλητικός στα λεπτά αυτά.

22' Νέο σουτ από τον Μασούρα, χωρίς στόχο.

21' Καλό στιγμή και για τον Πανιώνιο με τον Ντουρμισάι να κάνει το σουτ και τη μπάλα να καταλήγει άουτ.

20' Καλό σουτ του Φετφατζίδη. Η μπάλα φεύγει άουτ.
Ο Ανιγκό έχει δώσει εντολή στον Μασούρα να βρίσκεται δίπλα στον Καμαρά. Στόχος να δυσκολέψει την πρώτη πάσα του Ολυμπιακού και κατ' επέκταση και την κυκλοφορία της μπάλας.

17' Σουτ του Κεϊτά. Ο Γιαννιώτης μπλοκάρει εύκολα.

17' Κεφαλιά του Φετφατζίδη με την μπάλα να φεύγει άουτ. Ο Ομάρ έκανε την σέντρα από τα δεξιά.

16' Πρώτο σουτ για τον Πανιώνιο στο παιχνίδι. Ο Μασούρας δοκίμασε το πόδι του αλλά δεν ανησύχησε τον Γιαννιώτη.
15' Σουτ του Γκερέρο. Η μπάλα φεύγει ψηλά. Ο Μπουχαλάκης βρήκε πολύ όμορφα με βαθιά μπαλιά τον συμπαίκτη του μέσα στη μεγάλη περιοχή του Πανιωνίου.

12' Κακό σουτ του Ποντένσε λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή. Υπήρξε και παρέμβαση του Μπανανά στο σουτ. Ο Πορτογάλος είχε την επιλογή να δώσει αριστερά στον Φετφατζίδη.

9' Ο Φορτούνης ζητά χέρι -και πέναλτι- στο γύρισμα που έκανε μέσα στη μεγάλη περιοχή.
Τα τελευταία λεπτά ο Ολυμπιακός προσπαθεί να αναπτυχθεί τα αριστερά με τον Τσιμίκα και τον Ποντένσε.

8' Σε θέση οφ-σάιντ ο Τσιμίκας, ο οποίος προσπάθησε να βγει στην πλάτη της άμυνας του Πανιωνίου από την καλή μπαλιά του Φορτούνη.

Από την άλλη πλευρά οι παίκτες του Πανιώνιου δίνουν χώρο και κλείνουν τους διαδρόμους προς την εστία της ομάδας τους. Ξεκάθαρη η πρόθεση να χτυπήσουν στην αντεπίθεση.

Η μπάλα στα πόδια των παικτών του Ολυμπιακού στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα μέχρι τώρα. Περισσότερες πρωτοβουλίες από τα δεξιά με τον Φετφατζίδη και τον Φορτούνη για τους ερυθρόλευκους.

Ο Φορτούνης εκτέλεσε απευθείας το φάουλ. Η μπάλα έφυγε αρκετά ψηλά.

2' Φάουλ σε καλή θέση για τον Ολυμπιακό. Ο Παπαγεωργίου έριξε στο έδαφος τον Φετφατζίδη.

1' Έναρξη του αγώνα.

Με μόνο μία αλλαγή σε σχέση με το ματς της Πέμπτης θα κατέβει στη Νέα Σμύρνη ο Ολυμπιακός για το παιχνίδι με τον Πανιώνιο.

Η έκπληξη ήταν ότι δεν υπήρχε... έκπληξη. Ο Πέδρο Μαρτίνς έκανε μόλις αλλαγή στην 11αδα σε σχέση με το παιχνίδι της Πέμπτης κόντρα στην Μπέτις κι αυτή ήταν να επαναφέρει τον Γκερέρο στο βασικό σχήμα αντί του Χασάν.

Αναλυτικά η 11αδα για τον Ολυμπιακό:

Γιαννιώτης, Ομάρ, Μεριά, Βούκοβιτς, Τσιμίκας, Μπουχαλάκης, Καμαρά, Φετφατζίδης, Φορτούνης, Ποντένσε, Γκερέρο.

Στον πάγκο του Ολυμπιακού: Χουτεσιώτης, Νάτχο, Χριστοδουλόπουλος, Γκιγιέρμε, Χασάν, Κούτρης, Μιράντα.

Πανιώνιος: Μανοϊλοβιτς, Παπαγεωργίου, Μπανανά, Ντομίνγκες, Κούρντι, Κεϊτά, Κόρμπος, Μασούρας, Τσιλούλης, Ντουρμισάϊ, Σπιριντόνοβιτς.

Στον πάγκο του Πανιώνιου: Κότνικ, Σταυρόπουλος, Σαραμαντάς, Μανθάτης, Πίρις, Σοφιάν, Οικονομίδης.

Διαιτητές: Εμμανουήλ Σκούλας, Παντελής Σπυρόπουλος, Μαρία Δέτση. Τέταρτος ο Τάσης.