ΠΑΣ Γιαννινα - Αρης 1 - 0 τελικό σκορ

Παρακολουθήστε την αναμέτρηση του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Άρη, στο πλαίσιο της τέταρτης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.

Τέλος αγώνα, ο ΠΑΣ Γιάννινα επικράτησε 1-0 του Άρη και πανηγύρισε τη 2η συνεχόμενη νίκη του!

95' Πολύ καλή ευκαιρία για τον Άρη, αλλά ο Δεληζήσης δεν μπόρεσε να πλασάρει σωστά μέσα από την περιοχή. Η μπάλα άουτ.

93' Πιέζει ο Άρης, αντέχει ο ΠΑΣ!
91' Σουτ του Ναζλίδη, η μπάλα άουτ.

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

89' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Σιόντης αντικαθιστά τον Βιντάλ.
86' Ευκαιρία για τον Άρη. Δυνατό σουτ του Γκάμα, σε ετοιμότητα ο Βελλίδης έδιωξε την μπάλα.

84' Κεφαλιά του Δεληζήση από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα άουτ.

83' Κεφαλιά του αμαρκάριστου Κρίζμαν μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
80' Τρεις αλλαγές για τον Άρη! Μαρτίνες, Ναζλίδης και Σιώπης αντικαθιστούν Γκαρσία, Ντιγκινί, Μπάσα.

80' Καλή στιγμή για τον Άρη, αλλά η απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κολάσο κατέληξε άουτ.

78' Κόρνερ για τον Άρη.
75' Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Αθανασιάδης παίρνει τη θέση του Λεό.

72' Τραυματίστηκε ο Νικολιάς, αλλά επέστρεψε άμεσα στο ματς.

71' Κίτρινη κάρτα στον Σκόνδρα.

70' Μακρινό σουτ του Βιντάλ, η μπάλα άουτ.

69' 60%-40% υπέρ του Άρη η κατοχή της μπάλας.
Αυτό ήταν το πρώτο γκολ που δέχθηκε φέτος ο Άρης!

Σουτ του Λεό μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε του Δεληζήση, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα του Κουέστα. Στην ουσία είναι αυτογκόλ του Δεληζήση.

65' Γκολ για τον ΠΑΣ Γιάννινα!

64' Μακρινό σουτ του Μπάσα, η μπάλα στην αγκαλιά του Βελλίδη.

63' Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Κρίζμαν αντικαθιστά τον Μυστακίδη.
59' Τραυματίστηκε ο Νικολιάς, βγαίνει εκτός αγωνιστικού χώρου.

58' Δεν υπάρχει κάτι σημαντικό στο δεύτερο ημίχρονο.
53' Κόρνερ για τον ΠΑΣ.

52' Επέστρεψε ο Μυστακίδης, που συνεχίζει κανονικά.

Τραυματίστηκε ο Μυστακίδης, ο οποίος έπεσε με άσχημο τρόπο στο έδαφος.

Ο Ματίγια το εκτέλεσε απευθείας, αλλά η μπάλα κόντραρε σε συμπαίκτη του και κατέληξε άουτ.

47' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Άρη.

Δεν υπάρχουν αλλαγές για τις δύο ομάδες.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

Βγαίνουν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο ημίχρονο.
Ο Άρης είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, όμως δεν βρήκαν τον τρόπο για να σκοράρουν. Δοκάρι στο 29' για τους φιλοξενούμενους.

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ΠΑΣ Γιάννινα και Άρης στο 0-0.

41' Κόρνερ για τον ΠΑΣ.

39' Σουτ του Νικολιά, μπλόκαρε ο Κουέστα.

38' Κόρνερ για τον Άρη.

36' Σουτ του Γκάμα από το ημικύκλιο της περιοχής, η μπάλα άουτ.

Ανέβηκε κατακόρυφα ο ρυθμός στο τελευταίο 5λεπτο.

Στο μεταξύ, δέχθηκε κίτρινη κάρτα ο Βελλίδης, που υπέπεσε στην παράβαση αφού έπιασε την μπάλα με τα χέρια έξω από την περιοχή του.

34' Πάνω στο τείχος η εκτέλεση φάουλ του Γκαρσία.
33' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Άρη, ακριβώς έξω από την περιοχή του ΠΑΣ.

31' Σουτ του Κολάσο έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Βελλίδης.

30' "Απαντάει" στις ευκαιρίες ο ΠΑΣ. Αρχικά, με τον Βιντάλ να σουτάρει και τον Κουέστα να αποκρούει και εν συνεχεία με τον Μυστακίδη να κάνει κούρσα και να σουτάρει εκτός περιοχής, όμως η μπάλα έφυγε άουτ.

Εκπληκτική προσπάθεια του Αργεντινού χαφ του Άρη, αλλά το σουτ του από το ημικύκλιο της περιοχής βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι.

29' Δοκάρι για τον Άρη με τον Ματέο Γκαρσία!
25' 59%-41% υπέρ του Άρη η κατοχή της μπάλας.

24' Κίτρινη κάρτα στον Μπρούνο Γκάμα για φάουλ στον Βιντάλ.

21' Επικίνδυνη στιγμή για τον Άρη, όμως το πλασέ του Γιουνές μέσα από την περιοχή βρήκε στα σώματα των αντίπαλων αμυντικών.

19' Πρώτη τελική για τον ΠΑΣ, αλλά το σουτ του Μυστακίδη από το ύψος της περιοχής έφυγε άουτ.
14' Κόρνερ για τον ΠΑΣ.

13' Επικίνδυνη αντεπίθεση για τον ΠΑΣ, έδιωξαν οι αμυντικοί του Άρη.

Νεύρα μεταξύ Γιουνές-Τσικάρσκι.
10' Διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι ο Άρης, αφού ο Γιουνές δέχθηκε ένα χτύπημα στο πρόσωπο στην περιοχή του ΠΑΣ.

8' Μέχρι τώρα οι γηπεδούχοι προσπαθούν να "σημαδέψουν" τον Λεό προκειμένου να γίνουν απειλητικοί.

7' Σε θέση οφσάιντ ο Μπρούνο Γκάμα.

6' Σε παθητικό ρόλο μέχρι στιγμής ο ΠΑΣ.

5' Ο Άρης προσπαθεί να αναλάβει τα ηνία του αγώνα.
Αν κερδίσει ο Άρης στους "Ζωσιμάδες", τότε θα καταγράψει την καλύτερη εκκίνηση της ιστορίας του σε επίπεδο Α' κατηγορίας!

Ξεκίνησε το ματς, ο ΠΑΣ πήρε τη σέντρα.

Τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή για τον αδικοχαμένο διαιτητή Ντοσίδη.

Βγήκαν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο.

Τιμωρημένος είναι για τον ΠΑΣ ο χαφ Κάστρο.

Διαιτητής του αγώνα ο Ευάγγελος Γρατσάνης.

Η ενδεκάδα του Άρη (4-2-3-1): Κουέστα - Τζανακάκης, Δεληζήσης, Βέλεθ, Κολάσο - Ματίγια, Μπάσα - Ντιγκινί, Γκαρσία, Γκάμα - Γιουνές

Η ενδεκάδα του ΠΑΣ Γιάννινα (3-5-2): Βελλίδης – Σκόνδρας, Μιχαήλ, Τζημόπουλος – Μπουκουβάλας, Νικολιάς, Λίλα, Βιντάλ, Τσικάρσκι – Μυστακίδης, Λεό

Από την άλλη, ο Άρης κέρδισε 2-0 εντός τον Λεβαδειακό και πέτυχε το "3 στα 3".

Ο ΠΑΣ προέρχεται από την πρώτη νίκη της σεζόν, αφού πέρασε από τη Ριζούπολη, 1-2 τον Απόλλωνα Σμύρνης, με πρωταγωνιστή τον Λεό.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ΠΑΣ Γιάννινα-Άρης για την 4η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.