Super League: Αστερας - Απολλων 2 - 0 τελικό σκορ

Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Αστέρας Τρίπολης-Απόλλων Σμύρνης.

Τέλος στο ματς. Αστέρας Τρίπολης-Απόλλων Σμύρνης 2-0

Έκλεψε ο Καλτσάς και στη συνέχεια σε επίθεση με καλές προϋποθέσεις έστειλε την μπάλα εκτός

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις
Έχει επιβάλλει και πάλι απολύτως τον ρυθμό του ο Αστέρας.

88' Σουτ του Μουνάφο, έδιωξε με δυσκολία ο Χουάντερσον, αστόχησε στη συνέχεια ο Ιγκλέσιας

85' Κεφαλιά του Τριανταφυλλόπουλου από καλή θέση, μετά από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα άουτ.
83' Δοκάρι για τον Αστέρα!

82' Αλλαγή για τον Αστέρα. Μπελόκ αντί του Τσιλιανίδη

80' Μεγάλη φάση για τον Αστέρα. Ο Τσιλιανίδης σούταρε με τη μια, ύστερα από σέντρα από τα δεξιά, αλλά έστειλε την μπάλα πάνω στον Χουάντερσον, που δεν μπόρεσε να μπλοκάρει με τη μια και απομάκρυνε τον κίνδυνο.

Έχει κάνει... κοιλιά ο Αστέρας, δεν βγάζει τόση ενέργεια και ο Απόλλων το έχει εκμεταλλευτεί, κερδίζοντας μέτρα στον αγωνιστικό χώρο, αλλά ουσιαστικά δεν έχει απειλήσει τους γηπεδούχους

72' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Δουβίκας αντί του Μανιά στο ματς

66' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Εκτός ο Πέδρο, μέσα ο Μάντζιος.
Αλλαγή για τον Αστέρα. Καλτσάς αντί του Τόνσο

55' Τακουνάκι του Φερνάντεθ μετά από κόρνερ, η μπάλα εκτός

54' Κίτρινη στον Βλάχο

52' Δυνατό σουτ του Τσιλιανίδη, αλλά πάνω στον Χουάντερσον

49' Κεφαλιά του Μανιά, στην αγκαλιά του Χουάντερσον η μπάλα

Σέντρα στο δεύτερο μέρος
Ημίχρονο στο "Θ. Κολοκοτρώνης"! Αστέρας Τρίπολης-Απόλλων Σμύρνης 2-0

Εννέα τελικές για τον πολύ ανώτερο Αστέρα στο πρώτο μέρος έως τώρα, μόλις δύο για τον Απόλλωνα, που είναι πολύ κακός στο πρώτο μέρος. Για την ακρίβεια, είναι πολύ ανώτερή του η ομάδα του Σάββα Παντελίδη

42' Κίτρινη στον Τριάδη

40' Προσπάθεια του Τόνσο να γίνει επικίνδυνος, απομάκρυναν οι φιλοξενούμενοι

39' Σουτ του Φερνάντεθ, διώχνει ο Χουάντερσον

38' Γύρισμα του Τσιλιανίδη, δεν βρήκε κάποιος συμπαίκτης του την μπάλα.

33' Σουτ του Μουνάφο, έδιωξε ο Χουάντερσον
32' Τελική του Απόλλωνα με τον Ζοάο Πέδρο, μάζεψε την μπάλα ο Παπαδόπουλος

Μάζεψε την μπάλα στο δεύτερο ο Χουάντερσον

Δύο σερί κόρνερ για τον Αστέρα

19' Κίτρινη στον Ιγκλέισας για φάουλ στον Ακόστα

18' Εκτέλεση φάουλ του Τριάδη για τον Απόλλωνα, η μπάλα έφυγε αρκετά πάνω από την εστία του Παπαδόπουλου

Η μπάλα στα δίχτυα, αλλά δεν υπάρχει γκολ για τον Αστέρα, διότι ο Φερνάντεθ, ήταν σε θέση offside

Γκολ ο Αστέρας, 2-0!

4' Γκολ ο Αστέρας, 1-0!
Ο Κυριακόπουλος εκτέλεσε δυνατά φάουλ από τα αριστερά, αιφνιδίασε τον Χουάντερσον, που βρήκε την μπάλα χωρίς να αποτρέψει την παραβίαση της εστίας του.

2' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Τσιλιανίδης κινήθηκε από τα δεξιά, έκανε το γύρισμα, η μπάλα πέρασε από πολλά πόδια και ο Φερνάντεθ, ο οποίος έγινε κάτοχός της, αστόχησε από πολύ καλή θέση.

Έναρξη στο ματς!

Ενός λεπτού σιγή στην Τρίπολη για τον άδικο χαμό του διαιτητή Νίκου Ντοσίδη

Οι δύο ομάδες δεν έχουν κάνει... σεφτέ ακόμη στο πρωτάθλημα, αλλά οι γηπεδούχοι είχαν και πολύ δύσκολο πρόγραμμα, αφού ηττήθηκαν με 1-0 από ΠΑΟΚ (Τούμπα) και ΑΕΚ ("Θ. Κολοκοτρώνης), δεχόμενοι γκολ με πέναλτι, ενώ στο 2-1 από τον Ολυμπιακό (Καραϊσκάκη) δέχτηκαν το δεύτερο γκολ στις καθυστερήσεις

Διαιτητής: Αθανάσιος Σέζος Βοηθοί: Νικόλαος Σάββας, Νικόλαος Δημόπουλος Τέταρτος: Στέφανος Κουμπαράκης

Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Βάσιτς, Στάθης, Γκίνο, Κονέ, Μάντζιος, Σικαμπάλα, Γκάρος

Στον πάγκο για τους Αρκάδες: Αθανασιάδης, Κώτσιρας, Βαλιέντε, Μπελόκ, Καλτσάς, Ορτέγκα, Δουβίκας

Απόλλων Σμύρνης (Αλμπέρτο Μοντεγουάδο): Χουάντεσρον, Κοντοές, Ναδάλες, Λούκιτς, Βαφέας, Γκονζάλες, Ντουρσό, Μπεντινέλι, Πέδρο, Ακόστα, Τριάδης.

Αστέρας (Σάββας Παντελίδης): Παπαδόπουλος, Βλάχος, Κυριακόπουλος, Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Μουνάφο, Ιγκλέσιας, Τσιλιανίδης, Φερνάντεζ, Τόνσο, Μανιάς.

Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...

Η αναμέτρηση θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Novasports1 και φυσικά ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Αστέρας Τρίπολης-Απόλλων, για την 4η αγωνιστική της Super League.