Ξανθη - Παναιτωλικος 1 - 1 τελικό σκορ

Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Ξάνθη και τον Παναιτωλικό για την 3η αγωνιστική της Super League.

Ανώτεροι οι γηπεδούχοι μετά το 35', ο Κυριακίδης κράτησε όρθιο τον Παναιτωλικό με τις επεμβάσεις του.

Ο Παναιτωλικός προηγήθηκε στο 21' με τον Μοράρ, η Ξάνθη ισοφάρισε με πέναλτι του Γέντρισεκ στο 42'.

Τέλος αγώνα, Ξάνθη και Παναιτωλικός έμειναν στο 1-1!
91' Κίτρινη κάρτα στον Μπαξεβανίδη.

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, με τον Καμαρά να βγαίνει τετ-α-τετ με τον Ζίβκοβιτς, ωστόσο ο τερματοφύλακας της Ξάνθης απέκρουσε με τα πόδια.

87' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Καμαρά παίρνει τη θέση του Μοράρ.

87' Κίτρινη κάρτα στον Έρικσον.

86' Η Ξάνθη ελέγχει το ρυθμό.
82' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Σουλεϊμάν αντικαθιστά τον Καντά.

81' Ευκαιρία για την Ξάνθη. Γυριστή κεφαλιά του Γέντρισεκ, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

81' Κόρνερ για την Ξάνθη.

80' Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Λουσέρο παίρνει τη θέση του Γουίλιαν.

79' Κίτρινη κάρτα στον Καντά.

79' Δεύτερη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Ντε Λούκας αντικαθιστά στον Κοβάτσεβιτς.

77' Προσπαθεί να ισορροπήσει ο Παναιτωλικός.
72' Σουτ του Κοβάτσεβιτς έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

71' Τρομερή ευκαιρία για την Ξάνθη. Κεφαλιά του Γέντρισεκ, διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Κυριακίδης.

69' Καλός συνδυασμός από τους γηπεδούχους, αλλά το σουτ του Καντά βρήκε στα σώματα των αντιπάλων.

67' Δύο διαδοχικά κόρνερ για την Ξάνθη. 8-0 τα κόρνερ υπέρ των γηπεδούχων.

66' Ξεκίνησε και πάλι το παιχνίδι.

65' Μίνι διακοπή στο ματς αφού τραυματίστηκαν οι Καντά, Μιχάι.

64' Πρώτη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Κάστρο πήρε τη θέση του Σαρπόνγκ, που έκανε ντεμπούτο με τη φανέλα των γηπεδούχων.
13 τελικές προσπάθειες έχει η Ξάνθη, μία μόνο ο Παναιτωλικός!

62' Ευκαιρία για την Ξάνθη, με σουτ του Καμαρά έξω από την περιοχή, το οποίο μπλόκαρε ο Κυριακίδης.

60' Κυριαρχεί η Ξάνθη στο πρώτο τέταρτο του δευτέρου μέρους.

59' Σουτ του Γέντρισεκ έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Κυριακίδης.

58' Κι άλλη ευκαιρία για την Ξάνθη, με το σουτ του Καντά μέσα από την περιοχή να φεύγει άουτ.

57' Δοκάρι για την Ξάνθη με τον Λισγάρα.

57' Δεύτερο διαδοχικό κόρνερ για την Ξάνθη.

56' Ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Γέντρισεκ σούταρε δυνατά μέσα από την περιοχή, αλλά ο Κυριακίδης έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ.

52' Μακρινό σουτ του Γέντρισεκ, η μπάλα άουτ.

49' Η πρώτη προσπάθεια για γκολ στο δεύτερο ημίχρονο ανήκει στην Ξάνθη. Ο Κίκε σούταρε εκτός περιοχής, αλλά η μπάλα έφυγε ψηλά.
48' Κίτρινη κάρτα στον Άργκους.

Με την ίδια ενδεκάδα συνεχίζει η Ξάνθη.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο νεαρός Λιάβας πήρε τη θέση του Μανά.

Βγαίνουν οι δύο ομάδες για το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, Ξάνθη και Παναιτωλικός στο 1-1.
42' Γκολ για την Ξάνθη με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γέντρισεκ!

Γύρισμα του Μπαξεβανίδη στην περιοχή, ο Μιχάι βρήκε την μπάλα με το χέρι.

41' Πέναλτι για την Ξάνθη!

39' Κόρνερ για την Ξάνθη, που πιέζει.

37' Ευκαιρία για την Ξάνθη. Καλό σουτ του Σιλά έξω από την περιοχή, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι του Κυριακίδη.
35' Ξεκίνησε και πάλι το ματς.

34' Νέα διακοπή στον αγώνα, καθώς έχει τραυματιστεί ο Μοράρ. Μάλιστα, ο επιθετικός του Παναιτωλικού σφαδάζει από τους πόνους.

33' Ξεκίνησε και πάλι το παιχνίδι.

31' Μίνι διακοπή στο ματς αφού έχει τραυματιστεί ο τερματοφύλακας του Παναιτωλικού.
30' Φάση... διαρκείας για την Ξάνθη στην περιοχή του Παναιτωλικού, ωστόσο οι παίκτες των γηπεδούχων δεν βρήκαν καθαρό πεδίο για να σουτάρουν.

28' Επικίνδυνη στιγμή για την Ξάνθη με τον Καντά να μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά και να σεντράρει, αλλά οι αμυντικοί των φιλοξενούμενων έδιωξαν.
26' Κόρνερ για την Ξάνθη.

24' Κίτρινη κάρτα στον Καμαρά.

Τραγικό λάθος του τερματοφύλακα της Ξάνθης, Ζίβκοβιτς, που... πάσαρε σε αντίπαλο και ο Μοράρ δεν τον συγχώρησε.

21' Γκολ για τον Παναιτωλικό με τον Μοράρ!

15' Κεφαλιά του Μπαξεβανίδη μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε εύκολα ο Κυριακίδης.
14' Δεύτερο διαδοχικό κόρνερ για την Ξάνθη.

14' Κόρνερ για την Ξάνθη.

11' Πίεσε ο Παναιτωλικός και ανάγκασε τους παίκτες της Ξάνθης να διώξουν την μπάλα όπως-όπως.

9' Ο Παναιτωλικός δεν έχει απειλήσει μέχρι τώρα.

4' Η πρώτη καλή στιγμή ανήκει στην Ξάνθη. Ο Γέντρισεκ εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια της αντίπαλης άμυνας, αλλά πλάσαρε από πλάγια θέση και η μπάλα κατέληξε άουτ.

4' Παιχνίδι κέντρου στα πρώτα λεπτά.

Ξεκίνησε το ματς. Ο Παναιτωλικός πήρε τη σέντρα.

Σε 2 λεπτά η σέντρα του αγώνα.

Η Ξάνθη δεν έχει χάσει από τον Παναιτωλικό τα 4 τελευταία χρόνια: 7 νίκες και 1 ισοπαλία εντός κι εκτός έδρας.

Διαιτητής του αγώνα ο Κωνσταντίνος Κοτσάνης.

Ο Παναιτωλικός έχασε 1-2 εντός από τον Ατρόμητο στην 1η αγωνιστική, αλλά κέρδισε 2-1 τον ΟΦΗ στο Αγρίνιο τη 2η αγωνιστική.

Η Ξάνθη έχει συλλέξει μόλις έναν πόντο στις δύο πρώτες αγωνιστικές. Στην πρεμιέρα ηττήθηκε 0-1 εντός από τον Παναθηναϊκό, ενώ ακολούθησε το 0-0 με τον Ατρόμητο εκτός.

Η ενδεκάδα του Παναιτωλικού (4-1-4-1): Κυριακίδης - Μαρινάκης, Μιχάι, Άργκους, Τσοκάνης - Έρικσον - Μάζουρεκ, Ντίας, Ουίλιαν, Μάνα - Μοράρ

Η ενδεκάδα της Ξάνθης (4-2-3-1): Ζίβκοβιτς – Μπαξεβανίδης, Λισγάρας, Κασάδο, Σιλά – Καμαρά, Κοβάτσεβιτς – Κίκε, Σαρπόνγκ, Καντά – Γέντρισεκ

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Ξάνθη-Παναιτωλικός για την 3η αγωνιστική της Super League.