ΑΕΚ - Πανιωνιος 4 - 0 τελικό σκορ

Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον Πανιώνιο για την 3η αγωνιστική της Super League.

Με την καλύτερη δυνατή ψυχολογία πάει στο Άμστερνταμ η ΑΕΚ για να αντιμετωπίσει τον Άγιαξ. Κατώτερος των περιστάσεων ο Πανιώνιος.

Ολοκληρώθηκε το ματς, η ΑΕΚ συνέτριψε 4-0 τον Πανιώνιο!

92' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ! 4-0 Ο ΚΛΩΝΑΡΙΔΗΣ! Δεύτερο γκολ για τον Κλωναρίδη που ολοκληρώνει με ιδανικό πλασέ την ασίστ του Λιβάγια

Τρία λεπτά καθυστερήσεων

87' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ! Νέο δυνατό σουτ του Κλωναρίδη, η μπάλα στο αριστερό δοκάρι της εστίας του Μανοϊλοβιτς
84' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ! 3-0 ΜΕ ΔΥΝΑΤΟ ΣΟΥΤ ΤΟΥ ΚΛΩΝΑΡΙΔΗ!

82' Κακό κοντρόλ του Λιβάγια σε φάση τετ-α-τετ, απομάκρυνε ο Μανοΐλοβιτς
81' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Εκτός ο Μάνταλος, μέσα ο Κλωναρίδης

80' Κεφαλιά του Τσιγκρίνσκι, άουτ η μπάλα

Ενθαρρυντικά τα πρώτα νέα για τον Σιμόες, καθώς είπε στον Ουζουνίδη ότι δεν πονάει, αλλά προληπτικά δεν ήθελε να συνεχίσει

77' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Εκτός ο Σιμόες, μέσα ο Τσόσιτς

76' Πρόβλημα με Σιμόες! Ζητά αλλαγή ο Πορτογάλος και μεγάλη αγωνία στην ΑΕΚ
74' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ! Προσποίηση του Μάνταλου που απελευθερώνεται από τον Κόρμπο, έκανε το σουτ με το αριστερό, αλλά η μπάλα σταματά στη ρίζα του αριστερού δοκαριού.

70' Ο Τσιλούλης άθελά του πάτησε τον Γιαννιώτα μέσα στην περιοχή, αλλά ο Ευαγγέλου δεν έδωσε το πέναλτι.
68' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Εκτός ο Πόνσε, μέσα ο Γιαννιώτας για το ντεμπούτο του

Σηκώνεται ο Σιμόες και τα καρδιοχτύπια μειώνονται

65' Κίτρινη κάρτα στον Ντομίνγκες για σκληρό φάουλ στον Σιμόες
64' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός ο Καμαρά, μέσα ο Τσιλούλης

59' Πλασέ του Σπιριντόνοβιτς από το ύψος της μεγάλης περιοχής, άουτ η μπάλα, με τον Μπάρκα να παρακολουθεί όρθιος
58' ΓΚΟΛ Η ΑΕΚ! 2-0 ΜΕ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΜΠΑΚΑΣΕΤΑ!

55' Σουτ του Μάνταλου τη στιγμή που η άμυνα του Πανιωνίου είναι σε ανισορροπία, νέα απόκρουσε ο Μανοΐλοβιτς

14 τελικές η ΑΕΚ, 2 ο Πανιώνιος

53' Σουτ του Άλεφ, μπλόκαρε ο Μανοΐλοβιτς που ήταν σε σωστή θέση
53' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός ο Οικονομίδης, μέσα ο Ντουρμισάι

53' Σουτ του Λιβάγια από πλάγια θέση, καίρια επέμβαση του Μανοΐλοβιτς σε κόρνερ

52' Αποφασισμένη η ΑΕΚ για δεύτερο γκολ και να «καθαρίσει» το ματς

46' Σουτ του Καμαρά, μπλοκάρει ο Μπάρκας

Έναρξη β' ημιχρόνου
46' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός ο Κεϊτά, μέσα ο Πίρις

Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι παίκτες του Πανιωνίου

Δεν βγαίνουν στο γήπεδο οι παίκτες του Πανιωνίου! Σύμφωνα με τους υπεύθυνους της ομάδας της Νέας Σμύρνης, οι οργανωμένοι οπαδοί της ΑΕΚ έχουν ανεβάσει ένα πανό που είναι προσβλητικό για τον Πανιώνιο.

Λήξη α' ημιχρόνου

45'+1' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ! ΣΚΟΡΕΡ Ο ΠΟΝΣΕ ΓΙΑ ΤΟ 1-0! Το κόρνερ εκτελέστηκε πλασαριστά, ο Μάνταλος πήρε την μπάλα από τον Μπακασέτα και με γλυκιά σέντρα βρήκε τον Πόνσε που με κοντινή προβολή δεν είχε πρόβλημα να ανοίξει το πρόβλημα

45' Σουτ του Λιβάγια εκτός περιοχής, κόντρα στον Μπανανά και κόρνερ για την ΑΕΚ

43' Μακρινό σουτ του Άλεφ, νέα επέμβαση του Μανοϊλοβιτς

42' Η ανάπτυξη της ΑΕΚ γίνεται κυρίως από τα αριστερά με τις προωθήσεις του Λόπες

39' Συνεχόμενα κόρνερ από την ΑΕΚ, αλλά ούτε ο Τσιγκρίνσκι, ούτε ο Λαμπρόπουλος μπορούν να απειλήσουν. Εν τω μεταξύ στην πρώτη φάση υπάρχει υποψία χεριού σε αμυντικό του Πανιωνίου.

37' Φάση διαρκείας έξω από τα καρέ του Πανιωνίου, που τελειώνει με κακό σουτ του Σιμόες με την μπάλα να περνά άουτ
30' Ευκαιρία για την ΑΕΚ!

27' Αρχίζει να ανεβάζει ρυθμούς η ΑΕΚ
22' Η μεγαλύτερη ευκαιρία της ΑΕΚ στο ματς! Ο Μάνταλος μπήκε μέσα στην περιοχή από τα αριστερά, έκανε το σουτ με το δεξί και απέκρουσε ο Μανοΐλοβιτς

17' Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Φάση διαρκείας στα όρια της μικρής περιοχής του Πανιωνίου, έκανε το σουτ όπως-όπως ο Σιμόες, στέλνοντας την μπάλα εκτός εστίας, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

16' Αρκετά φάουλ στη μεσαία γραμμή από τους παίκτες του Πανιωνίου, με στόχο να μην αφήσουν την ΑΕΚ να βρει ρυθμό

12' Φάουλ που δεν δίνεται στον Λιβάγια στα όρια της μεγάλης περιοχής

10' Φάουλ του Καμαρά πάνω στον Λόπες πριν μπει στην περιοχή ο μεσοεπιθετικός του Πανιωνίου

8' Προσπαθεί να απειλήσει η ΑΕΚ μέσω στατικών φάσεων, απομακρύνουν οι αμυντικοί του Πανιωνίου

Δίδυμο στα στόπερ για τον Πανιώνιο οι Μπανανά, Ντομίνγκες, αριστερά ο Παπαγεωργίου, δεξιά ο Κούρντι, στο κέντρο είναι οι Κεϊτά, Οικονομίδης και Κόρμπος, ενώ οι τρεις στην επίθεση είναι οι Μασούρας, Καμαρά με τον Σπιριντόνοβιτς στην κορυφή

4' Σουτ του Μπακασέτα, αρκετά φιλόδοξο, εκτός περιοχής και από τα δεξιά. Η μπάλα άουτ. Πρώτος κίνδυνος προς την εστία του Πανιωνίου
1' Έναρξη στο ματς

Όλα έτοιμα για σέντρα

Ενός λεπτού σιγή στο ΟΑΚΑ για την ημέρα μνήμης της Γενοκτονίας του Μικρασιατικού Ελληνισμού.

Διαιτητής: Άγγελος Ευαγγέλου Α’ βοηθός: Ανδρέας Φωτόπουλος Β’ βοηθός: Μιχαήλ Καρσιώτης 4ος: Γεώργιος Τζοβάρας

Πάγκος: Κότνικ, Σταυρόπουλος, Τσιλούλης, Μανθάτης, Ντουρμισάι, Πίρις, Σαραμαντάς

Η ενδεκάδα του Πανιωνίου: Μανοΐλοβιτς, Παπαγεωργίου, Μπανανά, Ντομίνγκες, Κούρντι, Κεϊτά, Κόρμπος, Οικονομίδης, Καμαρά, Σπιριντόνοβιτς, Μασούρας

Πάγκος: Τσιντώτας, Τσόσιτς, Χουλτ, Μοράν, Γιαννιώτας, Κλωναρίδης, Γιακουμάκης

ΑΕΚ (Μαρίνος Ουζουνίδης, 4-4-1-1): Μπάρκας – Μπακάκης, Λαμπρόπουλος, Τσιγκρινσκι, Λόπες – Σιμόες, Άλεφ, Μπακασέτας, Μάνταλος – Λιβάγια – Πόνσε

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Από την άλλη πλευρά, ο Πανιώνιος έχει δύο ματς εντός έδρας. Στο πρώτο έμεινε ισόπαλος κόντρα στον ΟΦΗ (2-2) και στο δεύτερο έχασε από τον ΠΑΟΚ (0-1)

Με δύο νίκες έχει αρχίσει τη σεζόν η ΑΕΚ κόντρα σε ΠΑΣ Γιάννινα εντός (2-0) και Αστέρα Τρίπολης εκτός (0-1)