Απολλων Σμυρνης - ΠΑΣ Γιαννινα 1 - 2 τελικό σκορ

Παρακολουθήστε την αναμέτρηση του Απόλλωνα Σμύρνης με τον ΠΑΣ Γιάννινα, στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.

Σκόρερ για τους νικητές οι Λεό (41'), Νικολιάς (60'), στο 79' μείωσε ο Ελ-Χέλβε. Με 10 παίκτες από το 84' οι φιλοξενούμενοι.

Πρώτη φετινή νίκη για τον ΠΑΣ, "μαύρο" ντεμπούτο για τον τεχνικό των γηπεδούχων, Μοντεαγούδο.

Τέλος αγώνα, με τον ΠΑΣ Γιάννινα να φεύγει με το διπλό (1-2) από την έδρα του Απόλλωνα Σμύρνης!

93' Επικίνδυνη στιγμή για τον Απόλλωνα, έδιωξε ο Λίλα πριν η μπάλα φτάσει στον Ελ-Χέλβε.

Νωρίτερα διαμαρτυρήθηκαν οι γηπεδούχοι για πέναλτι, αλλά ήταν ακούσιο το χέρι του Τζημόπουλου.

92' Κερδίζει φάουλ στο κέντρο του γηπέδου ο Νικολιάς και... ανάσες για τον ΠΑΣ.

Πιέζει ο Απόλλων, με νύχια και με δόντια προσπαθεί ο ΠΑΣ να κρατήσει το υπέρ του 1-2.

91' Πέρασε το πρώτο από τα 4 λεπτά των καθυστερήσεων.

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

89' Κίτρινη κάρτα στον Σικαμπάλα για διαμαρτυρία.
89' Επιθετικό φάουλ του Μάντζιου στον Κύργια.

88' Κίτρινη κάρτα στον Βελλίδη για καθυστέρηση.

88' Ο Απόλλων έχει κατασκηνώσει στην περιοχή του ΠΑΣ για να ισοφαρίσει.

86' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Σκόνδρας παίρνει τη θέση του Βιντάλ.

Με 10 παίκτες στο εναπομείναν διάστημα ο ΠΑΣ.

84' Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Κάστρο, που θα αποβληθεί.
82' Κίτρινη κάρτα στον Νικολιά.

80' Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Αθανασιάδης (που κάνει ντεμπούτο) παίρνει τη θέση του Μυστακίδη.

Σχεδόν από το... πουθενά το γκολ του Απόλλωνα.

Ο Ελ-Χέλβε πήρε την μπάλα στην περιοχή από τον Τριάδη και πλάσαρε σωστά τον Βελλίδη.

79' Γκολ για τον Απόλλωνα με τον Ελ-Χέλβε!

78' Κι άλλο κόρνερ για τον ΠΑΣ. Ο Χουάντερσον πρόλαβε τον Βιντάλ.

77' Επικίνδυνη αντεπίθεση για τον ΠΑΣ. Έδιωξε σε κόρνερ ο Κύργιας.

73' Δύο αλλαγές για τον Απόλλωνα. Ελ-Χέλβε και Γκίνο αντικαθιστούν Ντ' Ούρσο και Τζανετόπουλο αντίστοιχα.

72' Απευθείας εκτέλεση του φάουλ από τον Τριάδη, μπλόκαρε στη γωνία του ο Βελλίδης.

71' Φάουλ για τον Απόλλωνα σε πολύ καλό σημείο.

69' Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Κρίζμαν παίρνει τη θέση του Λεό.

68' Κόρνερ για τον ΠΑΣ.
63' Τρομερή ευκαιρία για τον ΠΑΣ, με τον Μυστακίδη να βγαίνει τετ-α-τετ με τον Χουάντερσον, αλλά ο γκολκίπερ του Απόλλωνα βγήκε νικητής.

62' Κόρνερ για τον Απόλλωνα.

Εξαιρετικό σκάψιμο της μπάλας από τον Λεό, που βρήκε τον Νικολιά στην αντίπαλη περιοχή και εκείνος έκανε την προβολή προ του Χουάντερσον για να διαμορφώσει το Απόλλων Σμύρνης-ΠΑΣ Γιάννινα 0-2!

60' Γκολ για τον ΠΑΣ με τον Νικολιά!

59' Πρώτη αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Σικαμπάλα παίρνει τη θέση του Γκονσάλες.
59' Καλό σουτ του Τριάδη έξω από την περιοχή, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι.

58' Μακρινό σουτ του Βιντάλ, η μπάλα άουτ.

54' Ο Απόλλων έχει αναλάβει την πρωτοβουλία των κινήσεων και πιέζει για την ισοφάριση.48' Κόρνερ για τον ΠΑΣ.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.
Οι φίλαθλοι του ΠΑΣ δεν ξέχασαν τον Παύλο Φύσσα.

Καλύτερος ο Απόλλων στο πρώτο ημίωρο, ωστόσο ο ΠΑΣ ισορρόπησε στη συνέχεια και ήταν πιο αποτελεσματικός αφού βρήκε το γκολ με τον Λεό στο 41'.
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, με τον ΠΑΣ Γιάννινα να προηγείται 1-0 του Απόλλωνα Σμύρνης στη Ριζούπολη.

45' Κίτρινη κάρτα στον Κάστρο.
Σε μια γρήγορη αντεπίθεση, ο Μπαπτίστ-Λεό ξεπέρασε τον Τζανετόπουλο και πλάσαρε σωστά τον Χουάντερσον για να γράψει το Απόλλων Σμύρνης-ΠΑΣ Γιάννινα 0-1!

41' Γκολ για τον ΠΑΣ με τον Λεό!
34' Κίτρινη κάρτα στον Ναδάλες.

33' Τρομερή ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Μυστακίδης σούταρε από την περιοχή, όμως ο Χουάντερσον ήταν σωστά τοποθετημένος στη γωνία του και έδιωξε. Στην επαναφορά ο Λεό σούταρε με δύναμη, όμως η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.

30' Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ. Σέντρα του Μπουκουβάλα στην περιοχή, αλλά ο Μυστακίδης δεν μπόρεσε να πάρει την κεφαλιά.

25' Κίτρινη κάρτα στον Τσικάρσκι.
24' Φάουλ για τον ΠΑΣ, που έχει την ευκαιρία να γεμίσει στην περιοχή.

21' Κι άλλη καλή στιγμή για τον Απόλλωνα, με τον Μπεντινέλι να πλασάρει μέσα από την περιοχή, όμως ο Βελλίδης έπεσε σωστά και έδιωξε.

18' Ευκαιρία για τον Απόλλωνα με τον Μάντζιο να σουτάρει μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.
16' Ελέγχει το ρυθμό στα πρώτα λεπτά ο Απόλλων.

14' Κίτρινη κάρτα στον Ντ' Ούρσο για "θέατρο" στη μεγάλη περιοχή του ΠΑΣ.
11' Φαλτσαριστό σουτ του Τριάδη, μπλόκαρε ο Βελλίδης.

9' Ωραία προσπάθεια του Τριάδη από τα αριστερά, σέντραρε στην περιοχή, αλλά βγήκε και μπλόκαρε ο Βελλίδης.
8' Σουτ του Μάντζιου έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

5' Ο Απόλλων ξεκίνησε πιο δυνατά το παιχνίδι.

Οι δύο ομάδες ηττήθηκαν και στις δύο πρώτες υποχρεώσεις τους στο φετινό πρωτάθλημα.

Ξεκίνησε το ματς. Ο Απόλλων πήρε τη σέντρα.

Η ενδεκάδα του ΠΑΣ Γιάννινα (4-3-3): Βελλίδης - Μπουκουβάλας, Τζημόπουλος, Μιχαήλ, Τσικάρσκι - Κάστρο, Λίλα, Νικολιάς - Βιντάλ, Μυστακίδης, Μπατίστ-Λεό

Η ενδεκάδα του Απόλλωνα Σμύρνης (4-3-3): Χουάντερσον - Στάθης, Τζανετόπουλος, Κύργιας, Ναδάλες - Γκονζάλες, Ντ' Ούρσο, Πέδρο – Τριάδης, Μπεντινέλι, Μάντζιος

Ντεμπούτο στον πάγκο των γηπεδούχων κάνει ο νέος τεχνικός Χιμένεθ Μοντεαγούδο.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Απόλλων Σμύρνης-ΠΑΣ Γιάννινα για την 3η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.