Τελικό σκορ: Πανιώνιος - ΟΦΗ 2-2

Πανιώνιος και ΟΦΗ έμειναν στο 2-2 σε ένα εκπληκτικό ματς στη Νέα Σμύρνη

Λήξη του παιχνιδιού

93' Κίτρινη κάρτα στον Καμαρά

92' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Σουτ του Καμαρά, δύσκολη η απόκρουση του Στρέζου

Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων

90' Κίτρινη κάρτα στον Κυριακίδη

88' Εκπληκτικό σουτ του Νέιρα, απέκρουσε ο Μανοΐλοβιτς

86' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός ο Κόρμπος, μέσα ο Σαντί Αλί

85' Πονηρή εκτέλεση φάουλ του Ντίνα, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυών

83' Αλλαγές για τον ΟΦΗ. Μέσα οι Σασί και Ντίνας, εκτός Πλατέλλας και Κουτσιανικούλης

80' ΜΥΘΙΚΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ! Ο Καμαρά κάνει το πλασέ, η μπάλα κόντραρε στον Ποτουρίδη και έφτασε στον Μπανανά που ήταν αμαρκάριστος στη μικρή περιοχή, αλλά κατάφερε να τη στείλει άουτ. Δεν χάνεται αυτό το γκολ!

79' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Ντουρμισάι έκανε το σουτ, έπειτα από ωραία προσπάθεια του Καμαρά, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ

74' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός οι Σπιριντόνοβιτς, Μασούρης, μέσα οι Μανθάτης και Καμαρά

70' Σουτ του Βουό, η μπάλα άουτ

64' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Κεϊτά σούταρε, η μπάλα κόντραρε και έφτασε στον Σπιριντόνοβιτς που πλάσαρε με τη μία, αλλά απέκρουσε ο Στρέζος.

63' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Μέσα ο Κυριακίδης, εκτός ο Μεγιάδο

59' Μπλόκαρε ο Μανοΐλοβιτς ένα πλασέ του Νέιρα από δεξιά και μέσα στην περιοχή. Ωραία κάθετη του Πλατέλλα

58' Κίτρινη κάρτα στον Κότσιτς

53' Κίτρινη κάρτα στον Σταυρόπουλο

50' Σαφώς πιο χαμηλό το τέμπο στο β' ημίχρον

46' Έναρξη β' ημιχρόνου

Λήξη α' ημιχρόνου στο πιο χορταστικό ημίχρονο της πρώτης αγωνιστικής της Super League

45'+1' Κίτρινη κάρτα στον Ντουρμισάι

44' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ ΚΑΙ 2-2! Ο Σπιριντόνοβιτς εκτέλεσε με δύναμη το φάουλ, ο Στρέζος απέκρουσε μεν, λανθασμένα δε στέλνοντας την μπάλα προς το πέναλτι και όχι προς τις γωνίες και ο Σταυρόπουλος πήρε με το κεφάλι το ριμπάουντ κάνοντας το 2-2. Καμία περίπτωση οφσάιντ, καθώς διαμαρτυρήθηκαν οι φιλοξενούμενοι

43' Φάουλ σε εξαιρετική θέση για τον Πανιώνιο

40' Ο ΟΦΗ δίνει την αίσθηση ότι μπορεί να μπει όποτε θέλει στην περιοχή του Πανιωνίου, που μεσοαμυντικά δεν... υπάρχει

36' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο Κουτσιανικούλης έκανε το σουτ από κακό διώξιμο του Σταυρόπουλου, σε κόρνερ ο Μανοΐλοβιτς

34' Σουτ του Μασούρα έξω από την περιοχή, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι του Στρέζου, άουτ.

30' Τρομερή εξέλιξη στο ματς, με τον Πανιώνιο να είναι πολύ κακός ανασταλτικά.

26' ΓΚΟΛΑΡΑ Ο ΟΦΗ! 1-2 ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ!  Ο Νέιρα με εκπληκτικό πλασέ μέσα από την περιοχή, «ζωγραφίζει» τον Μανοΐλοβιτς και κάνει το 1-2

23' ΓΚΟΛ Ο ΟΦΗ! Σούταρε ο Μέιρα από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα κοντράρει στον Κούρνι αλλάζοντας πορεία και γίνεται το 1-1

21' Καλοζυγισμένο σουτ του Μεγιάδο έξω από την περιοχή με πλασέ, άουτ η μπάλα

19' Έξυπνο τακουνάκι του Παπαστεριανού από κόρνερ Πλατέλλα, άουτ η μπάλα.

17' Σουτ του Ντουρμισάι εκτός περιοχής, απέκρουσε σε κόρνερ ο Στρέζος

13' Πλασέ του Σπιριντόνοβιτς από μακρινή απόσταση, απέκρουσε εντυπωσιακά ο Στρέζος

12' Σουτ του Πλατέλλα, μπλοκάρει ο Μανοΐλοβιτς

11' Μακρινό σουτ του Κεϊτά, η μπάλα πάνω από την εστία του Στρέζου

9' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΜΕ ΣΚΟΡΕΡ ΤΟΝ ΜΑΣΟΥΡΑ!  Έκλεψε την μπάλα από τον Μεγιάδο ο Κόρμπος, την κατάλληλη στιγμή έκανε την πάσα στον Μασούρα, που με ιδανικό πλασέ ανοίγει το σκορ για το 1-0! Το μισό γκολ ανήκει στον αρχηγό των Νεοσμυρνιωτών.

5' Πολύ κακή σέντρα του Αργυρόπουλου, άουτ η μπάλα

4' Πολυκοσμία στο χώρο της μεσαίας γραμμής, με πολλές λανθασμένες πάσες

1' Σέντρα στο ματς

Στον πάγκο του ΟΦΗ: Σωτηριου, Νάστος, Ντίνας, Κυριακίδης, Αραβίδης, Σάσι, Μπολάκης

Στον πάγκο για τον Πανιώνιο: Μαλέρμπ, Μανθάτης, Άλι, Πίρις, Ντε Ταντέο, Καμαρά, Σαραμαντάς

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

Διαιτητής: Γιώργος Βρέσκας Α’ βοηθός: Δαμιανός Ευθυμιάδης Β’ βοηθός: Δημήτριος Γκάγκας 4ος: Αλέξανδρος Τσαμούρης

ΟΦΗ: Στρέζος, Αργυρόπουλος, Κουτσιανικούλης, Βουό, Πλατέλλας, Κομεσίδης, Παπαστεριανός, Μεγιάδο, Κοροβέσης, Νέιρα, Ποτουρίδης.

Πανιώνιος: Μανοΐλοβιτς, Κούρντι, Κότσιτς, Ντομίνγκες, Μπανανά, Σταυρόπουλος, Κεϊτά, Κόρμπος, Μασούρας, Σπιριντόνοβιτς, Ντουρμισάι.