Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου 2018: Ιαπωνια - Σενεγαλη 2 - 2 τελικό σκορ

Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Ιαπωνία - Σενεγάλη για τη 2η αγωνιστική του όγδοου ομίλου του Μουντιάλ.

90+4' Τέλος αγώνα. Ισόπαλο 2-2 με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στους τέσσερις βαθμούς.

90' Τέσσερα λεπτά επιπλέον χρόνος

90' Κίτρινη κάρτα στον Σαμπαλί

87' Ουσάμι αντί Ινούι

86' Ντιούφ αντί Εντιαγιέ

84' Κεφαλιά του Εντόι έξω

81' Εντόι αντί του Πάπε Εντιαγιέ
Μετά από λάθος συνεννόηση της άμυνας και του Εντιαγέ, ο Ινούι γυρίζει και ο Χόντα ισοφαρίζει

78' ΓΚΟΟΟΟΛ ο Χόντα για την Ιαπωνία

75' Ο Οκαζάκι στη θέση του Χαραγκούτσι

74' Κόρνερ για την Ιαπωνία

72' Ο Χόντα στη θέση του Καγκάβα

Ο Μανέ στον Σαμπαλί, το γύρισμα στο δεύτερο δοκάρι, όπου έρχεται ο Βαγκέ για το 1-2

71' Ο Βαγκέ ΓΚΟΟΟΟΛ 2-1 η Σενεγάλη

68' Κίτρινη κάρτα στον Ινούι

66' Ο Κουγιατέ, αντί του Άλφρεντ Εντιαγιέ

65' Ο Οσάκο πατάει για τον Ινούι, η μπάλα στο δοκάρι.

60' Ο Σιμπασάκι γυρνάει την μπάλα και ο Οσάκο μπροστά στο τέρμα δεν μπορεί να έρθει σε επαφή με την μπάλα.

58' Αυτή τη φορά ο Νιάνγκ θα δει την κίτρινη κάρτα.

Ο Νιάνγκ έχει δώσει αγκωνιά στον Χασέμπε, στη φάση που υποδέχτηκε την μπάλα για να σουτάρει.

55' Δυνατό σουτ του Νιάνγκ, ο Καβασίμα μπλοκάρει.

52' Σουτ του Πάπε Εντιαγιέ η μπάλα άουτ.

50' Σουτ του Νιάνγκ, η μπάλα πάνω από την εστία.

49' Σιμπασάκι και Οσάκο παίζουν βόλεϊ με το κεφάλι, ο Εντιαγέ μπλοκάρει.

47' Κόρνερ για τη Σενεγάλη

46' Σέντρα β' μέρους

Τέλος πρώτου μέρους.

45' Ένα λεπτό καθυστέρηση

43' Κόρνερ για τη Σενεγάλη

39' Μεγάλη ευκαιρία για το Νιάνγκ στο τετ-α-τετ με τον Καβασίμα να αποκρούει και να γλιτώνει την Ιαπωνία.

Μια μακρινή μπαλιά για τον Ναγκατόμο που ελίχθηκε ανάμεσα από δύο, υπέροχο δεξί πλασέ του Ινούι και 1-1.

34' ΓΚΟΟΟΛ ο Ινούι ισοφαρίζει η Ιαπωνία.

32' Πεσμένος στο τερέν ο Μανέ, δεν πρέπει να είναι κάτι σοβαρό.

27' Κόρνερ για τη Σενεγάλη

26' Kίτρινη κάρτα για τον Σιμπασάκι

Στα μισά του πρώτου μέρους, η Σενεγάλη έχει απόλυτα δίκαια το προβάδισμα με το γκολ του Μανέ στο 11'. Μεγάλο θέμα στην ανάπτυξη μέχρι τώρα οι Ιάπωνες.

22' Γυριστό του Νιάνγκ, μπλοκάρει ο Καβαζίμα

21' Κόρνερ για την Ιαπωνία

16' Σουτ του Χασέμπε η μπάλα παίρνει κατεύθυνση προς την εστία, αλλά χτυπάει στα πόδια του Ινούι

14' Σουτ του Νιάνγκ μπλοκάρει δύσκολα ο Καβαζίμα

12' ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τη Σενεγάλη. Ο Σαμπαλί σουτάρει, κακή επέμβαση του Καβαζίμα και ο Μανέ το 0-1

6' Σαμπαλί το σουτ, πολύ πάνω από την εστία.

5' Νέο κόρνερ για τη Σενεγάλη που μπήκε δυνατά στο παιχνίδι.

3' Kόρνερ για Σενεγάλη

1' Σέντρα αγώνα

Σενεγάλη: Κ. Ενταγιέ, Κουλιμπαλί, Σαμπαλί, Βαγκέ, Γκουέγε, Σανέ, Αλφρεντ Ενταγιέ, Παπέ Αλιουνέ Ενταγιέ, Μανέ, Σαρ, Νιάνγκ

Ιαπωνία: Καβασίμα, Σότζι, Ναγκαμότο, Σακάι, Γιοσίντα, Σιμπασάκι, Χαραγκούτσι, Καγκάβα, Ινούι, Χασέμπε, Οσάκο

Kαλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στην Ιαπωνία και την Σενεγάλη για τον 8ο όμιλο, με τις δύο ομάδες να προέρχονται από νίκες την πρώτη αγωνιστική κόντρα σε Κολομβία και Πολωνία αντίστοιχα.