Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου: Ουρουγουαη - Σαουδικη Αραβια 1 - 0 τελικό σκορ

Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Ουρουγουάη και τη Σαουδική Αραβία για τη 2η αγωνιστική της Α' ομίλου του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Λήξη της αναμέτρησης. Η Ουρουγουάη μπορεί να έκανε μία τραγική εμφάνιση κόντρα στην αδύναμη Σαουδική Αραβία, αλλά επικράτησε 1-0 και έτσι περνά στους «16» του Παγκοσμίου Κυπέλλου

Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων

86' Ευκαιρία για την Ουρουγουάη. Ο Καβάνι κέρδισε τις κόντρες, αλλά νικήθηκε από τον αντίπαλο γκολκίπερ στο τετ-α-τετ

82' Αλλαγή για την Ουρουγουάη. Εκτός ο Σάντσες, μέσα ο Νάντες

80' Σουτ του Τορέιρα, η μπάλα κόντραρε και στον Καβάνι και αυτή τελικά κατέληξε άουτ

78' Αλλαγή για τη Σαουδική Αραβία. Εκτός ο Φαχάντ, μέσα ο Αλ Σαλάουι

75' Αλλαγή για τη Σαουδική Αραβία. Εκτός ο Χατάν, μέσα ο Κανό

69' Περνά ανεκμετάλλευτο και το φτωχό και ταυτόχρονα εύθραυστο 1-0 παραμένει

68' Φάουλ για την Ουρουγουάη από καλή θέση

62' Κεφαλιά του Κάρλος Σάντσες από σέντρα του Καβάνι. Η μπάλα άουτ

59' Διπλή αλλαγή για την Ουρουγουάη. Εκτός οι Κρίστιαν Ροντρίγκες και Βεσίνο, μέσα οι Λαξάλ και Τορέιρα

51' Εκτέλεση φάουλ του Λουίς Σουάρες, απέκρουσε ο γκολκίπερ των Σαουδαράβων.

49' Παρά το προβάδισμά της, η Ουρουγουάη προτιμάει να έχει παθητικό ρόλο στο ματς

46' Έναρξη β' ημιχρόνου

Λήξη α' ημιχρόνου. Ο Λουίς Σουάρες γράφει την ιστορία του α' ημιχρόνου, καθώς με το δικό του γκολ, η Ουρουγουάη προηγείται 1-0 της Σαουδικής Αραβίας

44' Αλλαγή για τη Σαουδική Αραβία. Εκτός ο Ταϊσέρ, μέσα ο Χουσεΐν. Αναγκαστική αλλαγή

Ο Λουίς Σουάρες πέτυχε το 52ο γκολ του με τη φανέλα της εθνικής Ουρουγουάης και γίνεται ο πρώτος παίκτης της χώρας που σκοράρει σε τρεις διοργανώσεις Παγκοσμίων Κυπέλλων

35' Δεν αλλάζει κάτι στο ματς, με το 1-0 να παραμένει υπέρ των Ουρουγουανώ

29' Νέα προσπάθεια του Χατάν, η μπάλα άουτ. Τον έχασε η άμυνα της Ουρουγουάης μέσα στην καρδιά της μεγάλης περιοχής

26' Σουτ του Χατάν, απέκρουσε ο Μουσλέτα σε κόρνερ

23' ΓΚΟΛ Ο ΣΟΥΑΡΕΣ, 1-0 Η ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ! O Σάντσες εκτέλεσε το κόρνερ, ο τερματοφύλακας της Σαουδικής Αραβίας έκανε τραγική έξοδο και ο Σουάρες βρήκε την μπάλα στο... πιάτο, κάνοντας με ένα απλό πλασέ το 1-0

18' Δεν φαίνεται η Ουρουγουάη να έχει μπει με τη σωστή νοοτροπία στο παιχνίδι

13΄Σέντρα του Κάσερες από τα αριστερά, με τη μία το σουτ του Καβάνι, η μπάλα άουτ

8' Τελειώνει την επιθετική προσπάθεια ο Μουσλέρα

8' Κόρνερ για τους Σαουδάραβες

8' Φάουλ για τη Σαουδική Αραβία από καλή θέση

Πέρασαν πέντε λεπτά στην αναμέτρηση. Το 0-0 παραμένει και το μοναδικό αξιοσημείωτο του παιχνιδιού είναι ένα σουτ του Σουάρες που κόντραρε στα σώματα