Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου 2018: Ρωσία - Αίγυπτος 2 - 1 τελικό σκορ

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στη Ρωσία και την Αίγυπτο για τη 2η αγωνιστική του 1ου ομίλου.

90+4' Τέλος αγώνα η Ρωσία με 3-1 κάνει το δύο στα δύο και έχει 6 πόντους στον 1ο όμιλο.

Δεν αλλάζει κάτι, όπως όλα δείχνουν. Η Ρωσία είναι αγκαλιά με τους 16, αφού κάνει το δύο στα δύο, με τους Τσερίσεφ και Τζιούμπα με τρία και δύο γκολ αντίστοιχα να την οδηγούν εκ του ασφαλούς.

Τέσσερα λεπτά έξτρα χρόνος

90' Σουτ του Ουάρντα με το αριστερό, πολύ άστοχο.

89' Κόρνερ για Ρωσία.

86' Κουντριάσοφ αντί Ζιρκόφ

84' Κάρτα ο Σμολόφ

82' Καχράμπα αντί Μόχσεν

Λίγο νωρίτερα ο Μόχσεν διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι και ίσως να έχει δίκιο.

79' Σμολόφ αντί Τζιούμπα

75' Κεφαλιά του Ιγκνασέβιτς μπλοκάρει ο Ελ Σενάουι

74' Κουζιάεφ αντί Τσερίσεφ

73' ΓΚΟΟΟΟΛ ο Σαλάχ από την άσπρη βούλα.

72' Μετά από VAR έχουμε πέναλτι για την Αίγυπτο. Αρχικά είχε δοθεί φάουλ, αλλά η παράβαση πάνω στον Σαλάχ έγινε μέσα.

70' Σουτ του Σαϊντ πάνω από την εστία.

68' Ραμαντάν αντί Τρεζεγκέ

67' Καλή στιγμή με τον Τρεζεγκέ να πλασάρει με το δεξί και την μπάλα να φεύγει λίγο έξω.

64' Ο Ουάρντα αντί του Ελνενί

63' Κεφαλιά του Γκαμπρ άουτ.

62' Προσωπικό και παλικαρίσιο γκολ του Τζιούμπα που περνάει έναν αντίπαλο και με δεξί πλασέ κάνει το 3-0

Ο Σαμέντοφ στον Φερνάντες, αυτός κόβει την μπάλα στο πρώτο δοκάρι κι ο άσος της Βιγιαρεάλ κάνει το 2-0.

59' ΓΚΟΟΟΟΟΛ ο Τσερίσεφ για τη Ρωσία. Το 3ο του στο Μουντιάλ.

57' Κίτρινη ο Χαμέντ

56' Ο Σαλάχ σουτάρει πάνω στα σώματα κόρνερ.

54' Νέο κόρνερ για την γηπεδούχο

53' Κόρνερ για τη Ρωσία

Απίθανο αυτογκόλ με τον Ζόμπνιν να κάνει ένα σκαστό σουτ, ο Φατί βάζει την προβολή και στέλνει την μπάλα στην εστία της ομάδας του. 1-0 οι Ρώσοι.

47' ΓΚΟΟΟΟΟΛ η Ρωσία.

46' Σέντρα β' μέρους

45' Χωρίς καθυστέρηση λήξη α' μέρους 0-0.

43' Κόρνερ για τη Ρωσία.

42' Πρώτη καλή στιγμή για τον Σαλάχ, με τον Μόχσεν να αφήνει κάτω από τα πόδια, η μπάλα στον άσο της Λίβερπουλ που σούταρε λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Ακινφέεφ.

41' Κεφαλιά του Τζιούμπα, πολύ πάνω από την εστία.

40' Κόρνερ για Ρωσία

37' Σέντρα του Τσερίσεφ, η μπάλα θα περάσει απ' όλους και θα φύγει πλάγια.

35' Κεφαλιά του Μόχσεν άουτ.

34' Ο Ζιρκόφ σε μια επικίνδυνη σέντρα, προλαβαίνει μπροστά από τον Σαλάχ και διώχνει σε κόρνερ

23' Ένα από τα πολλά σουτ της Ρωσίας εκτός περιοχής, το έκανε ο Γκαζίνσκι, η μπάλα έξω.

19' Καλό σουτ του Τσερίσεφ με το δεξί, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

16' Πρώτη καλή στιγμή για τους "φαραώ" με τον Τρεζεγκέ να σημαδεύει μέσα από την περιοχή την απέναντι γωνία, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

15' Κεφαλιά του Μόβσεν, κάπου κοντράρει, νέο κόρνερ.

14' Κόρνερ για την Αίγυπτο.

Η Ρωσία αρχίζει να επιβάλλει ρυθμό.

8' Κόρνερ για την Ρωσία

6' Λάθος των Αιγύπτιων, κλέβει ο Γκολόβιν που σουτάρει εκτός εστίας.

6' Ιγκνάσεβιτς κεφαλιά, μπλοκάρει ο Ελ Σενάουι.

5' Κόρνερ η Ρωσία

3' Η Αίγυπτος θέλει να πάρει την κατοχή, η Ρωσία δείχνει να της αφήνει χώρο.

Ο Τσερίσεφ όπως αναμενόταν έχει πάρει τη θέση του τραυματία Τζαγκόεφ

1' Σέντρα αγώνα

Oι δύο αντίπαλοι έτοιμοι να βγουν στον αγωνιστικό χώρο. Δεν είναι καλές οι καιρικές συνθήκες στην Αγία Πετρούπολη.

Χωρίς ιδιαίτερες εκπλήξεις στην ενδεκάδα της θα εμφανιστεί η «οικοδέσποινα» Ρωσία, με τον επιθετικό Τζιούμπα να παίρνει τη θέση του Σμολόβ στο αρχικό σχήμα. Επίσης, ο πρωταγωνιστής της πρεμιέρας, Τσερίσεβ, αντικαθιστά τον τραυματία Τζαγκόεβ στην ενδεκάδα.

Με τον Μοχάμεντ Σαλάχ βασικό θα παραταχθεί η Αίγυπτος, αφού ο σταρ των «φαραώ» ξεπέρασε πλήρως τον τραυματισμό του και τέθηκε στη διάθεση του Κούπερ.

Αναλυτικά οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Ρωσία (4-2-3-1): Ακινφέεβ - Φερνάντες, Κουτέποβ, Ιγκνασέβιτς, Ζιρκόβ – Ζόμπνιν, Γκαζίνσκι - Σαμέντοβ, Γκολοβίν, Τσερίσεβ – Τζιούμπα

Αίγυπτος (4-2-3-1): Ελ Σενάουι - Φατί, Γκαμπρ, Χεγκάζι, Αμπντέλ-Σαφί - Χαμέντ, Ελνένι - Τρεζεγκέ, Σαΐντ, Σαλάχ - Μοχσέν