Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου 2018: Περού - Δανία 0 - 1 τελικό σκορ

Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στο Περού και τη Δανία για την 1η αγωνιστική του 3ου ομίλου του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

90+5' Λήξη αγώνα. Η Δανία πήρε τη νίκη με το γκολ του Πόουλσεν στο 59', το Περού αυτοκτόνησε αφού είχε χαμένο πέναλτι στο 45' και κάποιες απίστευτες ευκαιρίες.

90+4' Κόρνερ για το Περού

90+1' Σέντρα σουτ του Κουέβα, η μπάλα άουτ.

87΄Ακίνο αντί Τάπια

85' Γιόργκενσεν στον Έρικσεν αποκρούει ο Γκαλέσε, το πλασέ του ηγέτη της Δανίας.

84' Ρουιντίαζ αντί Φαρφάν

83' Γύρισμα του Καρίγιο για τον Φαρφάν, επεμβαίνει ο Σμάιχελ με τα πόδια

82' Ο Γιόργκενσεν πλασάρει, σωτήρια παρέμβαση του Αντβίνκουλα

82' Ο Ματίας Γιόργκενσεν αντί του Κρίστενσεν

79' Κουέβα για τον Γκερέρο, αυτός κάνει τακουνάκι και η μπάλα περνάει μόλις άουτ

74' Νέο κόρνερ για τους Δανούς.

73' Κόρνερ για τη Δανία

73' Ο Αντβίνκουλα το σουτ με το αριστερό, μπλοκάρει ο Σμάιχελ.

71' Ο Καρίγιο σεντράρει, σωτήρια η παρέμβαση του Πόουλσεν με το κεφάλι.

69' Κεφαλιά του Ροντρίγκεζ, ο Φαρφάν δεν προλαβαίνει να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.

67' Μπρέιθγουεϊτ αντί Σίστο η δεύτερη αλλαγή της Δανίας

64' Ο Καρίγιο σεντράρει στον Γκερέρο, κεφαλιά του τελευταίου μπλόκαρε ο Σμάιχελ.

63' Γκερέρο αντί Φλόρες για το Περού

61' Ο Κουέβα στον Φλόρες μόνος απέναντι από τον Σμάιχελ, αποκρούει ο πορτιέρε της Δανίας

59' ΓΚΟΟΟΟΛ η Δανία με Πόουλσεν, από ασίστ του Έρικσεν.

57' Ο Κουέβα κάνει εκπληκτική προσπάθεια, πάσα στον Καρίγιο που χάνει το κοντρόλ και ο Φλόρες από κοντά γλιστράει και δεν μπορεί να πλασάρει.

53' Ο Έρικσεν εκτελεί, απομακρύνεται η μπάλα, νέα προσπάθεια του άσου της Τότεναμ, η μπάλα άουτ.

51' Σουτ του Λάρσεν, άουτ.

46' Σέντρα β' μέρους

Τέλος πρώτου μέρους, το Περού πέταξε την μεγάλη ευκαιρία, με το χαμένο πέναλτι του Κουέβα.

45+2΄ Κεφαλιά του Πόουλσεν άουτ.

45+2' Κόρνερ για τη Δανία

45+1' Απελπιστικά άουτ το πέναλτι του Κουέβα.

Πέναλτι για το Περού. Ο Πόουλσεν έχει βρει τον Κουέβα.

Ο Κουέβα φαίνεται να έχει ανατραπεί, βλέπει το VAR ο ρέφερι.

41' Σουτ του Ντιλέινι, άουτ, δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα και ο Πόουλσεν.

39' Ο Έρικσεν εκτέλεσε η μπάλα στο τείχος, ο Σένε το σουτ σε δύο χρόνους ο Γκαλέσε μπλοκάρει.

38' Κίτρινη κάρτα ο Τάπια, για φάουλ στον Σίστο. Σε καλή θέση θα στηθεί η μπάλα για τη Δανία.

36' Ο Σένε στην θέση του τραυματία Κβιστ

Μάλλον πάμε για αναγκαστική αλλαγή στη Δανία.

32' Στο έδαφος ο Κβιστ

29' Ιδανικό πέρασμα του Καρίγιο για τον Φαρφάν, η κόντρα του Κιάερ στο σουτ του στράικερ του Περού σωτήρια, για να περάσει η μπάλα κόρνερ

27' Σουτ του Ντιλέινι, η μπάλα άουτ.

25' Κόρνερ για Δανία

24' Κόρνερ για Δανία

17' Κόρνερ για Δανία

14' Πρώτο κόρνερ για το Περού

13' Προσωπική προσπάθεια του Καρίγιο που μπήκε από δεξιά στην περιοχή, σούταρε με το αριστερό, δύσκολα ο Σμάιχελ με το δεξί χέρι.

11' Σουτ του Φλόρες πάνω από την εστία του Σμάιχελ.

10' Χωρίς κάτι ιδιαίτερο, το Περού δείχνει ωστόσο να πατάει καλύτερα στο ματς.

8' Ωραίο σουτ του Γιοτούν, μπλοκάρει σταθερά ο Σμάιχελ.

5' Πρώτο σουτ του Καρίγιο, πολύ άστοχο

5' Κάποιες καλές συνεργασίες των δύο αντιπάλων δεν έχουν ακόμα φέρει κάποια ολοκληρωμένη προσπάθεια.

1' Σέντρα αγώνα

Στη σέντρα η Δανία.

Τα πάντα είναι έτοιμα για την έναρξη του αγώνα.

Μπαίνουν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο, επτά λεπτά για τη σέντρα

Το ματς διεξάγεται στο "Μορντόβια Αρίνα" του Σαράνσκ.

Για πρώτη φορά στην ιστορία τους θα συναντηθούν οι δύο Εθνικές ομάδες.

Διαιτητής της αναμέτρησης ο Μπακαρί Γκασάμα από την Γκάμπια.

Αυτή είναι η πρώτη παρουσία των Περουβιανών σε Παγκόσμιο Κύπελλο μετά από 36 χρόνια.

Η Δανία θα παραταχθεί με το κλασικό της 4-3-3. Αναλυτική η ενδεκάδα της: Σμάιχελ - Ντάλσγκααρντ, Κρίστενσεν, Κιάερ, Στρίγκερ Λάρσεν - Κβίστ, Ντιλέινι, Έρικσεν - Σίστο, Ν. Γιόργκεσεν, Γιουράρι Πόουλσεν

Το Περού θα παραταχθεί με 4-2-3-1, ενώ ο φορ Πάολο Γκερέρο θα ξεκινήσει από τον πάγκο. Αναλυτικά η ενδεκάδα του Περού: Γκαλέσε - Αντβίνκουλα, Ροντρίγκες, Ράμος, Τράουκο - Τάπια, Γιοτούν - Φλόρες, Κουέβα, Καρίγιο - Φαρφάν

Νωρίτερα, για τον ίδιο όμιλο, η Γαλλία επικράτησε 2-1 της Αυστραλίας.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα Περού-Δανία, για την 1η αγωνιστική του 3ου ομίλου του Παγκοσμίου Κυπέλλου.