Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου 2018: Αργεντινή - Ισλανδία 1 - 1 τελικό σκορ

Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Αργεντινή και την Ισλανδία για την 1η αγωνιστική του 4ου ομίλου του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Αργεντινή και Ισλανδία μένουν στο 1-1, όπως είχε διαμορφωθεί στο πρώτο ημίχρονο

Λήξη της αναμέτρησης!

Τελευταία ευκαιρία για την Αργεντινή με φάουλ έξω από την περιοχή

92' Σουτ του Μέσι μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

Πέντε λεπτά καθυστερήσεων

89' Αλλαγή για την Ισλανδία. Εκτός ο Φινμπόγκασον, μέσα ο Σιγκούρνταρσον

87' Εκπληκτική επέμβαση από τον Χάλντορσον σε σέντρα σουτ από τον Παβόν

84' Αλλαγή για την Αργεντινή. Εκτός ο Μέσα, μέσα ο Ιγκουαΐν

81' Εκπληκτικό σουτ του Μέσι έξω από την περιοχή, η μπάλα περνά άουτ.

77' Ανατρέπεται ο Παβόν εντός περιοχής, δεν δίνεται πέναλτι. Φάνηκε να υπήρχε παράβαση

76' Αλλαγή για την Ισλανδία. Μέσα ο Σκούλασον, εκτός ο Γκούναρσον

75' Αλλαγή για την Αργεντινή. Εκτός ο Ντι Μαρία, μέσα ο Παβόν

Η μπάλα στο τείχος

73' Φάουλ για την Αργεντινή σε καλό σημείο

Έχουμε φτάσει στο 72' και η Αργεντινή δεν μπορεί να νικήσει την άμυνα της Ισλανδίας
66' Εκτέλεση φάουλ του Μέσι, η μπάλα πάνω από την εστία του Χάλντορσον

64' Απέκρουσε ο Χάλντορσον! Ο Μέσι νικήθηκε από τον Ισλανδό γκολκίπερ και κρατά το 1-1

63' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ!

Θα βγει εκτός ο Γκούντμουντσον.

60' Πρόβλημα με τον Γκούντμουντσον στην Ισλανδία, καθώς φαίνεται να έχει πρόβλημα τραυματισμού

56' Στα οχτώ κόρνερ έχει φτάσει η Αργεντινή

54' Αλλαγή για την Αργεντινή. Εκτός ο Μπίλια, μέσα ο Μπανέγα

51' Χέρι του Σάλβιο μέσα στην περιοχή. Το θεωρεί ακούσιο ο διαιτητής και συνέχεια στο παιχνίδι

48' Κεφαλιά του Οταμέντι, άουτ η μπάλα

46' Έναρξη β' ημιχρόνου

Τα στατιστικά του πρώτου μέρους

Λήξη του α' ημιχρόνου με Αργεντινή και Ισλανδία να μένουν στο 1-1

45' Μεγάλη ευκαιρία για την Ισλανδία! Ο Σίγκουρντσον έκανε το πλασέ μετά από πάσα του Φινμπόγκασον, εξαιρετική η επέμβαση του Καμπαγέρο

44' 333 πάσες για την Αργεντινή, 70 για την Ισλανδία

42' Ζήτησε πέναλτι η Αργεντινή σε χέρι του Σίγκουρντσον, σωστά δεν δόθηκε τίποτα

40' Συνεχόμενα κόρνερ που περνούν ανεκμετάλλευτα για τους Αργεντινούς

33' Σουτ του Μπίλια εκτός περιοχής, η μπάλα πήρε ψιλοκρεμαστή τροχιά και κατέληξε άουτ

Μέσι, ο Χριστός της μπάλας, πανο οπαδου της Αργεντινής, κορυφαίο!

23' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΛΑΝΔΙΑ! Πρώτο σουτ του Μπιάρνασον, ασθενής επέμβαση του Καμπαγέρο και στην επιστροφή της μπάλας ο Φινμπόγκασον δεν έχει κανένα πρόβλημα να πετύχει το 1-1, ισοφαρίζοντας άμεσα!

19' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ! Ο Αγουέρο παίρνει την μπάλα εντός περιοχής και με πλάτη στην εστία, κάνει το αριστερό σουτ χωρίς να βλέπει το τέρμα και η μπάλα «καρφώνεται» στον ουρανό της εστίας των Ισλανδών. 1-0 για τους Αργεντινούς

17' Ευκαιρία για την Αργεντινή! Ο Μέσι επιχείρησε το δυνατό σουτ, απομάκρυνε με τις γροθιές ο Χάλντορσον

13' Σουτ του Οταμέντι, η μπάλα άουτ

9' Μεγάλη ευκαιρία για την Ισλανδία! Ο Μπιάρνασον βγαίνει τετ-α-τετ με τον Καμπαγέρο έπειτα από κόντρες, αλλά το πλασέ του καταλήγει άουτ. Φάνηκε αγχωμένος μπροστά στην εστία των Αργεντινών.

8' Νέα ευκαιρία για την Αργεντινή, με τον Ταλιαφίκο να πιάνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ

8' Εκνευρισμένοι οι Ισλανδοί με τα πρώτα σφυρίγματα του διαιτητή

5' Πρώτη ευκαιρία του αγώνα, με τον Οταμέντι να πιάνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε εκτός εστίας

1' Έναρξη του ματς

Όλα έτοιμα για τη σέντρα

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

Στην Ισλανδία τώρα, ο Χάλντορσον στην εστία. Σίγκουρντσον και Άρνασον στο κέντρο της άμυνας με τους Μάγνουσον (αριστερά) και Σέβαρσον (δεξιά) στα άκρα. Ο Ράγκναρ Σίγκουρντσόν θα είναι μπροστά από τους δύο κεντρικούς αμυντικούς. Μπροστά του οι Χάλφρεντσον και Γκουναρσον. Στο αριστερό άκρο ο Μπιάρνασον και στο δεξί ο Γκούντμουντσον. Στην κορυφή της επίθεσης ο Φινμπόγκασον.

Οι φίλοι της Ισλανδίας στις κερκίδες

Για την Αργεντινή ο Καμπαγιέρο είναι κάτω από την εστία. Στο κέντρο της άμυνας ο Οταμέντι με τον Μάρκος Ρόχο. Ο Ταλιαφίκο στο αριστερό άκρο και ο Σάλβιο στο δεξί. Ματσεράνο και Μπίγλια τα δύο αμυντικά χαφ. Μπροστά τους ο Μέσι με τους Ντι Μαρία και Μέσα στα δύο άκρα. Στην κορυφή της επίθεσης ο Κουν Αγουέρο.

Ισλανδία: Χάλντορσον, Σέβαρσον, Ρ .Σίγκουρντσον, Άρνασον, Μαγνούσον, Γκουντμουντσον, Μπιάρνασον, Γκ. Σίγκουρντσον, Γκάναρσον, Χαλφρεντσον, Φινμπόγκασον.

Αργεντινή: Καμπαγιέρο, Ταλιαγίκο, Μαστσεράνο, Ρόχο, Οταμένμτι, Σάλβιο, Μπίγλια, Ντι Μαρία, Μέσα, Μέσι, Αγουέρο.

Ας περάσουμε στις 11άδες των δύο ομάδων οι οποίες έχουν γίνει γνωστές.

Ο αδερφικός φίλος του Λιονέλ Μέσι, σε συνέντευξή του, λέει ότι ο άσος της Μπαρτσελόνα κάνει τα πάντα να φαίνονται πιο εύκολα

Ο εφιάλτης των Ισλανδών όπως τον επιθυμούν οι Αργεντινοί:

Σημαδιακή είναι η σημερινή μέρα για τον Λιονέλ Μέσι, καθώς πριν από 10 χρόνια πραγματοποίησε το ντεμπούτο του με τη φανέλα της εθνικής Αργεντινής κόντρα στη Σερβία, σκοράροντας μάλιστα. Είχε μπει ως αλλαγή του Μάξι Ροντρίγκες στο 75'.

Η Ισλανδία μάλιστα είναι η μικρότερη πληθυσμιακά χώρα που συμμετέχει στο Μουντιάλ με μόλις 335.000 κατοίκους

Η Αργεντινή συμμετέχει για 17η φορά σε τελική φάση Παγκοσμίου Κυπέλλου, τη στιγμή που η Ισλανδία κάνει την παρθενική της εμφάνιση.

Φυσικά, δεν είναι μόνο η πρεμιέρα της Αργεντινής, αλλά και η πρεμιέρα του Λιονέλ Μέσι, πάνω στον οποίο θα είναι στραμμένα όλα τα βλέμματα

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Αργεντινή και την Ισλανδία στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου του Παγκοσμίου Κυπέλλου