Super League: Παναθηναϊκός - Ξάνθη 1 - 2 τελικό σκορ

Παρακολουθήστε την συνέχεια της αναμέτρησης του Παναθηναϊκού απέναντι στην Ξάνθη, η οποία είχε διακοπεί λόγω της χθεσινής καταιγίδας.

Τέλος του αγώνα... Η Ξάνθη παίρνει τη νίκη με 2-1 κόντρα στον Παναθηναϊκό...

90+2' Πολύ όμορφο σουτ του Κάτσε. Η μπάλα δεν πήρε ύψος με τον τερματοφύλακα της Ξάνθης να μπλοκάρει με δυσκολία.

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

90' Λανθασμένη υπόδειξη οφ-σάιντ στον Χατζηγιοβάνη σε κάθετη πάσα του Μυστακίδη.

88' Μακρινό σουτ του Χατζηγιοβάνη. Κανένα πρόβλημα για τον τερματοφύλακα της Ξάνθης.

Αποθέωση για τον Μαρίνο Ουζουνίδη από τους οπαδούς του Παναθηναϊκού που είναι στη Λεωφόρο.

83' Σουτ του Κάτσε η μπάλα άουτ

79' Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Μεχία στη θέση του Κάστρο.

Χειροκροτήθηκε θερμά ο Λουντ, που ίσως να πραγματοποίησε και την τελευταία του εμφάνιση με τον Παναθηναϊκό.

76' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Στη θέση του Λουντ περνάει ο Μπουζούκης

75΄ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντουρίτσκοβιτς, έδιωξε ο Διούδης

74' Νέα φάση για την Ξάνθη. Κεφαλιά του Κασάδο έπειτα από νέο κόρνερ, αυτή την φορά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

74' Ευκαιρία για την Ξάνθη. Κεφαλιά του Σβάρνα έπειτα από κόρνερ, ο Διούδης έδιωξε δύσκολα.

69' Κίτρινη κάρτα στον Κολοβέτσιο.

69' Φάση για τον Παναθηναϊκό. Ωραίο σουτ του Λουτσιάνο έξω από την περιοχή, ο Γκαραβέλης δεν ξεγελάστηκε απ' τα φάλτσα κι έδιωξε.

Καλύπτεται οριακά ο επιθετικός της Ξάνθης από τον Κολοβέτσιο.

Ωραία επίθεση για τους φιλοξενούμενους. Ο Κάστρο ξεγέλασε τους αμυντικούς των πράσινων έβγαλε έξυπνη πάσα στον Ντουρίτσκοβιτς που πλάσε σωστά τον Διούδη.

66' ΓΚΟΟΛ 1-2 Η ΞΑΝΘΗ!

64' Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Ορφανίδης αντί του Μπαξεβανίδη

60' Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Στη θέση του Δώνη περνάει ο Χατζηγιοβάνης και στη θέση του Τζανδάρη ο Στάικος.

56' Κίτρινη κάρτα στον Καμαρά.

50' Σκαστό σουτ του Μυστακίδη, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.50' Σκαστό σουτ του Μυστακίδη, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

47' Κεφαλιά του Κολοβέτσιου έπειτα από κόρνερ η μπάλα άουτ.

47' Νέα καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό με τον Σβάρνα να διώχνει δύσκολα ένα γύρισμα από τα άκρα.

46' Φάση για τον Παναθηναϊκό. Κακό γύρισμα του Κασάδο, ο Δώνης προσπάθησε να τσιμπήσει την μπάλα από τον Γκαραβέλη, όμως ο Κασάδο διόρθωσε το λάθος του απομακρύνοντας.

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

Παναθηναϊκός και Ξάνθη πηγαίνουν στα αποδυτήρια στο 1-1! Ο Λουτσιάνο άνοιξε το σκορ με όμορφο σουτ στο 11 και οι Ακρίτες απάντησαν με ωραία κεφαλιά του Κασάδο στο 44'΄.

45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου

Πολύ όμορφα και τα δύο τέρματα που έχουμε δει.

Γέμισμα από φάουλ του Τζουρίτσκοβιτς, ο Κασάδο πήρε δύσκολη κεφαλιά προς τα πίσω κι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

44' ΓΚΟΟΟΛ 1-1 Η ΞΑΝΘΗ!

42' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κάτσε, η μπάλα πήρε φάλτσα κι έφυγε άουτ.

40' Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη. Σέντρα του Κάστρο από τα δεξιά, ο Γέντρισεκ πήρε την κεφαλιά και η μπάλα έφυγε ελάχιστα πάνω απ' την εστία.

34' Ο Φασίδης βρήκε χώρο έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε άουτ.

32' Σουτ του Τζανδάρη έξω από την περιοχή, η μπάλα αρκετά άουτ

31'Εδώ και λίγα λεπτά ο Φασίδης έχει γυρίσει δεξί μπακ και δεξί χαφ έχει ανέβει ο Μπαξεβανίδης.

30'Σουτ του Λουτσιάνο έξω από την περιοχή, μπλόκαρε σταθερά ο Γκαραβέλης.

26'Στα τελευταία λεπτά η Ξάνθη έχει ανέβει και κρατάει περισσότερο τη μπάλα σε σχέση με τα πρώτα λεπτά.

24'Κεφαλιά του Σβάρνα στο δεύτερο δοκάρι μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ντουρίτσκοβιτς, η μπάλα κατέληξε άουτ.

21'Σουτ του Φασίδη έξω από την περιοχή, έκανε τάκλιν και απομάκρυνε ο Οικονόμου.

19'Πιέζει ψηλά ο Παναθηναϊκός, θέλοντας να υποχρεώσει σε λάθος την άμυνα της Ξάνθης.

18'Έξαλλος ο Λουτσιάνο, ζήτησε φάουλ για επικίνδυνο μαρκάρισμα του Μελιόπουλου.

17'Στη Λεωφόρο βρίσκονται ελάχιστοι φίλοι του Παναθηναϊκού.

14'Ο Παναθηναϊκός παίζει καλύτερα από την Ξάνθη. Κυκλοφορεί τη μπάλα πολύ καλύτερα και έχει ήδη βρει γκολ.

12'Αυτό είναι το δεύτερο τέρμα του Λουτσιάνο σε εννέα παιχνίδια. Ο Βραζιλιάνος που ξεπέρασε τον σοβαρό του τραυματισμό, δείχνει σε πολύ καλή κατάσταση.

11'ΓΚΟΟΟΛ 1-0 για τον Παναθηναϊκό (Λουτσιάνο)!

8'Η Ξάνθη παίζει με δύο αλλαγές σε σχέση με την χθεσινή ενδεκάδα. Τη θέση των Ζίβκοβιτς - Ντε Λούκας πήραν οι Γκαραβέλης και Μελιόπουλος. Οι ακρίτες, μια και έχει τροποποιηθεί ο κανονισμός, έχουν το δικαίωμα να κάνουν κανονικά τρεις αλλαγές.

7'Το παιχνίδι ξεκίνησε.

Στον πάγκο για την Ξάνθη: Γκαραβέλης, Τριάδης, Λουσέρο, Μεχία, Ορφανίδης, Μελιόπουλος, Λισγάρας.

Στον πάγκο του Παναθηναϊκού: Bλαχοδήμος, Μολίνς, Στάικος, Χατζηγιοβάνης, Μπουζούκης, Πίσπας, Αποστολάκης

Η ενδεκάδα της Ξάνθης: Ζίβκοβιτς, Βάρνας, Μπαξεβανίδης, Ντε Λούκας, Ντουρίτσκοβιτς, Κάστρο, Γέντρισεκ, Σιλά, Κασάδο, Φασίδης, Καμαρά.

Ο Παναθηναϊκός θα παραταχθεί με τους εξής: Διούδη, Γιοχάνσον, Κολοβέτσιο, Οικονόμου, Ευαγγέλου, Κάτσε, Τζανδάρη, Λουντ, Λουτσιάνο, Μυστακίδη και Δώνη.

Υπενθυμίζεται ότι ο χθεσινός αγώνας διεκόπη στο 7ο λεπτό. Από αυτό θα συνεχιστεί σήμερα στη Λεωφόρο.

Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι του Sport24.gr. Η αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με την Ξάνθη που διεκόπη χθες λόγω βροχής, θα συνεχιστεί σήμερα, στις 19.00. Live η εξέλιξη του ματς.

Καλό σας βράδυ. Μείνετε συντονισμένοι στο Sport24.gr καθώς συνεχίζονται όλα τα υπόλοιπα ματς ενώ το βράδυ υπάρχει και ο τελικός του Champions League στο μπάσκετ ανάμεσα στην ΑΕΚ και τη Μονακό.

Το παιχνίδι στην Λεωφόρο διεκόπη οριστικά και οι παίκτες των δυο ομάδων θα βρεθούν και πάλι στην Λεωφόρο τη Δευτέρα το απόγευμα για να συνεχιστεί το ματς.

Από τη στιγμή που το παιχνίδι διεκόπη θα συνεχιστεί την Δευτέρα με ώρα έναρξης στις 19:00 και φυσικά θα διεξαχθούν τα υπόλοιπα 83 λεπτά που απομένουν.

Ο κ. Στυλιαράς κατά την αποχώρηση του από το γήπεδο έδειξε ότι το ματς δεν θα γίνει και θα υπάρξει οριστική διακοπή.

Αυτή τη στιγμή έκανε την εμφάνιση του στον αγωνιστικό χώρο και ο κ. Στυλιαράς για να τσεκάρει τον αγωνιστικό χώρο. Έχει πάρει μια μπάλα και την πετάει στο γήπεδο προκειμένου να δει αν αυτή κυλάει στο χορτάρι.

Πριν λίγα λεπτά ο τέταρτος διαιτητής της αναμέτρησης κ. Νεοφυτιάδης βγήκε για να τσεκάρει τον αγωνιστικό χώρο. Με την βροχή να συνεχίζεται όμως τα πράγματα είναι εξαιρετικά δύσκολα.

Η βροχή συνεχίζεται στην Λεωφόρο Αλεξάνδρας με το παιχνίδι να έχει διακοπή εδώ και σχεδόν δέκα λεπτά:

Μόνο αυτό έλειπε φέτος για τον Παναθηναϊκό σε μια χρονιά τόσο κακή όπως η φετινή να διακοπεί παιχνίδι στις 6 Μαίου λόγω βροχής.

Μάλιστα την ίδια ώρα και οι φίλοι της ομάδας του Παναθηναϊκού αποχωρούν προσωρινά από τις θέσεις τους για να προφυλαχθούν και αυτοί.

Και ενώ έχουμε παίξει μόλις 6:30 λεπτά ο διαιτητής της αναμέτρησης στέλνει τους παίκτες των δυο ομάδων στα αποδυτήρια.

Έχουμε προσωρινή διακοπή στην Λεωφόρο λόγω της έντονης βροχώπτωσης στο παιχνίδι της Λεωφόρου.

Την ίδια ώρα ο Παναθηναϊκός στο Futsal αντιμετωπίζει τον Δούκα και θέλει τη νίκη για να κάνει το μπρέικ και να κάνει το 2-2 στη σειρά έχοντας μια ελπίδα ακόμα για κατάκτηση του τίτλου.

Η μπόρα συνεχίζεται και φυσικά δυσκολεύει τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών των δυο ομάδων ενώ και στον αγωνιστικό χώρο η μπάλα πάει πιο γρήγορα.

1' Σέντρα στο ματς και πρώτη επίθεση για την Ξάνθη.

Ας δούμε και τη διάταξη της ενδεκάδας του Παναθηναϊκού:

Εν τω μεταξύ αυτή την ώρα ρίχνει αρκετή βροχή στην Λεωφόρο Αλεξάνδρας.

Η Ξάνθη έχει και μια μίνι παράδοση υπέρ της καθώς είναι τέσσερα ματς αήττητη.

Στο γήπεδο αυτή την ώρα, δέκα λεπτά πριν την έναρξη, υπάρχει ελάχιστος κόσμος.

Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Δημήτριος Στυλιάρας του συνδέσμου (Αιτ/νίας) ενώ βοηθοί του θα είναι οι Μιχαήλ Καρσιώτης (Κορινθίας) και Αθανάσιος Κολοσιώνης (Αιτ/νίας).

Στον πάγκο για τον Παναθηναϊκό θα είναι οι: Bλαχοδήμος, Μολίνς, Σταϊκος, Χατζηγιοβάνης, Μπουζούκης, Πίσπας και Αποστολάκης.

Ενώ στον πάγκο για την Ξάνθη βρίσκονται οι: Γκαραβέλης, Τριάδης, Λουσέρο, Μεχία, Ορφανίδης, Μελιόπουλος, Λισγάρας.

Ας δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων:

Παναθηναϊκός (Μαρίνος Ουζουνίδης): Διούδης, Γιοχάνσον, Κολοβέτσιος, Οικονόμου, Ευαγγέλου, Κάτσε, Τζανδάρης, Λούντ, Λουτσιάνο, Μυστακίδης, Δώνης

Ξάνθη (Μίλαν Ράσταβατς): Ζίβκοβιτς, Βάρνας, Μπαξεβανίδης, Ντε Λούκας, Ντουρίτσκοβιτς, Κάστρο, Γέντρισεκ, Σιλά, Κασάδο, Φασίδης, Καμαρά.

Η Ξάνθη θέλει ο Αστέρας που παίζει εκτός έδρας με τον Παναιτωλικό να φέρει χειρότερο αποτέλεσμα απ' ότι οι Ακρίτες. Δηλαδή στην ομάδα του Ράσταβατς θα αρκούσε και η ισοπαλία στη Λεωφόρο αν την ίδια ώρα ο Αστέρας γνώριζε την ήττα.

Από την άλλη η Ξάνθη όμως "καίγεται" για τους βαθμούς καθώς παλεύει για την κατάκτηση της 5ης θέσης και με συνδυασμό αποτελεσμάτων μπορεί να βγει στην Ευρώπη.

Ενώ το Σάββατο το βράδυ έγινε γνωστό πως και ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος έκανε μια ακόμα πρόταση για να αναλάβει την πράσινη ΠΑΕ. Κάτι που έφερε στο προσκήνιο ο Sport24 Radio 103,3.

Ένα ματς που για το τριφύλλι δεν έχει βαθμολογικό ενδιαφέρον και γίνεται στο περιθώριο των εξελίξεων για τη μεταβίβαση της πράσινης ΠΑΕ από τον Γιάννη Αλαφούζο στον Παϊρότζ Πιεμπονγκσάντ.