Τελικό σκορ: Πανιώνιος - Λεβαδειακός 2 - 0

Τελικό σκορ: Πανιώνιος - Λεβαδειακός  2 - 0

Λήξη στην αναμέτρηση με τον Πανιώνιο να επικρατεί 2-0 του Λεβαδειακού

Κίτρινη κάρτα στον Σαβαντογκό

90' Τρία λεπτά καθυστερήσεων

89' Εκτός ο Μαρκόφσκι, μέσα ο Ιωαννίδης για τον Λεβαδειακό

88' Αλλαγή και για τις δύο ομάδες. Εκτός ο Σπιριντόνοβιτς, μέσα ο Πινιώτης

87' Σουτ του Καλτσά, μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια ο Κότνικ

85' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Μέσα ο Μπραχίμι, εκτός ο Βουκελάτος

83' Δοκάρι για τον Λεβαδειακό! Σουτ του Καθάριου με το αριστερό πλασέ η μπάλα χτυπά στο δεξί δοκάρι της εστίας του Κότνικ

80' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Εκτός ο Σουμπίνιο, μέσα ο Καθάριος

78' Πολύ αργό το τέμπο πλέον στο ματς

71' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Εκτός ο Νίκας, μέσα ο Σαβαντογκό

71' Κίτρινη κάρτα στον Φαβάρο

66' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Κάθετη του Σουμπίνιο στον αμαρκάριστο Καραχάλιο, αλλά αυτός έστειλε την μπάλα άουτ από πλεονεκτική θέση

65' Σουτ του Γεσίλ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, άουτ η μπάλα, πολύ ψηλά

64' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός ο Μακρύλλος, μέσα ο Οικονομίδης

63' Φάουλ για τον Λεβαδειακό σε καλή θέση για μια σέντρα

60' Έψαξε την κάθετη στον Γεσίλ ο Σπιριντόνοβιτς, βγήκε γρήγορα και μπλόκαρε ο Επασί

53' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΓΕΣΙΛ! Αντεπίθεση των γηπεδούχων, παράλληλη πάσα του Μακρύλλου στον Γεσίλ και σε κενή εστία ο τελευταίος κάνει το 2-0!

52' Απίστευτη φάση και δοκάρι για τον Πανιώνιο! Εκτέλεση κόρνερ από τον Σπιριντόνοβιτς, ο Επασί πήγε να σπρώξει κατά λάθος στην εστία του, την πρόλαβε πριν περάσει τη γραμμή και την έστειλε στο δοκάρι.

51' Κοντράρει η σέντρα του Βουκελάτου και κόρνερ για τον Πανιώνιο

46' Έναρξη β' ημιχρόνου

Λήξη α' ημιχρόνου, με τον Πανιώνιο να προηγείται 1-0 του Λεβαδειακού

43' Σέντρα του Ζαραδούκα, αργεί να τελειώσει τη φάση ο Μαρκόφσκι και απομακρύνουν οι αμυντικοί του Πανιωνίου

38' Έχει πάρει την πρωτοβουλία των κινήσεων ο Λεβαδειακός, αλλά οι καιρικές συνθήκες δεν είναι σύμμαχος των προσπαθειών των παικτών

33' Σουτ του Σουμπίνιο έξω από την περιοχή, κανένα πρόβλημα για τον Κότνικ να μπλοκάρει

30' Σουτ του Βουκελάτου, άουτ η μπάλα

Υπό έντονη βροχόπτωση το ματς στη Νέα Σμύρνη

22' Νέα ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Σουτ του Ζαραδούκα από πλάγια και τα όρια της μεγάλης περιοχής, καλή απόκρουση του Κότνικ

19' Σουτ του Μαρκόφσκι μετά από πάσα του Ομπιόρα, η μπάλα ψηλά άουτ

16' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ! Πρώτη κεφαλιά του Κόρμπου, απέκρουσε στη γραμμή ο Ζαραδούκας, επανέφερε την μπάλα ο Παπαγεωργίου και με κεφαλιά ο Μπανανά έκανε το 1-0

6' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Εκτέλεση κόρνερ του Σουμπίνιο, κεφαλιά του Μαρκόφσκι που αναγκάζει τον Κότνικ σε εντυπωσιακή επέμβαση

5' Πιο δραστήριος ο Λεβαδειακός στο πρώτο πεντάλεπτο

1' Έναρξη της αναμέτρησης

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

Διαιτητής: Αλέξανδρος Τσαμούρης Α’ βοηθός: Χρήστος Μπαλτάς Β’ βοηθός: Ανδρέας Μεϊντάνας 4ος: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος

Στον πάγκο: Σωτηρίου, Γιουσούφ, Σαβαντογκό, Νιάς, Καθάριος, Ιωαννίδης, Λεονάρντο

Λεβαδειακός: Επασί – Νίκας, Τριποτσέρης, Φαβάρο, Ζαραδούκας – Ομπιόρα, Καλτσάς – Γιακουμάκης, Καραχάλιος, Νίκας - Μαρκόβσκι

Μόλις πέντε οι αναπληρωματικοί των Νεοσμυρνιωτών

Πάγκος: Αστράς, Νόβακ, Μπραχίμι, Οικονομίδης, Πινιώτης

Πανιώνιος: Κότνικ – Παπαγεωργίου, Μπανανά, Σταυρόπουλος, Σαραμαντάς – Μακρύλλος, Σαντάνα, Κόρμπος – Σπιριντόνοβιτς, Βουκελάτος, Γεσίλ

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Παράλληλα, υπάρχει έντονη φημολογία ότι ο Ζοσέ Ανιγκό αναμένεται να αποτελέσει τον νέο προπονητή των Νεοσμυρνιωτών, αν και εφόσον ο Μιχάλης Γρηγορίου αποχωρήσει από τη θέση του

Πρόκειται για ένα ματς βαθμολογικά αδιάφορο, αφού καμία από τις δύο ομάδες δεν προλαβαίνει κάποιο προφανή στόχο

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Πανιώνιο και τον Λεβαδειακό για την 30ή αγωνιστική της Super League