Super League: Λεβαδειακος - Αστερας Τριπολης 1 - 0 τελικό σκορ

Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Λεβαδειακός-Αστέρας Τρίπολης, για την 27η αγωνιστική της Super League.

Κόκκινη κάρτα με τη λήξη είδε ο Πασαλίδης

Ο Λεβαδειακός επικρατεί του Αστέρα Τρίπολης με 1-0 και είναι πλέον στο -2 από την 5η θέση, που έχουν αυτή τη στιγμή οι Αστέρας και Πανιώνιος

Λήξη της αναμέτρησης!

90'+ Κίτρινη κάρτα στον Τόνσο

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις

90' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Έξω ο Σουμπίνιο, μέσα ο Νίκας

88' Τι έχασε ο Δουβίκας! Μπαλιά που βγήκε από τα δεξιά από τον Ισνάλντο, έκανε την κίνηση ανενόχλητος ο Δουβίκος στο ύψος της μικρής περιοχής, αλλά κατάφερε να στείλει την μπάλα άουτ.

87' Μακρινό σουτ του Καλτσά, η μπάλα άουτ.

80' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Εκτός ο Φαβάρο, μέσα ο Καλτσάς

79' Σουτ του Δουβίκα, η μπάλα άουτ

78' Αλλαγή για τον Αστέρα. Εκτός ο Μπέρτος, μέσα ο Κώτσιρας

70' Αλλαγή για τον Αστέρα. Μέσα ο Δουβίκας, εκτός ο Τσιλιανίδης

66' ΓΚΟΛ Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ! Σοκ για τον Αστέρα στην πρώτη ευκαιρία των γηπεδούχων! Ο Γιακουμάκης έδωσε ωραία την κάθετη στον Σαβατογκό και αυτός με πλασέ από πλάγια θέση και αριστερά ανοίγει το σκορ. Αργή αντίδραση από τον Αθανασιάδη

63' Σέντρα του Ισνάλντο για τον Μανιά, δεν πιάνει γεμάτα την μπάλα ο επιθετικός του Αστέρα

60' Αλλαγή για τον Αστέρα. Μέσα ο Ισνάλντο, εκτός ο Κυριακόπουλος

58' Έχει πέσει η απόδοση του Αστέρα και δεν απειλεί με τη συχνότητα που το έκανε

51' Χωρίς ιδιαίτερες συγκινήσεις στο β' μέρος

46' Έναρξη β' ημιχρόνου

ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΟΥ ΤΣΑΜΟΥΡΗ! Ο Γιακουμάκης έχει βγει τετ-α-τετ με τον Αθανασιάδη και πριν πλασάρει, ο ρέφερι σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου. Ο παίκτης του Λεβαδειακού τελειώνει τη φάση, αλλά εντελώς τυπικά, αφού είχε ακουστεί το σφύριγμα του διαιτητή.

Λήξη α' ημιχρόνου

43' Παρά τις προσπάθειες του Αστέρα να ανοίξει το σκορ, το 0-0 παραμένει κυρίως από την αστοχία των παικτών του Παντελίδη

37' Κίτρινη κάρτα στον Πασαλίδη

30' Νέα ευκαιρία για τον Αστέρα! Εξαιρετικό το 1-2 του Αργεντινού με τον Κυριακόπουλο, αλλά από το σουτ του Αργεντινού η μπάλα περνά ψηλά άουτ

29' Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ στον Τόνσο

26' Τετ-α-τετ του Μανιά με τον Επασί, θέλησε να τον πλασάρει από πάνω ο επιθετικός του Αστέρα και τελικά κόρνερ. Μπορούσε να κάνει πολλά περισσότερα ο Μανιάς.

25' Δεν μετρά -σωστά- γκολ του Τόνσο για οφσάιντ

23' Κίτρινη κάρτα στον Σαβατογκό

21' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Σε μια σέντρα που δεν υπήρχε ιδιαίτερος κίνδυνος, ο Επασί έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια του, ο Τσιλιανίδης έκανε το σουτ, αλλά ο Γάλλος επανήλθε και μπλόκαρε

14' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Γύρισμα του Κυριακόπουλου στον Τόνσο, ο Αργεντινός έκανε το πλασέ, αλλά ο Επασί έδιωξε σε κόρνερ

13' Εκτέλεση κόρνερ του Σουμπίνιο, η κεφαλιά του Γιακουμάκη περνά άουτ

7' Σέντρα του Μπέρτου, ο Μανιάς πήρε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα πάνω από την εστία του Επασί

1' Ευκαιρία στα 22'' για τον Λεβαδειακό. Ο Τσαμπούρης έκανε τη σέντρα, ο Σουμπίνιο έκανε την κεφαλιά, αλλά στην πορεία της μπάλας ο Αθανασιάδης που μπλοκάρει

1' Έναρξη του ματς

Διαιτητής: Αλέξανδρος Τσαμούρης Α’ βοηθός: Χρήστος Ακρίβος Β’ βοηθός: Δημήτρης Σαμοΐλης 4ος: Ιωάννης Μπλούνας

Στον πάγκο του Αστέρα Τρίπολης: Τσιφτσής, Μαντιντά, Ισνάλντο, Δουβίκας, Ντουντού, Σελίν, Κώτσιρας

Στον πάγκο του Λεβαδειακού: Σωτηρίου, Ιωαννίδης, Νίκας, Ζαραδούκας, Καλτσάς, Μπελγκαζουανί, Καθάριος

Αστέρας Τρίπολης: Αθανασιάδης – Μπέρτος, Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Γιαννούλης – Μουνάφο, Ιγκλέσιας – Τσιλιανίδης, Τόνσο, Κυριακόπουλος - Μανιάς

Λεβαδειακός: Επασί, Τσαμπούρης, Ντιόγκο, Μητρόπουλος, Νιάσε, Αντιλέχου, Φαβάρο, Σουμπίνιο, Μαρκόβσκι, Γιακουμάκης, Σαβαντογκό

Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Οι γηπεδούχοι είναι στην 9η θέση με 31 βαθμούς ενώ ο Αστέρας είναι 5ος με 36 βαθμούς, ισόβαθμος με την Ξάνθη

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Λεβαδειακό και τον Αστέρα Τρίπολης για την 27η αγωνιστική της Super League