Football League: Καλλιθέα - ΟΦΗ 1 - 3 τελικό σκορ

Η Καλλιθέα που παλεύει για την παραμονή, υποδέχεται τον δεύτερο του πίνακα, ΟΦΗ, στο "Ελ Πάσο" (15:00) για την 22η αγωνιστική της Football League.

Τελικό αποτέλεσμα. Καλλιθέα - ΟΦΗ 1-3.

Τρία λεπτά επιπρόσθετου χρόνου στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης στην Καλλιθέα.

88'
Ο Αργυρόπουλος κόβει καθαρά τον Σμυρλή.

87'
Οι γηπεδούχοι φαίνεται να έχουν παραιτηθεί από τη διεκδίκηση θετικού αποτελέσματος.

85'
Σαφέστατο το προβάδισμα του ΟΦΗ για τη νίκη.

83'
ΓΚΟΟΟΛ για τον ΟΦΗ (Ντίνας) και Καλλιθέα - ΟΦΗ 1-3:
Ο Ντίνας φθάνει στο δεύτερο σημερινό γκολ του. Κι αυτό με εκτέλεση φάουλ. Πανέμορφο τέρμα.

82'
Φάουλ για τον ΟΦΗ.

80'
Αλλαγή για την Καλλιθέα. Ο Ζυγκερίδης στη θέση του Ταμπάκη.

79'
Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Λεάλ δίνει τη θέση του στον Κοέλιο.

78'
Φάουλ του Παπαγγελή.

75'
Σουτ του Μάνου με το αριστερό, η μπάλα έξω.

73'
Σέντρα του Μάκο από τα αριστερά, κόβει η άμυνα του ΟΦΗ.

70'
Κίτρινη κάρτα στον Παπαγγελή.

69'
Ο Παπαγγελής κόβει με φάουλ.

68'
Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Βαφέας περνά στη θέση του Ποτουρίδη.

68'
Σέντρα του Κοιλιάρα για τον Μάνο, κεφαλιά του δεύτερου η μπάλα έξω.

66'
Αλλαγή για την Καλλιθέα. Ο Μίγγος στη θέση του Τσατσόπουλου.

64'
Ο Ποτουρίδης γυρίζει πολύ ψύχραιμα προς τον Στρέζο.

60'
Μακρινό σουτ του Ποτουρίδη, αλλά δεν έχει τύχη

56'
Κίτρινη κάρτα στον Κοιλιάρα.

55'
O Κοιλιάρας κάνει φάουλ στον Καντέ.

54'
Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Σουτ του Μάνου, ο Κουτογλίδης εντυπωσιακά απομάκρυνε σε κόρνερ.

53'
Αλλαγή για την Καλλιθέα. Ο Παυλής στη θέση του Χοτζάλι.

50'
Κίτρινη κάρτα στον Μπολάκη.

50'
Φάουλ του Μπολάκη στον Σμυρλή.

48'
Δοκάρι για την Καλλιθέα. Ο Σμυρλής από το κέντρο της άμυνας του ΟΦΗ κάνει το σουτ και η μπάλα σταματά στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας που υπερασπίζεται ο Στρέζος.

48'
Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Αργυρόπουλος βγάζει για τον Μάνο, ο οποίος καλύπτεται από τον Τζιτζικαλάκη, ο σκόρερ του πρώτου γκολ του ΟΦΗ σκάβει προ του Κουτογλίδη, αλλά η μπάλα περνά έξω.

46'
Κόρνερ για την Καλλιθέα μετά την προσπάθεια του Συριόπουλου.

46'
Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Κοιλιάρας στη θέση του Κουτσιανικούλη.

46'
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου στην αναμέτρηση.

Ημίχρονο στην Καλλιθέα. Καλλιθέα - ΟΦΗ 1-2.

45'+1'
Φάουλ του Λέαλ στον Καντέ.

'Ενα το λεπτό του επιπρόσθετου χρόνου στο πρώτο ημίχρονο. Διανύουμε αυτό.

45'
Ο Κουτσιανικούλης γυρνά για τον Μάνο, αλλά ο σκόρερ του πρώτου γκολ του ΟΦΗ δέχεται την κόντρα.

43'
ΓΚΟΟΟΛ για τον ΟΦΗ (Ντίνας) και Καλλιθέα - ΟΦΗ 1-2:

42'
Φάουλ του Συριόπουλου στον Λεάλ.

41'
Σέντρα του Αργυρόπουλου από τα δεξιά, ο Κουτογλίδης για σιγουριά απομακρύνει σε κόρνερ.

40'
Ευκαιρία για την Καλλιθέα. Κάθετη από τα δεξιά για τον Ταμπάκη, ο Στρέζος αντιλαμβάνεται τον κίνδυνο, βγαίνει γρήγορα κι απομακρύνει.

38'
Σουτ του Λεάλ έξω από την περιοχή, η μπάλα ψηλά άουτ.

37'
Κόρνερ για τον ΟΦΗ. Το κερδίζει ο Μπολάκης, ύστερα από το μαρκάρισμα του Ταμπάκη.

34'
Ανώτερος ο ΟΦΗ, έχει το προβάδισμα για να φθάσει στο τρίτο γκολ της αναμέτρησης.

33'
Δοκάρι για τον ΟΦΗ. Ο Λεάλ πιάνει το σουτ έξω από την περιοχή, ο Κουτογλίδης παρακολουθεί την πορεία της μπάλας να σταματά στο δοκάρι της εστίας που υπερασπίζεται. Ο Μάνος υποδέχεται την μπάλα στο ριμπάουντ - σωστά δεν υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ - αλλά μαρκάρεται και δεν μπορεί να γυρίσει επιτυχώς από τα αριστερά.

31'
Φάουλ του Νάστου στον Μάκο.

Χαμηλό το τέμπο στα τελευταία πέντε λεπτά. Αυτό, σαφέστατα, ορίζεται από τον ΟΦΗ.

28'
Κεφαλιά του Ποτουρίδη, δεν ανησυχεί τον Κουτογλίδη.

26'

Αυτό ήταν το 16ο γκολ του Δημήτρη Μάνου σε 17 συμμετοχές. Είναι φυσικά πρώτος σκόρερ της Football League την τρέχουσα σεζόν.

23'
Καλή εκτέλεση από τον Λεάλ, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας που υπερασπίζεται ο Κουτογλίδης.

21'
Εκτελεί ο Λεάλ, ο Κομεσίδης πετάγεται στην κίνηση στο πρώτο δοκάρι, πιάνει την κεφαλιά, η μπάλα καταλήγει άουτ.

20'
O Τζιτζικαλάκης κόβει με το χέρι την μπαλιά του Λεάλ.

Η νίκη είναι μονόδρομος για τον ΟΦΗ. Η ομάδα του Ηρακλείου βρίσκεται σε θέση ανόδου - επιστροφής στη Super League.

18'
Σουτ του Τσατσόπουλου με το δεξί στην κίνηση, η μπάλα ψηλά άουτ.

18'
Ωραία πάσα του Τσατσόπουλο, αλλά ο Μάκο δεν θα μπορέσει να απειλήσει ευρισκόμενος στις συμπληγάδες που όρισαν οι Κομεσίδης και Ποτουρίδης.

15'
Βαθιά μπαλιά για τον Λεάλ, μπλοκάρει ο Κουτογλίδης.

14'
Φάουλ πάνω στον Χοτζάλι.

12'
Ο Κουτσιανικούλης κάνει φάουλ στην προσπάθεια να κρατήσει την μπάλα στην κατοχή του.

10'
Ευκαιρία για την Καλλιθέα. Κεφαλιά του Συριόπουλου, απομακρύνει σε κόρνερ ο Στρέζος.

8'
ΓΚΟΟΟΛ για τον ΟΦΗ (Μάνος) και Καλλιθέα - ΟΦΗ 1-1:
Ο Λεάλ βγάζει ωραία στα αριστερά για τον Μπολάκη, σέντρα του δεύτερου από τα αριστερά και ο Μάνος με σουτ στην κίνηση σκοράρει και ισοφαρίζει.

6'
Κακό διώξιμο από τον Στρέζο.

Πιάστηκε κοιμώμενη η άμυνα της ομάδας του Ηρακλείου σε αυτή τη φάση.

2'
ΓΚΟΟΟΛ για την Καλλιθέα (Συριόπουλος) και Καλλιθέα - ΟΦΗ 1-0:
Εκτελείται το κόρνερ από τα δεξιά από τον Μάκο, ο Συριόπουλος πετάγεται στο πρώτο δοκάρια και με το κεφάλι στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

2'
Φάουλ του Αργυρόπουλου στον Ταμπάκη.

1'

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 22ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ:
Σάββατο 17 Μαρτίου
Καλλιθέα - ΟΦΗ (15:00 ΕΡΤ3, Δημ. Στάδιο «Γρ. Λαμπράκης»)
Κυριακή 18 Μαρτίου
Παναχαϊκή - Άρης (15:00 ΕΡΤ3, Γήπεδο Αγυιάς)
Εργοτέλης - Δόξα Δράμας (15:00, Παγκρήτιο Στάδιο)
Καραϊσκάκης Άρτας - Πανσερραϊκός (15:00, Δημ. Αγίων Αναργύρων)
Απόλλων Λάρισας - Αναγέννηση Καρδίτσας (15:00 WEB TV, Αλκαζάρ)
Τρίκαλα - Παναιγιάλειος (15:00, Δημ. Στάδιο Τρικάλων)
Απόλλων Πόντου - Αιγινιακός (15:00, Γήπεδο Καλαμαριάς)
Βέροια - ΑΟΧ Κισσαμικός Δ.Δ.
Αχαρναϊκός - Σπάρτη Δ.Δ.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Άρης 53
2. ΟΦΗ 51
...............................................