Τρίποντο 5αδας για Ξάνθη – Σε περιπέτειες παραμονής η Λαμία

Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν Λαμία και Λεβαδειακός στη μεταξύ τους αναμέτρηση για την 25η αγωνιστική της Super League.

Κερδισμένη βγαίνει μάλλον η ομάδα της Λιβαδειάς που ανέβηκε στην 9η θέση με 30 βαθμούς, ενώ ο σύλλογος της Φθιώτιδας, που «καιγόταν» περισσότερο για βαθμούς είναι 13η με 24β.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 33ο λεπτό με τον Γιακουμάκη και οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 40΄ με τον Τσούκαλο.

Μόνη στην 5η θέση με 35 βαθμούς έμεινε η Ξάνθη, χάρη στην εντός έδρας νίκη της με 1-0 επί του Παναιτωλικού, για την 25η αγωνιστική της Super League.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Κάστρο στο 23ο λεπτό. Οι Αγρινιώτες μετά την ήττα τους παρέμειναν στους 29 βαθμούς. Στο νοσοκομείο διακομίστηκε ο Άργκους με σοβαρό πρόβλημα τραυματισμού (σ.σ. δεν μπορούσε να πατήσει το πόδι του), αφήνοντας τον Παναιτωλικό με 10 παίκτες, στο 83ο λεπτό.