Super League: Παναθηναϊκός - Αστέρας Τρίπολης 1 - 1 τελικό σκορ

Παρακολουθήστε την εξελιξη της αναμέτρησης του Παναθηναϊκού με τον Αστέρα Τριπολης για την 25η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ.

Παναθηναϊκός και Αστέρας Τρίπολης μένουν στο 1-1 και η υπόθεση της 5ης θέσης παραμένει ανοιχτή

Λήξη της αναμέτρησης

Τρία λεπτά καθυστερήσεων

90' Ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης! Σουτ του Τόνσο έξω από την περιοχή, ωραία επέμβαση του Διούδη σε κόρνερ

87' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ ΚΑΙ 1-1 ΜΕ ΤΟΝ ΛΟΥΝΤ! Τρομερή ενέργεια του Φινλανδού στην περιοχή που ξεπερνά τους Πασαλίδη και Κώτσιρα και με αριστερό σουτ από δύσκολη γωνία νικάει τον Αθανασιάδη που είδε αργά την μπάλα και είχε αργή αντίδραση

81' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Μπουζούκης παίρνει τη θέση του Τζανδάρη

77' Τρομερή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό και δοκάρι από τον Μουνιέ! Εξαιρετική ενέργεια του Δώνη από τα δεξιά, ο Αθανασιάδης απομάκρυνε την μπάλα με γροθιά στο γύρισμα του άσου των «πρασίνων» και στην επιστροφή ο Μουνιέ έκανε το ψαλιδάκι με την μπάλα να βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι

73' Κίτρινη κάρτα στον Ντουντού

71' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Εκτός ο Κουλιμπαλί, μέσα ο Μολίνς

69' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ, ΣΚΟΡΕΡ Ο ΜΑΝΙΑΣ ΚΑΙ 0-1! Ο Γιαννούλης με εξαιρετική σέντρα βρίσκει τον αμαρκάριστο Μανιά, που με κεφαλιά «σκοτώνει» τον Διούδη για το 1-0!

67' Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Εκτός ο Κυριακόπουλος, μέσα ο Ντουντού

64' Μοναδική ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Λουντ κάνει ωραία πάσα από τα δεξιά στον εντελώς αμαρκάριστο Δώνη, αυτός έκανε το σουτ, αλλά ο Αθανασιάδης πραγματοποίησε εξαιρετική επέμβαση

Πλέον ο Κουρμπέλης πάει στον άξονα, ο Λουντ πιο μπροστά τους, στα άκρα Μουνιέ και Κουλιμπαλί

62' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Εκτός ο Χατζηγιοβάνης, μέσα ο Κολοβέτσιος

60' Γύρισμα του Καλτσά, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυών. Κόρνερ δίνει ο ρέφερι, αν και δεν φάνηκε να υπάρχει επαφή με παίκτη του Παναθηναϊκού

56' Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Μέσα ο Καλτσάς, έξω ο Τσιλιανίδης

55' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Παράλληλη μπαλιά από τα δεξιά του Τσιλιανίδη, ο Τόνσο σε θέση βολής, αλλά ο Αυλωνίτης έβαλε την κόντρα και η μπάλα απομακρύνθηκε

53' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Βαθιά μπαλιά με στόχο του Χατζηγιοβάνη που έχει σπάσει το οφσάιντ της άμυνας των φιλοξενούμενων, αλλά ο μεσοεπιθετικός του «τριφυλλιού» βιάστηκε να τελειώσει τη φάση με το κεφάλι. Μπορούσε και να κοντρολάρει.

50' Κίτρινη κάρτα στον Τόνσο, έπειτα από τις έντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων, αφού καθυστέρησε την εξέλιξη του παιχνιδιού. Ίδια φάση με αυτή του Ινσούα μετά τη λήξη του ημιχρόνου, που πέταξε μακριά την μπάλα

48' Ωραία σέντρα του Λουντ, απομάκρυνε η άμυνα του Αστέρα, αέρα βρήκε ο Χατζηγιοβάνης στο... ριμπάουντ

Έναρξη β' ημιχρόνου

Βλέπει κίτρινη κάρτα ο Ινσούα γιατί πέταξε την μπάλα μακριά μετά τη λήξη του ημιχρόνου.

45' Λήξη α' ημιχρόνου

40' Αδύναμη εκτέλεση φάουλ του Κυριακόπουλου, άουτ η μπάλα

36' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα

34' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Επιχείρησε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι από κόρνερ ο Ινσούα, η μπάλα βρήκε και τον Γιαννούλη, αλλά κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτυών. Έπρεπε να δοθεί κόρνερ

31' Φάουλ του Αυλωνίτη στον Μανιά με τον αγκώνα

26' Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα! Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Τσιλιανίδη, κεφαλιά του Πασαλίδη από το ύψος της μικρής περιοχής και η μπάλα περνά άουτ

23' Κεφαλιά του Δώνη, η μπάλα περνά άουτ. Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό

20' Κεφαλιά του Αυλωνίτη από σέντρα του Χατζηγιοβάνη, η μπάλα πάει πάνω από την εστία του Αθανασιάδη. Η καλύτερη φάση του αγώνα μέχρι τώρα

18' Ο Πασαλίδης έκανε αχρείαστο και δυνατό τζατζάρισμα στον Μουνιέ ενώ η μπάλα έχει βγει εκτός αγωνιστικού χώρου και ο Γάλλος προσγειώθηκε στο τραπεζάκι του 4ου διαιτητή.

12' Πέναλτι για χέρι του Μουνάφο ζητά ο Παναθηναϊκός. Υπάρχει χέρι, η μπάλα έρχεται στο χέρι του Αργεντινού από κοντινή απόσταση και ο ρεφ θεωρεί ότι δεν υπάρχει πρόθεση και ότι δεν μπορούσε να είχε σε άλλη θέση το χέρι του ο αμυντικός χαφ του Αστέρα.

Συμπλήρωση 10 λεπτών χωρίς να έχει σημειωθεί κάποια αξιόλογη ευκαιρία

3' Μπαλιά του Τσιλιανίδη, δεν πρόλαβε να έρθει σε επαφή με την μπάλα ο Μανιάς.

1' Έναρξη του ματς

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

Διαιτητής: Εμμανουήλ Σκουλάς, Α’ βοηθός: Ράινχαρτ Μπούξμπαουμ, Β’ βοηθός: Κωνσταντίνος Νικολαΐδης, 4ος: Αλέξανδρος Τσαμούρης

Στον πάγκο: Τσιφτσής, Σελίν, Μπέρτος, Ντουντού, Δουβίκας, Καλτσάς, Ρούνεϊ

Η ενδεκάδα του Αστέρα Τρίπολης: Αθανασιάδης – Κώτσιρας, Τριανταφυλλόπουλος, Πασαλίδης, Γιαννούλης – Μουνάφο, Ιγκλέσιας – Τσιλιανίδης, Τόνσο, Κυριακόπουλος - Μανιάς

Στον πάγκο βρίσκονται οι: Kότσαρης, Μολίνς, Κολοβέτσιος, Στάικος, Ευαγγέλου, Μπουζούκης, Πίσπας

Η ενδεκάδα του Παναθηναϊκού: Διούδης – Γιόχανσον, Αυλωνίτης, Κουρμπέλης, Ινσούα – Τζανδάρης, Λουντ, Κουλιμπαλί, Μουνιέ – Χατζηγιοβάνης - Δώνης

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τον Αστέρα Τρίπολης για την 25η αγωνιστική της Super League