Super League: Πλατανιάς - ΠΑΣ Γιάννινα 0 - 3 τελικό σκορ

Ο Πλατανιάς φιλοξενεί τον ΠΑΣ Γιάννινα στα Περιβόλια (15:00) και θέλει μόνο τη νίκη για να έχει ελπίδες για την παραμονή. Μπείτε στο LIVE.

Καλό σας απόγευμα.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα ήταν εκείνος που πήρε τη νίκη με 3-0 χάρη κυρίως στην επιθετική δεινότητα του Πέδρο Κόντε.

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

Τέσσερα λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

89'
Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά. Ο Ενσικουλού βγήκε τετ α τετ με τον Βελλίδη αλλά αστόχησε.

86'
ΓΚΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΣ (Μπέριος).
Μετά την εκτέλεση κόρνερ από τον Βιντάλ ο Μπέριος πήρε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι και έκανε το 3-0 για την ομάδα των Ιωαννίνων.

85'
Κίτρινη κάρτα στον Πετρόπουλο.

85'
Ωραία ενέργεια του Βιντάλ που μπήκε στην περιοχή, γύρισε την μπάλα στον Μπατρά ο οποίος αστόχησε από πλεονεκτική θέση.

Οι παίκτες του ΠΑΣ παίζουν και με τον χρόνο.

Περίπου δέκα λεπτά συν τις όποιες καθυστερήσεις απομένουν στο ματς.

Κακή εκτέλεση από τον Ενσικουλού έδιωξαν οι γηπεδούχοι.

78'
Φάουλ σε καλή θέση για τον Πλατανιά. Περίπου πέντε μέτρα έξω από τη μεγάλη περιοχή στον άξονα.

76'
Τρίτη αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Νίλι δίνει τη θέση του στον Στανισάβλιεβιτς.

76'
Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΣ Ο Τζημόπουλος δίνει τη θέση του στον Μπέριο.

Δεν το έχει παρατήσει το ματς ο Πλατανιάς. Ο ΠΑΣ μετά το 2-0 δεν έχει απειλήσει, αντίθετα οι γηπεδούχοι προσπαθούν να βρουν ένα γκολ που θα τους βάλει πάλι στο ματς.

71'
Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Μανθάτης παραχωρεί τη θέση του στον Νικολια.

65'
Κίτρινη στον Μιχαήλ.

60'
Κίτρινη στον Αποστολόπουλο.

58'
Δεύτερη αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Ντουαλά περνά αντί του Στάμου.

58'
Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Γιάκος αντί του Χαλκιαδάκη.

Δε θα συνεχίσει το παιχνίδι ο Στάμου. Θα φύγει με ασθενοφόρο από το γήπεδο.

Πριν το δοκάρι του Μιχαήλ ο Στάμου είχε χτυπήσει και ήταν στο έδαφος με τους παίκτες των γηπεδούχων να φωνάζουν σε εκείνους του ΠΑΣ ότι έπρεπε να σταματήσει το παιχνίδι. Έτσι, υπήρξε ένταση μετά με αποτέλεσμα να δεχτεί την κίτρινη κάρτα ο Χαλκιαδάκης.

53'
Κίτρινη κάρτα για τον Χαλκιαδάκη.

53'
Δοκάρι για τον ΠΑΣ. Μετά από σέντρα ο Μιχαήλ έκανε το γυριστό με την μπάλα να σταματά στο δεξί δοκάρι της εστίας του Πλατανιά.

Στατιστικό: Ο Κόντε έχει πετύχει 13 γκολ σε 18 ματς.

51'
ΓΚΟΟΟΛ για τον ΠΑΣ (Κόντε).
Ο Χαλκιδάκης με ωραία πάσα βρήκε τον Κόντε, εκείνος έκανε το κοντρόλ και με εξαιρετικό πλασέ νίκησε τον Κλιάιτς για το 2-0!

49'
Πρώτη αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Ουτότζι δίνει τη θέση του στον Κασάλιτσα.

47'
Ο Χαλκιαδάκης έκανε το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα κόντραρε και στρώθηκε στον Κόντε μέσα στην περιοχή και αριστερά. Ο Ισπανός έκανε με τη μία το σουτ η μπάλα άλλαξε πορεία πάνω στον Στάμου και κατέληξε στα δίχτυα του Κλιάιτς.

46'
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

Όλα είναι έτοιμα για να ξεκινήσει το δεύτερο ημίχρονο.

Οι παίκτες των δύο ομάδων μπήκαν στο γήπεδο.

Δώδεκα τελικές, έξι προς την εστία, αλλά παρέμεινε το 0-0 στο πρώτο ημίχρονο!

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

42'
Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ. Λάθος από τον Καρυπίδη ο Αποστολόπουλος μπήκε μέσα στην περιοχή από τα αριστερά. Γύρισε στον Κόντε εκείνος όμως από πλεονεκτική θέση καθυστέρησε και απομάκρυναν οι αμυντικοί του Πλατανιά.

Έχουμε φτάσει στο 40ο λεπτό της αναμέτρησης παραμένει το 0-0. Ένα σκορ που αδικεί και τις δύο ομάδες.

Καλό παιχνίδι μέχρι στιγμής στα Περιβόλια με τις δύο ομάδες να έχουν αρκετές ευκαιρίες.

36'
Διαδοχικά σουτ από Πετρόπουλο, Πατράλη και Νίλι μέσα στη μεγάλη περιοχή όμως όλα κόντραραν πάνω σε σώματα. Στη συνέχεια της φάσης η μπάλα στρώθηκε στον Νίλι το σουτ του οποίου ήταν άστοχο.

33'
Δοκάρι για τον ΠΑΣ. Σέντρα από τα δεξιά η άμυνα του Πλατανιά ξέχασε τον Μπετρά του πήρε την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής με την μπάλα να καταλήγει στο αριστερό κάθετο δοκάρι της εστίας του Κλιάιτς.

32'
Ο Κόντε με το κεφάλι έστρωσε στον Μπετρά ο οποίος επιχείρησε το σουτ με τη μία από το ύψος της μεγάλης περιοχής με τη μπάλα να καταλήγει πολλά μέτρα άουτ.

Στα τελευταία λεπτά ο Πλατανιάς πατάει καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και ο ΠΑΣ δυσκολεύεται να επιτεθεί.

24'
Σουτ του Χαλκιαδάκη από τον άξονα και περίπου ένα μέτρο έξω από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα κόντραρε με τον Κλιάιτς να μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.

Ανοικτό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες με αρκετά καλό ρυθμό.

18'
Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά. Ο Νίλι έκανε τη σέντρα από τα δεξιά στο ύψος της μεγάλης περιοχής ο Ενσικουλού πανέξυπνα τροφοδότησε με το κεφάλι τον Ουντότζι που βγήκε τετ α τετ με τον Βελλίδη, αλλά ο τερματοφύλακας του ΠΑΣ τον νίκησε.

18'
Σέντρα του Νίλι από τα δεξιά έδιωξε εύκολα ο Τζημόπουλος.

Έντονες αποδοκιμασίες ακούγονται κάθε φορά που ακουμπά την μπάλα ο Αποστολόπουλος.

13'
Κίτρινη κάρτα στον Μαλσά. Νέο δυνατό μαρκάρισμα στον Μανθάτη σωστή και αυτή από τον διαιτητή.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα είναι καλύτερος, έχει κυριαρχήσει στο κέντρο και με τους Μανθάτη - Χαλκιαδάκη προσπαθεί να δημιουργήσει επικίνδυνες καταστάσεις για την εστία του Κλιάιτς.

8'
Κίτρινη στον Στάμου.

Με καλό ρυθμό έχει ξεκινήσει το ματς.

Καλή εκτέλεση από τον Καρανίκα κατάφεραν και έδιωξαν οι παίκτες του Πλατανιά.

6'
Σέντρα του Μανθάτη η μπάλα κοντράρει και έχουμε κόρνερ.

5'
Ατομική ενέργεια από τον Ενσικουλού από τα αριστερά πέρασε δύο παίκτες, μπήκε στην περιοχή όμως το σουτ του πήγε πάνω στον Βελλίδη που μπλόκαρε εύκολα.

3'
Δοκάρι για τον ΠΑΣ. Ο Κόντε έκανε τη σέντρα από τα δεξιά με τον Τζημόπουλο να παίρνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, ο Μιχαήλ έστρωσε και εκείνος με το κεφάλι στον Χαλκιαδάκη το σουτ το οποίου λίγο έξω από τη μικρή περιοχή βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι και πέρασε άουτ.

Και αυτή του Πλατανιά.

Αυτή είναι η διάταξη του ΠΑΣ.

1'
Ξεκίνησε η αναμέτρηση.

Σε λίγο θα έχουμε και μία πιο ξεκάθαρη εικόνα για τον τρόπο με τον οποίο θα παίξουν οι δύο ομάδες.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων
Πλατανιάς (Γιάννης Χατζηνικολάου): Κλιάιτς, Νίλι, Στάμου, Καρυπίδης, Βάντερσον, Πατράλης, Πλιάτσικας, Μαλσά, Ενσικουλού, Ουντότζι, Πετρόπουλος
ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης, Καρανίκας, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Αποστολόπουλος, Γαρουφαλιάς, Μανθάτης, Βιντάλ, Χαλκιαδάκης, Μπετρά, Κόντε

Ποιοι είναι όμως οι ποδοσφαιριστές που επέλεξαν οι δύο προπονητές για να αρχίσουν το παιχνίδι;

Για τον ΠΑΣ εκτός βρίσκονται ο τιμωρημένος Μιχάλης Μπουκουβάλας, καθώς κι οι τραυματίες Απόστολος Σκόνδρας και Ένες Ντόλοβατς.

Ο προπονητής του Πλατανιά, Γιάννης Χατζνικολάου δεν υπολογίζει στον τιμωρημένο Δημούτσο και στους τραυματίες Κοροβέση και Ντικαμονά.

Πάμε να δούμε και τις απουσίες που έχουν οι δύο ομάδες.

Από την άλλη ο ΠΑΣ Γιάννινα είναι στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 25 βαθμούς και θέλει να παραμείνει στο κυνήγι της πέμπτης θέσης.

Μετά τα χθεσινά ματς ο 15ος Απόλλων έχει 16 και η Κέρκυρα 18.

Ο Πλατανιάς παίζει ένα από τα τελευταία του χαρτιά στη μάχη της παραμονής αφού με δέκα βαθμούς βρίσκεται στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι δύο ομάδες έχουν εντελώς διαφορετικούς στόχους.

Σε περίπου 20 λεπτά θα έχουμε τη σέντρα στην αναμέτρηση ανάμεσα στον Πλατανιά και τον ΠΑΣ.