Super League: Πανιώνιος - Πλατανιάς 2 - 1 τελικό σκορ

Ο Πανιώνιος υποδέχεται τον Πλατανιά στη Νέα Σμύρνη για τη 14η αγωνιστική της Super League Σουρωτή. Ενημερωθείτε LIVE για την εξέλιξη του αγώνα.

Καλό σας βράδυ.

Από την πλευρά της η ομάδα του Πλατανιά θα μπορούσε να πάρει ένα βαθμό καθώς έπαιζε αρκετά καλά μέχρι να μείνει με δέκα παίκτες αλλά στο τέλος του αγώνα δέχτηκε το γκολ και δεν μπόρεσε να πάρει τίποτα από το ματς της Νέας Σμύρνης.

90'
Λήξη στην αναμέτρηση της Νέας Σμύρνης με τον Πανιώνιο να παίρνει τη νίκη επί του Πλατανιά με 2-1 εκμεταλλευόμενος το λάθος του Κοκκαλά και παραμένει ψηλά στον βαθμολογικό πίνακα.

90'
Τρίτη αλλαγή για τον Πλατανιά. Μέσα ο Πατράλης εκτός ο Δημούτσος.

90'
Κίτρινη κάρτα θα δει ο Ντουρμισάι.

90'
Απαντάει ο Πλατανιάς. Ο Δημούτσος κάνει τη κίνηση στη περιοχή, πήρε και τη μπάλα, πέρασε τον Μπανανά με εξαιρετική ντρίπλα και επιχείρησε το σουτ αλλά ο Κότνικ έπιασε σωτήρια τη μπάλα.

89'
Τρομερή χαμένη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Ντουρμισάι έφυγε εξαιρετικά από τον αντίπαλο του, μπήκε στη περιοχή απέναντι από τον Κοκκαλά αλλά θέλησε να σιγουρέψει το γκολ δίνοντας δεξιά στον Ντουρμισάι που σούταρε έξω από το ύψος του πέναλτι.

87'
Δεύτερη αλλαγή για τον Πλατανιά. Εκτός ο Ντεβάσε και στη θέση του Γκρζέλτσακ.

82' ΓΚΟΛ
Πανιώνιος-Πλατανιάς 2-1 (Γκιοατά). Ο Γεσίλ από μακριά εκτέλεσε με δύναμη ένα φάουλ με τον Κοκκαλά να μη διώχνει σε κόρνερ αλλά να προσπαθεί να μπλοκάρει την μπάλα. Έκανε το λάθος όμως και η μπάλα του έφυγε από τα χέρια με τον Γκιοατά να ακολουθεί τη φάση και από κοντά με προβολή να τη σπρώχνει στα δίχτυα για το 2-1 υπέρ του Πανιωνίου.

80'
Τρίτη αλλαγή για  τον Πανιώνιο. Εκτός ο Χατζισαφί και στη θέση του ο Βουκελάτος.

76'
Αλλαγή για τον Πλατανιά. Εκτός ο Μπούτνικ και στη θέση του θα περάσει ο Αμπντούλ.

73'
Δεύτερη κίτρινη και κόκκινη για τον Κοροβέση για φάουλ πάνω στον Βλάχο. Αφήνει την ομάδα του με δέκα παίκτες ο Κοροβέσης. Πολύ αυστηρή η κίτρινη κάρτα.

72'
Δεύτερη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Γεσίλ πέρασε στο ματς αντί του Μασούρα.

69'
Ο Μπανανά θα προλάβει τον Στάθη και θα διώξει σε κόρνερ για τον Πλατανιά.

66'
Σε μια μπαλιά προς τον Δημούτσο ο Βλάχος εκτός περιοχής απομάκρυνε τη μπάλα αλλά χρησιμοποίησε και το χέρι του χωρίς όμως να το δει ο Τσαμούρης που έδωσε συνέχεια στο ματς.

65'
Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Στο ματς ο Σαραμαντάς και εκτός ο Λάμπρου.

64'
Κερδίζει κόρνερ ο Πλατανιάς που έχει ανέβει μετά την ισοφάριση.

61' ΓΚΟΛ
Πανιώνιος-Πλατανιάς 1-1 (Ενσικουλού). Ο Πλατανιάς κέρδισε φάουλ σε πολύ καλό σημείο έξω από την περιοχή με τον Ενσικουλού να αναλαμβάνει την εκτέλεση του. Ο επιθετικός της ομάδας των Χανίων πέρασε τη μπάλα πάνω από το τείχος και την έστειλε στο δεξί γάμα της εστίας του Κότνικ που δεν μπορούσε να κάνει τίποτα για να σώσει την ομάδα του.

55'
Ο Χατζισαφί εκτέλεσε το φάουλ και ο Ντικαμονά έδιωξε σε κόρνερ. Το κόρνερ από τα δεξιά εκτελέστηκε αλλά η άμυνα του Πλατανιά απομάκρυνε.

54'
Ο Κοροβέσης θα κάνει ένα σκληρό φάουλ στον Σιώπη και θα δει τη κίτρινη κάρτα.

52'
Ο Στάμου έχει τραυματιστεί μετά από σύγκρουση με τον Μασούρα και έχουμε μια μικρή διακοπή στο παιχνίδι.

50'
Ωραία σέντρα του Στάθη από τα δεξιά, θα βγει ο Κότνικ και θα μπλοκάρει εύκολα τη μπάλα.

46'
Κόρνερ με το καλημέρα στο δεύτερο μέρος κερδίζει ο Πανιώνιος μετά από σέντρα του Λάμπρου και διώξιμο της άμυνας του Πλατανιά. Πέρασε χωρίς αποτέλεσμα.

46'
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές οι δυο ομάδες.

Ο Πλατανιάς από την πλευρά του βέβαια πρέπει να ρισκάρει για να πάρει ότι περισσότερο μπορεί από το ματς της Νέας Σμύρνης.

Ο Πανιώνιος θέλει να διατηρήσει το υπέρ του 1-0 και στο δεύτερο μέρος για να παραμείνει στις πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.

45'
Ημίχρονο στη Νέα Σμύρνη. Ο Πανιώνιος είναι μπροστά στο σκορ με 1-0 χάρη στο γκολ του Σπιριντόνοβιτς στο 29' της αναμέτρησης.

45'
Κερδίζει κόρνερ η ομάδα των Χανίων μετά από γύρισμα του Ενσικουλού και κόψιμο του Μπανανά.

43'
Προσπαθεί ο Πλατανιάς έχοντας τη μπάλα στην κατοχή του να φέρει το ματς στα ίσια αλλά ακόμα δεν μπορεί να βρει το γκολ της ισοφάρισης.

40'
Πρώτη κίτρινη στο ματς, θα την δει ο Στάθης για αγκωνιά στον Χατζισαφί μέσα στην περιοχή του Πανιωνίου.

38'
Συνεχίζει ο Πανιώνιος να έχει την υπεροχή και να ψάχνει και ένα δεύτερο γκολ.

32'
Σέντρα από τα αριστερά από τον Κοροβέση. Ο Μπούτνικ από το ύψος του πέναλτι πήρε την κεφαλιά αλλά αυτή πήγε στο κέντρο της εστίας και ο Κότνικ δεν είχε πρόβλημα να μπλοκάρει τη μπάλα.

29' ΓΚΟΛ
Πανιώνιος-Πλατανιάς 1-0 (Σπιριντόνοβιτς). Ο Πανιώνιος ανοίγει το σκορ με τον Σπιριντόνοβιτς μετά από σουτ του Αυστριακού μέσα στη περιοχή και αριστερά και τη μπάλα να βρίσκει στον Ντικαμονά, να αλλάζει πορεία και να νικά τον Κοκκαλά που είχε ήδη πέσει για να μπλοκάρει.

26'
Ο Μασούρας είδε τον Κοκκαλά εκτός εστίας και από μακριά επιχείρησε ένα δυνατό σουτ με τη μπάλα να φεύγει πάνω από τα δοκάρια της ομάδας του Πλατανιά.

25'
Πρώτη μεγάλη ευκαιρία και για τον Πλατανιά. Ο Κοροβέσης από τα αριστερά έγινε κάτοχος της μπάλας, έκανε και μια ντρίπλα και σουτ με τη μπάλα να κοντράρει πάνω στον Χατζισαφί.

22'
Νέα καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Πάσα του Μασούρα προς τον Ντουρμισάι που θα φύγει στην πλάτη της άμυνας του Πλατανιά από τα αριστερά, επιχείρησε και το σουτ στη κίνηση με τη μπάλα να φεύγει λίγο έξω.

19'
Εκτέλεση του κόρνερ η μπάλα πέρασε και ο Δημούτσος έξω από την περιοχή που έγινε κάτοχος της μπάλας έκανε το σουτ αλλά ο Κότνικ μπλόκαρε σταθερά τη μπάλα.

18'
Κερδίζει κόρνερ και ο Πλατανιάς. Το πρώτο στο παιχνίδι και ευκαιρία για να απειλήσει.

17'
Πολύ καλό σουτ του Χατζισαφί, έξω από την περιοχή και αριστερά, αλλά ο Κοκκαλάς έπεσε στην δεξιά του γωνία και έδιωξε σε κόρνερ. Το πρώτο στο ματς.

15'
Ο Πανιώνιος συνεχίζει να έχει την υπεροχή στο ματς, να κυκλοφορεί τη μπάλα και να προσπαθεί να φτάσει στην εστία του Πλατανιά.

12'
Οι Λάμπρου, Μασούρας αλλάζουν αρκετά συχνά θέσεις για να αποπροσανατολίσουν την άμυνα του Πλατανιά.

9'
Ο Πανιώνιος προσπάθησε και πάλι από τα δεξιά να μπει στη περιοχή, έγινε και το γύρισμα αλλά ο γκολκίπερ του Πλατανιά απομάκρυνε αρχικά και εν συνεχεία η άμυνα της ομάδας των Χανίων έδιωξε.

6'
Κυρίως από τα αριστερά αναπτύσσεται ο Πανιώνιος έως τώρα.

5'
Ο Πανιώνιος έχει μπει καλύτερα στο παιχνίδι και προσπαθεί με το ξεκίνημα να βάλει ένα γκολ.

2'
Ο Σιώπης το πρώτο σουτ στο ματς, αρκετά έξω από την εστία, με τη μπάλα να περνάει πάνω από την εστία του Κοκκαλά.

1'
Ξεκίνησε το ματς με τον Πλατανιά στη σέντρα και την πρώτη επίθεση.

Και αυτή του Πλατανιά:

Δείτε τη διάταξη του Πανιωνίου:

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Τσαμούρης από τον Πειραιά. Με βοηθούς τους: Χούσκογλου (Θράκης), Βασιλόπουλος (Έβρου)

Στον πάγκο για τον Πανιώνιο είναι οι: Μπαντής, Σαραμαντάς, Παπαγεωργίου, Γεσίλ, Πινιώτης, Βουκελάτος, Σταυρόπουλος.

Ενώ στον πάγκο για τον Πλατανιά : Κασωτάκης, Καρυπίδης, Ζίκο, Στανισάβλιεβιτς, Ουές, Γκρζέλτσακ, Πατράλης.

Ας δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων:

Πανιώνιος (Μιχάλης Γρηγορίου): Κότνικ, Μπανανά, Βλάχος, Χατζισαφί, Γκιοατά, Λάμπρου, Κόρμπος, Σιώπης, Σπιριντόνοβιτς, Μασούρας, Ντουρμισάι.

Πλατανιάς (Μάνουελ Ρόκα): Κοκκαλάς, Ντεβέσα, Βάντερσον, Κοροβέσης, Στάθης, Αγγελόπουλος, Δημούτσος, Μπούντνικ, Ενσικουλού, Ντικαμονά, Στάμου.

Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Πανιωνίου με τον Πλατανιά για τη 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος.