Super League: ΠΑΣ Γιάννινα - Παναιτωλικός 1 - 1 τελικό σκορ

Για την 11η αγωνιστική της Super League Σουρωτή, ο ΠΑΣ Γιάννινα φιλοξενεί στους "Ζωσιμάδες" τον Παναιτωλικό. Η εξέλιξη της αναμέτρησης LIVE.

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια.

Ο Μοράρ στο 69' ισοφάρισε το τέρμα του Σολτάνι από το 22' και το τελικό 1-1 σφράγισε τις προσπάθειες των παικτών ΠΑΣ και Παναιτωλικού στους Ζωσιμάδες.

90+4'
Τέλος αγώνα στους Ζωσιμάδες.

Νεύρα ανάμεσα στους παίκτες αλλά χωρίς συνέχεια αφού επενέβησαν οι ψυχραιμότεροι.

Εκτέλεσε ο Ναδάλες, μπλόκαρε ο Τσενάμο.

90+2'
Κέρδισε κόρνερ ο Μανθάτης.

90+2'
Κίτρινη κάρτα στον Τσενάμο.

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90'
Κίτρινη κάρτα στον Μιχάι.

89'
Ο Κοζορώνης έπαιξε κάθετα τον Κόντε, οφσάιντ υποδείχθηκε ο Ισπανός.

88'
Από μια κίτρινη κάρτα σε Μπεχαράνο και Κόντε.

86'
Κίτρινη κάρτα στον Μασούρεκ.

85'
Πολύ κακή αντίδραση του Κόντε, που αντί να σπάσει σε δύο συμπαίκτες του που είχαν φάτσα την εστία, επιχείρησε να απειλήσει με... τακουνάκι.

83'
Σουτ του Κόντε στην κίνηση, άουτ η μπάλα.

82'
Κίτρινη κάρτα στον Ντίας για φάουλ στον Ναδάλες.

81'
Βιάζεται τώρα ο ΠΑΣ, προσπαθεί να διαφυλάξει το ισόπαλο σκορ ο Παναιτωλικός.

78'
Σουτ του Λίλα, άουτ η μπάλα.

77'
Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Κοζορώνης στη θέση του Σκόνδρα.

76'
ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ! Ο Σολτάνο εκτέλεσε το κόρνερ, από κόντρες η μπάλα κατέληξε στο δεξί δοκάρι του Τσέναμο.

75'
Κόρνερ για τον ΠΑΣ.

74'
Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Στη θέση του Χαντάκια ο Μιγκέλ Ροντρίγκες.

Σειρά του Πετράκη τώρα να δώσει νέες οδηγίες στην ομάδα του, ετοιμάζοντας κινήσεις και από τον πάγκο.

Δικαιώθηκε με την αλλαγή αυτή ο Χάβος, που προσπαθούσε συνέχεια να βρει τρόπους για να κάνει πιο επικίνδυνη την ομάδα του.

69'
ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ! Εκπληκτική έμπνευση και εκτέλεση από τον Μοράρ, που εκτός περιοχής, από εξαιρετικά δύσκολη γωνία, νίκησε τον Βελλίδη για το 1-1.

68'
Κίτρινη κάρτα στον Μύγα που χρησιμοποίησε αντικανονικά το χέρι του στο πρόσωπο αντιπάλου.

66'
Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μοράρ αντικαθιστά τον Ρόζα.

64'
ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ! Ο Ναδάλες εκτέλεσε το κόρνερ, ο Κόντε επωφελήθηκε από τους κόντρες, σούταρε με το αριστερό σε κίνηση πίβοτ αλλά σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι του Τσενάμο.

64'

63'
Καλή ανάπτυξη του Παναιτωλικού από τον άξονα, η μπάλα έφτασε αριστερά στον Ρόζα αλλά η σέντρα που επιχείρησε ήταν απογοητευτική.

Ο Χάβος δεν μένει στην αλλαγή προσώπου, προχωρά εκ νέου και σε εσωτερικές προσπαθώντας να κάνει την ομάδα του περισσότερο δημιουργική.

59'
Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μαρκόβσκι αντικαθιστά τον Μαρινάκη.

Πέρασε ανεκμετάλλευτο για τους φιλοξενούμενους.

56'
Κόρνερ για τον Παναιτωλικό.

52'
Σέντρα σουτ του Ρότσα από αριστερά, ο Βελλίδης πέφτει και δεν ακουμπάει την μπάλα που περνάει λίγο άουτ

48'
Μακρινό σουτ του Μαρινάκη, άουτ υπό τον έλεγχο του Βελλίδη

46'
Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Ρόσα κάνει ατομική ενέργεια από δεξιά και κινείται κεντρικά, σουτάρει, μικρή κόντρα, μπλοκάρει με δύο προσπάθειες ο Βελλίδης

Σέντρα στο 2ο ημίχρονο

Ημίχρονο στην αναμέτρηση

43'
Κίτρινη κάρτα στον Μαρινάκη

40'
Σέντρα του Μπουκουβάλα, ο Ναδάλες πιάνει το σουτ, κόντρα και κόρνερ

36'
Ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Κόντε φτάνει στην περιοχή από το κέντρο, ο Τσέναμο βγαίνει και του κλείνει το πεδίο

33'
Ο Λίλα δοκιμάζει το πόδι του έξω από την περιοχή, άουτ

32'
Προσπάθεια του Ντίας από μακριά, ψηλά

30'
Νέο σουτ από τον Κόντε, η μπάλα άουτ

28'
Μακρινό σουτ του Κόντε, εύκολα ο Τσέναμο

Ο Χάβος εμφανώς δυσαρεστημένος από την λειτουργία της ομάδας του, αρχικά προχωρά σε εσωτερικές αλλαγές.

Αναμενόμενη εξέλιξη με βάση την εικόνα του αγώνα στα πρώτα 20 λεπτά.

22'
ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ! Ωραίο άνοιγμα του Γιάκου δεξιά στον Μπουκαβαλά, σέντρα με αποδέκτη τον Σολτάνι, που κατέβασε τη μπάλα και με το δεξί την έστειλε πρώτα στο δεξί δοκάρι του Τσενάμο και μετά στα δίχτυα για το 1-0 των γηπεδούχων.

20'
Δοκίμασε το πόδι του αρκετά μέτρα εκτός περιοχής ο Γιάκος, χωρίς αποτέλεσμα

Εκτέλεσε ο Ναδάλες, έδιωξε ο Ντίας.

19'

15'
Έξυπνο πέρασμα του Κόντε στον Ναδάλες, που πάτησε περιοχή και σούταρε με το αριστερό αλλά χωρίς να βρει στόχο.

14'
Μέσα από στημένες φάσεις και σέντρες από το πλάι προσπαθεί ο ΠΑΣ να απειλήσει με αξιώσεις στην αντίπαλη περιοχή. Ο Παναιτωλικός δυσκολεύεται σημαντικά στο κράτημα της μπάλας.

10'
Εκτέλεση φάουλ του Ναδάλες, ο Μαυροπάνος πρώτος στην μπάλα έκανε την προβολή αλλά δεν μπόρεσε να απειλήσει τον Τσενάμο.

Πέρασε ο κίνδυνος για την εστία των φιλοξενούμενων.

6'
Ο Ρόζα έβαλε την κόντρα στο σουτ του Κόντε από το ύψος της μεγάλης περιοχής, κόρνερ για τον ΠΑΣ.

5'
Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά του αγώνα, ορεξάτος έχει μπει στο ματς ο Μανθάτης για τους γηπεδούχους.

1'
Σέντρα στους Ζωσιμάδες.

Ενός λεπτού σιγή για τα θύματα της φονικής πλημμύρας που έπληξε τη Δυτική Αττική.

Ολοκλήρωσαν το ζέσταμα τους οι ομάδες και έφυγαν για τα αποδυτήρια, προκειμένου να επιστρέψουν στον αγωνιστικό χώρο για τη σέντρα της αναμέτρησης.

Κυριακίδης, Μοράρ, Βακράκος, Βασιλούδης, Γιαννιώτης, Μαρκόβσκι και Μιγκέλ Ροντρίγκες στον πάγκο για τον Παναιτωλικό.

Γιαννίκογλου, Κοζορώνης, Μπετρά, Τζημόπουλος, Γαρουφαλιάς, Τζόναθαν Ροντρίγκες και Καρανίκας στον πάγκο για τον ΠΑΣ.

Με έξι προβλήματα έφτασε στα Ιωάννινα ο Παναιτωλικός, καθώς ο Μάκης Χάβος δεν μπορούσε να υπολογίζει στις υπηρεσίες των Μπράβο, Μόρα, Τσοκάνη, Κλέσιο, Λόπες και Παρρά. Όλοι τους είναι τραυματίες, ενώ ο Έλληνας στόπερ ούτως ή άλλως είχε δηλωθεί να εκτίσει την ποινή της μιας αγωνιστικής, λόγω της συμπλήρωσης τεσσάρων καρτών.

Αντίθετα οι Χαλκιαδάκης, Νικολιάς, Βιδάλ και Μπέριος δεν ήταν διαθέσιμοι για το ματς και μαζί τους εκτός αποστολής έμειναν οι Περιστερίδης, Βενετικίδης, Ζαχαρός, Ζώγκος, Αποστολόπουλος και Ντόλοβατς.

Ο Γιάννης Πετράκης συμπεριέλαβε στην 18άδα της αναμέτρησης τον Τζόναθαν Ροντρίγκες, ο οποίος ήταν τραυματίας το προηγούμενο διάστημα και δεν είχε συμμετοχή στο πρωτάθλημα.

Διαιτητής: Αριστείδης Βάτσιος (ΕΠΣ Δ. Αττικής)

Βοηθοί: Αντώνιος Πυλαρινός (ΕΠΣ Ζακύνθου), Ανδρέας Μεϊντάνας (ΕΠΣ Αχαΐας)

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης, Μπουκουβάλας, Σκόνδρας, Μαυροπάνος, Μιχαήλ, Ναδάλες, Λίλα, Γιάκος, Μανθάτης, Σολτάνι, Κόντε.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Μάκης Χάβος): Τσενάμο, Μαρινάκης, Μύγας, Χαντάκιας, Μιχάι, Ρότσα, Μάρκος Πάουλο, Μπεχαράνο, Μασουρέκ, Ρόζα, Ντίας.

Η σέντρα του αγώνα είναι προγραμματισμένη για τις 17:15.

Καλησπέρα σας. Ο ΠΑΣ Γιάννινα υποδέχεται στους Ζωσιμάδες τον Παναιτωλικό, για την 11η αγωνιστική της Super League Σουρωτή.