Super League: Ξάνθη - Λαμία 0 - 0, τελικό σκορ

Με τον αγώνα της Ξάνθης με την Λαμία ανοίγει η αυλαία του φετινού πρωταθλήματος της Super League. Ο σημερινός αγώνας είναι ιστορικός για την Λαμία, καθώς οι... κυανόλευκοι θα αγωνιστούν για πρώτη φορά στην μεγάλη κατηγορία.

Η Λαμία από την άλλη θέλει να διαψεύσει όσους την θεωρούν φαβορί για υποβιβασμό. Στόχος η εύκολη σωτηρία για την Ξάνθη.

Μπείτε στο live του αγώνα.

Τέλος του αγώνα με την Ξάνθη και την Λαμία να είναι στο μηδέν

Κίτρινη κάρτα στον Μπουλουλή

Οκτώ τα λεπτά των καθυστερήσεων

90' Κίτρινη ο Όμο

88' Ο Κάστρο παίρνει τη θέση του Λουσέρο

84' Ο Κουτρομάνος παίρνει τη θέση του Βασιλαντονώπουλου

78' Ο Μεχία παίρνει τη θέση του Καμαρά

Δεν άντεξαν από το θέαμα τα φώτα στα Πηγάδια και έσβησαν

69' Ο Τσούκαλος παίρνει τη θέση του Βουό

Στο δεύτερο ημίχρονο η Λαμία είναι συνεχώς πίσω με την Ξάνιη να προσπαθεί να απειλήσει

64' Πρώτη αλλαγή και για Ξάνθη με τον Τριάδη να παίρνει τη θέση του Ορφανίδη

56' Ο Μπουλούλης παίρνει τη θέση του Πίτι

Καμία παράβαση στο πέναλτι που ζήτησε ο Ασίγκμπα

47' Κίτρινη στον Φλίσκα

46' Έναρξη του δευτέρου μέρους

Περίεργο που το ματς είναι ακόμη στο 0-0. Ποιος περίμενε τέτοια εξέλιξη. Απίστευτο

Τέλος του πρώτου μέρους με την Ξάνθη και την Λαμία να είναι στο μηδέν

Κίτρινη στον Κουκόλη ενώ είχε δεχθεί και ο Ορφανίδης λίγο πριν

32' Πολύ ωραίο μακρινό σουτ από τον Λισγάρα με τον Παπαδόπουλου να διώχνει με δυσκολία σε κόρνερ

30' Κίτρινη στον Παντελιάδη

25' Κίτρινη στον Ασίγκμπα

22' Μακρινό σουτ του Μπρίτο και νέα απόκρουση του Παπαδόπουλου

21' Μακρινό σουτ από τον Ορφανίδη με τον Παπαδόπουλο να μπλοκάρει με άνεση

20' Καλή στιγμή για την Λαμία με τον Αναστασιάδη να στέλνει με κεφαλιά τη μπάλα άουτ

6' Ο Λουσέρο διώχνει σχεδόν πάνω στην γραμμή την προσπάθεια των φιλοξενούμενων

5' Πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο ματς με τον Βουό να βρίσκει τον Ακόστα και αυτός να κάνει από κοντά το σουτ με τον Ζίβκοβιτς να διώχνει την τελευταία στιγμή

3' Πρώτο σουτ στο ματς με τον Μπρίτο να το κάνει και τον Παπαδόπουλο να μπλοκάρει με άνεση

1' Σέντρα στα Πηγάδια

Ενός λεπτού σιγή για τα θύματα της τρομοκρατικής επίθεσης στη Βαρκελώνη

Οι δύο ομάδες έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο και όλα είναι έτοιμα να αρχίσει το ματς

Στον πάγκο για την Ξάνθη είναι οι: Γκαραβέλης, Σβάρνας, Τριάδης, Μεχία, Κάστρο, Κίκε, Λ. Ορφανίδης.

Στον πάγκο για τον Λαμία είναι οι: Πίτκας, Παπαργυρίου, Κουτρομάνος, Kαραγιάννης, Λινάρδος, Τσούκαλος, Μπουλούλης.

Οι συνθέσεις του αγώνα

Ξάνθη (Μίλαν Ράσταβατς): Zίβκοβιτς, Μπαξεβανίδης, Λισγάρας, Ντε Λούκας, Φλίσκας, Π. Ορφανίδης, Λουσέρο, Κασάδο, Μπρίτο, Καμαρά, Γέντρισεκ.

Λαμία (Μπάμπης Τεννές): Παπαδόπουλος, Βασιλαντωνόπουλος, Παντελιάδης, Αναστασιάδης, Κουκόλης, Μπλάζιτς, Ασιγκμπα, Όμο, Ακόστα, Πίτι, Βουό