Τελικό σκορ: Λεβαδειακός - Ολυμπιακός 1 - 1

Ο Βασιλείου έβαλε μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους (43'), ενώ ο Καρντόσο απάντησε στο τέλος για τους ερυθρόλευκους (89').

Χωρίς νικητή 1-1 έληξε η αναμέτρηση του Λεβαδειακού με τον Ολυμπιακό.

90+4' Τέλος της αναμέτρησης

Ο Όσκαρ Καρντόσο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα από κοντινή απόσταση έπειτα από συνδυασμό των Μπουχαλάκη και Σεμπά.

89' ΓΚΟΟΟΛ 1-1 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ!

86' Λάθος υπόδειξη του βοηθού για οφσάιντ του Σισοκό που κέρδισε κόρνερ. Η φάση δεν θα συνεχιστεί γιατί ο βοηθός υπέδειξε τον αριστερό μπακ των ερυθρόλευκων σε θέση οφσάιντ, ενώ καλυπτόταν οριακά.

84' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Στη θέση του Βασιλείου πέρασε ο Λάτσι.

78' Κίτρινη κάρτα και στον Ρέτσο για φάουλ που έκανε νωρίτερα στον Σουμπίνιο.

78' Κίτρινη κάρτα στον Νιάσε για φάουλ στον Μπουχαλάκη. Σωστή.

73' Κίτρινη κάρτα στον Μεντί, που "αρπάχτηκε" με τον Καρντόσο. Ο ρέφερι έπρεπε να βγάλει και στον Παραγουανό.

68' Φάουλ του Ρέτσου στον Καραμπουέ ο διαιτητής δεν το είδε.

67' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σέντρα του Σεμπά, ο Καραχάλιος βρήκε άθελά του την μπάλα με το κεφάλι και η μπάλα έφυγε παράλληλα με την εστία σε κόρνερ.

66' Κίτρινη κάρτα στον Τριποτσέρη για φάουλ στον Μπουχαλάκη.

54΄ Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό, που κλείνει από νωρίς τις αλλαγές του. Ο Μάριν αντί του Τσόρι και ο Καμπιάσο στη θέση του Ελιουνούσι.

54' Κεφαλιά του Ρέτσου, έπειτα από κόρνερ, η μπάλα πέρασε άουτ.

52' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Νιάσε παίρνει την μπάλα από τον Σουμπίνιο αλλά το σουτ που δοκίμασε από πλάγια θέση κατέληξε στην εξωτερική πλευρά της εστίας. Ήταν λίγο πιο μπροστά ο επιθετικός των γηπεδούχων, όμως ο βοηθός δεν σήκωσε το σημαιάκι για οφσάιντ.

49' Γύρισμα του Παρέδες από τα δεξιά, έδιωξε με γροθιές ο Ναμάσκο.

47' Φιλόδοξη προσπάθεια του Καρντόσο, είδε μακριά από την εστία του τον Ναμάσκο κι επιχείρησε να τον νικήσει με σουτ βολέ από την μέση του γηπέδου, όμως η μπάλα πέρασε αρκετά άουτ.

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Καρντόσο αντί του Ανσαριφάρντ

Το μοναδικό γκολ μέχρι στιγμής στο ματς σημείωσε στο 43' ο Βασιλείου, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε τα φοβερά λάθη στην άμυνα των ερυθρόλευκων.

Ο Λεβαδειακός προηγείται 1-0 απέναντι στον Ολυμπιακό

45+2' Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

Τραγικά λάθη στην άμυνα του Ολυμπιακού. Ο Μάρτινς πιέστηκε ο Ντα Κόστα έδιωξε πάνω στον Ρέτσο , η μπάλα έφτασε στον Βασιλείου που έβαλε σωστά το κορμί του και τελείωσε ψύχραιμα την φάση.

43' ΓΚΟΟΛ 1-0 Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ!

36' Απάντηση για τον Λεβαδειακό. Μακρινό σουτ του Καραμπουέ, μπλόκαρε χωρίς καμία δυσκολία ο Καπίνο.

34' Ξαφνικό - μακρινό σουτ του Τσόρι, ο Ναμάσκο έδιωξε σε κόρνερ.

31' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τσόρι, ο Ναμάσκο μπλόκαρε άνετα.

28' Καλή εκτέλεση κόρνερ του Τσόρι, η μπάλα πέρασε απ' όλους και κατέληξε άουτ.

28' Πιέζει τα τελευταία λεπτά ο Ολυμπιακός.

25' Γύρισμα του Σεμπά από πλάγια θέση, η μπάλα πέρασε άουτ.

24' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μιλιάζες, μπλόκαρε εύκολα Καπίνο.

21' 50-50% η κατοχή της μπάλας.

18΄ Μίνι διακοπή στο ματς. Ο Βασιλείου χτύπησε στο κεφάλι έπειτα από μονομαχία με τον Ρέτσο. Δείχνει να είναι καλά και το παιχνίδι συνεχίζεται.

15' Τελική για τον Ολυμπιακό. Σουτ του Μπουχαλάκη έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ χωρίς να ανησυχήσει τον Ναμάσκο.

13' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σουμπίνιο, η μπάλα κόντραρε στο τείχος.

11' Νωρίτερα είχε χτυπήσει ο Μπουχαλάκης, όμως συνεχίζει κανονικά στο παιχνίδι.

8' Ψάχνουν τα πατήματά τους στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

1' Φάση για τον Λεβαδειακό. Σουτ του Τόνι Σίλβα, η μπάλα κόντραρε, έφτασε στον Καραμπουέ, ο οποίος από κοντινή απόσταση δεν μπόρεσε να νικήσει τον Καπίνο.

1' Έναρξη της αναμέτρησης

Παρακολουθήστε την αναμέτρηση του Ολυμπιακού απέναντι στον Λεβαδειακό. Ματς για την 28η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

Mε νίκη σήμερα, οι ερυθρόλευκοι θα κατακτήσουν το 44ο πρωτάθλημα της ιστορίας τους και το έβδομο σερί.

Mετά την ήττα στο Καυτανζόγλειο την προηγούμενη αγωνιστική (1-0), οι Βοιωτοί έχουν μπει σε χοντρούς μπελάδες.

Βρίσκονται στην 14η θέση και ισοβαθμούν με τον Ηρακλή στους 22 βαθμούς.

Οι συνθέσεις

Λεβαδειακός (Δημήτρης Φαράντος): Ναμάσκο, Μουλόπουλος, Τριποτσέρης, Βούρος, Μιλιάζες, Νιάσε, Καραχάλιος, Τόνι Σίλβα, Καραμπουέ, Σουμπίνιο, Βασιλείο

Στον πάγκο: Μοσχονάς, Ζεζίνιο, Λάτσι, Σένκα, Κουλιμπαλί, Μεντί, Μαχαίρας

Εννέα αλλαγές έχει η ενδεκάδα του Ολυμπιακού

Ο Τάκης Λεμονής επέλεξε για την αναμέτρηση με τους Βοιωτούς που πιθανόν να εξασφαλίσει και μαθηματικά το 44ο πρωτάθλημα των «ερυθρόλευκων» και έβδομο σερί τους: Καπίνο, Σισοκό, Νικολάου, Ρέτσος, Παρέδες, Μάρτινς, Μπουχαλάκης, Τσόρι, Ελιουνούσι, Σεμπά, Ανσαριφάρντ. Οπότε, διατήρησε στο αρχικό σχήμα τους Καπίνο και Σεμπά.

Στον πάγκο: Λεάλι, Μάριν, Καμπιάσο, Ανδρούτσος, Βιάνα, Μανθάτης, Καρντόσο