Superleague: Βέροια - ΠΑΣ Γιάννινα 3-0, ΑΕΛ - Αστέρας Τρίπολης 1-4, Ηρακλής - Λεβαδειακός 1-0

Βέροια - ΠΑΣ Γιάννινα 3-0

ΑΕΛ - Αστέρας Τρίπολης 1-4

Ηρακλής - Λεβαδειακός 1-0

Η εξέλιξη των αγώνων live

90'+8'Τέλος του αγώνα. Ο Ηρακλής 1-0 τον Λεβαδειακό.

96'Λίγο προτού εκτελέσει ο Βασιλείου, ο Στάμου με αυτοθυσία έκανε τάκλιν και απομάκρυνε. Ακολούθως βέβαια δόθηκε επιθετικό φάουλ.

95'Απαράδεκτος φροντιστής του Ηρακλή. Πέταξε δύο φορές δεύτερη μπάλα στον αγωνιστικό χώρο. Η δεύτερη αφού πρώτα ο διαιτητής του έδειξε την άγουσα για τα αποδυτήρια.

94'Ηρακλής - Λεβαδειακός: Κίτρινες σε Ουόν και Γροντή.

Τελικό στη Λάρισα. Ο Αστέρας 4-1 την ΑΕΛ και αποδοκιμασίες.

92'Ηρακλής - Λεβαδειακός: Ο Περόνε που είχε γίνει αλλαγή, μόλις είδε ότι ο 4ος έδειξε 6 λεπτά καθυστερήσεων, διαμαρτυρήθηκε. Ο πρώτος ενημερώθηκε και του έδειξε δεύτερη κίτρινη.

92'ΑΛΛΑΓΗ για τον Αστέρα. Ο Μάσα εκτός, μέσα ο Κώτσιρας.

91'ΑΕΛ - Αστέρας Τρίπολης: ΓΚΟΛ 1-4 για τον Αστέρα (Μανιάς)!

Ο Μανιάς εκτέλεσε από την άσπρη βούλα και ευστόχησε. Τρία γκολ ο φορ του Αστέρα σήμερα.

94'Τελικό στη Βέροια.

90'ΑΕΛ - Αστέρας Τρίπολης: Πέναλτι υπέρ του Αστέρα. Ο Μάσα εκτέλεσε φάουλ, η μπάλα στο χέρι του Αναστασόπουλου.

94'Βέροια - ΠΑΣ Γιάννινα: Κόκκινη κάρτα στον Μπαλάφα της Βέροιας. Τη δέχτηκε εσκεμμένα.

87'Ηρακλής - Λεβαδειακός: Κίτρινη κάρτα στον Νιάς.

93'Βέροια - ΠΑΣ Γιάννινα: ΓΚΟΛ 3-0 για τη Βέροια (Σουλέ)!

Με σουτ έξω από την περιοχή, ο χαφ από τα Νησιά Κομόρες έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

85'ΑΛΛΑΓΗ για τον Ηρακλή. Ο Αγγελόπουλος αντί του Περόνε.

90'Βέροια - ΠΑΣ Γιάννινα: Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων.

83'ΑΕΛ - Αστέρας Τρίπολης: Σουτ του Ντέλετιτς από αριστερά, ο Ντοναρούμα απομάκρυνε.

81' ΑΛΛΑΓΗ για την ΑΕΛ. Ο Ευμορφίδης αντί του Μασαλέσα.

80'ΑΛΛΑΓΗ για τον Αστέρα. Ο Κυριακόπουλος στη θέση του Φαρίνια.

80'ΑΛΛΑΓΗ για τον Λεβαδειακό. Ο Μουλόπουλος αντί του Βούρου.

79'Ηρακλής - Λεβαδειακός: Απειλεί ο Λεβαδειακός. Ο Καραμπουέ έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, λίγο πάνω από το δοκάρι η μπάλα.

75'Ηρακλής - Λεβαδειακός: Ο Περόνε γλιτώνει την κόκκινη κάρτα, για μαρκάρισμα στον Βούρο από πίσω. Νευρίασε για το μαρκάρισμα που του έκανε ο μπακ των Βοιωτών και πήγε ξεκάθαρα για να τον βρει.

75' ΑΛΛΑΓΗ για την ΑΕΛ. Ο Καπός αντί του Αγκάνοβιτς.

74'ΑΛΛΑΓΗ για τον Λεβαδειακό. Ο Λάτσι αντί του Ζεζίνιο.

73'ΑΛΛΑΓΗ για τον Λεβαδειακό. Ο Νιάς αντί του Κουλιμπαλί.

79'ΑΛΛΑΓΗ για τη Βέροια. Καλί εκτός, Αντονιάν εντός.

78'Βέροια - ΠΑΣ Γιάννινα: Μεγάλη ευκαιρία για ΠΑΣ. Σέντρα του Κούτρη απ' τα αριστερά,  κεφαλιά του Κόντε, η μπάλα ελάχιστα έξω απ'το αριστερό δοκάρι του Λόπεθ.

77' ΑΛΛΑΓΗ για τον ΠΑΣ. Μπουκουβάλας αντί Κοροβέση.

75'Βέροια - ΠΑΣ Γιάννινα: Οριζόντιο δοκάρι για τη Βέροια σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κάλβο.

74' Βέροια - ΠΑΣ Γιάννινα: Ο Σαρπόνγκ βγήκε στην αντεπίθεση, μπήκε στην μεγάλη περιοχή, έκανε το σουτ, αλλά ο Πασχαλάκης έδιωξε εντυπωσιακά την μπάλα.

68'Ηρακλής - Λεβαδειακός: Κίτρινη κάρτα στον Καλτσά του Λεβαδειακού.

66'ΑΕΛ - Αστέρας Τρίπολης: Ευκαιρία για την ΑΕΛ. Κεφαλιά του Αναστασόπουλου, η μπάλα ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι. Στην εξέλιξη της φάσης ο Ντοναρούμα μπλόκαρε το σουτ του Αβραάμ.

72' ΑΛΛΑΓΗ για τη Βέροια. Ο Μίλιεβιτς στη θέση του Καπετάνου.

65'ΑΛΛΑΓΗ για τον Αστέρα. O Χαμντανί στη θέση του Ιωαννίδη.

Ο Δώνης είχε σκοράρει για τον Ηρακλή και στο προηγούμενο παιχνίδι, με την Κέρκυρα.

56' ΑΕΛ - Αστέρας Τρίπολης: Σουτ του Μασαλέσα από τον άξονα, ο Ντοναρούμα απομάκρυνε.

58'Ηρακλής - Λεβαδειακός: ΓΚΟΛ 1-0 για τον Ηρακλή (Δώνης)!

Εκτέλεση κόρνερ από τον Γροντή, κεφαλιά του Δώνη, στα δίχτυα η μπάλα.

64' ΑΛΛΑΓΗ για ΠΑΣ. Ο Ναδάλες στη θέση του Λίλα.

56'ΑΛΛΑΓΗ για τον Ηρακλή. Ο Μπαστακός αντί του Μοντέιρο.

61' Βέροια - ΠΑΣ Γιάννινα: Γυριστό του Καπετάνου, μπλόκαρε σταθερά ο Πασχαλάκης.

54' ΑΛΛΑΓΗ για την ΑΕΛ. Ο Αναστασόπουλος στη θέση του Βαρέλα.

52'ΑΛΛΑΓΗ για τον Ηρακλή. Ο Γροντής αντί του Κούρου.

48' ΑΕΛ - Αστέρας Τρίπολης: Διαγώνιο σουτ του Μανιά από αριστερά, η μπάλα άουτ.

58' ΑΛΛΑΓΗ για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Βιντάλ αντί του Μαυροπάνου.

48'Ηρακλής - Λεβαδειακός: Νέες ενοχλήσεις αντιμετωπίζει ο Τόνι Σίλβα στον Λεβαδειακό.

47'Ηρακλής - Λεβαδειακός: Κίτρινη κάρτα στον Κούρο του Ηρακλή.

46'Ηρακλής - Λεβαδειακός: Μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή. Σουτ του Λεοζίνιο μέσα από την περιοχή, η μπάλα ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι.

46'Σέντρα και στο Καυτανζόγλειο.

46'Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος στο ΑΕΛ - Αστέρας.

Δύο οπαδοί της ΑΕΛ πίσω από την εστία του

46'Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος στο Βέροια - ΠΑΣ.

46' Αλλαγή για τη Βέροια. Ο Σουλέ στη θέση του Στόιτσεφ.

Με ιδιαίτερο ενδιαφέρον περιμένουμε την εξέλιξη των παιχνιδιών και στο δεύτερο μέρος.

45'+2'Λήξη του πρώτου μέρους και στο Καυτανζόγλειο. Στο 0-0 Ηρακλής και Λεβαδειακός.

45'+1'Ηρακλής - Λεβαδειακός: Ο Τόνι Σίλβα έφυγε με αξιώσεις στην αντεπίθεση από αριστερά, αλλά το γύρισμά του δεν ήταν καλό και οι αμυντικοί του Ηρακλή απομάκρυναν.

45'+2'ΑΕΛ - Αστέρας Τρίπολης: Λήξη του πρώτου μέρους στο AEL FC Arena. Ο Αστέρας με 3-1 μπροστά στο σκορ.

45'Λήξη του πρώτου μέρους στη Βέροια, η οποία νικά 2-0 τον ΠΑΣ.

42' Ηρακλής - Λεβαδειακός: Σουτ του Καραμπουέ από τα αριστερά, μπλόκαρε ο Χουάντερσον.

41'Βέροια - ΠΑΣ Γιάννινα: Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σαρπόνγκ, ο Πασχαλάκης έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ

39' Ηρακλής - Λεβαδειακός: Κίτρινη στον Βασιλείου του Λεβαδειακού.

38' Ηρακλής - Λεβαδειακός: Ευκαιρία για τον Ηρακλή. Ο Λεοζίνιο έκανε τη σέντρα - σουτ από τα δεξιά, αλλά ο Τζανετόπουλος δεν πρόλαβε να βάλει την προβολή.

39'ΑΕΛ - Αστέρας Τρίπολης: Ο Ναζλίδης εκτέλεσε το πέναλτι, ο Ντοναρούμα έπεσε στην αριστερή πλευρά και έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι! Στη συνέχεια απομάκρυνε με κεφαλιά ο Σελίν.

38'ΑΕΛ - Αστέρας Τρίπολης: Πέναλτι υπέρ της ΑΕΛ.

Ο Ντοναρούμα γκρέμισε τον Αβραάμ.

36'Βέροια - ΠΑΣ Γιάννινα: ΓΚΟΛ 2-0 για τη Βέροια (Σαρπόνγκ)!

Ο εξτρέμ της Βέροιας μπήκε στην περιοχή από δεξιά, έκανε το σουτ, η μπάλα στα δίχτυα.

34'Βέροια - ΠΑΣ Γιάννινα: Μετά γκολ ο ρυθμός του αγώνα έχει ανέβει κατοκόρυφα, με τις δύο ομάδες να ψάχνουν το γκολ.

33'ΑΕΛ - Αστέρας Τρίπολης: ΓΚΟΛ 1-3 για την ΑΕΛ (Ναζλίδης)!

Ο Αγκάνοβιτς εκτέλεσε φάουλ, ο Μαζλίδης έπιασε τη γυριστή κεφαλιά προ του Ντοναρούμα και σκόραρε.

30'Ηρακλής - Λεβαδειακός: Εκτός αγωνιστικού χώρου με φορείο αποχωρεί ο Στάμου.

31'ΑΕΛ - Αστέρας Τρίπολης: Εφιαλτικό μέχρι στιγμής το ντεμπούτο του Ολλανδού Αντρέ Πάους στον πάγκο της ΑΕΛ. Αποδοκιμασίες από τους οπαδούς.

30'ΑΕΛ - Αστέρας Τρίπολης: ΓΚΟΛ 0-3 για τον Αστέρα (Μανιάς)!

Μακρινό σουτ του Μάσα, έδιωξε ο Ξενοδόχοβ, ο Μανιάς πήρε το ριμπάουντ και σε ανυπεράσπιστη εστία έκανε το 0-3.

28'ΑΕΛ - Αστέρας: ΓΚΟΛ 0-2 για τον Αστέρα (Μάσα)!

Ο Μάσα εκτέλεσε το πέναλτι και ευστόχησε.

27'ΑΕΛ - Αστέρας Τρίπολης: Πέναλτι υπέρ του Αστέρα.

Ο Φατιόν φέρεται να κλείδωσε το πόδι του Φαρίνια.

27'Βέροια - ΠΑΣ Γιάννινα: Σπουδαία ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Κόντε βρέθηκε απέναντι στον Λόπεθ από πλάγια θέση, σούταρε, έδιωξε ο Ισπανός.

23'Ηρακλής - Λεβαδειακός: Η πρώτη τελική για τον Λεβαδειακό. Σουτ στην κίνηση από τον Καραμπουέ από σέντρα του Μιλιάζες, η μπάλα απελπιστικά άουτ.

Ηρακλής - Λεβαδειακός: Είναι ενδεχομένως η πρώτη φορά εφέτος που ο Ηρακλής έχει τόσο θερμή συμπαράσταση από τους οπαδούς του.

22'ΑΕΛ - Αστέρας Τρίπολης: Κίτρινη κάρτα στον Μασαλέσα για την ΑΕΛ.

20' Βέροια - ΠΑΣ Γιάννινα: ΓΚΟΛ 1-0 για τη Βέροια (Καπετάνος)!

16'Ηρακλής - Λεβαδειακός: Νέα καλή στιγμή για τον Ηρακλή. Σουτ του Λεοζίνιο, η μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι.

15'ΑΕΛ - Αστέρας Τρίπολης: ΓΚΟΛ 0-1 για τον Αστέρα (Μανιάς)!

Οι Αρκάδες ανοίγουν το σκορ με καρφωτή κεφαλιά του Μανιά, ύστερα από σέντρα του Μπέρτου.

12'ΑΕΛ - Αστέρας Τρίπολης: Κίτρινη κάρτα στον Καλτσά του Αστέρα, που βρίσκεται στον πάγκο.

10'Βέροια - ΠΑΣ Γιάννινα: Χαμηλός ο ρυθμός του αγώνα, δίχως φάσεις μπροστά απ' τις δύο εστίες στα πρώτα 15 λεπτά.

11'Ηρακλής - Λεβαδειακός: Δυνατό σουτ του Δώνη μέσα από την περιοχή και δεξιά έπειτα από συνεργασία με τον Περόνε, η μπάλα πέρασε πάνω από το δοκάρι.

10'Ηρακλής - Λεβαδειακός: Ξαναμπήκε στο ματς ο Τόνι Σίλβα, μετέφερε στον προπονητή του τη θέλησή του να συνεχίσει.

11'Η ΑΕΛ στα πρώτα λεπτά πιέζει αισθητά τον Αστέρα, ψάχνει το γκολ.

9'Πρόβλημα στον Λεβαδειακό με τον Τόνι Σίλβα, έχει χτυπήσει και θα γίνει αλλαγή.

7'Ο Ηρακλής έχει την απόλυτη υπεροχή σε αυτά τα πρώτα λεπτά απέναντι στον Λεβαδειακό.

Παρότι ο Αγκάνοβιτς έχασε τη μητέρα του, βρίσκει το κουράγιο και είναι στο αρχικό σχήμα της ΑΕΛ στο σημαντικό ματς με τον Αστέρα.

3'Ηρακλής - Λεβαδειακός: Σουτ του Κούρου μέσα από την περιοχή με το δεξί, ελάχιστα πάνω από το δοκάρι πέρασε η μπάλα.

4' Βέροια - ΠΑΣ Γιάννινα: Συρτό σουτ του Σαρπόνγκ έξω απ' την μεγάλη περιοχή, η μπάλα άουτ.

1'Ξεκίνησε ο αγώνας και στο Καυτανζόγλειο ανάμεσα σε Ηρακλή και Λεβαδειακό.

1'Σέντρα και στο Βέροια - ΠΑΣ Γιάννινα.

1'Ξεκίνησε το ματς στη Λάρισα ανάμεσα σε ΑΕΛ και Αστέρα Τρίπολης.

Ένα λεπτό σιγής στο AEL FC Arena προς τιμήν του παίκτη της ΑΕΛ, Αγκάνοβιτς, ο οποίος έχασε τη μητέρα του.

Η ΠΑΕ Βέροια έχει ξεκαθαρίσει ότι θα βγάλει ανακοίνωση μετά το ματς με τον ΠΑΣ Γιάννινα, ώστε να εκφράσει επισήμως τη θέση της για το θέμα της άδειας.

Και τα τρία παιχνίδια ξεκινούν στις 17.15.

Η βαθμολογία στη μάχη της παραμονής:

12. ΑΕΛ 24

13. Αστέρας 23

14. Λεβαδειακός 22

15. Ηρακλής 16 (επίκειται επιστροφή τριών βαθμών)

ΑΕΛ: Ξενοδόχοφ, Ρέντζας, Φατιόν, Φάρκας, Κόντορ, Μασαλέσα, Ντέλετιτς, Βαρέλα, Ναζλίδης, Αγκάνοβιτς, Αβραάμ.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Ντοναρούμα, Γιαννούλης, Μπέρτος, Τριανταφυλλόπουλος, Σελίν, Τσουκαλάς, Ιγκλέσιας, Μάσα, Φαρίνια, Ιωαννίδης, Μανιάς.

ΗΡΑΚΛΗΣ: Χουάντερσον, Σαραμαντάς, Κούρος, Ιντζόγλου, Λεοζίνιο, Δώνης, Τζανετόπουλος, Μοντέιρο, Στάμου, Αργυρόπουλος, Περόνε.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: Ναμάσκο, Τριποτσέρης, Κουλιμπαλί, Ζεζίνιο, Βασιλείου, Τόνι Σίλβα, Καλτσάς, Ουόν, Βούρος, Μιλιάζες, Καραμπουέ.

ΒΕΡΟΙΑ: Λόπεθ, Βασιλαντωνόπουλος, Μπαλάφας, Σισοκό, Τομάς, Καλί, Ασίγκμπα, Στόιτσεφ, Κάλβο, Καπετάνος, Σαρπόνγκ.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Πασχαλάκης, Καρανίκας, Κούτρης, Κόντε, Κοζορώνης, Γιάκος, Κοροβέσης, Μιχαήλ, Λίλα, Μαυροπάνος, Ακόστα.

.Θα παρακολουθήσουμε live την εξέλιξη των εξής κρίσιμων αγώνων: Βέροια - ΠΑΣ Γιάννινα, ΑΕΛ - Αστέρας Τρίπολης και Ηρακλής - Λεβαδειακός.