Τελικό σκορ: Κέρκυρα - Ηρακλής 0 - 3

Τέλος στο παιχνίδι! Τεράστια νίκη του Ηρακλή στην Κέρκυρα, με το εμφατικό 3-0!

90'+3' Η Κέρκυρα πετυχαίνει γκολ, αλλά σωστά δεν μετράει για οφσάιντ.

90' Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

83' Αλλαγή για τον Ηρακλή, στη θέση του Μοντέιρο θα περάσει ο Ζιαμπάρης.

77' Αλλαγή για την Κέρκυρα, Γεωργακόπουλος αντί Κέβιν Ντιογκό.

Έχει δει κίτρινη κάρτα ο Τζανετόπουλος για αγκωνιά στον Τουράμ (74').

O Κούρος σουτάρει από αριστερά, η μπάλα κοντράρει σε πόδι αμυνόμενου, παίρνει ύψος και καταλήγει στα δίχτυα του Αραμπατζή.

76' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ, 0-3! Τι κάνει ο «Γηραιός» σήμερα!

Και Μπαστακός αντί του Περόνε, που είναι τραυματίας, για τη δεύτερη αλλαγή του Ηρακλή.

73' Αλλαγή για την Κέρκυρα, στη θέση του Νίκιτς, ο Ζορμπάς.

69' Πλασέ του Μοντέιρο από αριστερά, πάνω στον Αραμπατζή η μπάλα.

66' Αλλαγή για τον Ηρακλή, στη θέση του Λεοζίνιο θα περάσει ο Γροντής.

64' Κεφαλιά του Ιωάννου, πάνω από την εστία η μπάλα. Πρώτη σημαντική στιγμή της Κέρκυρας στο παιχνίδι.

61' Αλλαγή για την Κέρκυρα, στη θέση του Ντιόγκο, ο Κόντος.

51' Κίτρινη κάρτα στον Ντιόγκο.

46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου!

45' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον Ηρακλή να προηγείται 2-0!

Δύο φάσεις στο παιχνίδι, δύο γκολ για τους φιλοξενούμενους.

Μετά από φάση διαρκείας στη μεγάλη περιοχή των γηπεδούχων και απανωτές... ζεμπεκιές του Αραμπατζή, ο Δώνης διπλασιάζει τα τέρματα του «Γηραιού», που έχει βάλει τις βάσεις για μια τεράστια νίκη!

40' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ, 0-2!

Αυτό θα πει... γκολ από το πουθενά!

35' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ, 0-1! Σέντρα από αριστερά του Κούρου, τραγική έξοδος του Αραμπατζή, δίνει... ασίστ στον Λεοζίνιο, που ανοίγει το σκορ, στην πρώτη φάση του ματς!

44% η κατοχή μπάλας για την Κέρκυρα, 56% για τον Ηρακλή.

Κίτρινη κάρτα στον Νίκιτς για σκληρό φάουλ στον Ιντζόγλου.

10': Λάθος του Τζανετόπουλου το οποίο διορθώνει ο Χουάντερσον προ του Επστάιν.

Στο 10' της αναμέτρησης το 0-0 παραμένει.

Χωρίς κάτι σημαντικό στα πρώτα πέντα λεπτά της αναμέτρησης.

Εναρξη του αγώνα.

Παρακολουθείστε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Κέρκυρα και τον Ηρακλή για την 26η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

Παιχνίδι ζωής ή θανάτου το σημερινό για τον Ηρακλή, καθώς σε περίπτωση που δεν αποδράσει με το τρίποντο της νίκης, θα μειωθούν κατά πολύ οι πιθανότητές του για να παραμείνει στην κατηγορία.

Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων

Ηρακλής: Χουάντερσον, Αργυρόπουλος, Σαραμαντάς, Κούρος, Ιντζόγλου, Μοντέιρο, Δώνης, Τζανετόπουλος, Λεοζίνιο, Στάμου, Περόνε

Κέρκυρα: Αραμπατζής, Γκόμες, Ιωάννου, Βενέτης, Ζορντάο Ντιόγκο, Σιόντης, Νίκιτς, Γεωργίου, Κέβιν Ντιόγκο, Επστάιν, Τουράμ

Στον πάγκο για τον «Γηραιό»: Γιαννίκογλου, Ηλιάδης, Γροντής, Πασάς, Ζιαμπάρης, Μπαστάκος, Αγγελόπουλος

Στον πάγκο για την ομάδα της Κέρκυρας: Τριανταφύλλου, Ζορμπάς, Ανδρεόπουλος, Γεωργακόπουλος, Κόντος, Ζαραδούκας και Σπίνουλας

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Τζήλος του συνδέσμου Θεσσαλίας.