Super League: Παναιτωλικός - Λεβαδειακός 2 - 0, τελικό

Η αναμέτρηση της 23ης αγωνιστικής της Superleague ανάμεσα σε Παναιτωλικό και Λεβαδειακό.

Σημαντική νίκη για τον Παναιτωλικό, απογοητευτική η εμφάνιση του Λεβαδειακού που μάχεται για την σωτηρία του.

Τέλος αγώνα στο Αγρίνιο.

Συμπληρώθηκαν τα 90' στο Αγρίνιο, τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

88'
Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Ζεζίνιο στη θέση του Καλτσά.

87'
Κίτρινη κάρτα στον Παπαδόπουλο για φάουλ στον Λάτσι.

85'
Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Λάτσι πήρε τη θέση του Γιακουμάκη.

84'
ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό!
Σέντρα του Ρόσα από αριστερά, ο Μαρκόβσκι με κεφαλιά - ψαράκι νικά τον Ναμάσκο για το 2-0 και "κλειδώνει" τη νίκη για τους γηπεδούχους.

83'
Ο Κούσας απομάκρυνε πριν η μπάλα φτάσει στον Βασιλείου από τη σέντρα του Μαχαίρα.

81'
Διαχείριση θέλει να κάνει ο Παναιτωλικός, που επιχειρεί να κυκλοφορήσει την μπάλα με πολλές σίγουρες πάσες.

80'
Δεν έχει βγάλει αντίδραση ο Λεβαδειακός. Δέκα λεπτά συν τις όποιες καθυστερήσεις ακόμη στο ματς.

76'
Ο Ρόσα πέρασε κάθετα στον Μαρκόβσκι που άδειασε τον Μεντί και γύρισε στον Παπαδόπουλο, ο οποίος κοντρόλαρε με το αριστερό και σούταρε με το δεξί για το 1-0 των γηπεδούχων.

Εκτέλεσε ο Ρότσα, σκαστή κεφαλιά του Μαρκόβσκι, άουτ.

74'
Κόρνερ για τον Παναιτωλικό.

73'
Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Κλέσιο αντικαθιστά τον Κουτρομάνο.

72'
Κίτρινη κάρτα στον Μαχαίρα για φάουλ στον Μάρκος Πάουλο.

70'
Πολλά λάθη στις μεταβιβάσεις που έχουν χαλάσει τον ρυθμό του αγώνα.

Σε 4-4-2 ο Παναιτωλικός μετά την είσοδο του Παπαδόπουλου στο ματς.

66'
Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Παπαδόπουλος στο ματς αντί του Ντιέγκο Λόπες.

65'
Ένα ακόμη σουτ, αυτή τη φορά από τον Ρέι αλλά και πάλι χωρίς να ανησυχήσει ο Ναμάσκο.

64'
Σουτ από τον Κουτρομάνο, άουτ. Από δύσκολη γωνία η προσπάθεια του δεξιού μπακ των γηπεδούχων.

Στο 66% - 34% η κατοχή μπάλας για τον Παναιτωλικό μετά από 60 λεπτά αγώνα.

60'
Συμπληρώθηκε μια ώρα αγώνα, πάντα στο 0-0 το ματς στο Αγρίνιο.

58'
Αλλάζει διάταξη ο Λεβαδειακός, θέλοντας να ισορροπήσει το ματς στον άξονα της μεσαίας γραμμής.

56'
Επικίνδυνο γύρισμα του Μαρκόβσκι, απομάκρυνε ο Ουόν.

54'
Σουτ του Τόνι Σίλβα εκτός περιοχής και εκτός στόχου.

52'
Ο Μεντί κόντραρε την προσπάθεια του Ντιέγκο Λόπες εντός περιοχής.

Εκτέλεσε ο Μιλιάζες, κεφαλιά του Μεντί, πάνω από την εστία του Κυριακίδη η μπάλα. Πρώτη τελική του Λεβαδειακού στο ματς.

49'
Κόρνερ για τον Λεβαδειακό.

47'
Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Βούρος στη θέση του Καραχάλιου.

46'
Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Ρόσα αντικαθιστά τον Μουνιός.

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

Οι δύο ομάδες πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες χωρίς τέρματα

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο

Τρια θα είναι τα λεπτά του επιπλέον χρόνου

45' Σουτ του Λόπες μέσα από την περιοχή άουτ

Κίτρινη κάρτα στον αμυντικό του Λεβαδειακού

Σε καλό σημείο έξω από την περιοχή

44' Φάουλ του Μεντί στον Λόπες

42' Κίτρινη κάρτα στον Μιλιάζες

42' Φωνές για πέναλτι που δεν δόθηκε στον Παναιτωλικό

41' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό

40' Σουτ του Ρέι έδιωξε ο Ναμάσκο

39' Κι άλλο κόρνερ για τον Παναιτωλικό

38' Νέο κόρνερ για τους γηπεδούχους

Απομάκρυνε ο Μιλιάζες

37' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό

25' Κίτρινη κάρτα στον Σίλβα για διαμαρτυρία

Σηκώθηκε ο Ναμάσκο και συνεχίζει

22' Πεσμένος ο Ναμάσκο στον αγωνιστικό χώρο

Ο Παναιτωλικός παίζει στο μισό γήπεδο τον Λεβαδειακό, ωστόσο δεν έχει απειλήσει ουσιαστικά.

15' Γύρισμα του Ρέι στην περιοχή μάζεψε ο Ναμάσκο

10' Σουτ του Πάουλο άουτ

Η γαλαρία όμως λέει κα σου πώ εγώ πόσο "καλός" άνθρωπος ήτανε

9' Νέο φάουλ στον Λόπες και κίτρινη κάρτα στον Γιακουμάκη

11' Νέο σουτ του Παόυλο άουτ

8' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναιτωλικό

4' Σουτ του Μαρκόφσκι άουτ

Σέντρα στο ματς

Ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του Άγγελου Τριανταφύλλου

Οι δύο ομάδες βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο

Λεβαδειακός (Γιάννης Χριστόπουλος) : Ναμάσκο, Νιάσε, Ουόν, Μιλιάζες, Μαχαίρας, Βασιλείου, Μεντί, Καλτσάς, Καραχάλιος, Σίλβα, Γιακουμάκης.

Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος) : Κυριακίδης, Κουτρομάνος, Ρότσα, Ροντρίγκες, Κούσας, Μάκος, Πάουλο, Ρέι, Λόπες, Μουνιός, Μαρκόφσκι.

Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων

Χωρίς Καραμπουέ, Μουλόπουλο και Μάντζιο ταξίδεψε ο Λεβαδειακός στο Αγρίνιο. Αναλυτικά οι πάικτες που πήρε μαζί του ο Γιάννης Χριστόπουλος: Ναμάσκο,Μοσχονά, Δασκαλάκη, Τριποτσέρη,Νιάσε, Μάγκα, Μεντί, Ουόν, Βούρο, Μιλιάζες, Κουλιμπαλί, Μαχαίρα, Καψάσκη, Ζεζίνιο, Τόνι Σίλβα, Λάτσι, Καραχάλιο, Καλτσά, Γιουσούφ, Σουμπίνιο, Βασιλείου, Γιακουμάκη.

Ο Παναιτωλικός ολοκλήρωσε την προετοιμασία της ομάδας του χωρίς προβλήματα. Αναλυτικά οι παίκτες που συμπεριέλαβε στην αποστολή ο Μάκης Χάβος: Κουτρομάνος, Ροντρίγκες, Κούσας, Μπράβο, Μουνιός, Ρόσα, Κλέσιο, Παπαδόπουλος, Παπάζογλου, Μάκος, Μαρκόβσκι, Ρέι, Πάουλο, Τσοκάνης, Ρότσα, Μύγας, Λόπες, Χαντάκιας, Καβουσάκης, Κυριακίδης.

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Τριαντάφυλλος Τίκας, με βοηθούς του τους Ιωάννη Τουμπακάρης και Αντώνιο Δίπλαρη. Τέταρτος είναι ο Αλέξανδρος Τσαμούρης.