Τελικό σκορ: Λεβαδειακός - ΠΑΣ Γιάννινα 2 - 1

Τέλος στο ματς. Λεβαδειακός-ΠΑΣ Γιάννινα 2-1

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

Κίτρινη στον Βασιλείου

72' Εκτέλεση φάουλ του Κοζορώνη, έδιωξε ο Ναμάσκο, ο οποίος έχει πέσει στο έδαφος και δείχνει να έχει ενοχλήσεις στη μέση.

68' Κοζορώνης αντί Ναδάλες στο ματς για τον ΠΑΣ.

67' Σουτ του Καλτσά, έπεσε και μπλόκαρε ο Πασχαλάκης

45%-55% η κατοχή της μπάλας

57' ΓΚΟΛ ο Λεβαδειακός, 2-1! Ο Μιλιάζες ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε την μπάλα στη δεξιά γωνία του Πασχαλάκη που έπεσε στην αριστερή του πλευρά

Σπρώξιμο του Κούτρη στον Τόνι Σίλβα. Ο Σιδηρόπουλος έδειξε την άσπρη βούλα και κίτρινη κάρτα.

Πέναλτι για τον Λεβαδειακό!

53' Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ. Σέντρα του Κούτρη, ο Γιάκος κοντρόλαρε μέσα στην περιοχή και από το σουτ με το αριστερό κέρδισε το κόρνερ.

48' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Μιλιάζες έπιασε δυνατό σουτ, αλλά η μπάλα πήρε πορεία προς το κέντρο της εστίας και Πασχαλάκης δεν δυσκολεύτηκε να τη μαζέψει.

Έναρξη στο δεύτερο μέρος

Τέλος στο πρώτο μέρος. Λεβαδειακός-ΠΑΣ Γιάννινα 1-1. Ο Κόντε άνοιξε το σκορ στο 23' για τους φιλοξενούμενους και ο Βασιλείου που μπήκε στο 9' στο ματς λόγω του τραυματισμού του Καραμπουέ, έκανε το 1-1 στο 39ο λεπτό. Μοιρασμένο το παιχνίδι στο πρώτο μέρος

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις

Κίτρινη στον Βούρο

45' Απειλεί ο ΠΑΣ. Ο Ζάιρο έκανε το γύρισμα από τα αριστερά και ο Κόντε με βολέ δοκίμασε τα αντανακλαστικά του Ναμάσκο.

41' Κίτρινη κάρτα στον Ναδάλες

Εξαιρετική προσπάθεια του Τόνι Σίλβα από τα δεξιά και άδειασμα στον Ναδάλες. Ο παίκτης του Λεβαδειακού έκανε το γύρισμα και ο Τζημόπουλος δεν μπόρεσε να απομακρύνει με τον Πασχαλάκη εξουδετερωμένο, με αποτέλεσμα ο Βασιλείου από κοντά να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

39' ΓΚΟΛ ο Λεβαδειακός, 1-1!

Πολύ ωραίο γκολ για τον ΠΑΣ. Ο Νιάσε προσπάθησε να απομακρύνει την μπάλα, αλλά την έστρωσε στον Κόντε που με "κεραυνό" εκτέλεσε τον Ναμάσκο

23' ΓΚΟΛ ο ΠΑΣ, 0-1!

20' Σουτ με τον Καλτσά για τον Λεβαδειακό από πλάγια θέση, η μπάλα αρκετά μακριά από το αριστερό δοκάρι του Πασχαλάκη

18' Απειλεί και πάλι ο Λεβαδειακός. Ο Βασιλείου υποδέχθηκε την μπάλα με το δεξί, ελίχθηκε ωραία και με το αριστερό έστειλε την μπάλα λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία.

13' Πολύ καλή στιγμή για τον ΠΑΣ. Ωραία κεφαλιά του Μπέριου, ύστερα από στημένη φάση, η μπάλα έγλειψε το οριζόντιο δοκάρι του Ναμάσκο και έφυγε εκτός

12' Κεφαλιά του Βασιλείου ύστερα από στημένη φάση, μπλόκαρε ο Πασχαλάκης, αλλά ούτως ή άλλως αμέσως μετά υποδείχθηκε σε αντικανονική θέση ο παίκτης του Λεβαδειακού

Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Καραμπουέ, τη θέση του πήρε ο Βασιλείου στο 9ο λεπτό.

7' Πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο ο Καραμπουέ, που δείχνει να έχει χτυπήσει στο χέρι

6' Καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό. Κάθετη πάσα προς τον Καραμπουέ που βρέθηκε μέσα στην περιοχή, αλλά ο Κούτρης βγήκε νικητής σε μονομαχία και ο Πασχαλάκης μάζεψε την μπάλα

Έναρξη στο ματς!

Εκτός είναι ο επίσης τιμωρημένος Νίκος Καρανίκας για τον Λεβαδειακό

Ο προπονητής του Λεβαδειακού, Γιάννης Χριστόπουλος, δεν μπορεί να υπολογίζει στον Μοχάμεντ Γιουσούφ, λόγω τιμωρίας.

Στον αγωνιστικό χώρο βρίσκονται πλέον οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων και εντός ολίγου θα ξεκινήσει η αναμέτρηση

Το ματς του πρώτου γύρου είχε έρθει 0-0, με τον Ράτκο Ντόστανιτς να βρίσκεται στον πάγκο των Βοιωτών.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα θα αντιμετωπίσει για δεύτερη φορά τον πρώην προπονητή του, Γιάννη Χριστόπουλο, που έκατσε στον πάγκο του τη σεζόν 2012-13

Διαιτητής: Αναστάσιος Σιδηρόπουλος. Βοηθοί: Δημήτριος Γκάγκας, Ανδρέας Φωτόπουλος 4ος Διαιτητής: Τριαντάφυλλος Τίκας

Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Περιστερίδης, Κοζορώνης, Σκόνδρας, Γιάκος, Κοροβέσης, Μαμπουλού και Γαρουφαλιάς

Στον πάγκο των γηπεδούχων: Μοσχονάς, Τριποτσέρης, Μεντί, Κουλιμπαλί, Ζεζίνιο, Λάτσι, Βασιλείου

ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Πασχαλάκης, Βιδάλ, Τζημόπουλος, Μπέριος, Κούτρης, Μιχαήλ, Λίλα, Ακόστα, Ζάιρο, Κόντε.

Λεβαδειακός (Γιάννης Χριστόπουλος): Ναμάσκο, Βούρος, Μιλιάζες, Ουόν, Νιάσε, Καραχάλιος, Καλτσάς, Μαχαίρας, Καραμπουέ, Γιακουμάκης, Τόνι Σίλβα

Πάμε σιγά-σιγά να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...

Από την άλλη, ο ΠΑΣ είναι αυτή τη στιγμή στην όγδοη θέση με 31 βαθμούς ύστερα από 12 αναμετρήσεις και προέρχεται από τη νίκη με 1-0 επί της Κέρκυρας.

Ο Λεβαδειακός βρίσκεται στην 14η θέση της Super League με 14 βαθμούς ύστερα από 21 αναμετρήσεις και προέρχεται από τρεις σερί ήττες.

Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Λεβαδειακός-ΠΑΣ Γιάννινα, για την 22η αγωνιστική της Super League.