Τελικό σκορ: Ηρακλής - ΠΑΟΚ 1 - 1

Τέλος στην αναμέτρηση! Ηρακλής και ΠΑΟΚ ήρθαν ισόπαλοι με 1-1 σε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι!

95' Κίτρινη κάρτα στον Δώνη.

Συμπληρώθηκαν τα 90'. Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος.

85' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Αθανασιάδης αντί Ουάρντα.

83' Τεράστια ευκαιρία για τον Ηρακλή! Τρομερή κάθετη του Περόνε, βγάζει τετ-α-τετ τον Μπαστακό αλλά ο Γλύκος θα τον νικήσει!

Ο Λεοζίνιο εκτέλεσε το κόρνερ, ο Μπαστακός πετάχτηκε στην «καρδιά» της άμυνας του ΠΑΟΚ και με κεφαλιά πρόλαβε τον Γλύκο και ισοφάρισε σε 1-1 για τον Ηρακλή!

80' ΓΚΟΟΟΛ για τον Ηρακλή!

78' Αλλαγή για τον Ηρακλή. Μπαστακός αντί Γροντή.

75' Κίτρινη κάρτα στον Τσίμιροτ.

73' Ωραίο σουτ του Πέλκα, μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Χουάντερσον.

69' Αλλαγή για τον Ηρακλή. Πασάς αντί Στάμου.

54' Συρτό σουτ του Ουάρντα, μπλόκαρε ο Χουάντερσον.

53' Ωραίο σουτ του Περόνε μακριά από την περιοχή, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

49' Σουτ του Λεοζίνιο από μακριά, δεν είχε πρόβλημα να μπλοκάρει ο Γλύκος.

48' Σουτ του Τσίμιροτ έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος

Τέλος στο πρώτο μέρος. Ο ΠΑΟΚ προηγείται 1-0 του Ηρακλή με το γκολ-οφσάιντ του Πρίγιοβιτς που κακώς μέτρησε. Καλύτεροι οι φιλοξενούμενοι, ωστόσο οι γηπεδούχοι παίζουν με πολύ πάθος και προσπαθούν να βρουν το γκολ στην κόντρα-επίθεση. Αρκετές οι διακοπές στο ματς, κυρίως λόγω ενός υβριστικού πανό για τον Ιβάν Σαββίδη.

45'+3' Κίτρινη κάρτα στον Πέλκα.

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος στο πρώτο μέρος.

44' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Τζάλμα Κάμπος αντί Ενρίκε. Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Ενρίκε που τραυματίστηκε.

43' Πέναλτι ζητάει ο ΠΑΟΚ σε γύρισμα του Πέλκα με τη μπάλα να βρίσκεται στο χέρι του Αργυρόπουλου. «Παίζετε» λέει ο διαιτητής. Είχε το χέρι στο έδαφος ο αμυντικός του Ηρακλή, το χρησιμοποιούσε ως στήριγμα.

Πάει για νέα αλλαγή ο ΠΑΟΚ, καθώς ο Ενρίκε δεν δείχνει να μπορεί να συνεχίσει. Ο Τζάλμα Κάμπος σηκώθηκε και κάνει εντατικά ζέσταμα.

40' Κίτρινη κάρτα στον Τζανετόπουλο για φάουλ στον Ενρίκε.

Νέα προσωρινή διακοπή στο ματς από τους διαιτητές, για το εν λόγω πανό κατά του Ιβάν Σαββίδη. Τώρα ακούγονται και υβριστικά συνθήματα κατά του ισχυρού άνδρα του ΠΑΟΚ.

Διακοπή του αγώνα μέχρι να κατέβει το πανό ζητάει ο ΠΑΟΚ, «δεν προβλέπεται από τους κανονισμούς», απάντησαν οι διαιτητές.

Μικρή διακοπή καθώς ο διαιτητής ζητάει να κατέβει ένα υβριστικό πανό για τον Ιβάν Σαββίδη.

29' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Έξω Μπίσεσβαρ μέσα Πέλκας. Δεν είχε κάποιο θέμα ο πρώτος, ωστόσο ο Ίβιτς είχε πολλά παράπονα από την απόδοσή του.

Το ριπλέι του γκολ του ΠΑΟΚ δεν δικαιώνει τον β' βοηθό, καθώς ο Πρίγιοβιτς ήταν τουλάχιστον ένα μέτρο μπροστά. Δεν έπρεπε να μετρήσει το γκολ του «δικέφαλου του βορρά»!

Χαρίζει την κίτρινη κάρτα στον Μπίσεσβαρ ο διαιτητής.

21' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Πολύ ωραία αντεπίθεση, ο Πρίγιοβιτς ανοίγει στον Μπίσεσβαρ, αυτός γυρίζει στον ολομόναχο Ενρίκε αλλά ο Βραζιλιάνος δεν καταφέρνει με την προβολή που επιχείρησε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

Ο Μάτος έκανε το γυριστό σουτ μέσα από την περιοχή, ο Χουάντερσον έδιωξε εντυπωσιακά αλλά ο Πρίγιοβιτς πήρε το ριμπάουντ και νίκησε δύσκολα τον πορτιέρε του Ηρακλή.

19' ΓΚΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

14' Ο Περόνε προσπάθησε να κάνει το γυριστό αλλά δεν το έπιασε καλά και η μπάλα πέρασε πολύ άουτ.

Τίποτα το ιδιαίτερο στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης. Οι παίκτες του Ηρακλή έχουν μπει με το... μαχαίρι στα δόντια στο ματς, πηγαίνουν πρώτοι στη μπάλα και προσπαθούν να χτυπήσουν στην κόντρα-επίθεση.

4' Σουτ του Ουάρντα, η μπάλα πολύ άουτ.

O Tζανετόπουλος φαίνεται σε αυτά τα πρώτα λεπτά να έχει αναλάβει το μαρκάρισμα του Πρίγιοβιτς.

Δεν υπάρχει πολύς κόσμος στο γήπεδο, παρότι πρόκειται για ντέρμπι της Θεσσαλονίκης.

1' Σέντρα στην αναμέτρηση!

Ο ΠΑΣ Γιάννινα θα αντιμετωπίσει για δεύτερη φορά τον πρώην προπονητή του, Γιάννη Χριστόπουλο, που έκατσε στον πάγκο των Ηπειρωτών τη σεζόν 2012-13

Διαιτητής του ντέρμπι της Θεσσαλονίκης είναι ο Χρήστος Γκράνας (Θράκης), με βοηθούς τους Κούλα Χασάν (Ξάνθης) και Καραβασίλη Βασίλειο (Καβάλας). Τέταρτος ο Ευάγγελος Κιοτζένης (Ξάνθη).

Ο πάγκος του ΠΑΟΚ: Μπρκιτς, Βαρέλα, Κάτσε, Κίτσιου, Πέλκας, Κάμπος, Αθανασιάδης.

Ο πάγκος του Ηρακλή: Γιαννίκογλου, Καραγκούνης, Πασάς, Ιντζόγλου, Αγγελόπουλος, Ρούσσος, Μπαστακός.

Ενώ από την άλλη, ο Βλάνταν Ίβιτς, έχει επιλέξει τους εξής έντεκα για τον ΠΑΟΚ: Γλύκος, Μάτος, Μαλεζάς, Κρέσπο, Λέοβατς, Τσίμιροτ, Χαρίσης, Ουάρντα, Μπίσεσβαρ, Ενρίκε και Πρίγιοβιτς.

Για τον γηπεδούχο Ηρακλή, ο Σάββας Παντελίδης έχει επιλέξει τους: Χουάντερσον, Δώνη, Στάμου, Κούρος, Γροντή, Τζανετόπουλο, Ζιαμπάρη, Αργυρόπουλο, Μοντέιρο, Λεοζίνιο και Περόνε.

Πάμε, όμως, στο αγωνιστικό κομμάτι για να δούμε πως θα ξεκινήσουν οι δύο ομάδες.

Το παιχνίδι δεν θα αρχίσει και με τους καλύτερους οιωνούς, αφού μερικά λεπτά πριν τη σέντρα, οπαδοί του Ηρακλή συνεπλάκησαν με τους άνδρες των ΜΑΤ.

Πραρακολουθήστε live την αναμέτρηση του Ηρακλή με τον ΠΑΟΚ.