Τελικό σκορ: ΑΕΚ - Λάρισα 3 - 0

Τέλος στο ματς. ΑΕΚ-Λάρισα 3-0 με τα τέρματα των Πέκχαρτ (24’), Τσιγκρίνσκι (81’) και Αλμέιδα (90’+2’)

Ωραία πάσα του Αϊντάρεβιτς προς τον Αλμέιδα που βγήκε στην πλάτη της άμυνα της Λάρισας και με ψιλοκρεμαστό σουτ νίκησε τον Ξενοδόχοφ.

90' + 2' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ, 3-0!

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις

85' Καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Ο Μάνταλος υποδέχθηκε την μπάλα μέσα στην περιοχή και προς τα αριστερά ύστερα από πάσα του Αλμέιδα , έδωσε ξανά στον Πορτογάλο φορ που δεν έκανε έπιασε γεμάτα την μπάλα από καλή θέση και αστόχησε.

Εκτέλεση κόρνερ του Λάζαρου, ο Τσιγκρίνσκι με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

81' ΓΚΟΟΛ 2-0 Η ΑΕΚ!

76' Πιέζει η ΑΕΚ μετά από αρκετή ώρα.

75' Κίτρινη κάρτα στον Ρέγες

74' Αλλαγή για την Λάρισα. Στη θέση του Ικάουνιεκς πέρασε ο Ρέγες

72' Μεγάλη απόκρουση του Ανέστη σε ωραίο σουτ εκτός περιοχή του Αβραάμ.

70' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Αλμέιδα αντί του Πέκχαρτ.

62΄Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Βάργκας εκτός, στη θέση του ο Αϊντάρεβιτς.

61' Καλή στιγμή για τη Λάρισα. Παράλληλη σέντρα από τον Αβραάμ η μπάλα πέρασε απ' όλους.

57' Αλλαγή για τη Λάρισα. Ο Θεοδωρόπουλος αντί του Ξενοδόχοφ.

Ετοιμάζεται να περάσει στην θέση του ο Θεοδωρόπουλος

55' Έχει χτυπήσει ο γκολκίπερ της Λάρισας. Μίνι διακοπή στο ματς.

52' Σέντρα-σουτ του Αβραάμ η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

47' Δοκάρι για την ΑΕΚ!

47' Σουτ του Αβραάμ έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ.

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

46' Αλλαγή για την Λάρισα. Ο Κόντορ αντί του Γκουλουζάντε,

Σκόρερ της Ένωσης, που δεν έχει χρειαστεί να γκαζώσει, είναι ο Πέκχαρτ απ' το 24ο λεπτό.

Η ΑΕΚ προηγείται 1-0 κόντρα στη Λάρισα

45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου

Καλυπτόταν ο Τσέχος όπως φάνηκε απ'το ριπλέι

Η Ένωση γύρισε με υπομονή την μπάλα έξω από την περιοχή, ο Βάργκας έκανε γλυκιά σέντρα, ο Πέκχαρτ ξεχάστηκε απ'τους αμυντικούς και με καλοζυγισμένη κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

24' ΓΚΟΟΛ 1-0 Η ΑΕΚ!

17' Φάση για την ΑΕΚ. Εκτέλεση φάουλ του Μάνταλου, ο Λαμπρόπουλο παίρνει ωραία κεφαλιά και ο Ξενοδόχοφ διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

16' Κίτρινη κάρτα στον Φατιόν, που σταμάτησε αντεπίθεση της ΑΕΚ κάνοντας φάουλ στον Πέκχαρτ.

9' Η ΑΕΚ έχει την κατοχή και ψάχνει διαδρόμους για να φέρει την μπάλα στην περιοχή.

4' Γύρισμα του Λάζαρου στον Πέκχαρτ, η μπάλα πέρασε άουτ.

1' Έναρξη της αναμέτρησης

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

Στον πάγκο: Θεοδωρόπουλος, Γιοβάνοβιτς, Κουτσιανικούλης, Ρέγιες, Κόντορ, Ναβάρο, Ευμορφίδης.

Λάρισα (Σάκης Τσιώλης):Ξενοδόχοφ, Ρέντζας, Φατιόν, Φάρκας, Αβραάμ, Μασαλέσα, Γκουλουζάντε, Αγκάνοβιτς, Ναζλίδης, Βαρέλα, Ικάουνιεκς.

Στον πάγκο: Μπάρκας, Βινίσιους, Τσιγκρίνσκι, Αϊντάρεβιτς, Σιμόες, Αλμέιδα, Αραούχο.

AEΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Ανέστης, Μπακάκης, Κολοβέτσιος, Λαμπρόπουλος, Ντίντακ, Γαλανόπουλος, Γιόχανσον, Βάργκας, Μάνταλος, Χριστοδουλόπουλος, Πέκχαρτ

Πάμε να δούμε τις συνθέσεις:

Μετά τη νίκη επί του Λεβαδειακού, στη Λάρισα πήραν μεγάλη βαθμολογική ανάσα.

Δύσκολο πρόγραμμα περιμένει στη συνέχεια τους κιτρινόμαυρους καθώς την Τετάρτη παίζουν εντός με τον Πλατανιά για το Κύπελλο, στη συνέχεια έχουν ματς στη Νέα Σμύρνη και μετά ακολουθεί το εντός έδρας ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ.

Μετά τη νίκη στο ντέρμπι κόντρα στον Ολυμπιακό, η Ένωση θέλει να συνεχίσει με νίκες στο πρωτάθλημα προκειμένου να μπει στην 5άδα.

Ματς στο ΟΑΚΑ για την 22η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

Παρακολουθήστε την αναμέτρηση της ΑΕΚ απέναντι στην Λάρισα.