Super League: Παναιτωλικός - Πλατανιάς 1 - 2, τελικο σκορ

Στο Αγρίνιο ο Παναιτωλικός υποδέχεται τον Πλατανιά (19/2, 17:15) στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Super League. Αμφίρροπη μάχη ανάμεσα στις δυο ομάδες, μπείτε στο LIVE...

Ο Πλατανιάς με τη νίκη του αυτή ανέβηκε και άλλο στον βαθμολογικό πίνακα ενώ ο Παναιτωλικός μετράει πλέον δυο συνεχόμενες ήττες.

Τελευταίο σφύριγμα στην αναμέτρηση. Ο Πλατανιάς θα κερδίσει με 2-1 με τα γκολ του Μανούσου και του Καρυπίδη ενώ ο Παναιτωλικός μείωσε με τον Ρέι και στα τελευταία δέκα λεπτά έψαξε ένα ακόμη γκολ για να ισοφαρίσει.

Θα κερδίσει κόρνερ ο Παναιτωλικός. Ο Μαρκόβσκι θα πάρει την κεφαλιά αλλά θα στείλει την μπάλα έξω.

Μπήκαμε στις καθυστερήσεις. τέσσερα θα είναι τα λεπτά που θα παιχθούν για να λήξει η αναμέτρηση.

89' Τελευταία αλλαγή για τον Πλατανιά. Έξω ο Γιορέντε μέσα ο Ντεβέσα.

87' Στην επίθεση και πάλι ο Παναιτωλικός. Ο Μάρκους Πάολο θα δώσει στον Ρόσα ο οποίος θα κάνει το πλασέ αλλά η μπάλα θα φύγει πάνω από την εστία του Σωτηρίου.

86' Δεύτερη αλλαγή για τον Πλατανιά. Μέσα ο Μαραγκός, έξω ο Στανισάβλιεβιτς.

85' Οι Κουτρουμάνος και Σίγκνιεβιτς είδαν την κίτρινη κάρτα για την μεταξύ τους αψιμαχία.

84' Ο Ρότσα επιχείρησε το σουτ, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.

84' Ένταση στο ματς ανάμεσα στους παίκτες των δυο ομάδων.

81' ΓΚΟΛ
Παναιτωλικός-Πλατανιάς 1-2 (Ρέι)

Ο Παναιτωλικός θα μειώσει το σκορ με τον Ρέι που μπήκε ως αλλαγή πραγματοποιώντας το ντεμπούτο του να πετυχαίνει ένα υπέροχο γκολ. Ο μέσος των γηπεδούχων, πέρασε τέσσερις αντιπάλους του μπήκε στην περιοχή και με σουτ με το αριστερό μείωσε το σκορ για την ομάδα του.

78' Ο Αποστολόπουλος έγινε κάτοχος της μπάλας, έφυγε προς την εστία του Κυριακίδη, επιχείρησε και ένα σουτ με τον γκολκίπερ του Παναιτωλικού να απομακρύνει.

76' Κάρτα για τον Γιορέντε μετά από φάουλ στον Κουτρουμάνο.

75' Πρώτη αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Μανούσος περνάει εκτός αγωνιστικού χώρου και τη θέση του παίρνει ο Αποστολόπουλος.

74' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Έξω ο Κλέσιο και μέσα ο Κουτρουμάνος.

69' Δεύτερη αλλαγή από τον Χάβο. Εκτός ο Λόπες, μέσα ο Παπαδόπουλος.

68' Κόρνερ για τον Πλατανιά, θα περάσει ανεκμετάλλευτο αυτή τη φορά.

66' Δυνατό σουτ από τον Σίγκνιεβιτς θα μπλοκάρει ο Κυριακίδης.

63' Κίτρινη κάρτα στον Κάργα για φάουλ στον Μαρκόβσκι.

60' Νέο κόρνερ θα κερδίσει ο Πλατανιάς που είναι καλύτερος στην αναμέτρηση.

58' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Εκτός ο Μπράβο, μέσα ο Ρέι.

55' ΓΚΟΛ
Παναιτωλικός-Πλατανιάς 0-2 (Καρυπίδης)

Ένα λεπτό μετά την τεράστια χαμένη ευκαιρία του Παναιτωλικού ο Πλατανιάς θα πετύχει και άλλο γκολ. Ο Γιορέντε έκανε το κόρνερ από τα αριστερά, ο Μανούσος πήρε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι και ο Καρυπίδης με δεύτερη κεφαλιά έκανε το 2-0.

54' Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό να ισοφαρίσει. Ο Μάρκος Πάουλο εκτέλεσε το κόρνερ, ο Χαντάκιας πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι έκανε την προβολή αλλά ο Γιορέντε που ήταν πάνω στη γραμμή έδιωξε εκ νέου σε κόρνερ.

53' Ο Μάρκους Πάολο μπήκε στην περιοχή γύρισε την μπαλιά και ο Μπανανά έκανε το τάκλιν και έδιωξε σε κόρνερ.

Έχουμε διανύσει επτά λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο και ακόμα δεν έχει σημειωθεί κάτι το αξιόλογο στον αγωνιστικό χώρο.

Σέντρα στο δεύτερο 45λεπτο με τον Πλατανιά.

Χωρίς αλλαγές οι δυο ομάδες.

Οι δυο ομάδες βγαίνουν για το δεύτερο μέρος στον αγωνιστικό χώρο.

Ημίχρονο στην αναμέτρηση. Ο Πλατανιάς προηγείται με 1-0 με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μανούσου από το 27'.

41' Ο Μανούσος θα κάνει την σέντρα, η μπάλα θα βρει στον Χαντάκια και κόρνερ για τον Πλατανιά.

39' Κόρνερ για τον Πλατανιά, το δεύτερο στο ματς, ενώ ο Παναιτωλικός έχει ένα μέχρι τώρα.

36' Κίτρινη και στον Μανούσο, για αγκωνιά και αυτός στον Χαντάκια.

Ο Παναιτωλικός μετά το γκολ που δέχτηκε δεν έχει αντιδράσει και δεν έχει απειλήσει ακόμα την εστία της ομάδας των Χανίων.

31' Πρώτη κίτρινη κάρτα στο ματς. Θα την δει ο Κλέσιο για αγκωνιά στον Γιορέντε.

27' ΓΚΟΛ
Παναιτωλικός-Πλατανιάς 0-1 (Μανούσος)

Ο Μανούσος θα αναλάβει και την εκτέλεση του και θα την στείλει στην δεξιά γωνία του Κυριακίδη ο οποίος έπεσε στην άλλη πλευρά.

26' Ο Μανούσος μέσα στην περιοχή θα αποφύγει τον Χαντάκια με προσποίηση ο οποίος έκανε το τάκλιν και κέρδισε το πέναλτι. Σωστή φαίνεται η υπόδειξη του ρέφερι της αναμέτρησης.

25' Απαντάει ο Παναιτωλικός. Ο Μάρκος Πάουλο θα πιάσει το σουτ έξω από την περιοχή και ο Σωτηρίου θα πέσει στην δεξιά του γωνία και θα σώσει την ομάδα του.

24' Πρώτη καλή στιγμή για τον Πλατανιά στο ματς. Ο Μανούσος έκανε τη σέντρα, ο Σίγκνιεβιτς πήρε την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι και έστειλε την μπάλα έξω.

17:37
Λίγα πράγματα στο ματς έως τώρα.

14' Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους να ανοίξουν το σκορ. Μετά την εκτέλεση του κόρνερ ο Μαρκόβσκι γύρισε στον Κούσα ο οποίος ανενόχλητος πλάσαρε αλλά ο Μπανανά έκανε την προβολή και έσωσε την ομάδα του.

13' Πρώτο καλό σουτ στο ματς. Ο Ρότσα έξω από την περιοχή το επιχείρησε, η μπάλα κόντραρε σε έναν αμυντικό του Πλατανιά και έφυγε κόρνερ.

5' Ο Πλατανιάς εκτέλεσε κόρνερ το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο με τον Κυριακίδη να διώχνει με τις γροθιές.

Φτάσαμε στο 5' χωρίς κάποια φάση μέχρι στιγμής στην αναμέτρηση.

1' Σέντρα στο παιχνίδι και πρώτη επίθεση για τον Παναιτωλικό.

Αλλά και την διάταξη του Πλατανιά:

Δείτε πως παρατάσσεται ο Παναιτωλικός:

Ο Παναιτωλικός βρίσκεται στην 10η θέση με 22 βαθμούς, 8 πάνω από την ζώνη του υποβιβασμού. Ο Πλατανιάς είναι 8ος με 29 βαθμούς, 4 λιγότερους από την 5η της βαθμολογίας Ξάνθη.

Ας δούμε τις συνθέσεις των δυο ομάδων:

Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Κυριακίδης, Ρότσα, Χαντάκιας, Κούσας, Πάουλο, Λόπες, Μπράβο, Μάκος, Φάρλεϊ, Κλέσιο, Μαρκόφσκι.
Πλατανιάς (Γιώργος Παράσχος): Σωτηρίου, Κάργας, Μπανανά, Βάντερσον, Γιορέντε, Καρυπίδης, Στανισάβλιεβιτς, Στάθης, Μουνάφο, Μανούσος, Σίγκνιεβιτς.

Καλησπέρα σας από το Αγρίνιο. Εδώ που ο Παναιτωλικός θα υποδεχθεί τον Πλατανιά στην αναμέτρηση της 21ης αγωνιστικής στο Αγρίνιο.