Super League: Πανιώνιος - Ηρακλής 1 - 0, τελικό σκορ

Παρακολουθήστε  την εξέλιξη της αναμέτρησης, Πανιώνιος-Ηρακλής, για την 21η αγωνιστική...

Σας ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας. Καλό σας απόγευμα!

"Χρυσός" σκόρερ ο Μοχάμεντ Μπεν στο 39ο λεπτό.

97'
Τέλος του αγώνα. Ο Πανιώνιος επικράτησε με 1-0 του Ηρακλή και παραμένει μόνος δεύτερος στη βαθμολογία!

97'
Ο Καθάριος κερδίζει κόρνερ απ' τον Καραγκούνη.

96'
Κίτρινη κάρτα και στον Μπεν για καθυστέρηση. Την "έψαχνε" ο επιθετικός του Πανιωνίου.

96'
Κίτρινη κάρτα στον Βλάχο για καθυστέρηση.

Το ριπλέι δείχνει πως ο Αργεντινός συγκρούστηκε με τον Ρισβάνη σε μία διεκδίκηση της μπάλας.

94'
Μικρή διακοπή λόγω τραυματισμού του Περόνε.

Τελευταίες προσπάθειες του Ηρακλή να φτάσει στο γκολ της ισοφάρισης.

93'
Κίτρινη κάρτα στον Σιώπη.

90'+1'
Κίτρινη κάρτα στον Ρισβάνη για καθυστερήσεις.

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90'
Φάουλ στο οποίο υπέπεσε ο Μοντέιρο.

89'
Δεν μπορεί πιστέψει ο Περόνε την απίθανη ευκαιρία που έχασε ο συμπαίκτης του.

88'
Απίθανη ευκαιρία του Ηρακλή. Ο Χουάντερσον εκτελεί το φάουλ, ο Περόνε πιάνει την πρώτη κεφαλιά, ο Πασάς με κενή εστία και εξουδετερωμένο τον Γιαννιώτη δεν μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

87'
Φάουλ κάνει ο Λάμπρου.

87'
Εκτελεί ο Μοντέιρο, ο Γιαννιώτης απομακρύνει με γροθιές.

86'
Φάουλ κερδίζει ο Ηρακλής με τον Λεοζίνιο.

84'
Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Καθάριος δίνει τη θέση του στον Σαββίδη.

84'
Φάουλ για τον Πανιώνιο.

83'
Αλλαγή για τον Ηρακλή. Ο Πασάς στη θέση του Δώνη.

82'
Κεφαλιά του Περόνε, δεν μπορεί να προλάβει την μπάλα ο Λεοζίνιο.

80'
Στο έδαφος ο Σαββίδης μετά από μαρκάρισμα του Λεοζίνιο.

79'
Πρόβλημα με τα δίχτυα, καθώς ο Ρισβάνης κρεμάστηκε για να μη χάσει την ισορροπία του.

78'
Μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή. Ο Λεοζίνιο κάνει τις ντρίμπλες, βγάζει τη σέντρα, ο Μοντέιρο κάνει το τακουνάκι, η μπάλα κόρνερ.

77'
Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Μαχμούτοβιτς στη θέση του Φούντα.

76'
Ο Λεοζίνιο πιέζει τον Ρισβάνη, ο δεύτερος δεν έχει άλλη επιλογή από το να παραχωρήσει κόρνερ.

74'
Στο έδαφος ο Φούντας μετά από φάουλ που δέχθηκε.

73'
Ο Ηρακλής βγαίνει μπροστά. Στενεύουν τα χρονικά περιθώρια.

72'
Σουτ του Καραγκούνη, η μπάλα έξω.

70'
Φάουλ του Λεοζίνιο στον Σιώπη.

69'
Φάουλ του Κόρμπου στον Αργυρόπουλο.

68'
Ο Λάμπρου δεν μπορεί να περάσει και να κάνει τη σέντρα.

67'
Ο Περόνε προσπαθεί με πλασέ από μακριά να κρεμάσει τον Γιαννιώτη. Καλή έμπνευση από τον Αργεντινό, όχι άσχημη εκτέλεση. Η μπάλα άουτ.

65'
Φάουλ του Μοντέιρο στον Φούντα.

64'
Ο Οικονόμου κόβει προ του Λεοζίνιο.

63'
Ναι μεν ο Ηρακλής είναι κακός σε αυτό το διάστημα του δευτέρου ημιχρόνου, αλλά ο Ηρακλής δεν πείθει ότι μπορεί να απειλήσει και να φθάσει στην ισοφάριση.

62'
Λάθος του Μπεν, δεν έχει ρυθμό το δεύτερο ημίχρονο.

Λάμπρου, ο οποίος τίθεται αντιμέτωπος με την πρώην του ομάδα.

60'
Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Λάμπρου στη θέση του Μασούρα.

58'
Συγκρούστηκαν Τασουλής και Λεοζίνιο. Αμφότεροι συνεχίζουν.

58'
Φάουλ του Φούντα.

57'
Κι άλλη λάθος πάσα για τον Πανιώνιο. Έξαλλος ο Μιλόγεβιτς.

56'
Δεν μπορεί με τίποτα ο Ηρακλής να βγει μπροστά με καλές προϋποθέσεις.

55'
Ακόμη μια άστοχη μπαλιά προς τον Μπεν.

53'
Ο Σιώπης βγάζει στον Μασούρα, δυνατή πάσα του δεύτερου για τον Μπεν.

52'
Εκτελεί ο Μπεν, ο Ρισβάνης πιάνει την κεφαλιά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

51'
Κόρνερ για τον Πανιώνιο μετά την κόντρα του Τζανετόπουλου στον Σιώπη.

50'
Ο Δώνης δεν μπορεί να αξιοποιήσει την πάσα του Τζανετόπουλου.

49'
Φάουλ από αριστερά για τον Ηρακλή. Ο Τασουλής έκλεισε σωστά το δρόμο του Μοντέιρο.

48'
Σύγκρουση Βλάχου και Καραγκούνη.

47'
Ο Ηρακλής προσπαθεί να κυκλοφορήσει την μπάλα, ο Πανιώνιος παίζει και με παίκτη παραπάνω. Δεν μπόρεσε να το κάνει καλά με αριθμητική ισορροπία, οπότε μάλλον είναι πιο δύσκολο τώρα.

46'
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου στο ματς.

Αλλαγή για τον Ηρακλή. Ο Καραγκούνης θα περάσει στη θέση του Γροντή.

Ο Μπεν είναι ο σκόρερ του γκολ των "κυανέρυθρων".

Ημίχρονο στη Νέα Σμύρνη. Πανιώνιος - Ηρακλής 1-0.

45'+1'
Μάλλον και ο Πανιώνιος το ίδιο, καθώς αρκείται στο να κυκλοφορεί ασφαλώς την μπάλα.

45'
Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων στο πρώτο ημίχρονο.

44'

43'
Ο Παντελίδης θα κάνει αλλαγή, αλλά περιμένει να τελειώσει το πρώτο ημίχρονο.

Στατιστικό: Έκτο γκολ του Μπεν την τρέχουσα σεζόν, τα τέσσερα εξ' αυτών το 2017.

42'
Ο Δώνης κάνει φάουλ για να σταματήσει μια αντεπίθεση του Πανιωνίου.

Στατιστικό: Πέμπτο συνεχόμενο ματς που σκοράρει ο Πανιώνιος και 13ο στα τελευταία 14.

39'
ΓΚΟΟΟΛ για τον Πανιώνιο (Μπεν) και Πανιώνιος - Ηρακλής 1-0:
O Σιώπης βγάζει μια εξαιρετική μπαλιά στον Μπεν, ο Αφρικανός κάνει την ντρίμπλα και γυρίζει προς τα πίσω, κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει στο σώμα του Ζιαμπάρη, αλλάζει πορεία και καταλήγει στα δίχτυα του Μπεν.

39'
"Σκάψιμο" του Μασούρα για τον Μπεν, ο Χουάντερσον και πάλι είναι ανίκητος στον αέρα.

38'
Ο Χουάντερσον μαζεύει εύκολα μια ψηλή μπαλιά.

37'
Ο Ηρακλής καλείται να βγάλει τα εναπομείναντα λεπτά του πρώτου ημιχρόνου και όλο το δεύτερο με παίκτη λιγότερο.

36'
Ο Βλάχος επιλέγει μακρινό σουτ αντί για σέντρα, δεν δικαιώνεται για την επιλογή του. Η μπάλα άουτ.

35'
Σωστή με βάση τον κανονισμό η αποβολή του μπακ του Ηρακλή.

34'
Ήταν που ήταν δύσκολα τα πράγματα με 11 παίκτες για τον Ηρακλή, γίνονται ακόμη πιο δύσκολα και με το αριθμητικό μειονέκτημα. Ο Παντελίδης έχει κάνει την πρώτη του αλλαγή, αναγκαστική κι αυτή.

Από το ριπλέι φάνηκε ότι ήταν πολύ επικίνδυνο το φάουλ του Σαραμαντά στον Σιώπη.

32'
Κόκκινη κάρτα για τον Ηρακλή (Σαραμαντάς).

32'
Οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται προς τον Θάνο και ζητούν κάρτα στον Σαραμαντά.

31'
Φάουλ του Σαραμαντά στον Σιώπη.
Όπως διαπιστώνετε, έχουμε να κάνουμε με επιθετικό μονόλογο του Πανιωνίου.

30'
Φάουλ του Περόνε στην Οικονόμου.

29'
Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Ζιαμπάρης κάνει λάθος στην πρώτη του επαφή με την μπάλα, ο Μπεν κλέβει αυτή, τροφοδοτεί τον Φούντα, ο οποίος βγαίνει τετ-α-τετ με τον Χουάντερσον, αλλά ο Βραζιλιάνος τον νικά.

28'
Αλλαγή (αναγκαστική) για τον Ηρακλή. Ο Ζιαμπάρης στη στη θέση του Στάμου.

27'
Ο Μπεν πέφτει στο έδαφος μετά από μαρκάρισμα του Στάμου. Ναι μεν ο δεύτερος βάζει τα χέρια του, αλλά δεν είναι σίγουρο ότι αυτό προκάλεσε την πτώση του πρώτου. Άλλωστε ήταν εύκολη η πτώση.

26'
Κόρνερ για τον Πανιώνιο μετά το μαρκάρισμα του Τζανετόπουλου στον Μπεν.

25'
Τελικά ο Στάμου θα αποχωρήσει. Ο Ζιαμπάρης μάλλον αυτός που θα περάσει στη θέση του.

24'
Ο Βλάχος βγαίνει από τα δεξιά, με ντρίμπλα συγκλίνει προς το κέντρο, κάνει και το σουτ με το αριστερό, η μπάλα λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι της εστίας του Χουάντερσον.

23'
Εξαιρετική έξοδος του Γιαννιώτη, ο οποίος μαζεύει την μπάλα.

22'
Πιέζει ο Πανιώνιος, αλλά για τον Μιλόγεβιτς κάτι δεν πάει καλά και συνεχίζει να φωνάζει.

21'
Γύρισμα του Σιώπη προς τα πίσω. Δεν μπορεί να μπει στην πορεία της μπάλας ο Περόνε.

20'
Ο Στάμου ζήτησε να συνεχίσει να παίζει, παρά τις αντίθετες υποδείξεις του ιατρικού επιτελείου. Και το κάνει.

Ο Ιντζόγλου πέταξε την μπάλα έξω για να μπει το ιατρικό επιτελείο του Ηρακλή. Ο Ρούσσος έχει ξεκινήσει προθέρμανση.

19'
Πρόβλημα τραυματισμού φαίνεται να αντιμετωπίζει ο Στάμου.

17'
Σέντρα του Μασούρα από τα δεξιά, ο Αργυρόπουλος απομάκρυνε προ του Σαββίδη.

Υπό συνεχή πίεση ο Ηρακλή και ο Χουάντερσον.

16'
Σε θέση οφσάιντ ο Μπεν.

15'
Ο Μπεν φαίνεται ωσάν να παίζει μόνος του με την άμυνα του Ηρακλή.

14'
Φάουλ του Ιντζόγλου στον Φούντα.

13'
Νέα ευκαιρία για τον Πανιώνιο και νέο κόρνερ. Εκπληκτική κίνηση από τον Μπεν, ο οποίος "κρύβει" την μπάλα κι "αδειάζει" δύο παίκτες του Ηρακλή, πιάνει και το σουτ στην κίνηση, ο Χουάντερσον ούτε τώρα επιτρέπει την παραβίαση της εστίας του.

12'
Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Μπεν κάνει τη σέντρα, ο Κόρμπος πιάνει την κεφαλιά, ο Χουάντερσον απομακρύνει σε νέο κόρνερ.

11'
Ο Χουάντερσον βγαίνει πάλι έξω από τα καρέ του κι απομακρύνει.

10'
Σέντρα του Μασούρα, ο Μπεν κάνει το κοντρόλ αλλά όχι επιτυχημένα.

9'
Ίδιο το μοτίβο, με τον Πανιώνιο να παίζει πολύ από τα πλάγια.

8'
Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Μπεν από τα αριστερά κάνει τη σέντρα, ο Χουάντερσον απέκρουσε, ο Σαββίδης επιχείρησε το βολ-πλανέ στην κίνηση, αλλά δεν έπιασε μπάλα. Αντίθετα, έπιασε... αέρα.

7'
Από Ρισβάνης έψαξε τον Φούντα σε θέση έξω αριστερά, πολύ δυνατή η μπαλιά για να την προλάβει.

6'
Κόρνερ για τον Ηρακλή, από την ντρίμπλα του Περόνε στον Οικονόμου.

5'
Ο Βλάχος από τα δεξιά βγάζει μια εξαιρετική σέντρα, ο Μπεν είναι μόνος του στο κέντρο της άμυνας του Ηρακλή και πιάνει την κεφαλιά. Κακή κεφαλιά από τον Αφρικανό, δεδομένης της θέσης στην οποία βρέθηκε.

4'
Ο Μπεν φεύγει στην αντεπίθεση, ο Χουάντερσον ψύχραιμα διώχνει με κεφαλιά.

3'
Ξανά μπροστά ο Ηρακλής. Αντιστράφηκαν οι ρόλοι. Ο Περόνε έβγαλε στον Λεοζίνιο, ο Βραζιλιάνος κέρδισε τις κόντρες, αλλά η ντρίμπλα δεν του βγήκε και κόπηκε στην περιοχή του Πανιωνίου.

3'
Ο Λεοζίνιο βγάζει εξαιρετική μπαλιά για τον Περόνε, ο Γιαννιώτης "μυρίζεται" τη φάση, βγαίνει με τα πόδια κι απομακρύνει.

2'
Ο Σιώπης κλέβει καθαρά την μπάλα από τον Λεοζίνιο.

1'
Ο Βλάχος βγάζει για τον Σαββίδη, αυτός χάνει την μπάλα στα πλάγια.

1' Εναρξη του αγώνα

Οι κυανέρυθροι είναι στην δεύτερη θέση σε ισοβαθμία με τον Παναθηναϊκό που επικράτησε χθες 5-0 του Αστέρα και προέρχεται από δύο σερί νίκες στο πρωτάθλημα.

Ο Ηρακλής που παρουσιάζεται βελτιωμένος το τελευταίο χρονικό διάστημα, ήρθε 2-2 με την ΑΕΚ στο Καυτανζόγλειο την περασμένη αγωνιστική είναι στην προτελευταία θέση με 14 βαθμούς σε 20 ματς.

Πάμε σιγά-σιγά να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...

Πανιώνιος (Βλάνταν Μιλόγεβιτς): Γιαννιώτης, Τασουλής, Β.Βλάχος, Ρισβάνης, Οικονόμου, Σιώπης, Κόρμπος, Μασούρας, Φούντας, Σαββίδης, Μπεν.

Ηρακλής (Σάββας Παντελίδης): Χουάντερσον, Σαραμαντας, Στάμου, Ιντζόγλου, Λεάντρο, Δώνης, Τζανετόπουλος, Γροντής, Μοντέιρο, Αργυρόπουλος, Περόνε.

Στον πάγκο των γηπεδούχων: Μπαντής, Λάμπρου, Γκιοατα, Πλιάτσικας, Καθάριος, Μπάλας, Μαχμούτοβιτς.

Οι αναπληρωματικοί για τους φιλοξενούμενους: Γιαννικόγλου, Ζιαμπάρης, Ρούσσος, Αγγελόπουλος, Πασσάς, Καραγκούνης, Μπαστακός.

Διαιτητής: Δημήτριος Θάνος. Βοηθοί: Εμμανουήλ Καλφάκης, Βασίλειος Νικολακάκης 4ος Διαιτητής: Κωνσταντίνος Αντωνίου

Κανείς από τους δύο Ιρανούς δεν θα αγωνιστούν σήμερα. Ο Καρίμ Ανσαριφάρντ ανήκει πλέον στον Ολυμπιακό και ο συμπατριώτης του είναι εκτός αποστολής ώστε να εκτίσει την ποινή του λόγω καρτών. Ο Κυριακός Σαββίδης θα καλύψει το κενό του.

Στο ματς του πρώτου γύρου, ο Πανιώνιος είχε επικρατήσει 2-1. Μασούντ και Ανσαριφάρντ είχαν σημειώσει τα τέρματα των φιλοξενούμενων και ο Λεοζίνιο είχε μειώσει στο 85ο λεπτό.

Αφιερωμένη στον αγώνα κατά του παιδικού καρκίνου είναι η 21η αγωνιστική.