Τελικό σκορ: Πλατανιάς - Κέρκυρα 2 - 1

Τέλος στο ματς. Πλατανιάς-Κέρκυρα 2-1

Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος

84' ΓΚΟΛ ο Πλατανιάς, 2-1! Ο Μανούσος εκτέλεσε ωραία το πέναλτι και έφερε την ομάδα του σε θέση οδηγού

83' Πέναλτι για τον Πλατανιά! Ο Μανούσος έπεσε στο έδαφος από μαρκάρισμα του Ντιμιτρόφσκι και ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα.

Πιέζει αρκετά στο δεύτερο μέρος ο Πλατανιάς

Ο Γιακουμάκης έκανε δυνατό σουτ με το αριστερό από καλή θέση, ο Κουτζαβασίλης απέκρουσε και ο Βάντερσον από κοντινή θέση και παρά την προσπάθεια του Γκόμεζ ισοφάρισε

48' ΓΚΟΛ ο Πλατανιάς, 1-1 με τον Βάντερσον!

Έναρξη δευτέρου μέρους!

Αλλαγή για τον Πλατανιά. Μενδρινός αντί Ντεβέσα

Ημίχρονο στα Περιβόλια. Πλατανιάς-Κέρκυρα 0-1 με τέρμα του Τουράμ στο 39ο λεπτό. Κακό το ματς στο πρώτο μέρος, με λιγοστές καλές στιγμές. Οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή της μπάλας χωρίς να απειλήσουν ιδιαίτερα, αλλά οι φιλοξενούμενοι είχαν την ουσία.

39' ΓΚΟΛ η Κέρκυρα, 0-1 με τον Τουράμ!

34' Απειλεί η Κέρκυρα. Ο Σπίνουλας πλαγιοκόπησε από τα δεξιά, έκανε το γύρισμα και έδιωξε η άμυνα των γηπεδούχων σε κόρνερ.

Η κατοχή της μπάλας είναι 69%-31% υπέρ του Πλατανιά αυτή τη στιγμή, αλλά αυτό δεν λέει και πολλά για την εικόνα της αναμέτρησης. Ναι μεν οι γηπεδούχοι πατάνε κάπως καλύτερα αυτή τη στιγμή, αλλά δεν είναι απειλητικοί.

Μόνιμα στην επίθεση στα τελευταία λεπτά ο Πλατανιάς, προσπαθεί να πιέσει, αλλά δυσκολεύεται να δημιουργήσει ευκαιρίες

Πολύ κακό το πρώτο μισό του πρώτου μέρους. Οι δύο ομάδες έχουν από μια τελική και το παιχνίδι δεν έχει καλό ρυθμό.

19' Κίτρινη στον Γιακουμάκη

7' Πρώτη τελική στο ματς. Σουτ του Επστάιν με το δεξί, μέσα από την περιοχή και λίγο προς τα αριστερά, μπλόκαρε εύκολα ο Σωτηρίου

Έναρξη στην αναμέτρηση!

Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Πλατανιάς-Κέρκυρα, για την 18η αγωνιστική της Super League.

Οι γηπεδούχοι προέρχονται από το 0-0 με την ΑΕΛ στη Λάρισα και είναι στην όγδοη θέση της Super League με 22 βαθμούς ύστερα από 17 αναμετρήσεις.

Οι φιλοξενούμενοι προέρχονται από το εντός έδρας 1-1 με τον Παναθηναϊκό και είναι στην 12η θέση με 17 βαθμούς σε 16 ματς.

Πάμε σιγά-σιγά να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων...

Κέρκυρα (Μιχάλης Γρηγορίου): Κουτζαβασίλης, Βενέτης, Ζορμπάς, Γκόμες, Σπίνουλας, Ανδρεόπουλος, Σιόντης, Ιωάννου, Επστάιν, Ντιόγκο, Τουράμ

Πλατανιάς (Γιώργος Παράσχος): Σωτηρίου, Στάθης, Βάντερσον, Πριντέτα, Μπανανά, Καρυπίδης, Μουνάφο, Ντεβέσα, Μανούσος, Σίγκνιεβιτς, Γιακουμάκης

Σε αυτόν της Κέρκυρας οι Αραμπατζής, Ντριμιτρόφσκι, Γεωργίου, Κόντος, Ζαραδούκας, Γεωργακόπουλος, Νίκιτς

Στον πάγκο των Κρητικών: Κοκκάλας, Κάργας, Μαραγκός, Αποστολόπουλος, Γιορέντε, Μενδρινος, Γουνδουλάκης

Διαιτητής: Εμμανουήλ Σκούλας. Βοηθοί: Δημήτριος Γκάγκας, Κωνσταντίνος Κωνστάντιος 4ος Διαιτητής: Αριστείδης Βάτσιος