Super League: Με 1 - 1 έληξε ο αγώνας Λεβαδειακός – Ατρόμητος

Τέλος αγώνα στη Λιβαδειά.

90+3' Σε χτύπημα φάουλ του Μιλιάζες και κεφαλιά του Κοντοέ προς τα πίσω, μπλόκαρε σταθερά ο Γκορμπούνοφ.

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

Εκτέλεσε ο Μιλιάζες, επιθετικό φάουλ από τον Τριποτσέρη.

89' Κόρνερ για τον Λεβαδειακό.

88' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Βασιλείου αντικαθιστά τον Λημνιό.

87' Σουτ του Μπρίτο, μπλόκαρε ο Ναμάσκο. Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο.

85' Πιέζει για δεύτερο γκολ ο Λεβαδειακός.

83' Στο έδαφος ο Λημνιός αλλά σηκώνεται. Δεν φαίνεται να έχει κάτι σοβαρό.

83' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Καραχάλιος αντί του Μουλόπουλου στο παιχνίδι.

Εκτέλεσε ο Μιλιάζες, απομάκρυνε ο Κατράνης.

81' Κόρνερ για τον Λεβαδειακό.

80' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Μπρίτο αντί του Κυριακίδη στο ματς.

79'  Ο Λημνιός βρέθηκε σε θέση φορ και από το γύρισμα του Λε Ταλέκ επιχείρησε να σκοράρει με το δεξί, έσωσε την εστία του ο Ναμάσκο!

75' Να εκμεταλλευτεί το μομέντουμ θέλει πλέον ο Λεβαδειακός.

73' ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό! Από σέντρα του Μιλιάζες ο Μάντζιος κατέβασε τη μπάλα και επιχείρησε να σκοράρει από δύσκολη γωνία, η μπάλα πήρε τροχιά παράλληλα προς το τέρμα αλλά ήρθε ο Γιουσούφ στο δεύτερο δοκάρι να πλασάρει για το 1-1, επτά λεπτά μετά την είσοδο του στο παιχνίδι.

Εκτέλεσε ο Ούμπιδες, έδιωξε με γροθιές ο Ναμάσκο.

68' Κόρνερ για τον Ατρόμητο.

67'  Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Τόνσο αντί του Πλατέλλα στο ματς.

66' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Μαχαίρας στη θέση του Καψάσκη και ο Γιουσούφ αντί του Λάτσι.

60 Συμπληρώθηκε μια ώρα αγώνα, ο Ατρόμητος διατηρεί το προβάδισμα του.

58'Μια πονηρή σέντρα του πολύ δραστήριου Λημνιού μπλόκαρε σταθερά ο Ναμάσκο.56'Κίτρινη κάρτα για τον Λε Ταλέκ.

54'Κεφαλιά του Μπάγκα από το ύψος του πέναλτι, μετά από εκτέλεση φάουλ του Ούμπιδες, άουτ η μπάλα. Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο.

Ο Χριστόπουλος ζήτησε από τους Γιακουμάκη και Καψάσκη να αλλάξουν πλευρές.

49'ΔΟΚΑΡΙ για τον Λεβαδειακό. Φοβερό σουτ του Κουλιμπαλί εκτός περιοχής, η μπάλα βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι και φεύγει άουτ!

48'Ο Γκορμπούνοφ μπλοκάρει εύκολα μια γυριστή κεφαλιά του Μάντζιου.

Απομάκρυνε ο Κατράνης και ολοκλήρωσε ο Κιβρακίδης.

47'Κόρνερ για τον Λεβαδειακό. Δεύτερο συνεχόμενο για τους γηπεδούχους.

Οι γηπεδούχοι μετά το πρώτο 45λεπτο που δεν σκόραραν, συμπλήρωσαν 452 αγωνιστικά λεπτά χωρίς γκολ.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στη Λιβαδειά.

Η στατιστική απεικόνιση της αναμέτρησης μετά τα πρώτα 45 λεπτά:

Ημίχρονο στη Λιβαδειά.

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων στο πρώτο μέρος.

41'Έχει πέσει ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά.

38'Ο Κοντοές έβαλε την κόντρα στην προσπάθεια του Καψάσκη, περίεργη φάση στη συνέχεια με έναν παίκτη από κάθε ομάδα να βρίσκεται στο χόρτο, τους γηπεδούχους να ζητάνε πέναλτι και τους φιλοξενούμενους επιθετικό φάουλ. Τίποτα από τα δύο δεν έδωσε ο ρέφερι.

Ο Μουλόπουλος για την ώρα παραμένει στο ματς, ωστόσο ο Μαχαίρας συνεχίζει το ζέσταμα.

Ενοχλήσεις έχει ο Μουλόπουλος, αλλαγή ετοιμάζει ο Χριστόπουλος.

35'Δεν βρίσκει λύσεις δημιουργικά ο Λεβαδειακός.

31'Γιακουμάκης και Μάντζιος μπερδεύτηκαν στην περιοχή του Ατρομήτου σε μια υποσχόμενη φάση.

30'Ο Κιβρακίδης δοκίμασε εκτός περιοχής με το δεξί, άουτ η μπάλα.

28'Ο Ατρόμητος ελέγχει τον ρυθμό στα τελευταία λεπτά.

24'Κίτρινη κάρτα στον Καψάσκη για φάουλ στον Λημνιό.

23'Ο Καψάσκης βρήκε ωραία την κίνηση του Μάντζιου, αλλά το σουτ του Έλληνα φορ από θέση μέσα δεξιά πέρασε άουτ από το δεξί δοκάρι του Γκορμπούνοφ.

Ανεκμετάλλευτη και αυτή η στημένη φάση για τους φιλοξενούμενους.

22'Φοβερή ντρίμπλα του Λημνιού στον Ουόν, ο Μουλόπουλος ήρθε για να διώξει σε κόρνερ υπέρ του Ατρομήτου.

Ο Λάτσι στην εκτέλεση, επιθετικό φάουλ του Τριποτσέρη στον Κοντοέ.

21'Κόρνερ για τον Λεβαδειακό.

Εκτέλεσε ο Ούμπιδες, η μπάλα κατέληξε... πλάγιο άουτ για τον Λεβαδειακό.

18'Κόρνερ για τον Ατρόμητο.

15'Διακοπή στο ματς, καθώς βγήκε το ακουστικό του πρώτου βοηθού. Τον βοήθησε ο τέταρτος και το παιχνίδι άρχισε με καθυστέρηση λίγων δευτερολέπτων.

14'Επικίνδυνη κόντρα του Ατρομήτου, τη λύση έδωσε ο Λάτσι.

Ο Λεβαδειακός είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων από το ξεκίνημα της αναμέτρησης, όμως ο Ατρόμητος στην πρώτη του ουσιαστικά επίσκεψη στα αντίπαλα καρέ ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο ματς.

10'ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο! Σέντρα ακριβείας του Λημνιού από αριστερά για τον Λε Ταλέκ, καρφωτή κεφαλιά του Γάλλου φορ και οι φιλοξενούμενοι παίρνουν προβάδισμα στο ματς.

10'Ο Μουλόπουλος απομάκρυνε μια κάθετη πάσα εντός περιοχής, με προορισμό τον Ούμπιδες.

Εκτέλεσε ο Λάτσι, έδιωξε ο Γκορμπούνοφ.

8'Κόρνερ για τον Λεβαδειακό, πρώτο στο ματς.

Συνεχίζει στο ματς ο Πλατέλλας.

5'Στο έδαφος ο Πλατέλλας από μια σύγκρουση του με τον Κουλιμπαλί. Πονάει στα πλευρά ο παίκτης του Ατρομήτου.

4'Έψαξε τον Μάντζιο στο δεύτερο δοκάρι ο Μιλιάζες, χωρίς αποτέλεσμα.

3'Άστοχο το σουτ του Καψάσκη, μακριά από την εστία του Γκορμπούνοφ.