Πλατανιάς - Ατρόμητος 3 - 0. Η μεγαλύτερη νίκη της σεζόν!

Λήξη στην αναμέτρηση. Ο Πλατανιάς επικρατεί με 3-0 του Ατρόμητου πετυχαίνοντας την μεγαλύτερη νίκη του τη φετινή σεζόν και επιστρέφοντας στα θετικά αποτελέσματα μετά από αρκετό καιρό.

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων στο ματς.

85' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Θα βγει ο Γιακουμάκης και θα μπει ο Πριντέτα.

84' ΓΚΟΛ Πλατανιάς-Ατρόμητος 3-0 (Γιακουμάκης)
Τρομερό γκολ για τον Πλατανιά και το 3-0. Πολύ ωραία επίθεση από τα δεξιά και σέντρα του Ντίνα, ο Γιακουμάκης από το ύψος του πέναλτι θα πιάσει ένα βολ πλανέ και θα νικήσει τον Γκομπούνοφ.

83' Φάουλ για τον Πλατανιά θα περάσει η μπάλα, θα σκάσει στο έδαφος με τον Μανούσο να μην μπορεί να πιάσει την κεφαλιά αλλά ο Γκορμπούνοφ θα μπλοκάρει.

82' Τελευταία κίνηση από τον Κορακάκη για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Λημνιός και θα περάσει στο ματς ο Μπαστακός.

78' Συνεχίζει να πιέζει ο Πλατανιάς που κερδίζει και άλλο κόρνερ. Προσπάθησε απευθείας να σκοράρει ο Γουνδουλάκης αλλά δεν τα κατάφερε.

71' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Έξω ο Μπρίτο μέσα ο Βασιλείου.

70' ΓΚΟΛ
Πλατανιάς-Ατρόμητος 2-0 (Γιακουμάκης)

Λάθη στην άμυνα του Ατρόμητου μέσα στην περιοχή με τον Λαζαρίδη να γυρνάει προς τα πίσω στον Γιακουμάκη που σκόραρε με κοντινό πλασέ. Ο επιθετικός του Πλατανιά ήταν πιο μπροστά από την άμυνα των φιλοξενούμενων αλλά επειδή το γύρισμα ήταν από αμυντικό του Ατρόμητου δεν υπήρχε οφσάιντ.

68' ΓΚΟΛ
Πλατανιάς-Ατρόμητος 1-0 (Καρυπίδης)

Κόρνερ από τα αριστερά, ο Μανούσος πήρε την πρώτη κεφαλιά και ο Καρυπίδης στο δεύτερο δοκάρι με νέα κεφαλιά έστειλε την μπάλα προς τα δίχτυα. Ο Μπρίτο προσπάθησε να απομακρύνει αλλά ο Στυλιαράς μετά από υποδείξει και του βοηθού του έδειξε ότι η μπάλα πέρασε τη γραμμή.

68' Πρώτο κόρνερ για τον Πλατανιά στο δεύτερο μέρος.

68' Κίτρινη κάρτα και στον Λημνιό για διαμαρτυρία.

67' Δεύτερη αλλαγή για τον Πλατανιά με τον Ντίνα να παίρνει τη θέση του Αποστολόπουλου.

66' Κίτρινη κάρτα στον Μενδρινό για διαμαρτυρία.

62' Κίτρινη κάρτα στον Παπαδόπουλο για φάουλ στον Γουνδουλάκη στον χώρο του κέντρου.

59' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Κεϊτά θα δώσει την θέση του στον Ζησόπουλο.

Έχει μπει καλύτερα στο δεύτερο μέρος ο Πλατανιάς.

56' Κίτρινη κάρτα στον Κεϊτά που άπλωσε το χέρι και χτύπησε στο κεφάλι τον Κάργα.

55' Φάουλ σε καλή θέση από τον Ατρόμητο αλλά ο Τόνσο έστειλε την μπάλα έξω.

51' Νέα τεράστια ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Ο Βάντερσον έβγαλε την σέντρα από τα αριστερά, ο Μανούσος έπιασε το γυριστό σουτ με την μπάλα να πηγαίνει προς τον Γουνδουλάκη ο οποίος δεν ήταν σε θέση οφσάιντ και ο αρχηγός του Πλατανιά από το ύψος της μικρής περιοχής δεν πλασάρε καλά με τον Γκορμπούνοφ να αποκρούει και πάλι.

50' Σπουδαία ευκαιρία για τον Πλατανιά να ανοίξει το σκορ. Παράλληλη πάσα προς τον Γουνδουλάκη ο οποίος θα μπει από τα στην περιοχή, θα πιάσει το σουτ αλλά ο Γκορμπούνοφ με το ένα πόδι θα απομακρύνει την μπάλα.

Όλα έτοιμα για την έναρξη του δευτέρου μέρους, Ο Πλατανιάς στην σέντρα, χωρίς αλλαγές οι δυο ομάδες.

Ημίχρονο στην αναμέτρηση χωρίς σκορ.

45' Κάρτα και σε παίκτη του Πλατανιά, με τον Βάντερσον να την βλέπει για φάουλ στον Κειτά.

43' Ο Τόνσο μπήκε ωραία στην περιοχή από τα αριστερά αλλά το σουτ που επιχείρησε ήταν αρκετά άστοχο.

43' Πρώτο κόρνερ στο ματς και για τον Πλατανιά μετά το γύρισμα του Μανούσου που κόντραρε πάνω στον Φυντανίδη.

42' Πρώτη κίτρινη κάρτα στο ματς στον Μπρίτο, ο οποίος άπλωσε το αριστερό του χέρι και βρήκε στο πρόσωπο τον Στάθη.

37' Πολλά φάουλ στα τελευταία λεπτά.

31' Επικίνδυνη σέντρα του Αποστολόπουλου από τα δεξιά, η μπάλα θα πάρει περίεργη τροχιά, ο Γιακουμάκης δεν θα μπορέσει να κάνει την κεφαλιά με την μπάλα να φεύγει λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Γκορμπούνοφ.

Παιχνίδι κέντρου στα τελευταία λεπτά στο ματς με κάποιες δυνατές μονομαχίες και χωρίς φάσεις.

22' Αλλαγή στον Πλατανιά με τον Μενδρινό να παίρνει τη θέση του Γκνιάτιτς που δεν μπορούσε να συνεχίσει.

17' Διακοπή στο ματς καθώς ο Γκνιάτιτς έχει ενοχλήσεις στον αριστερό οπίσθιο μηρό και δείχνει να μην μπορεί να συνεχίσει στο ματς.

Συμπληρώσαμε το πρώτο τέταρτο στην αναμέτρηση. Καλός ρυθμός στο ματς, με τις δυο ομάδες να μην κλείνονται και να ψάχνουν το γκολ.

Πέρασε ανεκμετάλλευτο το κόρνερ αλλά στην επαναφορά ο Τόνσο γέμισε και ο Παπαδόπουλος πήρε την κεφαλιά αλλά έστειλε την μπάλα έξω.

10' Πρώτο κόρνερ στο ματς για τον Ατρόμητο μετά από προσπάθεια του Τόνσο που ανακόπηκε.

6' Νέα καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Σε γύρισμα από τα αριστερά η μπάλα έφτασε στον Γουνδουλάκη ο οποίος σούταρε με την μπάλα να κοντράρει στη πλάτη του Μπίτολο.

3' Πρώτο σουτ και για τον Ατρόμητο με τον Μπρίτο από πολύ πλάγια και αρκετά έξω το σουτ του αρχηγού της ομάδας του Περιστερίου.

1' Πρώτη καλή στιγμή στο ματς για τον Πλατανιά. Ο Στάθης από τα δεξιά γύρισε στον επερχόμενο Αποστολόπουλο ο οποίος μέσα στην περιοχή σούταρε αρκετά έξω.

Ο Ατρόμητος στην σέντρα και στην πρώτη επίθεση της αναμέτρησης.

Γουνδουλάκης και Μπρίτο οι δυο αρχηγοί των ομάδων μαζί με τον ρέφερι της αναμέτρησης Δημήτρη Στυλιαρά για το "κέρμα".

Στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 15ης αγωνιστικής η Ξάνθη επικράτησε εύκολα της Βέροιας με 4-0.

Ο Ατρόμητος με την κατάκτηση των τριών βαθμών θα παραμείνει κοντά στην πρώτη πεντάδα ενώ ο Πλατανιάς θέλει τους τρεις πόντους για να ξεφύγει από τις τελευταίες θέσεις.

Και οι δυο ομάδες προέρχονται από αρνητικό αποτέλεσμα, ήττα από ΠΑΟΚ ο Πλατανιάς, ήττα από Παναθηναϊκό ο Ατρόμητος και θέλουν τη νίκη με την ομάδα των Χανίων φυσικά να καίγεται για τους βαθμούς.

Προβλήματα και για τους δυο τεχνικούς καθώς ο Παράσχος δεν υπολογίζει στους Μπανανά, Στανισάβλιεβιτς ενώ ο Κορακάκης δεν έχει στην διάθεση του τους Λε Ταλέκ, Ούμπιντες.

Ας δούμε τις συνθέσεις των δυο ομάδων:

Πλατανιάς (Γιώργος Παράσχος): Σωτηρίου, Στάθης, Καρυπίδης, Κάργας, Σκαρντοβέλι, Γκνιάτιτς Αποστολόπουλος, Μουνάφο, Γουνδουλάκης, Μανούσος, Γιακουμάκης.
Ατρόμητος (Γιώργος Κορακάκης): Γκορμπούνοφ, Κοντοές, Φυτανίδης, Λαζαρίδης, Μπίτολο, Μπαγκά, Κεϊτά, Τόνσο, Μπρίτο, Παπαδόπουλος, Λημνιός.
Ένα ιδιαίτερο ματς για τους προπονητές των δυο ομάδων καθώς ο τεχνικός του Ατρόμητου, Γιώργος Κορακάκης, στο παρελθόν είχε παίξει για αρκετά χρόνια υπό τις οδηγίες του τεχνικού του Πλατανιά, Γιώργου Παράσχου.

Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Πλατανιάς-Ατρόμητος για την 15η αγωνιστική της Super League.