Με εξαιρετικό πλασέ μέσα από την περιοχή και αριστερά, ο Βραζιλιάνος έστειλε τη μπάλα στην αριστερή γωνία του Αραμπατζή.

ΑΛΛΑΓΗ για τον Παναιτωλικό. Ο Μουνιός στη θέση του Ουάρντα.

Πλασέ του Ρόσα μέσα από την περιοχή, με το σώμα "έβγαλε" ο Αραμπατζής.

71'
"Πολιορκία" στα καρέ του Παναιτωλικού, η Κέρκυρα δεν κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

68'
Εξαιρετική ντρίμπλα του Ζορμπά μέσα στην περιοχή, στον Ρόσα, έκανε με δύναμη το σουτ, η μπάλα τράνταξε τη συμβολή των δοκών.

67'
ΑΛΛΑΓΗ για τον Παναιτωλικό. Ο Λεντέσμα εκτός, στη θέση του ο Φάρλεϊ Ρόσα.

66'
Κεφαλιά από τον Γεωργίου, ύστερα από σέντρα του Ζαραδούκα, πάνω από το δοκάρι η μπάλα.

64'
ΑΛΛΑΓΗ για τον Παναιτωλικό. Ο Καμαβουάκα αντί του Οσμάρ Φερέιρα.

62'
ΑΛΛΑΓΗ για την Κέρκυρα. Ο Ζαραδούκας αντί του Ντιόγκο.

62'
Ο Γιάννης Ματζουράκης θα ρίξει στο ματς τον Γουίλσον Καμαβουάκα.

61'
Τον Ζαραδούκα ετοιμάζεται να περάσει στο ματς ο Μιχάλης Γρηγορίου.

60'
Περίπου 3.000 φίλοι του Παναιτωλικού στο γήπεδο.

56'
ΓΚΟΛ 3-0
για τον Παναιτωλικό (Μάρκος Πάουλο)!

55'
Καλοτραβηγμένο σουτ του Λεντέσμα έξω από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, δίπλα από το δεξί δοκάρι η μπάλα.

52'
Ο Λεντέσμα εκτέλεσε φάουλ από τη δεξιά πλευρά, αλλά ήταν πολύ κακό. Μακριά εκτός εστίας η μπάλα.

51'
Πολύ χαμηλό το τέμπο σε αυτά τα πρώτα λεπτά του β' μέρους.

49'
Η Κέρκυρα αδυνατεί να κυκλοφορήσει με ευκολία τη μπάλα.

46'
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

Χειραψία των δύο προπονητών, Γρηγορίου (αριστερά) και Ματζουράκη, πριν από την έναρξη του ματς.
Μέσα σε δύο λεπτά ο Παναιτωλικός έβαλε δύο γκολ στην Κέρκυρα, η οποία αιφνιδιάστηκε.

45'+1'

Έληξε το πρώτο μέρος.

45'

Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων.
16:43

41'

Έχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα, καμία σχέση με τα πρώτα 15.
16:38

39'

Νευριασμένος ο προπονητής του Παναιτωλικού, Γιάννης Ματζουράκης, που βλέπει χαλάρωση στους παίκτες του στα τελευταία λεπτά.
16:35

35'

Απειλεί μετά από ώρα ο Παναιτωλικός. Ο Κλέσιο προσπάθησε να "κρεμάσει" τον Αραμπατζή, ο οποίος σήκωσε τα χέρια και αποσόβησε το 3-0.

34'
Μονοκόμματο σουτ με το αριστερό από τον Επστάιν μέσα από την περιοχή, ύστερα από σέντρα του Γεωργίου, η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

29'
Να η πρώτη μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα. Ο Σπίνουλας απέφυγε τον Μιγκέλ Ροντρίγκες, έκανε το σουτ με το αριστερό, η μπάλα έφυγε κάτω από τα χέρια του Κυριακίδη, ο οποίος μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια.

Πανηγυρικό στιγμιότυπο με τους παίκτες του Παναιτωλικού:

25'
Στα τελευταία λεπτά η Κέρκυρα έχει πάρει μέτρα και προσπαθεί να βρει διαδρόμους προς την εστία του Παναιτωλικού.

23'
Κίτρινη κάρτα στον Μιγκέλ Ροντρίγκες.

21'
Οι παίκτες της Κέρκυρας προσπαθούν να βρουν με μπαλιές κυρίως τον Επστάιν και σε δεύτερο βαθμό τον Τουράμ.

ΚΑΤΟΧΗ ΜΠΑΛΑΣ
63% ο Παναιτωλικός, 37% η Κέρκυρα.

19'
Σουτ από τον Τουράμ, κόντραρε η μπάλα και κατέληξε κόρνερ.

17'
Ο Επστάιν έπεσε λίγο πριν μπει στην περιοχή, με τους Φαίακες να διαμαρτύρονται στον 4ο για αποβολή του Μοζαμβικανού.

16'
Φωνάζουν οι φιλοξενούμενοι για μαρκάρισμα του Κλέσιο στον Επστάιν, που έβγαινε μόνος απέναντι στον Κυριακίδη.

Απανωτά κόρνερ έχει κερδίσει ο Παναιτωλικός.
11'

Η Κέρκυρα έχει μπει νωχελικά στο ματς και το πληρώνει.

10'
Προβολή από τον Ουάρντα, κόντραρε η μπάλα, κόρνερ.

7'
ΓΚΟΛ 2-0

Ο Τομανέ έβγαλε τη σέντρα από αριστερά στην πλάτη των αμυντικών και ο Μάρκος Πάουλο με προβολή από κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Στην πρώτη του τελική προσπάθεια ο Παναιτωλικός ανοίγει το σκορ.

5'
ΓΚΟΛ 1-0
για τον Παναιτωλικό (Τομανέ)!
Ο Λεντέσμα πέρασε τη μπάλα μέσα στην περιοχή, αυτός στόπαρε, γύρισε το σώμα και με σουτ άνοιξε το σκορ.