Euro 2016: Νίκη για την Πολωνία και την Γερμανία

Τέλος των δύο αναμετρήσεων που βρίσκει νικήτρια την Πολωνία και την Γερμανιά με ένα γκολ

Έχουμε το πρώτο ζευγάρι των "16". Ελβετία - Πολωνία.

93' Τέλος του αγώνα. Η Πολωνία πήρε τη νίκη με 1-0 επί των Ουκρανών και κατέκτησε τη 2η θέση στον 3ο όμιλο.

93' Τέλος του αγώνα. Η Γερμανία επικράτησε με 1-0 της Βόρειας Ιρλανδίας και κατέκτησε την 1η θέση στον 3ο όμιλο. Παράλληλα, οι ηττημένοι διατηρούν ελπίδες πρόκρισης στους "16" μέσω της 3ης θέσης.

93' Αλλαγή για την Πολωνία. Ο Σταρζίνσκι στη θέση του Μίλικ.

92' Αλλαγή για την Ουκρανία. Ο Τίμοστσουκ στη θέση του Ζοζούλια.

Τρία λέπτα οι καθυστερήσεις και στο Β. Ιρλανδία - Γερμανία.

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις στο Ουκρανία - Πολωνία.

90' Σουτ στην κίνηση από τον Οζίλ, η μπάλα άουτ.

Τρομερή εμφάνιση από τον Μακγκόβερν.

Δεν θα αγωνιστεί ο... μεγάλος πρωταγωνιστής του εφετινού Euro, Γουίλ Γκριγκ.

87' Άστοχο σουτ του Χέκτορ.

20:42 Πώς είναι αυτή την στιγμή τα ζευγάρια:

Γερμανία - Αλβανία ή Σλοβακία ή Πορτογαλία

Βόρεια Ιρλανδία - Ουαλία ή Γαλλία

Ελβετία - Πολωνία

84' Αλλαγή για τη Βόρεια Ιρλανδία. Ο Μακγκίν στη θέση του Κ. Έβανς.

82' Μακρινό σουτ του Κονοπλιάνκα, ο Φαμπιάνσκι με διπλή προσπάθεια μπλόκαρε την μπάλα.

82' Ευκαιρία για τη Γερμανία! Ο Κίμιχ έκανε τη σέντρα από δεξιά, ο Γκόμες πήρε την κεφαλιά, αλλά ο Μακγκόβερν έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ!

80' Ευκαιρία για την Ουκρανία! Ο Ζοζούλια πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Φαμπιάνσκι!

71'Αλλαγή για την Πολωνία. Ο Καπούστκα εκτός, ο Γκροζίτσκι εντός.

70 Αλλαγή για Βόρεια Ιρλανδία. Ο Μαγκίνις στη θέση του Γουόρντ.

69' Αλλαγή για τη Γερμανία. Ο Σβάινσταϊγκερ στη θέση του Κεντίρα.

Οι Βορειοϊρλανδοί δεν έχουν σταματήσει να τραγουδούν. Είναι πραγματικά... on fire!

Η Ουκρανία πιέζει για την ισοφάριση.

Το 0-1 της Πολωνίας:

63' Σουτ στην κίνηση του Κονοπλιάνκα, η μπάλα ψηλά άουτ.

61' Γυριστό του Ζοζούλια, μπλόκαρε την μπάλα ο Φαμπιάνσκι.

60' Κίτρινη κάρτα στον Καπούστκα.

59' Αλλαγή για τη Βόρεια Ιρλανδία. Ο Λάφερτι στη θέση του Γουάσινγκτον.

59' Ευκαιρία για τη Γερμανία! Ο Κεντίρα επιχείρησε το συρτό σουτ, ο Μακγκόβερν έδιωξε την μπαλά, ενώ στη συνέχεια της φάσης, η κεφαλιά του Γκόμες κατέληξε άουτ.

Ο Μπλαστσικόφσκι πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 46' στη θέση του Ζιελίνσκι. "Χρυσή αλλαγή" για τους Πολωνούς.

56' Μεγάλη ευκαιρία για την Πολωνία! Ο Καπούστκα πλάσαρε τον Πιατόφ, αλλά η μπάλα κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων!

55' Αλλαγή για τη Γερμανία. Ο Σίρλε στη θέση του Γκέτσε.

54' ΓΚΟΛ για την Πολωνία! Ο Μπλαστσικόφσκι απέφυγε τους αμυντικούς της Ουκρανίας, έκανε το σουτ με το αριστερό κι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Πιατόφ για το 1-0!

Η Ουκρανία παρουσιάζει καλύτερη εικόνα στην αρχή του δευτέρου 45λεπτου.

53' Νέα μεγάλη ευκαιρία! Ο Γκέτσε με προβολή έστειλε την μπάλα λίγο έξω από το δεξί δοκάρι!

52' Ο Γκέτσε δεν κατάφερε να νικήσει τον Μακγκόβερν, ο οποίος αρνήθηκε το γκολ με εξαιρετική επέμβαση!

Οι φίλοι της Βόρειας Ιρλανδίας τραγουδούν το "Will Grigg's on fire"!

49' Ο Ζιντσένκο έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

Άρχισε η βροχόπτωση στο "Παρκ ντε Πρενς".

47' Σέντρα σουτ του Κίμιχ, μπλόκαρε εύκολα ο Μακγκόβερν.

46'Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

Οι ομάδες επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο.

Πώς είναι αυτή την στιγμή τα ζευγάρια:

Τα highlights του α' μέρους στο Βόρεια Ιρλανδία - Γερμανία:

45 +1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου και στο Ουκρανία - Πολωνία.

45 +1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Η Γερμανία πάει στα αποδυτήρια προηγούμενη με 1-0.

Έχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα μετά το 30ό λεπτό στο Ουκρανία - Πολωνία.

Δικαιωθήκαμε για την επιλογή μας "Γκολ μέχρι το 36'00".

34' Δεύτερο ΔΟΚΑΡΙ για τη Γερμανία! Ξανά με τον Μίλερ, ο οποίος έκανε το πλασέ στην κίνηση, αλλά η μπάλα κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι!

Κατοχή στο Βόρεια Ιρλανδία - Γερμανία: 34% - 66%

Το 0-1 της Γερμανίας:

Το έψαχναν ώρα το γκολ οι Γερμανοί, κυρίως με τον Τόμας Μίλερ.

30' ΓΚΟΛ για τη Γερμανία! Ο Γκόμες με κοντινό πλασέ, ύστερα από πάσα του Μίλερ, ανοίγει το σκορ για την ομάδα του!

27' ΔΟΚΑΡΙ για τη Γερμανία! Κεφαλιά-ψαράκι του Μίλερ, η μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Μακγκόβερν!

26'Σουτ του Γούορντ, μπλόκαρε εύκολα ο Νόιερ. Πρώτη τελική για Βόρεια Ιρλανδία.

25' Κίτρινη κάρτα στον Ρόταν.

Τελικές στο Βόρεια Ιρλανδία - Γερμανία: 0-6

23' O Γκόμες έστρωσε με το στήθος στον Μίλερ, ο οποίος έκανε το διαγώνιο σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Μακγκόβερν.

21' Σουτ του Λεβαντόφσκι, η μπάλα κόντραρε στον Κατσερίντι και κατέληξε κόρνερ.

21' Κεφαλιά του Γκλικ, ύστερα από σέντρα του Μίλικ, η μπάλα άουτ.

20'Σουτ στην κίνηση του Οζίλ, η μπάλα πάνω από την εστία του Μακγκόβερν.

Μετά το 10ό λεπτό, η Ουκρανία έχει αναλάβει τα ηνία του αγώνα.

17'Απίστευτη ευκαιρία για την Ουκρανία! Ο Γιαρμολένκο βγήκε τετ α τετ με τον Φαμπιάνσκι, έκανε το πλασέ, αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ.

Πολιορκία των Γερμανών στα καρέ της Βόρειας Ιρλανδίας.

Η ευκαιρία του Μίλερ:

12'Νέα ευκαιρία για τη Γερμανία, αυτή τη φορά με τον Γκέτσε. Έδιωξε με το πόδια ο Μακγκόβερν!

Η Γερμανία έχει τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα και πιέζει για το γκολ.

11'  Κακό τελείωμα από τον Οζίλ.

8΄Ευκαιρία για τη Γερμανία! Ο Μίλερ βρέθηκε απέναντι στον Μακγκόβερν, πλάσαρε, αλλά ο Βορειοΐρλανδός γκολκίπερ αρνήθηκε το γκολ με εξαιρετική επέμβαση!

Παρά το γεγονός πως δεν έχουν ελπίδες πρόκρισης, οι Ουκρανοί πιέζουν και κυνηγούν το γκολ.

Θυμίζουμε πως μπορείτε να στείλετε τις ερωτήσεις και τα σχόλιά σας πατώντας στο πορτοκαλί πλαίσιο που βρίσκεται πάνω από το liveblog.

Ισορροπημένο το παιχνίδι μεταξύ της Β. Ιρλανδίας και της Γερμανίας στα πρώτα λεπτά.

Δυναμικό ξεκίνημα από τους Πολωνούς.

4' Τεράστια ευκαιρία για την Πολωνία! Ο Μίλικ γύρισε στον αμαρκάριστο Λεβαντόφσκι, ο οποίος από πλεονεκτική θέση, έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ!

3' Ευκαιρία για την Πολωνία! Ο Μίλικ βρέθηκε απέναντι στον Πιατόφ, έκανε το σουτ, αλλά ο Ουκρανός γκολκίπερ απομάκρυνε την μπάλα!

1' Έναρξη στις αναμετρήσεις.

Για την 3η και τελευταία αγωνιστική του Group C για το Euro 2016, η Β. Ιρλανδία αντιμετωπίζει την Γερμανία και η Ουκρανία την Πολωνία.

Η σέντρα των δύο αγώνων είναι προγραμματισμένη για τις 19:00.

Το παιχνίδι Β. Ιρλανδία - Γερμανία διεξάγεται στο "Parc des Princes".

Βροχή στο Παρίσι, με την θερμοκρασία να φτάνει στους 21 βαθμούς Κελσίου. Η υγρασία είναι στα επίπεδα του 67% και η ταχύτητα των ανέμων στα 11 χιλιόμετρα ανά ώρα.

Οι συνθέσεις της αναμέτρησης Β. Ιρλανδία - Γερμανία:

Β.ΙΡΛΑΝΔΙΑ: ΜακΓκόβερν, Χιουζ, ΜακΌλεϊ, Κάθκαρτ, Τζόνι Έβανς, Νόργουντ, Κόρι Έβανς, Στίβεν Ντέιβις, Γουόρντ, Ντάλας, Ουάσινγκτον.

ΓΕΡΜΑΝΙΑ: Νόιερ, Κίμιχ, Τζερόμ Μπόατενγκ, Χούμελς, Χέκτορ, Κεντίρα, Κρόος, Μεσούτ Εζίλ, Τόμας Μίλερ, Γκέτσε, Μάριο Γκόμεθ.

Το παιχνίδι ανάμεσα σε Ουκρανία και Πολωνία θα διεξαχθεί στο "Stade Vélodrome".

Ο καιρός νεφελώδης στη Μασσαλία, με 25 βαθμούς Κελσίου και 45% υγρασία. Οι άνεμοι πνέουν με ταχύτητα 9 χιλιομέτρων την ώρα.

Οι συνθέσεις στο παιχνίδι Ουκρανία - Πολωνία:

ΟΥΚΡΑΝΙΑ: Πιάτοβ, Φεντέτσκι, Χατσερίτσι, Κούτσερ, Μπουτκό, Ροτάν, Στεπανένκο, Γιαρμόλενκο, Κονοπλιάνκα, Ζίτσενκο, Ζοζούλια.

ΠΟΛΩΝΙΑ: Φαμπιάνσκι, Τσιόνεκ, Γκλικ, Πάζνταν, Γεντζέιτσικ, Γιοντλόβιετς, Κριχόβιακ, Ζιελίνσκι, Καπούστκα, Μίλικ, Λεβαντόβσκι.