Final Four: ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Λοκομοτίβ Κουμπάν 88-81 τελικό

Με τον "ελληνορωσικό" εμφύλιο μεταξύ της ΤΣΣΚΑ Μόσχας του Δημήτρη Ιτούδη και της Λοκομοτίβ Κουμπάν του Γιώργου Μπαρτζώκα ανοίγει η αυλαία του Final-4.

Τζάμπολ στον αγώνα

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας γίνεται η πρώτη ομάδα που κερδίζει το εισιτήριο για τον τελικό του Final Four του Βερολίνου

Τελικό σκορ: ΤΣΣΚΑ - Λοκομοτίβ Κουμπάν 88-81

Οι Σίνγλετον και Μπρόκχοφ αστοχούν σε διαδοχικά σουτ τριών πόντων

Μέσα κι η δεύτερη, που "υπογράφει" τη νίκη της ΤΣΣΚΑ Μόσχας (88-81)

Βάζει την πρώτη βολή (87-81)

Ο Μπρόκχοφ κάνει φάουλ στον Ντε Κολό στα 11.7'' για το τέλος του αγώνα

Ο Δημήτρης Ιτούδης καλεί κι άλλο τάιμ άουτ

39'47'' - Ο Τζάνινγκ σκοράρει αφού βγαίνει μόνος του κάτω από το καλάθι της ΤΣΣΚΑ (86-81)

39'45'' - Ο Ντιλέινι και ο Ντρέιπερ αστοχούν για τρεις, αλλά η Λοκομοτίβ έχει κι άλλη επίθεση

Μέσα κι η δεύτερη βολή (86-79) στα 31.5'' για το τέλος

Θα βάλει την πρώτη βολή (85-79)

Ο Σέρβος πλεϊμέικερ δεν έχει σουτάρει βολές απόψε, αυτές θα είναι οι πρώτες που θα εκτελέσει

39'21'' - Φάουλ στον Τεόντοσιτς, που θα πάει στη γραμμή για δύο βολές με 31.5'' να μένουν στο παιχνίδι

Οι παίκτες της ΤΣΣΚΑ είναι αλάνθαστοι απόψε στις βολές (11/11)

Νέο τάιμ άουτ από τον Δημήτρη Ιτούδη, που θέλει να σχεδιάσει την πιο κρίσιμη -μέχρι την επόμενη- επίθεση της ΤΣΣΚΑ στον ημιτελικό

38'25'' - Μέσα κι οι δύο βολές (84-79)

Ο Ντιλέινι έχει 10/10 βολές απόψε, πριν πάει στη γραμμή για να εκτελέσει το πιο κρίσιμο -έως τώρα- ζευγάρι του αγώνα

Σειρά του Δημήτρη Ιτούδη να καλέσει τάιμ άουτ με 35.8'' να μένουν στον πρώτο ημιτελικό του Final Four του Βερολίνου

38'25'' - Αμυντικό φάουλ του Χάινς στον Ντιλέινι, που θα πάει στη γραμμή για δύο βολές

Οι παίκτες των δύο ομάδων επέστρεψαν στο παρκέ για τις τελευταίες επιθέσεις του ημιτελικού

Τάιμ άουτ από τον Γιώργο Μπαρτζώκα με 40.6'' να μένουν στον ημιτελικό και τη Λοκομοτίβ να καλείται να επιστρέψει από το -7

39'20'' - Ο Κουρμπάνοφ αστοχεί, με την μπάλα να καταλήγει εκτός παρκέ

38'59'' - Μειώνει ξανά ο Σίνγκλετον (84-77)

38'36'' - Καλάθι από τον Χίγκινς (84-75)

38'20 - Airball από τον Ντε Κολό, αλλά η Λοκομοτίβ θα χάσει τον αιφνιδιασμό

37'57'' - Ο Ντιλέινι έχει 3/3 βολές και μειώνει στους εφτά (82-75)

37'57'' - Ο Ντε Κολό κάνει φάουλ στον Ντιλέινι σε προσπάθεια για τρεις πόντους, είναι το τέταρτο προσωπικό του ηγέτη της ΤΣΣΚΑ Μόσχας

37'47'' - Αστοχεί ο Τεόντοσιτς

37'46'' - Η ΤΣΣΚΑ έχει 1.4'' για να επιτεθεί, με την επαναφορά κάτω από το καλάθι της Λοκομοτίβ

37'23'' - Ο Ντρέιπερ σκοράρει για δύο από τη γωνία σε αιφνιδιασμό, στο -10 (82-72) η Λοκομοτίβ

37'05'' - Φάουλ του Τζάνινγκ στον Κουρμπάνοφ

Επιστροφή στο παρκέ για τους παίκτες των δύο ομάδων, καθώς μπαίνουμε στην τελική ευθεία του αγώνα

Ο Δημήτρης Ιτούδης καλεί άμεσα τάιμ άουτ με 3'11'' να μένουν στον ημιτελικό

36'49'' - Η Λοκομοτίβ κάνει την απέλπιδα προσπάθεια για ανατροπή, με τον Ντιλέινι να σκοράρει από τη γωνία για τρεις (82-70)

36'00'' - Κάρφωμα από τον Χριάπα για το +15 (82-67)

35'40'' - Μειώνει κι άλλο ο Ντρέιπερ, αυτή τη φορά με λέι απ (80-67)

Ο πρώην σέντερ του Ολυμπιακού θα βρει τον στόχο (80-65)

Ο Δημήτρης Ιτούδης αποσύρει τον Ντε Κολό, για να πάρει ανάσες

35'15'' - Ο Χάινς κερδίζει το φάουλ από τον Ντιλέινι σε προσπάθεια για κάρφωμα και θα πάει στη γραμμή των βολών

34'55'' - Μειώνει με σουτ τριών πόντων ο Ντρέιπερ (78-65)

34'43'' - Ο Ράντολφ αστοχεί από τη γωνία, αλλά ο Μπρόκχοφ θα μαζέψει το επιθετικό ριμπάουντ και θα κερδίσει το φάουλ

Πως να τα καταφέρει όμως απέναντι στον Νάντο Ντε Κολό; Ο Γάλλος γκαρντ της ΤΣΣΚΑ έχει 9/12 δίποντα, 2/4 τρίποντα, 4/4 βολές, 2 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 1 κλέψιμο, 2 λάθη και 31 ranking σε 28'22'' συμμετοχής μέχρι στιγμής

Τάιμ άουτ από τον προπονητή της Λοκομοτίβ Κουμπάν με 6'23'' να μένουν στον ημιτελικό και την ομάδα του να καλείται να επιστρέψει από το -16

33'37'' - Καλή άμυνα από τους παίκτες του Γιώργου Μπαρτζώκα, που κλέβουν την μπάλα από τον Χάινς

33'20'' - Ο Ντιλέινι θα προσπαθήσει να απαντήσει, αλλά το σουτ του θα βρει το σίδερο

32'52'' - Ο Ντε Κολό συνεχίζει να "πυροβολεί" σκοράροντας για τρεις, με την ΤΣΣΚΑ Μόσχας να φτάνει στο +16 (78-62)

Άλλο κι αυτό: στην ανάπαυλα για το τρίτο δεκάλεπτο, έγινε πρόταση γάμου στο κέντρο του γηπέδου. Αυτό θα πει
32'15'' - Ο Χριάπα σκοράρει με σουτ από την κορυφή για το +13 (75-62)

Δείτε το εντυπωσιακό φινάλε της τρίτης περιόδου

31'21'' - Κι οι δύο θα βρουν τον στόχο (73-62)

31'21'' - Ο Ντε Κολό κερδίζει το φάουλ από τον Σίνγκλετον και θα πάει στη γραμμή για δύο βολές

30'55'' - Απαντάει άμεσα ο Μπρόκχοφ, με το ίδιο... νόμισμα (71-62)

30'44'' - Ο Φριντζόν είναι μόνος του στη γωνία και σκοράρει για τρεις (71-59)

Οι διαιτητές μέτρησαν εν τέλει για δύο το καλάθι του Ντε Κολό, στο +9 (68-59) λοιπόν η διαφορά υπέρ της "ομάδας του στρατού"

Τέλος τρίτου δεκαλέπτου: ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Λοκομοτίβ Κουμπάν 69-59

29'59'' - Απίστευτο καλάθι του Ντρέιπερ στο φινάλε του τρίτου δεκαλέπτου με τη βοήθεια του ταμπλό, από τα δέκα μέτρα

29'50'' - Ο Ντε Κολό "σκοτώνει" τη Λοκομοτίβ, αυτή τη φορά με σουτ τριών πόντων (69-56)

29'30'' - Λάθος από τον Ντιλέινι, που κάνει βήματα αφού γλιστράει με την μπάλα στα χέρια

29'20'' - Ξανά ο Ντε Κολό, μπροστά από τον Σίνγκλετον (66-56)

28'55'' - Ο Σίνγκλετον αστοχεί σε χουκ, αλλά ο Ράντολφ ακολουθεί τη φάση και καρφώνει με τα δύο χέρια (64-56)

28'31'' - Με δύο συνεχόμενα καλάθι από την "ομάδα του στρατού", η διαφορά επιστρέφει σε διψήφια επίπεδα (64-54)

27'55'' - Μεγάλο καλάθι από τον Ντε Κολό που επαναφέρει το +8 (62-54) για την ΤΣΣΚΑ

Η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα έχει απόψε 15/16 βολές, ενώ η ΤΣΣΚΑ Μόσχας έχει 7/7 βολές

27'29'' - Ο Ντιλέινι συνεχίζει να κάνει καλά τη δουλειά του στο τρίτο δεκάλεπτο, αξιοποιώντας πλήρως το "δωράκι" από τον Χριάπα. Με 3/3 βολές του MVP της για φέτος, η "Λόκο" μειώνει στους έξι (60-54)

Παρεμπιπτόντως, η Λοκομοτίβ συνεχίζει να έχει περισσότερα επιθετικά (14) παρά αμυντικά (9) ριμπάουντ, εν αντιθέσει με την ΤΣΣΚΑ που είναι διαφορετική ιστορία (11 αμυντικά, 8 επιθετικά)

27'29'' - Τρεις βολές για τον Ντιλέινι, που κέρδισε έξυπνα το φάουλ από τον Χριάπα σε προσπάθεια για σουτ τριών πόντων

27'10'' - Ο Ντε Κολό έχει 2/2 από τη γραμμή των βολών (60-51)

Κάπως έτσι άρχισε να "ζεσταίνεται" ο Ντιλέινι στο τρίτο δεκάλεπτο...

27'10'' - Οι παίκτες της Λοκομοτίβ κάνουν τρία φάουλ σε μερικά δευτερόλεπτα, με τον Ντε Κολό να πηγαίνει στη γραμμή για δύο βολές

26'51'' - Ο Ράντολφ χάνει το μακρινό λέι απ και μαζί την ευκαιρία να μειώσει ακόμη περισσότερο το σκορ

26'40'' - Άστοχος για τρεις ο Φρίντζον

26'27'' - Με 2/2 βολές του Μπρόκχοφ, η Λοκομοτίβ μειώνει μετά από πολλή ώρα στο -7 (58-51) δηλώνοντας "παρούσα" στον ημιτελικό

26'13'' - Επιθετικό φάουλ του Βοροντσέβιτς στον Ντιλέινι

Οι Ντε Κολό (15π.) και Ντιλέινι (15π.) είναι πλέον τα "πρώτα βιολιά" των δύο ομάδων, με τον δεύτερο να έχει 2/3 τρίποντα στο τρίτο δεκάλεπτο

Ο Δημήτρης Ιτούδης καλεί τάιμ άουτ, θέλοντας να βελτιώσει την εικόνα της ομάδας του. Τα δύο μεγάλα τρίποντα των Τεόντοσιτς και Ντε Κολό την κρατούν σε απόσταση ασφαλείας μέχρι στιγμής, αν κι η "Λόκο" μοιάζει καλύτερη σε σχέση με το πρώτο μισό

25'50'' - Με δύο σερί καλάθια, η Λοκομοτίβ μειώνει σε μονοψήφια επίπεδα (58-49)

24'12'' - Δεύτερο σερί τρίποντο, αυτή τη φορά από τον Ντε Κολό, στην εκπνοή της επίθεσης (58-45)

Μετά τα 2/10 τρίποντα του πρώτου μισού, η Λοκομοτίβ έχει 4/9 πίσω από τη γραμμή των 6μ75

23'30'' - Μεγάλο τρίποντο από τον Τεόντοσιτς για το +10 (55-45) της ομάδας του Δημήτρη Ιτούδη

Στο -7 η Λοκομοτίβ με 2/2 βολές του Κλαβέρ (52-45)

23'09'' - Ο Τζάνινγκ θα αστοχήσει για τρεις, αλλά ο Τεόντοσιτς θα χρεωθεί με φάουλ στον Κλαβέρ. Βολές για τον φόργουορντ/σέντερ της "Λόκο". Αυτό είναι το τρίτο προσωπικό του Τεόντοσιτς, που όμως παραμένει στο παρκέ

22'58'' - Νέα καλή ομαδική άμυνα από τη "Λόκο", με τον Τεόντοσιτς να κάνει φάουλ για να σταματήσει τον αιφνιδιασμό των αντιπάλων του. Τέταρτο ομαδικό για την ΤΣΣΚΑ.

22'46'' - Η Λοκομοτίβ τρέχει στον αιφνιδιασμό, ο Ντιλέινι θα σουτάρει για τρεις από την κορυφή, αλλά θα αστοχήσει

22'22'' - Ο Ντιλέινι "ζεσταίνεται" σκοράροντας ξανά για τρεις (52-43)

22'12'' - Ο Κουρμπάνοφ χρεώνεται με φάουλ πάνω στον Κλαβέρ, είναι το τρίτο προσωπικό του

21'28'' - Πολύ δύσκολο καλάθι τριών πόντων από τον Ντιλέινι (52-40)

21'10'' - Ο Βοροντσέβιτς σκοράρει για τρεις για το +15 (52-37) της ΤΣΣΚΑ

20'52'' - Τάπα του Κουρμπάνοφ στον Κλαβέρ

20'41'' - Φάουλ του Κουρμπάνοφ στον Ράντολφ

20'17'' - Ο Ντε Κολό θα σκοράρει με σουτ από τα πέντε μέτρα (49-37)

Το +16 (47-31) της ΤΣΣΚΑ Μόσχας λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου είναι το μεγαλύτερο προβάδισμα της "ομάδας του στρατού" μέχρι στιγμής στον ημιτελικό. Η Λοκομοτίβ δεν έχει πάρει ποτέ ως τώρα το πάνω χέρι στο σκορ.

ΤΣΣΚΑ: 12/16 δίποντα, 6/14 τρίποντα, 5/5 βολές, 15 ριμπάουντ (8+7), 10 ασίστ, 2 κλεψίματα, 10 λάθη, 2 τάπες.
ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ: 8/18 δίποντα, 4/14 τρίποντα, 9/10 βολές, 14 ριμπάουντ (4+10), 5 ασίστ, 2 κλεψίματα, 8 λάθη, 2 τάπες.

ΤΣΣΚΑ: Ντε Κολό 10 (5/7 δίπ., 0/2 τρίπ., 3 ασ.), Τεόντοσιτς 3 (1 τρίπ., 3 ασ.), Φριντζόν 8 (2/2 δίπ., 1/1 τρίπ., 1/1 βολ.), Τζάκσον, Βοροντσέβιτς 6 (2/5 τρίπ.), Χίγκινς 5 (1), Χριάπα 5 (1), Κουρμπάνοφ 4 (6 ριμπ.), Χάινς 6 (4 ριμπ.).
ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ: Ντιλέινι 9 (1/4 δίπ., 1/3 τρίπ., 4/4 βολ.), Σίνγκλετον 4 (1/2 δίπ., 0/2 τρίπ., 2/2 βολ.), Ράντολφ 7 (2/5 δίπ., 4/4 βολ., 6 ριμπ.), Ντρέιπερ 7 (1), Κλαβέρ (0/2 δίπ., 0/2 τρίπ., 5 ριμπ.), Μπίκοφ, Τζάνινγκ 5 (1), Βορόνοφ, Ζούμπκοφ, Μπρόκχοφ 5 (1).

Τέλος πρώτου ημιχρόνου: ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Λοκομοτίβ Κουμπάν 47-37

19'55'' - Ο Σίνγκλετον θα κλέψει την μπάλα, αλλά δεν θα προλάβει να εκτελέσει εντός χρόνου

19'40'' - Ο Ράντολφ θα μειώσει στους δέκα με καλάθι μέσα από τη ρακέτα (47-37)

19'21'' - Ο Ράντολφ παίζει καλή άμυνα πάνω στον Φριντζόν, με τον δεύτερο να χρεώνεται με βήματα

19'06'' - Ο Ράντολφ θα πάει στη γραμμή των δύο βολών, για να μειώσει κάπως τη διαφορά (47-34)

Η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη βελτιώνει τα ποσοστά της στο περιφερειακό σουτ, έχοντας πλέον 42.9% από τα 6μ75

18'53'' - Κι άλλο τρίποντο από την ΤΣΣΚΑ, αυτή τη φορά με τον Τεόντοσιτς που θα βγει από τα σκριν και θα εκτελέσει (47-31)

18'41'' - Ο Ράντολφ χρεώνεται με επιθετικό φάουλ στον Ντε Κολό. Η κατοχή αλλάζει χέρια

18'30'' - Απαντάει, με τον ίδιο τρόπο, ο Χριάπα για το +13 (44-31)

18'08'' - Δεύτερο σερί τρίποντο από τον Τζάνινγκ, λόγω της λάθος συνεννόησης των κοντών της ΤΣΣΚΑ Μόσχας (41-31)

17'56'' - Γκολ φάουλ από τον Φριντζόν, που θα... διορθώσει την κατάσταση για την ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη (41-28)

17'33'' - Ο Μπρόκχοφ δηλώνει "παρών" στον ημιτελικό και σκοράρει για τρεις (38-28)

Τα ποσοστά της "Λόκο" παραμένουν πολύ χαμηλά σε δίποντα (6/15 - 40%) και τρίποντα (2/10 - 20%). Λογικό λοιπόν να βρίσκεται στο -13 με 2'46'' να μένουν στο πρώτο μέρος. Ειδικά αν λάβουμε υπόψιν τα 7 επιθετικά ριμπάουντ της ΤΣΣΚΑ

Σειρά του Δημήτρη Ιτούδη να καλέσει τάιμ άουτ στη Mercedes Benz Arena

17'14'' - Ο Σίνγκλετον πάει στη γραμμή των βολών και με 2/2 θα μειώσει κάπως τη διαφορά (38-25)

Ο Κλαβέρ λείπει από το παρκέ για τη Λοκομοτίβ, με αποτέλεσμα την κυριαρχία της ΤΣΣΚΑ στα ριμπάουντ

16'53'' - Ο Βοροντσέβιτς αστοχεί για τρεις, ο Κουρμπάνοφ ανανεώνει και ο Βοροντσέβιτς θα σκοράρει με δεύτερη προσπάθεια από τα 6μ75 (38-23)

16'33'' - Ο Ντε Κολό αστοχεί για τρεις, αλλά η "ομάδα του στρατού" έχει νέα 14''

16'12'' - Μειώνει με σουτ από τα πέντε μέτρα ο Ράντολφ (35-23)

15'50'' - Ο Φρίντζον είναι μόνος του στη γωνία και θα σκοράρει για τρεις για το +14 (35-21) της ΤΣΣΚΑ

Πολύ μεγάλη διαφορά στα εντός παιδιάς σουτ λοιπόν (13/23 η ΤΣΣΚΑ, 7/23 η Λοκομοτίβ)

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας έχει 11/15 δίποντα (!) και 2/8 τρίποντα, έναντι των 5/13 διπόντων και των 2/10 τριπόντων της Λοκομοτίβ

Εν τω μεταξύ, οι δύο ομάδες κάνουν... πάρτι στα επιθετικά ριμπάουντ. Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας έχει 6 και η Λοκομοτίβ 7

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας επιστρέφει στο διψήφιο προβάδισμα, με τον Γιώργο Μπαρτζώκα να καλεί εσπευσμένα τάιμ άουτ βλέποντας τους παίκτες του να κάνουν κι άλλο λάθος στην άλλη πλευρά του παρκέ

15'10'' - Ο Φριντζόν μαζεύει την μπάλα μετά το... airball του Τζάκσον και σκοράρει για δύο (32-21)

14'49'' - Ο Ζούμπκοφ χρεώνεται με επιθετικό φάουλ και επιστρέφει στον πάγκο. Στη θέση του ο Ράντολφ.

14'33'' - Ο Χάινς θα πάρει ακόμη ένα επιθετικό ριμπάουντ, για να σκοράρει με λέι απ (30-21)

14'19'' - Ο Ντιλέινι πάει ξανά στη γραμμή, θα είναι πάλι εύστοχος με 2/2 και θα μειώσει στους εφτά (28-21)

Η Λοκομοτίβ έχει ισορροπήσει τα ριμπάουντ (11 έναντι 12), κάτι που οφείλεται εν πολλοίς στην τρίλεπτη απουσία του Χάινς από πλευράς ΤΣΣΚΑ

14'02'' - Ο Βοροντσέβιτς θα βρει τον στόχο από τα 6μ75 για την ΤΣΣΚΑ, που επιστρέφει στο +9 (28-19)

Αίφνης ακούγονται φωνές από τις εξέδρες. Ο λόγος; Μπήκαν στο γήπεδο οι οπαδοί της Φενέρμπαχτσε!

13'30'' - Ο Χάινς επιστρέφει στο παρκέ και "σπάει το ρόδι" για την ΤΣΣΚΑ Μόσχας στο δεύτερο δεκάλεπτο, μετά από επιθετικό ριμπάουντ που πήρε (25-19)

13'04'' - Ο Ντιλέινι είναι αλάνθαστος από τη γραμμή (2/2) μεγαλώνοντας το σερί της Λοκομοτίβ (23-19)

Ο Ντιλέινι δεν έχει ξεκινήσει καλά στον ημιτελικό αφού μετρά 1/3 δίποντα και 1/3 τρίποντα σε 7'20'' παρουσίας στο παρκέ. Μοιάζει επηρεασμένος από το γεγονός πως ο Γιώργος Μπαρτζώκας τον "τράβηξε" νωρίς στον πάγκο, μετά το δεύτερο προσωπικό του φάουλ

13'04'' - Ο Ντιλέινι εφορμά στο ρωσικό καλάθι, κερδίζει το φάουλ από τον Φριντζόν και θα πάει στη γραμμή για δύο βολές

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας δεν έχει καταφέρει να σκοράρει ακόμη στο δεύτερο δεκάλεπτο, στα 2'54'' που έχουν παιχτεί στο Βερολίνο

12'23'' - Κακή επιλογή από τον Ντρέιπερ, που θα σουτάρει μπροστά από τα απλωμένα χέρια του Βοροντσέβιτς. Το σουτ θα βρει το σίδερο

12'03'' - Απίστευτη άμυνα του κοντορεβυθούλη Ντρέιπερ στον Βοροντσέβιτς, μη επιτρέποντάς του να πιάσει την μπάλα μετά την πάσα του Τεόντοσιτς

11'47'' - Ο Ντρέιπερ επιχειρεί να "χτυπήσει" ξανά τον Τεόντοσιτς στα πόδια, αλλά θα κάνει βήματα, αφού γλίστρησε

11'24'' - Εξαιρετική άμυνα του Σίνγκλετον πάνω στον Τζάκσον, ο οποίος χρεώνεται με βήματα

10'50'' - Ξανά ο Ντρέιπερ, για δύο αυτή τη φορά (23-17)

10'30'' - Προσπαθεί να απαντήσει ο Ντε Κολό, δίχως αποτέλεσμα

10'12'' - Ο Ντρέιπερ θα σκοράρει για τρεις, δίνοντας μεγάλη ανάσα στην ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα (23-15)

ΤΣΣΚΑ: 8/12 δίποντα, 1/2 τρίποντα, 4/4 βολές, 9 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 2 κλεψίματα, 5 λάθη.
ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ: 4/10 δίποντα, 1/6 τρίποντα, 1/2 βολές, 6 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 4 λάθη.

ΤΣΣΚΑ: Ντε Κολό 10, Τεόντοσιτς, Βοροντσέβιτς, Χίγκινς 5 (1), Χριάπα 2, Κουρμπάνοφ 4, Χάινς 2.
ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ: Ντιλέινι 5 (1), Ράντολφ 3, Ντρέιπερ 2, Κλαβέρ, Μπίκοφ, Τζάνινγκ 2, Βορόνοφ, Μπρόκχοφ.

Τέλος πρώτης περιόδου: ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Λοκομοτίβ 23-12

9'58'' - Ο Ντε Κολό σκοράρει στο φινάλε της πρώτης περιόδου για το +11

9'40'' - Ο Κλαβέρ αστοχεί από την κορυφή

9'28'' - Για πρώτη φορά στο +9 (21-12) η ΤΣΣΚΑ Μόσχας, χάρη στο νέο καλάθι του Ντε Κολό

9'18'' - Ο Ράντολφ μειώνει με 1/2 βολές (19-12)

8'41'' - Εξαιρετική συνεργασία ανάμεσα σε Χριάπα και Χάινς, με τον πρώτο να σκοράρει δύο εύκολους πόντους (17-11)

8'21'' - Οι ψηλοί της Λοκομοτίβ παίζουν... βόλεϊ στη ρακέτα της ΤΣΣΚΑ, με τον Ράντολφ να σκοράρει (15-11)

7'50'' - Ο Μπίκοφ τον μιμείται, με τον Κουρμπάνοφ να πετυχαίνει δύο εύκολους πόντους στο ανοιχτό γήπεδο (15-9)

7'38'' - Ο Τεόντοσιτς κάνει το πέμπτο αποψινό λάθος της ΤΣΣΚΑ, η οποία μετά το πρώτο τρίλεπτο έχει αρχίσει να κάνει διαρκώς λάθη

7'16'' - Ο Κλαβέρ θα αστοχήσει για τρεις υπό την πίεση του Χριάπα

7'15'' - Ο Τεόντοσιτς βγάζει την μπάλα εκτός παρκέ, η Λοκομοτίβ έχει 4'' για επίθεση

Τέσσερα λάθη από την ΤΣΣΚΑ, δύο από τη Λοκομοτίβ

6'55'' - Ο Χάινς χρεώνεται με 3'' από τον Λαμόνικα

6'30'' - Ο Τζάνινγκ περνά στον πάγκο έχοντας ματώσει στη μύτη, με τον Μπίκοφ να παίρνει τη θέση του. Ο αρχηγός της "Λόκο" θα χρεωθεί με επιθετικό φάουλ στον Κουρμπάνοφ

Παρεμπιπτόντως, ο Ντιλέινι έχει φορτωθεί γρήγορα με δύο φάουλ. Μεγάλο πρόβλημα για τη "Λόκο" εν όψει της συνέχειας του ημιτελικού

6'05'' - Ο Ντρέιπερ θα κερδίσει στα πόδια τον Χριάπα, θα σταματήσει στα τέσσερα μέτρα για σουτάκι και θα μειώσει ακόμη περισσότερο (13-9)

Εν τω μεταξύ, ο Ντρέιπερ αντικατέστησε τον Ντιλέινι

5'30'' - Δύσκολο καλάθι από τον Τζάνινγκ υπό την πίεση του χρόνου (13-7)

5'05'' - Με 2/2 βολές του Χίγκινς, η ΤΣΣΚΑ θα φτάσει στο +7 (13-5)

Η Λοκομοτίβ έχει ξεκινήσει το παιχνίδι με 2/7 σουτ

Μεταξύ των θεατών του αγώνα, κι ο ιδιοκτήτης των Μπρούκλιν Νετς, Μιχαΐλ Προκχόροφ

Η Λοκομοτίβ δυσκολεύεται να κυκλοφορήσει την μπάλα στην περιφέρεια, με αποτέλεσμα οι Ράντολφ και Ντιλέινι να επιτίθενται με ατομικές ενέργειες. Ανεπιτυχώς...

Τηλεοπτικό τάιμ άουτ στον πρώτο ημιτελικό του Final Four

4'55'' - Τραγικό σουτ από τον Ντιλέινι, δεν θα βρει ούτε το στεφάνι

4'12'' - Δύο σερί χαμένες επιθέσεις από την ΤΣΣΚΑ, αλλά ισάριθμα επιθετικά ριμπάουντ

3'38'' - Ο Ντιλέινι αρχίζει να βρίσκει ρυθμό. Θα σκοράρει για τρεις από την κορυφή (11-5)

3'28'' - Ο Ντε Κολό απαντάει άμεσα, μπροστά από τα απλωμένα χέρια του Ράντολφ (11-2)

3'11'' - Ο Ντιλέινι "σπάει το ρόδι" για τη Λοκομοτίβ, με δεξί λέι απ (9-2)

Ο Τζάνινγκ αντικαθιστά τον Βορόνοφ, για τη Λοκομοτίβ

2'55'' - Ο Μπρόκχοφ είναι μόνος του τη γωνία, αλλά θα αστοχήσει

2'27'' - Η ΤΣΣΚΑ κάνει ό,τι θέλει στο παρκέ, με τον Χάινς να σκοράρει από τη ρακέτα (9-0)

2'08'' - Δεύτερο σερί λάθος από τη "Λόκο" αφού ο Μπρόκχοφ δεν μπορεί να συγκρατήσει την μπάλα

1'55'' - Λάθος κι από την ΤΣΣΚΑ Μόσχας, με τον Κουρμπάνοφ να βγάζει την μπάλα εκτός παρκέ

1'46'' - Εξαιρετική άμυνα της ΤΣΣΚΑ Μόσχας, υποχρεώνει σε λάθος τη Λοκομοτίβ. Παράβαση των 24'' από την
1'22'' - Μεγαλώνει το σερί της ΤΣΣΚΑ (7-0)

1'22'' - Ο Ράντολφ θα χάσει το λέι απ, η ΤΣΣΚΑ Μόσχας θα τρέξει στον αιφνιδιασμό και ο Κουρμπάνοφ θα πάρει το φάουλ από τον Ντιλέινι, έχοντας δικαίωμα για δύο βολές
μοιράσου το permalink
19:03
0'55'' - Ο Χίγκινς σκοράρει από την κορυφή, για τρεις (5-0)

0'40'' - Άστοχο το σουτ του Ράντολφ από τα έξι μέτρα

0'33'' - Με τον ίδιο τρόπο προσπαθεί να απαντήσει ο Ντιλέινι, ο Βοροντσέβιτς ακολουθεί όμως και τον "κόβει". Η Λοκομοτίβ έχει 7'' για να εκδηλώσει επίθεση μετά το άουτ

0'15'' - Ο Ντε Κολό σκοράρει με λέι απ (2-0)

Ο Χάινς κερδίζει το τζάμπολ, πρώτη επίθεση για την ΤΣΣΚΑ

Hint: Μόλις τρεις πρωτάρηδες έχει η ΤΣΣΚΑ Μόσχας σε Final Four, απέναντι στους δέκα της Λοκομοτίβ