Λεβαδειακός - Βέροια 1 - 1

Ισόπαλος 1-1 έληξε ο αγώνας του Λεβαδειακού με τη Βέροια, στο πλαίσιο της 10ης ημέρας για την Super League. Οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι συνεχίζουν να διατηρούν το εκτός έδρας αήττητο, προηγήθηκαν στο 28ο λεπτό με τον Μερεμπασβίλι, ενώ η ομάδα της Βοιωτίας ισοφάρισε στο 75` με αυτογκόλ του Ναζλίδη. Ο Λεβαδειακός είχε δύο δοκάρια με τον Γιακουμάκη στο 47ο λεπτό και στο 76ο.

Λήξη του ματς.

Τρία λεπτά καθυστερήσεων.

86' Τελευταία αλλαγή και για τη Βέροια. Ο Όστοϊτς στη θέση του Ναζλίδη.

85' Κλείνει τις αλλαγές της ο Λεβαδειακός. Στη θέση του Μίνγκα ο Ντομοβτσίσκι.

79' Ευκαιρία για τη Βέροια!

75' Γκολ για τον Λεβαδειακό με γκολ του Μάντζιου!

69' Αλλαγή για τη Βέροια. Ο Καϊκούτ αποχωρεί και μπαίνει στη θέση του ο Κόλα.

67' Ευκαιρία για τη Βέροια που έφυγε στην αντεπίθεση, ο Γιουσούφ έκανε το σουτ μέσα στην περιοχή, αλλά ο Μανωλάς κόντραρε την μπάλα και απομάκρυνε.

59' Αλλαγή για τη Βέροια. Αποχωρεί ο σκόρερ της αναμέτρησης, Μερεμπασβίλι και τη θέση του παίρνει ο Γιουσούφ.

49' Νέα ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Ο Μάντζιος πιάνει το σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής, αλλά είναι αδύναμο και ο Λόπεθ μπλοκάρει.

Έναρξη β' μέρους

Λήξη α' ημιχρόνου

41' Πιο δραστήριος στα τελευταία λεπτά ο Λεβαδειακός. Η Βέροια με σχετική άνεση διατηρεί το υπέρ της σκορ.

28' Γκολ για τη Βέροια! 1-0 κόντρα στον Λεβαδειακό με γκολ του Μερεμπασβίλι!

26' Κίτρινη κάρτα στον Μαχαίρα για επικίνδυνο τάκλιν στον Ναζλίδη.

21' Σέντρα του Μίνγκα, πολύ καλό πάτημα και κεφαλιά από τον Γιακουμάκη, αλλά η μπάλα περνά άουτ.

10' Πρώτη καλή στιγμή για τη Βέροια που όμως δεν θα καταγραφεί ως τελική. Η Βέροια βγήκε στην αντεπίθεση, αλλά μέσα στη μεγάλη περιοχή ολιγώρησαν και δεν κατάφεραν να πλασάρουν.

9' Πρώτη κίτρινη στο ματς για παίκτη της Βέροιας. Ο Πούγγουρας τιμωρείται για φάουλ στον Γιακουμάκη.

8' Πρώτη αλλαγή λοιπόν για τον Λεβαδειακό. Ο Μανωλάς στη θέση του Μιλιάζες.

7' Πάλι κάτω ο Μιλιάζες και είναι σίγουρο ότι θα γίνει αναγκαστική αλλαγή. Ετοιμάζεται να μπει ο Μανωλάς. Κλαίει ο Μιλιάζες που έχει καταλάβει ότι αντιμετωπίζει κάτι σοβαρό.

5' Επιστρέφει στο ματς ο Μιλιάζες, αλλά ακόμα δεν είναι ξεκάθαρο αν θα καταφέρει να συνεχίσει.

3' Στο έδαφος ο Μιλιάζες που φαίνεται να έχει σοβαρό πρόβλημα στο αριστερό γόνατο.